Портал:Південно-Африканська Республіка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Портал   Основні статті   Проєкт   Обговорення проєкту   Учасники проєкту
Редагувати Південно-Африканська Республіка


Державний Прапор Південно-Африканської Республіки
Державний Прапор Південно-Африканської Республіки
Розташування Південно-Африканської Республіки

Південно-Африканська Республіка або ПАР (англ. Republic of South Africa) — країна, розташована на південному краї Африки з 2798 км береговою лінією на Індійському та Атлантичному океанах. Вона межує на півночі з Намібією, Ботсваною і Зімбабве, і на північному сході з Есватіні і Мозамбіком. Лесото — анклав, який повністю оточений територією ПАР.

Південна Африка відома різноманіттям культур та мов. Одинадцять офіційних мов закріплені конституцією. Дві з цих мов мають європейське походження: африкаанс, мова, яка виникла на основі голландської, якою спілкується більшість населення Південної Африки, а також південноафриканська англійська. Хоча англійська мова має велику роль в громадському та комерційному житті, тим не менш є лише п'ятою за використанням в якості рідної.

Південна Африка етнічно різноманітна. 79,5 % населення має африканське походження, розділене між різноманітними етнічними групами, які говорять різними мовами Банту, 9 з яких мають офіційний статус. В Південній Африці також присутні найбільші європейські, індійські та расово змішані громади. Близько чверті населення становлять безробітні які живуть на менш ніж 1,25 долл. США на добу.Редагувати Вибрана стаття


Чемпіонат світу з футболу 2010 — 19-й чемпіонат світу з футболу ФІФА, фінальний етап якого проходить з 11 червня по 11 липня 2010 року в Південно-Африканській Республіці. У відбірковому турнірі брали участь 204 з 208 збірних, що входять у ФІФА, тим самим зробивши цей мундіаль найбільшою спортивним подією за числом учасників починаючи з пекінської Олімпіади.

Вперше чемпіонат світу з футболу проводиться на Африканському континенті. У боротьбі за право проведення першості південноафриканська заявка обійшла заявки Марокко та Єгипту.

Чинним чемпіоном була Італія, що захищала титул, здобутий на Чемпіонаті світу 2006 у Німеччині. (Далі…)Редагувати Вибране зображення


очистити кеш

Панорамний вид на Нурдгук, передмістя Кейптауна, ПАР.Редагувати Нові статті
Редагувати Добра стаття


Кейптаун (Капстад) (англ. Cape Town, африкаанс: Kaapstad, коса: iKapa) — третє за чисельністю місто Південно-Африканської Республіки.

Розташоване на південному заході країни, недалеко від Мису Доброї Надії. Столиця Західної Капської провінції, законодавча столиця ПАР. Входить в міський муніципалітет місто Кейптаун (англ. City of Саре Town). У Кейптауні розташовані парламент ПАР і багато урядових установ. Кейптаун знаменитий своєю гаванню і близькістю до таких визначних пам'яток, як Столова гора і Кейп-Пойнт. Кейптаун часто називають одним з найкрасивіших міст світу; це найвідвідуваніше туристами місто країни.

Кейптаун розвивався як перевалочний пункт для голландських кораблів по дорозі з Європи до Східної Африки, Індії і інших частин Азії і грав провідну роль в цій якості більше 200 років, до відкриття Суецького каналу в 1869 році. Кейптаун, заснований 6 квітня 1652 року колоністами під керівництвом Яна ван Рібека був першим постійним європейським поселенням в Африці на південь від Сахари. Кейптаун швидко став не просто перевалочним пунктом, а до швидкого зростання Йоганнесбурга і Дурбана він був найбільшим містом країни.

Згідно загальнонаціонального перепису 2001 року, населення Кейптауна складає 2,9 млн чоловік. Площа Кейптауна складає 2 499 км²: це більше, ніж інші міста ПАР, і як наслідок, щільність населення в Кейптауні нижча (1 158 чол./км²). (Далі…)Редагувати Цитата


Ліві лапки Коли зійдеш на високу гору, перед тобою відкривається величезна кількість гір, на які ще тільки належить піднятися.

Праві лапки
Нельсон МанделаРедагувати Чи Ви знаєте...


  • ...що Південно-Африканська Республіка має 11 офіційних мов і займає друге місце в світі за кількістю офіційних мов.
  • ...що Йоганнесбург є одним з молодих найголовніших міст у світі, місто було засновано у 1886 році.
  • ...що у ПАР відбулася перша пересадка серця від людини до людини, що була виконана кардіохірургом Крістіаном Барнардом у 1967 році.Редагувати Категорії

Що таке Портали? | Список порталів | Нові портали
Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проєкти · Запити · Портал спільноти