Джон Роулз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Джон Роулз

Джон Ро́лз (англ. John Rawls; *21 лютого 1921, Балтимор — †24 листопада 2002) — американський філософ, основоположник ліберально-державницької концепції внутрішнього і міжнародного права, котра в значній мірі лежить в основі сучасної політики США.

Біографія[ред.ред. код]

Джон Ролз народився 21 лютого 1921 р. в Балтиморі (США в родині відомого юриста). Мати була активісткою боротьби за права жінок, які щойно отримали в США виборче право. Прагнув стати пастором, але зупинився на вивченні філософії. По закінченню Пристонського університету пішов до війська, де був рядовим піхотинцем і воював на тихоокеанських фронтах Другої світової війни.
У 1950 р. він отримав ступінь доктора філософії в Пристонському університеті (його дисертація була присвячена питанням моральної цінності особистості).
У 1952-1953 рр.. він, отримавши стипендію Фулбрайта, стажувався в Оксфорді і потім, повернувшись до США, працював в Корнелльському університеті.
У 1957 р. виходить його дуже невелика (всього 9 сторінок) стаття “Справедливість як чесність” в “Журналі філософії”.
У 1971 р. була вперше опублікована “Теорія справедливості” і стала одним з найбільш відомих і впливових філософських творів в англомовному світі останніх десятиліть XX століття. У ній представлена найбільш ясне і точне формулювання принципів, які повинні бути покладені в основу справедливого соціального устрою.

Цією книгою Джон Ролз відродив інтерес до політичної філософії і став одним з найбільш цитованих сучасних філософів. Книга має яскраво виражений міждисциплінарний характер - вона написана на стику політичної філософії, політичної економії, соціології, етики, із залученням засобів сучасної аналітичної філософії.

У 1974 р. Ролз займає пост президента Східного відділення Американської філософської асоціації.
З 1979 р. він викладає в Гарвардському університеті, активно публікуючись у філософських, політологічних та економічних журналах.
У 1993 р. виходить друга велика книга Ролза - "Політичний лібералізм".
У 1999р. виходить книга – “Закон народів”.

Наукові дослідження і роботи Джона Ролза були направлені на аналіз проблем , пов’язаних з політичною філософією, мораллю і етикою.

Не стало Джона Ролза у 2002 р.

Основні праці[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

  • 16561 Роулз — астероїд, названий на честь філософа[1].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]