Музей-квартира Віктора Косенка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Музей-квартира Віктора Косенка Pictogram infobox palace.png
Кварита-музей Косенка.JPG
Тип музей
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Київ, вулиця Михайла Коцюбинського, 9, кв. 4
Засновано 1938 рік
Директор Мудрик Володимир Григорович
Табличка з назвою Музею-квартири Віктора Косенка

Музей-квартира В. С. Косенка — музей у Києві, по вулиці Михайла Коцюбинського, будинку № 9, квартирі № 4, де видатний український композитор, піаніст, педагог, громадський діяч Віктор Косенко проживав з 11 травня 1938[1] і до смерті (3 жовтня 1938).

Історія[ред. | ред. код]

Відкритий 1938 за порадою поета Максима Рильського як меморіальний кабінет-музей митця. На початку діяльності — це був народний музей. Він працював до війни, перервавши свою роботу тільки на 1941—1944 роки.

Музеєм опікувалася вдова композитора — Ангеліна Володимирівна Канеп-Косенко. Після смерті Ангеліни Володимирівни традиції музею зберігала падчерка композитора — Раїса Едуардівна Канеп-Косенко-Кудрицька.

1964 року музей офіційно отримав статус народного, а з 2007 — державного.

2009 року Музей-квартира композитора В. С. Косенка рішенням Київської Міської Ради став філією Музею театрального, музичного та кіномистецтва України.

23 листопада 2016 відкрили нову експозицію музею після ремонтно-реставраційних робіт приміщення.

Експозиція[ред. | ред. код]

У музеї зберігаються осо­­бисті речі, рукописи, фотоархів, епістолярна спадщина композитора, видання та грамзаписи його творів.

Експозиційний простір музею поділяється на два розділи: меморіально-біографічний (вітальня і кабінет) та виставковий (третя кімната).

В меморіальній частині Музею-квартири на основі фотографій, спогадів та публікацій відтворено інтер'єри помешкання 1930-х, в якому жив В. С. Косенко та його родина. Тут представлено унікальні особисті речі композитора.

Найдавнішим експонатом зібрання є іменна срібна ложка з батьківського дому Косенка.

Музей оснащений сучасними аудіо-візуальними засобами, в яких представлено в повному обсязі колекцію музею-квартири В. Косенка і надано можливість відвідувачам в інтерактивній формі долучитися до епохи, в яку жив і творив митець, та познайомитися з його музикою.

Меморіальна і біографічна складові нової експозиції презентують Віктора Косенка як непересічного українського митця європейського рівня і значення.

Керівники музею[ред. | ред. код]

В різні роки музеєм завідували:

  • Мудрик Володимир Григорович (з січня 2016 і дотепер);
  • Іваницька Тетяна Анатоліївна (з жовтня 2009 по січень 2016) — пошукувач кафедри старовинної музики НМАУ ім. П. Чайковського, член Національної спілки композиторів України.[2]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Івахненко, Лідія (2007). У світі чарівної музики : кабінет-музей Віктора Степановича Косенка. Київ: Кий. с. 8. ISBN 966-8825-25-X. 
  2. sm_2012_3.pdf. 

Посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • У світі чарівної музики: кабінет-музей Віктора Степановича Косенка / Л. Я. Івахненко. — Київ: Кий, 2007. — 150 с. — ISBN 966-8825-25-X. Тираж 1000.