Обговорення користувачки:Antanana/Архів 2012
![]() | Це архів минулих обговорень. Не змінюйте вміст цієї сторінки. Якщо ви хочете почати нове обговорення або ж відновити старе, будь ласка, зробіть це на поточній сторінці обговорення. |
Відкотіть
Оскільки Ви зараз у Вікі, прохання відкотити дві зміни у статті Таксис до україномовного варіанту. Такого прихованого вандалізму я ще не зустрічав :). --Maxim Gavrilyuk (обговорення) 07:12, 28 листопада 2012 (UTC)
- привіт) ред. № 11030995 уже LastStep. такі речі якраз і найважче помічати… --アンタナナ 07:19, 28 листопада 2012 (UTC)
Шаблон ФП з ОДП
Вітаю. Боту щось не сподобалося у цьому шаблоні. 1. Глянете? --AMY (обговорення) 06:27, 28 листопада 2012 (UTC)
- привіт. бот учиться просто ;)) дякую --アンタナナ 06:55, 28 листопада 2012 (UTC)
Незрозуміла мені ситуація
Шановний пане! Ви долучилися днями до пропозиції на мою адресу про патрулювання. Прошу мені пояснити при нагоді, чи пан Користувач:Lexusuns із Кременчука, рідна мова - російська, є вашим патрульним? Якщо так, то прошу пояснити мені його дивну й затяту війну проти літери ґ (див. перегляд історії статті Артур Гроттгер - бачите? цей пан заблокував створену мною статтю так, що не можу віддзеркалити її в своїх текстах, хоч реально вона існує). Я не скандаліст, але... Не досить, що ця війна, як бачите, перетворилася на війну особисто проти мене, але не можу сприймати її інакше як вияв запеклої українофобії. А з українофобами жодної справи мати не хочу.
Kvandr (обговорення) 23:56, 25 листопада 2012 (UTC)
- привіт) користувачеві видається прапор патрульного за знання вимог ВП:ПАТ. і як (своєрідний) знак довіри спільноти до редагувань користувача. дії Lexusuns-а у цьому випадку не є проявом українофобства, а підпорядковуються прочитанню чинного правопису, а саме § 87. G, H:
«G і h звичайно передаються літерою г: авангард, агітація, агресор, гвардія, генетика, гімнастика, гоніометр, грандіозний, графік, грог, ембарго, лінгвістика, міграція; гандбол, гегемонія, гектар, гербарій, герцог, гінді (мова), гіпотеза, горизонт, госпіталь, гугенот, гумус; Гаага, Гавана, Гавр, Гарвард, Гаронна, Гвінея, Гельсінгфорс, Гельсінкі, Гіндустан, Гренландія, Греція, Йоганнесбург, Люксембург; Ганнібал, Гейне, Гете, Гізо, Гомер, Горацій, Горн, Гюго, Магомет. В окремих словах англійського походження h передається літерою х: хобі, хокей, хол; Хемінгуей та ін.»
