Портал:Євпаторія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Розділ Вікіпедії: Євпаторія
Проєкт  |  Портал
Ласкаво просимо до порталу «Євпаторія»!

Evpato s.gif
Flag of Yevpatoriya.png

Євпато́рія (рос. Евпатория, крим. Kezlev) — портове і курортне місто півдня України біля Чорного моря на південно-західному узбережжі Кримського півострова. Відоме місто-курорт, щорічно приймає в своїх здравницях до 1 млн. чоловік. Лікувальні грязі озера Мойнаки, ропа, термальні джерела Євпаторії відомі своїми властивостями по всьому світу. На території міста знаходиться 21 свердловина мінеральних вод. Також місто славиться кращими піщаними пляжами в Криму, сприятливою екологією, і має статус найбільшої дитячої оздоровниці. Цей край має багатовікову історію, багату традиціями і унікальними пам'ятками старовини, адже за 25 століть свого існування, Євпаторія була і грецьким містом-колонією, і містом-державою, і османським містом-фортецею, і морським портом.

Варто почитати
Бібліотека імені О. Пушкіна

Центральна міська бібліотека імені О. Пушкіна — центральна міська бібліотека Євпаторії. Являється найбільш значущою з усіх бібліотек міста. В її фондах зберігається понад 90 000 примірників книг і періодичних видань. Вона щорічно підписує 84 найменування журналів і газет. Фонд рідкісних і цінних видань налічує 600 екземплярів. Режим роботи з 10.00 до 17.00, вихідний день субота.

Далі…

Вибране зображення
Караїмська вулиця
Караїмська вулиця в Євпаторії
Чи Ви знаєте, що...
Evp sea port.jpgUkraine crimea West Crimea evpatoriya 2.jpgЄвпаторійський морський торговельний порт.jpgEupatoria.JPGМеморіал "Червона гірка" (Євпаторія).jpgEvp theatre.jpgТеатральна площа (Євпаторія).jpgПам'ятник героям євпаторійського десанту.jpgKaraim-Kenassa-Entrance.jpgStEliasChurchEupatoria.jpgJuma-Jumi-Mosque-Eupatoria.jpgEvpatoria-06.jpgВулиця нижня.jpg


  Вибрана особистість
Alexander S. Davydov.jpg

Олекса́ндр Сергі́йович Дави́дов (* 26 грудня 1912, Євпаторія,— † 19 лютого 1993, Київ) — український радянський фізик-теоретик, академік АН УРСР (1964). Першим розповсюдив (1948) поняття екситону на молекулярні кристали складної структури та вказав їх вирішальну ролю, яку вони відіграють в процесах поглинання світла, люмінісценсії та фотопровідності. Довів, що навіть незначна молекулярна взаємодія у більшості випадків суттєво змінює енергетичний спектр реального кристалу, та приводить до розщеплення невироджених молекулярних термів в кристалах («Давидівське розщеплення»).

Далі…

  Кращі статті
  Категорії
Lesser Coat of Arms of Ukraine.svg
Coat of Arms Cherkasy.PNG
COA of Kyiv Kurovskyi.svg
Coat of arms of Kharkiv.svg
Lviv-modern-coat-of-arms.png
Large Coat of Arms of Ternopil Oblast.png
Coat of Arms Vinnitsia Small.png
Україна Черкаси Київ Харків Львів Тернопіль Вінниця
Що таке Портали? | Список порталів | Нові портали
Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проєкти · Запити · Портал спільноти

Оновити кеш