Іобат

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Іобат
Посада монарх
Діти Phylonoed і Стенебея[1]

Іоба́т (грец. Ιοβάτης) — персонаж давньогрецької міфології, лікійський цар, за наказом якого звершив кілька подвигів Беллерофонт. Батько Стебенеї та Філоної.

Найдавнішим античним текстом зі згадкою про Іобата є поема Гомера «Іліада», де він фігурує як безіменний цар Лікії, батько Стебенеї, дружини Прета. Стебенея повідомила чоловікові про залицяння коринфського царевича Беллерофонта і ось коринфянин рушив до Лікії з листом від царя Прета, не знаючи, що цим листом ображений Прет просив Іобата помститися Беллерофонтові. Іобат доручив воїнові знищити Химеру, а після його перемоги наслав амазонок, згодом найсильніших воїнів Лікії, однак перемога була за Беллерофонтом і цар Іобат змушений був видати за нього доньку Філоною[2].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Любкер Ф. Stheneboea // Реальный словарь классических древностей по Любкеру / под ред. Ф. Ф. Зелинский, А. И. Георгиевский, М. С. Куторга и др. — СПб: Общество классической филологии и педагогики, 1885. — С. 1314.
  2. В.Обнорський. Енциклопедія греко-римської класичної міфології (російська) . Архів оригіналу за 19 червня 2020. Процитовано 17 червня 2020.

Джерела

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]