DeepStateMapLive

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Deepstatemap.Live
Логотип
Карта Deepstate.jpg
Посилання deepstatemap.live
Комерційний Ні
Тип Інтерактивна картаd
Реєстрація відсутня
Мови українська, англійська
Автор DeepStateUA team
Започатковано 24 лютого 2022
Стан працює

DeepStateMap.Live — інтерактивна онлайн мапа бойових дій в Україні, яка дає можливість стежити за змінами лінії фронту та перебігом воєнних дій російсько-української війни.

Мапа[ред. | ред. код]

З початком російського вторгнення команда DeepStateUA створила інтерактивну мапу про перебіг воєнних дій.

Спочатку мапа була розроблена на базі Карт Google, але в середині березня компанія Google заблокувала мапу. Після спроби відновити карту на базі тих же Google Maps, мапа була повторно заблокована. У зв'язку з цим команда розробників вирішила створити свій окремий сайт DeepStateMAP[1], який запрацював 27 березня 2022 року[2][3].

Застосунок[ред. | ред. код]

Після появи багатьох сторонніх застосунків, що видавали себе за офіційні від команди DeepStateUA, 2 березня 2023 було запущено власний додаток на Android[4]. За менш ніж 10 днів, він досягнув позначки в 100 000 завантажень, а також деякий час займав перше місце в топі безкоштовних застосунків Google Play[5]. Із запуском застосунку в Apple Store виникли труднощі через модерацію платформи, яка вважає додаток расистським щодо росіян, переговори тривають[6].

Автори[ред. | ред. код]

Телеграм-канал DeepStateUA було створено у березні 2020, у період карантину у зв'язку з Covid-19[7]. Спільнота фокусувалась переважно на новинах міжнародної геополітики, висвітлюючи війну в Сирії, кризу в США у зв'язку з протестами BLM, військовий заколот у Малі тощо.

З початком Другої карабахської війни аналітична команда оперативно висвітлювала військовий конфлікт, що дозволило набрати аудиторію в кілька тисяч читачів[8].

Коли зимою 2021/22 тривало російське стягування військ до кордонів та підготовка до вторгнення, команда телеграм-спільноти активно за цим спостерігала, висвітлювала та допомагала в ідентифікації ешелонів техніки[9][10][11]. У ніч з 23 на 24 лютого 2022, за декілька годин до вторгнення аудиторія телеграм-каналу перетнула позначку в 10 000 підписників[8].

Російське вторгнення (2022)[ред. | ред. код]

З початком повномасштабного російського вторгнення кількість читачів почала стрімко зростати, у першу чергу завдяки популярності інтерактивної мапи. Телеграм-канал перемкнувся з міжнародної геополітики цілковито на війну, задля правдивого інформування про перебіг бойових дій.

Так, експертна спільнота розвінчувала фейки про знищення фрегату Адмірал Макаров[12] та про нібито збиття рашистами всіх українських байрактарів[13], текст було використано Центром протидії дезінформації[14]. Фахівці DeepStateUA проводили оцінку російських та білоруських військ по напрямках[15]. Матеріали з телеграм-каналу неодноразово цитувались військовим порталом Defense Express[16] та журналістським об'єднанням Texty.org.ua[17], коментар про ситуацію на фронті у фахівців спільноти брало білоруське опозиційне ЗМІ Vot-tak.tv[18].

Команда також активно займається волонтерською діяльністю, за 9 місяців війни до ЗСУ було передано різноманітної допомоги на суму в понад п'ятнадцять мільйонів гривень[19]. Кошти зібрано від читачів телеграм-каналу, а також завдяки магазину одягу з авторськими малюнками, прибутки від якого витрачаються на волонтерські потреби[20]. У команди є повна звітність по надходженням та витратам[19].

Інтерв'ю[ред. | ред. код]

22 червня 2022 року на сайті інформаційного агентства Міністерства оборони України АрміяInform, вийшло інтерв'ю з авторами мапи, які розповіли про свій проєкт[21].

