Портал:Запорізька область

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Портал


Редагувати Ласкаво просимо до порталу
Запорізька область


Запорі́зька о́бласть (Запорожжя, Запоріжжя) — область на півдні України. Утворена 10 січня 1939 року шляхом поділу Дніпропетровської області. Розташована на південному сході України, займає переважно лівобережну частину басейну нижньої течії річки Дніпро. Обласний центр — місто Запоріжжя.

На півночі та північному заході межує з Дніпропетровською, на заході з Херсонською, на сході з Донецькою областями України, а на півдні її узбережжя омиває Азовське море, берегова лінія якого в межах області перевищує 300 км. Протяжність з півночі на південь 208 км, із заходу на схід 235 км.

Територія області частково окупована Росією внаслідок її збройного вторгнення.

Далі...


Редагувати 
Вибрані статті


Прапор Запоріжжя
Прапор Запоріжжя

Запорі́жжя (МФА: [zɑpoˈriʒʲːɐ]; до 1921 року — Олекса́ндрівськ) — місто в Україні, адміністративний центр Запорізької області. За кількістю населення — шосте місто країни (710 052 станом на 1 січня 2022 року).
Далі...


Редагувати Вибрані зображення


Редагувати Нові статті  • Скорило — започаткував 16 квітня 2024 користувач BestРедагувати 
Добрі статті


Макет Запорозької Січі в історичному музею
Макет Запорозької Січі в історичному музею

Запоро́зька Сі́ч або Запорі́зька Сі́ч — укріплений осередок нереєстрового Війська Запорозького Низового другої половини XVI — кінця XVIII століття, що був розташований за порогами Дніпра. Збереглися відомості про вісім Запорозьких Січей, які наслідували одна одну. Першим кошовим отаманом та першим гетьманом Війська Запорізького був Остафій Дашкевич.
Далі...Редагувати Чи Ви знаєте…


  • ... що за часів Київської Русі 1103 року в районі острова Хортиця руські князі Святополк Київський і Володимир завдали нищівної поразки половцям;
  • ... що Запорозька Січ стала першим на території України політичним формуванням з усіма ознаками республіки. Вона довго зберігала свою незалежність та займала визначне місце в міжнародних відносинах — європейські держави встановлювали з нею дипломатичні відносини та шукали військового союзу;
  • ... що на території Запорізької області є світова пам'ятка давньої культури — Кам'яна Могила;
  • ... що мешканець м. Мелітополя Мінаш Сіма Ісаакович — інженер та архітектор, винайшов будівельний матеріал мураліту, що замінює цеглу.Редагувати Категорії

Редагувати Допоможіть, будь ласка


Запрошуємо Вас взяти участь у написанні статей про Запорізьку область

Ви можете написати власні статті. Для цього наберіть слово або термін, про який ви бажаєте створити статтю, у панелі «Пошук», що знаходиться згори зліва, і натисніть кнопку «Перейти». Якщо статті за вказаним словом або терміном Ви не знайшли, можете створити її використовуючи панель «Створити статтю» розміщену нижче.


Як робити, з чого почати першу свою публікацію:Редагувати ВікіпроєктиРедагувати Братні портали


Портали регіонів України

П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П:
КО ВО ВО ДО ДО ЖО ЗО ЗО ІФО КО КАР ЛО ЛО МО ОО ПО РО СО ТО ХО ХО ХО ЧО ЧО ЧО
Що таке Портали? | Список порталів | Нові портали
Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проєкти · Запити · Портал спільноти

Оновити кеш