Портал:Сумщина

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ласкаво просимо на портал
«Сумщина»

Портал:Сумщина
Вибрані статті Проєкт:Сумщина Обговорення проєкту Всі статті про Сумщину


Сумщина

Сумщина — область у північно-східній частині Лівобережної України, яка охоплює частини Середньоруської височини і Придніпровської низовини. На півночі та сході область межує із Брянською, Курською та Білгородською областями Російської Федерації — довжина державного кордону з Російською Федерацією 298 км. На півдні, сході та заході Сумщина межує із Харківською, Полтавською та Чернігівською областями України. Північна частина області лежить у межах Новгород-Сіверського Полісся, південна — належить до лісостепової зони.

Вибрана стаття

Будівля колишньої глухівської жіночої гімназії

Глухів — місто великої історії розташоване на північному прикордонні України з Росією. Було столицею Війська Запорозького впродовж 17081764 років та адміністративним центр Малоросійської губернії з 1765 по 1773 роки. Зараз Глухів славиться багатими традиціями і унікальними пам'ятками старовини. Має сприятливу екологію та найчистіше повітря серед міст України.

17 вересня 2010 року у рамках міжнародного автопробігу на ретро автомобілях, який відбувався за маршрутом Санкт-Петербург — Москва — Київ, Глухів відвідали президенти України та Росії, Віктор Янукович і Дмитро Медведєв. Метою візиту глав держав було зміцнення дружніх відносин братніх народів.


Оновлення від 30 грудня 2011

Вибране місце

Софроніївський монастир — православний чоловічий монастир на Путивльщині, розташований на горі Чудна в селі Нова Слобода Сумської області. Заснований близько 1630 року, занедбаний у радянські часи, повернутий за незалежності України релігійній громаді й відреставрований у 1999 році. Належить Українській православній церкві Московського патріархату.

У наш час Софроніївському монастирю було виділено близько 10 га землі, де монахи саджають та вирощують картоплю й інші овочеві культури. Ченці тримають для своїх потреб худобу — корів і коней. У монастиря є своя пасіка та 8 старих монастирських садів, яким мешканці обителі подарували друге життя. Відомо ж бо, що у XVIII столітті монастирський сад був славний на всю імперію, а фрукти з нього постачались до столу російської імператриці Єлизавети.


Оновлення від 30 грудня 2011

Вибране зображення

Пам'ятник конотопському трамваю
Пам'ятник конотопському трамваю
Пам'ятник конотопському трамваєві

Оновлення від 30 грудня 2011

Статті для поліпшення

Учасники

Якщо вам цікава тема порталу і ви хочете допомогти йому та одноіменному проєкту в даній тематиці, запрошуємо Вас стати одним із учасників. Поточна команда:

Як ви можете допомогти

Запрошуємо Вас взяти участь у написанні статей про Сумщину

Ви можете написати власні статті. Для цього наберіть слово або термін, про який ви бажаєте створити статтю, у панелі «Пошук», що знаходиться згори зліва, і натисніть кнопку «Перейти». Якщо статті за вказаним словом або терміном Ви не знайшли, можете створити її використовуючи панель «Створити статтю» розміщену нижче.


Як робити, з чого почати першу свою публікацію:


Події дня

В цей день — 19 червня

Народилися

Померли

Вибрана особистість

Павло Харитоненко разом із сином

Павло Іванович Харитоненко (*5 лютого 1853, м. Суми — †13 квітня 1914, маєток Наталівка, Харківська губернія) — український меценат, цукрозаводчик, підприємець та промисловець. Син сумського цукрозаводчика Івана Герасимовича Харитоненка (18221889).

Відомий передусім своїм меценатством. Біографія Павла Харитоненка тісно пов'язана з історією розвитку міста Суми періоду кінця XIX — поч. XX ст.


Оновлення від 30 грудня 2011

Нові статті


Усього знайдено статей: 7022 (17 квітня 2020)

Категорії

Братні портали

Що таке Портали? | Список порталів | Нові портали
Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проєкти · Запити · Портал спільноти