23 жовтня 2022 на сайті української служби Радіо Свобода вийшло інтерв'ю взяте журналістом Сергієм Горбатенком, як складається з 12 питань про мапу, сам проєкт, та людей, що його роблять[22].

16 жовтня в ефірі національного телемарафону було показано велике інтерв'ю взяте журналістами Суспільного із засновниками проєкту Русланом Микулою та Романом Погорілим[23]. Також Роман Погорілий як аналітик та військовий експерт неодноразово з'являвся в ефірах: Апостроф TV[24], Радіо НВ[25], 24 канал[26], Фабрика новин[27], Перший Західний[28] тощо.

11 квітня 2023 військовий журналіст Іван Абрамов записав інтерв'ю для ТрО Медіа[29] із засновниками команди Русланом Микулою та Романом Погорілим, яке зокрема було поширено на офіційних сторінках СтратКом ЗСУ[30].

Функції[ред. | ред. код]

Карта має умовні позначення:

  • синій — територія, звільнена за останні два тижні;;
  • зелений — звільнена територія;
  • сірий — територія, що потребує уточнення;
  • червоний — територія, що захоплена російськими військами;
  • темно-червоний — територія окупованого Криму та ОРДЛО;
  • світло-рожевий — окуповані території інших держав;
  • підрозділ ворога;
  • штаб ворога;
  • аеродроми ворога;
  • напрямки атак ворога.

Лінійка[ред. | ред. код]

Цей функціонал призначений для визначення відстані точками в метрах. Підтримується можливість будувати ламану лінію, яка буде порахована в загальному між усіма точками.

Підкладка[ред. | ред. код]

Додана можливість переглядати карту з нанесеними територіями у різних форматах.

Доступні шари мапи:

  • стандартний;
  • топографічний;
  • супутник.

Територія поділена на зони, які зафарбовані відповідним кольором, позначені розташування ворожих (російських та білоруських) підрозділів та аеродромів. Є можливість увімкнути відображення точок пожеж, на основі даних системи Firms NASA та співставити їх з лінією фронту. Завдяки спеціальному режиму є можливість вимірювати дальність ураження різних артилерійських систем: HIMARS, М777, САУ CAESAR тощо; по всій лінії фронту. Розроблено можливість спеціального математичного моделювання сили ядерного вибуху різної маси по всій мапі.

Завдяки співпраці з автоматизованої системою обробки даних військового призначення Griselda, 13 листопада 2022 було запущено функціонал Патоген, який показує видозмінені дані концентрації чисельності ворога по всі лінії фронту для цивільних, на основі закритих даних[31][31]. Також співпраця з системою Griselda впливає на точність відображення фронту на мапі, адже дозволяє командам обмінюватись оперативними даними[32].

Користування та поширення[ред. | ред. код]

Мапа широко цитується та використовується для візуалізації бойових дій в українських та світових ЗМІ:

  • іноземні: NBC[39], Iritas.It[40], GLOBAL HAPPENINGS[41], technologijos.lt[42] тощо.

З 30 травня до 22 липня 2022 на ютуб-каналі телеканалу Україна 24 виходила авторська програма ведучого Василя Пехньо, де на основі цієї мапи він проводив аналітику війни[43]. Після закриття телеканалу, програма виходить на ютуб-каналі Фабрика новин[27].

У жовтні 2022 мапу використовував Міністр оборони Олексій Резніков задля візуалізації динаміки деокупації Україною своїх територій[44].

Особливості[ред. | ред. код]

Автори проєкту неодноразово зазначали, що точні мапи війни має лише Генеральний Штаб ЗСУ і ніхто більше, їх карта лише намагається бути наближеною до точної, тому працює зворотній зв'язок, де можна подати інформацію та вказати на неточності[23][45]. За таких обставин автори забороняють використовувати свою мапу для пересування по місцевості, про що при кожному заході на сайт повідомляє випливаюче вікно і користувач не зможе переглядати мапу, якщо не натисне кнопку погодитись із застереженнями про небезпечність використання карти[1].

