Акротирі і Декелія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Sovereign Base Areas of Akrotiri and Dhekelia
Ακρωτήρι και Δεκέλεια Ağrotur ve Dikelya

Акротирі і Декелія

Прапор
Розташування Великої Британії
Столиця
(та найбільше місто)
Епіскопі
Офіційні мови англійська, грецька
Суверенна держава Велика Британія Велика Британія
Державний устрій Суверенна військова база
 - Королева Єлизавета II
 - Адміністратор Маік Вігстон
 - Відповідальний міністр Філіп Хеммонд
Площа
 - Загалом 254 км²
Населення
 - оцінка 2009 р. 7,700 кіпріотів та 8,000 військовиків

8,000 (0)

 - Густота 0/км²
Валюта Євро (EUR)
Часовий пояс  (UTC+2)
Домен інтернету

Акротирі і Декелія — дві території на острові Кіпр, що знаходяться під суверенітетом Великої Британії. На територіях розміщуються британські військові бази та кілька населених пунктів. Таким чином, Велика Британія присутня в східній частині Середземного моря.

Західна частина називається Акротирі (грец. Ακρωτήρι; тур. Agrotur, включаючи гарнізон Епіскопі), а східна — Декелія (грец. Δεκέλεια, тур. Dikelya).

Історія[ред.ред. код]

Карта Акротирі
Карта Декелії

У 1960 році британська колонія Кіпр здобула незалежність, але Велика Британія залишила за собою два ексклави на території острова під розміщення своїх військових баз.

Важливість цих ексклавів для Великої Британії обумовлена стратегічним розміщенням Кіпру в східній частині Середземномор'я, близькість до Суецького каналу та Близького Сходу.

В 1974 році, побоюючись приєднання Кіпру до Греції, на острові висадилися турецькі війська, за версією Туреччини для захисту турецького населення. Фактично було окуповано північну частину острова й була утворена Турецька республіка Північного Кіпру.

У липні 2001 року місцевими кіпріотами розгромлені деякі військові комунікації на базах. Протестувальники вважали, що військові бази забруднюють довкілля, а це викликає захворювання на рак у місцевих жителів. Британський уряд відкинув усі вимоги.

Незважаючи на труднощі відносин з приводу баз, Велика Британія неодноразово заявляла, що передасть близько третини території Акротірі та Декелії у випадку об'єднання Кіпру.

Галерея[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Прапор Кіпру Це незавершена стаття про Кіпр.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.