Жіноча еякуляція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Парауретральні залози вважаються важливими у феномені жіночої еякуляції.

Жіно́ча еякуля́ція (лат. ejaculatio — викидання, виверження) — викидання деякої кількості прозорої рідини під час або перед оргазмом з піхви у жінок.

Історія

[ред. | ред. код]

У 1980-x роках різні дослідники провели низку анкетних опитувань присвячених жіночій сексуальності, 35-50 % жінок повідомили, що під час оргазму в них відбувалося викидання деякої кількості рідини.

Інші дослідження говорять про 10-69 %, залежно від використовуваних визначень і методів. Наприклад, чеський психотерапевт Станіслав Кратохвіл в 1994 обстежив 200 жінок і знайшов, що лише у 6 % викидання рідини відбувається під час кожного оргазму, у 13 % таке викидання було тільки 1-2 рази, і приблизно 60 % повідомили про витікання (але не викидання) деякої рідини під час оргазму. Повідомлення щодо кількості рідини значно різняться: від кількості, яка непомітна жінці (приблизно 1-5 мл), до обсягу невеликої чашки (приблизно 30-45 мл).

Дослідження

[ред. | ред. код]

Основна проблема в дослідженнях жіночої еякуляції полягає у використанні вкрай маленького числа спеціально відібраних людей, що не відповідає критеріям соціологічних досліджень, роблячи неможливим різного роду узагальнення. Велика частина досліджень, присвячених вивченню природи рідини, сконцентровані на спробі визначити, чи є дана рідина сечею чи ні. Тут проблемою є коректний збір зразків і спроба уникнути їх забруднення. Оскільки виучуваний об'єкт, парауретральні залози, через їхнє розташування, неможливо повністю ізолювати від виділення сечі. Як один з методологічних способів пропонувалося використання барвників хімічних речовин, які виділялися б в сечі й дозволяли відрізнити її від еякуляту. Ще одна методологічна проблема пов'язана з тим, що склад рідини, як вважають деякі вчені, залежить від менструального циклу, а також від віку жінки. Деякі висновки з проведених досліджень були представлені на тематичних конференціях, але жодне дослідження не було опубліковано в наукових журналах.

Вплив на здоров'я

[ред. | ред. код]

Багато жінок до того, як дізналися про еякуляцію, соромилися або уникали сексуальної близькості, вважаючи, що намочили ліжко[1]. Інші пригнічували сексуальну кульмінацію, зверталися до лікаря з цією "проблемою" і навіть робили операцію[2].

Сучасна література про жіноче здоров'я підсумовує те, що вважається реальним: кількість рідини варіюється в широких межах і може бути непомітною, це відбувається зі стимуляцією піхви або без неї, може супроводжувати оргазм або просто інтенсивне сексуальне задоволення, і оргазм може настати без еякуляції. Незалежно від того, чи можна цьому навчитися, жінки повідомляють, що вони можуть викликати його, посилюючи свою сексуальну реакцію.[2][3] У будь-якому випадку, зараз існує незліченна кількість семінарів, на яких жінок навчають, що навчання еякуляції є важливою формою жіночого сексуального самовираження. Сундаль описує це як право від народження і невід'ємну частину жіночої творчості[4].

Див. також

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]
  1. Heath D (1984). An investigation into the origins of a copious vaginal discharge during intercourse: 'Enough to wet the bed' – that 'is not urine'. J. Sex Res. 20 (2): 194—215. doi:10.1080/00224498409551217.
  2. а б Chalker, Rebecca (2002). The Clitoral Truth: The secret world at your fingertips (англ.). New York: Seven Stories. ISBN 978-1-58322-473-1.
  3. Giada Monticelli (2024). Феномен жіночої еякуляції.
  4. Sundahl, D. (February 2003). Female Ejaculation and the G-Spot: Not your mother's orgasm book!. Hunter House Publishers. ISBN 978-0-89793-380-3. Архів оригіналу за 10 серпня 2007.