При кожному заході з російських ip-адрес, замість вікна застереження про використання мапи, з'являється вікно про можливість здатись в полон з контактними номерами гарячих ліній ГУР МО.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б DeepStateMAP | Мапа війни в Україні. deepstatemap.live (укр.). Архів оригіналу за 26 квітня 2022. Процитовано 26 квітня 2022. 
  2. DeepState 🇺🇦. Telegram. Процитовано 22 липня 2022. 
  3. DeepState 🇺🇦. Telegram. Процитовано 22 липня 2022. 
  4. DeepStateMap – Додатки в Google Play. play.google.com (укр.). Процитовано 9 квітня 2023. 
  5. Android Apps on Google Play. web.archive.org. 5 березня 2023. Процитовано 9 квітня 2023. 
  6. ✙DeepState✙🇺🇦. Telegram. Процитовано 9 квітня 2023. 
  7. Статистика Telegram-канала "DeepState 🇺🇦" — @DeepStateUA — TGStat. TGStat.com (рос.). Процитовано 22 липня 2022. 
  8. а б Прирост подписчиков — Статистика Telegram-канала "DeepState 🇺🇦" — @DeepStateUA — TGStat. TGStat.com (рос.). Процитовано 22 липня 2022. 
  9. DeepState 🇺🇦. Telegram. Процитовано 22 липня 2022. 
  10. DeepState 🇺🇦. Telegram. Процитовано 22 липня 2022. 
  11. DeepState 🇺🇦. Telegram. Процитовано 22 липня 2022. 
  12. «Адмірала Макарова», найімовірніше, не підбивали. Без офіційних підтверджень наявні докази сумнівні. texty.org.ua (укр.). Процитовано 22 липня 2022. 
  13. Куди зникли відео з Bayraktar TB2: чи вдалося рашистам знищити ці "бойові пташки" | Defense Express. defence-ua.com (укр.). Процитовано 22 липня 2022. 
  14. https://twitter.com/deepstate_ua/status/1534306485374705664. Twitter (укр.). Процитовано 22 липня 2022. 
  15. Пораховано розподіл сил армії РФ по напрямах: де концентрація БТГр рашистів найбільша та найменша і чому це важливо | Defense Express. defence-ua.com (укр.). Процитовано 22 липня 2022. 
  16. Defense Express. defence-ua.com (укр.). Процитовано 22 липня 2022. 
  17. Матеріали автора Deep State UA. texty.org.ua (укр.). Процитовано 22 липня 2022. 
  18. Пока русские отдыхают, HIMARS меняют правила игры. Главное за неделю войны. Вот Так (рос.). Процитовано 22 липня 2022. 
  19. а б DeepState Donate Stats. sites.google.com (укр.). Процитовано 22 липня 2022. 
  20. Магазин DeepState. deepstateua.shop (укр.). Процитовано 22 липня 2022. 
  21. Побачити війну немов на долоні: інтерактивна мапа боїв deepstatemap.live. armyinform.com.ua (укр.). Процитовано 22 червня 2022. 
  22. DeepState: хто та як робить популярну мапу війни в Україні. Радіо Свобода (укр.). Процитовано 29 грудня 2022. 
  23. а б Автори DeepState — про мапу бойових дій, проблеми та виклики, а також про роботу з військовими (uk-UA). Процитовано 29 грудня 2022. 
  24. СИТУАЦІЯ НА ФРОНТАХ: всі переправи ворога під вогневим контролем ЗСУ // ПОГОРІЛИЙ (uk-UA). Процитовано 29 грудня 2022. 
  25. Лиман звільнений. Кацапи або в землі, або в пакетах – Роман Погорілий (uk-UA). Процитовано 29 грудня 2022. 
