Петинг
Ця стаття потребує додаткових посилань на джерела для поліпшення її перевірності. |
Пе́тинг (від англ. petting — «ласкання тварин»; також секеляння) — любовні пестощі, що викликають збудження ерогенних зон за умови двостороннього контакту, що виключає безпосереднє зіткнення геніталій[1].
Цей розділ не містить посилань на джерела. |
Розрізняють поверхневий і глибокий петинг. Під поверхневим петингом розуміється безпосереднє подразнення ерогенних зон, зазвичай голих у повсякденному житті (торкання до інших зон, зокрема генітальних, здійснюється тільки крізь одяг). Найчастіший випадок поверхневого петингу — свідоме форсування поцілунків і тісних обіймів до отримання оргастичної розрядки в одного або обох партнерів. Глибокий петинг припускає пряме ручне збудження ерогенних зон, іноді прикритих одягом. Елементи петингу присутні у прелюдії до статевого акту. До окремих випадків глибокого петингу можна віднести орогенітальні ласки — кунілінгус і мінет.
Цей розділ не містить посилань на джерела. |
Верхній петинг (некінг, від англ. neck — «шия») обмежується ласками обличчя, шиї, голови, грудей, сосків. При нижньому петингу виявляється дія на зони, безпосередньо прилеглі до статевих органів (сідниці, зона між ногами, внутрішня частина поверхні стегон), і на самі статеві органи. За деяких обставин (тривала розлука, висока особова оцінка партнера, висока чутливість ерогенних зон, уміння пестити та збуджувати партнера тощо) вже навіть при некінгу можливе досягнення оргазму.
Цей розділ не містить посилань на джерела. |
Спочатку петинг був особливо поширений у тих країнах, де через моральні вимоги та звичаї високо цінувалась анатомічна цнота жінки; і навпаки, там, де суспільство терпиміше ставилося до дошлюбного статевого життя, петинг був поширений меншою мірою. Крім збереження невинності жінки до вступу в шлюб, петинг застосовується також з метою оберігання від вагітності, профілактики венеричних захворювань, для збагачення та урізноманітнення статевого життя, для відновлення статевої активності при її порушенні (рекреаційна функція).
У деяких місцевостях України взаємні пестощі були відомі як «секеляння» — від слова «сикель» («клітор»). Український етнограф Грушевський Марко Федорович писав про це явище у своєму дослідженні «Жінка і її статеве життє…»: «Секеляння або тьорка (занесений термін) стрічається і між парубоцтвом і дівоцтвом. Одначе про те не зібрано багато матеріалу, бо збирати його трудно. Коли оповідач хотів розказати якусь „казку“ про те, як секеляють ся великі, дівки з дівками або чоловіки з чоловіками, то не дали йому, бо казка занадто стидка»[2][3].
- ↑ Дерягин Г. Б. Криминальная сексология. Курс лекций для юридических факультетов. М., 2008. С. 75. ISBN 978-5-93004-274-0. (рос.)
- ↑ Марія Маєрчик. Вторгнення гомосексуальності. Архів оригіналу за 9 жовтня 2016.
- ↑ Марія Українська. Теренові дослідження українського сексу. Архів оригіналу за 26 листопада 2016.
Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Петинг