Жіноча еякуляція

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Парауретральні залози вважаються важливими у феномені жіночої еякуляції.

Жіно́ча еякуля́ція (лат. ejaculatio — викидання, виверження) — викидання деякої кількості прозорої рідини під час або перед оргазмом з піхви у жінок.

Історія[ред. | ред. код]

У 1980-x роках різні дослідники провели низку анкетних опитувань присвячених жіночій сексуальності, 35-50 % жінок повідомили, що під час оргазму в них відбувалося викидання деякої кількості рідини.

Інші дослідження говорять про 10-69 %, залежно від використовуваних визначень і методів. Наприклад, чеський психотерапевт Станіслав Кратохвіл в 1994 обстежив 200 жінок і знайшов, що лише у 6 % викидання рідини відбувається під час кожного оргазму, у 13 % таке викидання було тільки 1-2 рази, і приблизно 60 % повідомили про витікання (але не викидання) деякої рідини під час оргазму. Повідомлення щодо кількості рідини значно різняться: від кількості, яка непомітна жінці (приблизно 1-5 мл), до обсягу невеликої чашки (приблизно 30-45 мл).

Дослідження[ред. | ред. код]

Основна проблема в дослідженнях жіночої еякуляції полягає у використанні вкрай маленького числа спеціально відібраних людей, що не відповідає критеріям соціологічних досліджень, роблячи неможливим різного роду узагальнення. Велика частина досліджень, присвячених вивченню природи рідини, сконцентровані на спробі визначити, чи є дана рідина сечею чи ні. Тут проблемою є коректний збір зразків і спроба уникнути їх забруднення. Оскільки виучуваний об'єкт, парауретральні залози, через їхнє розташування, неможливо повністю ізолювати від виділення сечі. Як один з методологічних способів пропонувалося використання барвників хімічних речовин, які виділялися б в сечі й дозволяли відрізнити її від еякуляту. Ще одна методологічна проблема пов'язана з тим, що склад рідини, як вважають деякі вчені, залежить від менструального циклу, а також від віку жінки. Деякі висновки з проведених досліджень були представлені на тематичних конференціях, але жодне дослідження не було опубліковано в наукових журналах.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]