Київський міський клінічний госпіталь ветеранів війни

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Київський міський клінічний шпиталь інвалідів Великої Вітчизняної війни — головний лікарняний заклад Департаменту охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації по наданню медичної допомоги учасникам-ветеранам війни міста Києва.

Є вагомою складовою частиною в системі військових шпиталів-госпіталів України по медичній реабілітації інвалідів війни, учасників бойових дій, ветеранів війни та членів родин загиблих/померлих військовослужбовців.

Має ліцензію Міністерства охорони здоров'я України, як медичний заклад вищого рівня акредитації.

Розташований в історичній курортній місцевості Пуща-Водиця північно-західної частини столиці України, в Оболонському районі міста Києва по вулиці Червонофлотській, 26, поблизу парку «Пуща-Водиця».


Історія

У роки другої світової війни через лісопарк проходив передній край Лютізького плацдарму по визволенню столиці України від фашистських загарбників. Саме звідси 6 листопада 1943 року в Київ прийшла довгоочікувана перемога. І як пам'ять про героїчне минуле дотепер на деяких ділянках Пуща-Водицького лісу ще можна знайти лунки від снарядів, зруйновані траншеї і забуті бліндажі.

За радянської влади в Пуща-Водиці було розміщено санаторії, будинки відпочинку, піонерські табори, заклади лікування і відпочинку. Після спорудження сучасних великопанельних будинків, у них було переселено з приватних садиб родини місцевих мешканців. Наприкінці 70-х років ХХ століття тут почалося спорудження найбільшого в Радянському Союзі госпіталю для інвалідів Великої Вітчизняної війни, яке завершилося 21 грудня 1982 року. 24 квітня 1984 року госпіталь прийняв перших пацієнтів. Тут проходили щорічне лікування Герої Радянського Союзу, інваліди війни та учасники бойових дій другої світової війни.

Сучасний стан

Рішенням КМДА №-669 від 30.08.2010 медичний заклад був офіційно наіменований Київським міським клінічним шпиталем інвалідів Великої Вітчизняної війни. На даний час у шпиталі наявні 9 лікувальних відділень за основними напрямками захворювань на 500 стаціонарних ліжок. Щорічно лікування проходять близько 10 000 пацієнтів. Їх обслуговує понад 400 чоловік, включно: 66 лікарів, 166 медичних сестер, 136 молодших медичних сестер. Наразі шпиталь очолює Заслужений лікар України Зачек Любов Миколаївна. За 30 років свого існування у шпиталі пройшли лікування близько 300 000 учасників-ветеранів війни.

Тут щорічно проходять лікування Герої Радянського Союзу, Герої України (які є інвалідами війни чи учасниками бойових дій), інваліди війни, учасники бойових дій другої світової війни, учасники бойових дій сучасних військових конфліктів на території України та інших держав, воїни-інтернаціоналісти, інваліди війни, які були учасниками ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, дружини та родичі загиблих-померлих учасників бойових дій, ветерани війни, які є інвалідами з загальних захворювань. Госпіталь забезпечений усіма належними медичними препаратами та калорійним харчуванням. Тут діють фізіотерапевтичне, клініко-діагностичне та сучасне стоматологічне відділення.

Планове бюджетне щорічне лікування у шпиталі можуть проходити лише особи з чітко встановленим юридичним статусом ветерана війни, учасника бойових дій чи інваліда війни.

Лікарська комісія шпиталю

На відміну, від офіційних військово-медичних закладів України, при яких діють вповноважені відомчі військово-лікарські експертні комісії та бюро судової військово-медичної експертизи, на які покладено функції встановлення ступеню втрати боєздатності пораненого військовослужбовця, статусу інваліда війни учасника бойових дій, зв'язку смерті військовослужбовця з кульовим пораненням при захисті Батьківщини, а отже і сукупності належних соціальних пільг учасника бойових дій та членів його родини, лікарська комісія шпиталю не має жодних необхідних законодавчих повноважень з цих важливих військово-медичних питань.

Згідно діючого наразі в Україні законодавства, встановлення належного соціального статусу і відповідних параметрів соціального захисту поранених/загиблих військовослужбовців та членів їхніх родин можливо виключно в умовах лікування (або судово-експертизного перебування) у відповідному відомчому військово-лікарняному закладі (чи їх спеціалізованих військово-експертних паталого-анатомічних відділеннях) та безумовного юридично-належного оформлення визначених документів, передбачених рішеннями лише офіційних воєнізованих органів держави, діяльність яких суворо регламентується виключно Законами України.

Уся сукупність пільг ветеранів війни окреслена Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

Діяльність в умовах військового стану

Під час надзвичайного чи військового стану в державі шпиталь працює в спеціальному режимі діяльності, передбаченому чинним законодавством України. В разі реальних військових дій з задіянням військовослужбовців Збройних сил України, шпиталь спроможний забезпечити медичну реабілітацію поранених-травмованих учасників бойових дій, надати сприяння лікарськими засобами та медичним персоналом під час розгортання польових військових госпіталів, спільно з органами з питань надзвичайних ситуацій та Збройними силами України в районах бойових дій.

Професійна реабілітація інвалідів

Інваліди війни мають законодавчу можливість пройти професійно-медичну реабілітацію та набути корисну соціально-значиму професію у Всеукраїнському центрі професійної реабілітації інвалідів.

Клубно-бібліотечна діяльність

У шпиталі функціонує найкращий з медичних закладів Києва кіно-концертний зал-клуб на 450 місць з професійним роялем та кіноекраном. У клубі щодня проводяться різноманітні концертні, лекційні та кінопоказові заходи. Стало традицією перед Днем Перемоги та річницею визволення Києва від фашистських загарбників відвідання пацієнтів-ветеранів найвищим державним керівництвом України та міста Києва. При клубі функціонує бібліотека з книжковим фондом понад 5 000 примірників.

Наукова діяльність

На базі шпиталю тривалий час плідно функціонують кафедри фізіотерапії, курортології та геронтології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика. Результати позитивних медичних досліджень акумулюються у національних та іноземних медичних виданнях відповідного профілю.

Джерела

Посилання

Довідки про пільги ветеранів війни