Дреговичі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Дреговичі
VI ст. – X ст. Київська Русь Alex K Kievan Rus..svg
Розташування Дреговичів
Східнослов'янські племена 8-9 ст.
Столиця Турів
Мови Давньоруська (давньобілоруська)
Релігії Язичництво
Форма правління плем'я
Історія
 - Засновано VI ст.
 - Ліквідовано X ст.

Дреговичі (від «дрягва», «дрега» — болото) — одне із східнослов'янських племен (союзів племен), яке жило між Прип'яттю і Західною Двіною. Згадуються у «Повісті минулих літ».

Вважають, що назва дреговичі пов'язана з давньоруським словом «дрягва» — болото і вказує на характер місцевості, де жило це плем'я.

Найбільшими містами дреговичів були Туров, Клецьк, Слуцьк та ін. Землі дреговичів становили самостійне князівство з центром у м. Турові. В 10 ст. це князівство увійшло до складу Київської Русі. Київський князь Володимир Святославич під час поділу Русі на уділи більшу частину землі дреговичів включив до Туровського князівства, південно-західна частина відійшла до Полоцького князівства.

Основні заняття[ред.ред. код]

За археологічними даними, дреговичі — землеробське населення, яке займалося також промислами й ремеслами (обробка заліза, гончарство тощо). Відомо багато пам'яток дреговичів 9-10 ст. (залишки поселень, курганні могильники з трупоспаленнями). В курганах дреговичів 11-12 ст. виявлено поховання з трупопокладаннями іноді в труні або в зрубі з двосхилим дахом.

Останні спогади[ред.ред. код]

Востаннє дреговичі згадуються літописом під таким племінним ім'ям у 1149 році.

Джерела[ред.ред. код]