  26. ЗСУ підійшли до Осколу, просування на півдні / Співзасновник DeepState ПОГОРІЛИЙ про карту боїв (uk-UA). Процитовано 29 грудня 2022. 
  27. а б ⚡⚡Де почався НАСТУП РОСІЯН? Вони ЗАХОПИЛИ новий населений пункт. ЗСУ вирушили на кордон (uk-UA). Процитовано 29 грудня 2022. 
  28. Як "DeepState" збирають інформацію та створюють мапи війни | Роман Погорілий (uk-UA). Процитовано 29 грудня 2022. 
  29. – Як працює найпопулярніша українська карта бойових дій «DeepState UA»? – Це проект для цивільних чи військових? – Звідки беруться данні та як проєкт... | By ТРО Медіа | Facebook. www.facebook.com (укр.). Процитовано 17 квітня 2023. 
  30. СтратКом ЗСУ / AFU StratCom. Telegram. Процитовано 17 квітня 2023. 
  31. а б ✙DeepState✙🇺🇦. Telegram. Процитовано 29 грудня 2022. 
  32. Проєкт з “Deep State UA”. www.griselda.com.ua. Процитовано 29 грудня 2022. 
  33. Інтерактивна карта бойових дій в Україні:. Архів оригіналу за 26 квітня 2022. Процитовано 26.04.2022. 
  34. У Придністров’ї війська РФ переведені в повну бойову готовність – зведення Генштабу. Українська правда (укр.). Архів оригіналу за 26 квітня 2022. Процитовано 26 квітня 2022. 
  35. В Україні запустили карту війни DeepStateMap, яка оновлюється в режимі реального часу. 24 Канал (укр.). Архів оригіналу за 27 квітня 2022. Процитовано 26 квітня 2022. 
  36. В Україні запустили онлайн-карту війни: вона відображає ситуацію в режимі реального часу. www.unian.ua (укр.). Архів оригіналу за 26 квітня 2022. Процитовано 26 квітня 2022. 
  37. В Україні запустили онлайн-карту воєнних дій. tech.segodnya.ua (укр.). Архів оригіналу за 27 квітня 2022. Процитовано 26 квітня 2022. 
  38. «Якщо всюди відступати, скоро будемо битися в Карпатах». Чи можливе оточення Сєверодонецька та Лисичанська. Інтервʼю Сергія Гайдая — Forbes.ua. forbes.ua (укр.). 23 червня 2022. Процитовано 24 червня 2022. 
  39. https://twitter.com/richardengel/status/1506660525106778120. Twitter (укр.). Архів оригіналу за 26 квітня 2022. Процитовано 26 квітня 2022. 
  40. Įkurtas interaktyvus Rusijos užgrobtų ir Ukrainos atsikovotų teritorijų žemėlapis. www.lrytas.lt. Архів оригіналу за 28 квітня 2022. Процитовано 26 квітня 2022. 
  41. Ukraine launched an online map of hostilities - Global Happenings. https://globalhappenings.com (амер.). Процитовано 26 квітня 2022. 
  42. LauraV. [Žinios trumpai] Ukraina paleido naują internetinį karo žemėlapį: rodomi duomenys realiuoju laiku - išvaduota visa Kijevo sritis :: Karyba ir technologijos :. www.technologijos.lt (лит.). Процитовано 26 квітня 2022. 
  43. 💥Повний РОЗГРОМ орків на Півдні. Два нових НАСТУПИ. Росіяни ПРОРВАЛИ оборону в місто - Україна 24 (uk-UA). Процитовано 1 червня 2022. 
  44. https://twitter.com/oleksiireznikov/status/1577709011289477120. Twitter (укр.). Процитовано 9 жовтня 2022. 
  45. Автори Deep State — про карту боїв, проблеми з Google та роботу з військовими 22 жовтня 2022

Посилання[ред. | ред. код]