Victoria Museum

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Victoria Museum Pictogram infobox palace.png
Тип музей
Розташування Україна УкраїнаКиїв
Адреса м. Київ, пров. Бутишів, буд. 23
Засновано 2017
Фонд понад 800 одиниць
Директор Вікторія Лисенко
Сайт victoriamuseum.com.ua

Victoria Museum — приватний музей історичного костюму та стилю у Києві, присвячений міській європейській моді 1830-1920 років.

Історія[ред. | ред. код]

Victoria Museum — заснований Вікторією Лисенко в 2017 році[1][2].
Розташований в історичному будинку кінця 19-го століття.
Музей має 7 демонстраційних залів, розташованих на двох поверхах.
Вікторія Лисенко — засновниця і куратор музею, колекціонер — навчалася музейної справи в Лондоні.
Victoria Museum є першим в Україні музеєм костюму і стилю. Культурний простір створений за всіма міжнародними музейними стандартами з використанням найсучасніших технологій освітлення, вентиляції і фільтрації повітря[3]. Будинок №23, у якому розташований Victoria Museum, стоїть у суцільній забудові вздовж червоної лінії Бутишів провулка і належить до цінної фонової забудови міста. Триповерхова цегляна будівля побудована наприкінці XIX ст. в еклектичному стилі, у якому переважають неоренесансні і псевдовізантійські форми. Бутишів провулок є однією з найдавніших вулиць Печерська. У XVIII ст. він носив назву вулиця Шпетерська. З 1803 року відомий як Бутишев провулок. До 2014 року мав назву вул. Андрія Іванова. З 1899 до 1909 садиба належала Л.Ф. Смоловському, з 1909 до 1914 була власністю купця Л.П. Чорноярова, а після 1914 року належала А.Д. Спегальському.
З 2000 року будинок був в аварійному стані. У 2009 будівлю відреставровано, відремонтовано та укріплено. На сьогодні це повністю реконструйована історична садиба. Балконні огородження на 2-му та 3-му поверхах збереглися у первісному вигляді.

«Victoria museum» облаштований з урахуванням найсучасніших вимог музейництва. У приміщенні створено відповідний клімат, а шкідливе для костюмів сонячне світло не потрапляє всередину

Колекція[ред. | ред. код]

У «Victoria Museum» представлена постійно діюча експозиція костюмів з регулярним тематичним оновленням.
Приватна колекція музею містить близько 100 автентичних чоловічих та жіночих костюмів, а також понад 800 експонатів, що визначають стиль й атмосферу дореволюційного періоду. 16 травня 2020 року було відкрито 8-му виставку - "Кораловий шик".
Вікторія Лисенко розповідає, що експонати для музею вона купувала, зокрема, на аукціонах та блошиних ринках Європи.

«У Західній Європі раніше люди складали непотрібний одяг на горище у скрині, - продовжує засновниця. - Зараз звичайні жителі міст виносять збережене на "блошині ринки". Ними ходять експерти з історії костюму. По тканині визначають вік одягу. Також там музеї періодично продають на аукціонах речі з фондів. Їм не потрібні величезні склади. На таких аукціонах ми купили декілька експонатів для "Victoria Museum"»[4].

Діяльність музею[ред. | ред. код]

У музеї проводяться тематичні майстер-класи для дорослих та дітей, лекції, екскурсії (індивідуальні й групові[5]), квести, культурні вечори, різноманітні заходи й презентації, фотосесії (передбачені дві фотозони). Також для зручності відвідувачів надається аудіогід 4 мовами (українська, російська, англійська й китайська).

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]