- не готова захищати певну безапеляційність його позиції, але, оскільки я сама за вживання літери ґ на місці g, що, суперечить нашому ж правопису, то я і не можу бути повністю об'єктивна у цій ситуації. у Вашій статті наведено посилання на написання Ґроттґер. а чи є у Вас ще (можливо) якісь джерела? бо можна діяти через механізм Вікіпедія:Перейменування статей. Вікіпедія не може суперечити положенням українського правопису загалом, але можна шукати і знаходити аргументи для окремого випадку: правопис пише, що «G і h звичайно передаються літерою г», але це не є «тільки». і якщо у джерелах зустрічається написання через ґ — варто спробувати. ба, навіть потрібно… --アンタナナ 00:20, 26 листопада 2012 (UTC)
Вітаю. Хотів підвести підсумок тут. Але, оскільки ви захистили статтю Хірошіма, прошу це зробити вас. Обговорення триває уже майже місяць, є явний консенсус щодо перейменування. --Acedtalk 16:24, 25 листопада 2012 (UTC)
- привіт. зняла захист. підводьте підсумки. я вчиню відповідно --アンタナナ 16:29, 25 листопада 2012 (UTC)
FIS medal
Колись був. Bogic (обговорення) 11:29, 25 листопада 2012 (UTC)
- привіт. ага. ці файли було вилучено зі сховища, бо там нечіткий дозвіл надіслали. і не з того імейлу… --アンタナナ 13:26, 25 листопада 2012 (UTC)
Проект:Криворіжжя
Доброго дня! Не могли би Ви підказати як правильно перенести Проект:Криворіжжя з чернеток до простору проектів? З повагою --Vetrov07 (обговорення) 10:15, 25 листопада 2012 (UTC)
- доброго! відкриваєте сторінку проекту. зверху, там де кнопки «читати», «редагувати» та «перегляд історії» є стрілочка, натискаєте на неї — з'явиться підменю із кнопкою «перейменувати». натискаєте. у полі «Нова назва» замість Користувач виберіть Вікіпедія. а Vetrov07/Чернетка/Проект:Криворіжжя скоротіть до Проект:Криворіжжя. у причині напишіть «перенесення у простір проектів». чи щось таке. і натисніть кнопку «Перейменувати сторінку». успіхів) --アンタナナ 12:36, 25 листопада 2012 (UTC)
- дякую) а потрібно писати оголошення про створення проекту або власноруч добавляти його до списку проектів, як зазначено на цій сторінці (проте її активно не редагували уже близько 3 років). Або роблять згодом адміністратори? --Vetrov07 (обговорення) 12:47, 25 листопада 2012 (UTC)
- ні-ні, самостійно. але у нас список вікіпроектів «живе» у шаблоні Шаблон:Список вікіпроектів, а не на сторінці. от вона й не редагується ;) --アンタナナ 12:52, 25 листопада 2012 (UTC)
- дякую) а потрібно писати оголошення про створення проекту або власноруч добавляти його до списку проектів, як зазначено на цій сторінці (проте її активно не редагували уже близько 3 років). Або роблять згодом адміністратори? --Vetrov07 (обговорення) 12:47, 25 листопада 2012 (UTC)
Варіант
Шановна пані. А як вам такий варіант:
Вулиця, площа, проспект, бульвар, проїзд, провулок є значимими, якщо:
- об`єкт, цілком, або у межах окремих ділянок, існує більше 100-а років (з наданням відповідного АД);
- на даному об`єкті знаходиться як мінімум одна пам`ятка історії чи архітектурна пам`ятка (місцевого або національного значення);
- з даним об`єктом пов`язана (наприклад, мешкала або працювала) персоналія минулого, описана у окремій статті вікіпедії;
- з даним об`єктом пов`язана подія, описана у окремій статті вікіпедії;
- на даному об`єкті знаходиться як мінімум одна будівля, описана у окремій статті вікіпедії;
- на даному об`єкті знаходиться як мінімум одна установа, організація, підприємство, описані у окремій статті вікіпедії;
- об`єкт має неординарні, непересічні технічні або соціологічні характеристики: довжину, ширину, пасажиропотік, населеність тощо (з наданням відповідного АД) - наприклад, одна з самих довгих вулиць України, одна з самих великих площ України, одна з самих широких (на окремих ділянках) вулиць України, вулиця з одним з найбільших пасажиропотоків в Україні, вулиця з однією з найбільших населеностей в Україні.
З повагою, Сергію. JJJ1587 (обговорення) 11:44, 23 листопада 2012 (UTC)
- привіт) я цим проектом не займаюся. думала переносити Ваш пост, але бачу, що Ви відписалися у проекті: ред. № 10997114. підсумки мають розробники робити (мабуть), Kharkivian — точно. будемо бачити, які варіянти врахують^^ --アンタナナ 12:05, 23 листопада 2012 (UTC)
Заявка на патрульного
Подав заявку. Є лише питання, там шаблон угорі стоїть, для додавання заявок. Щось він якось некоректно спрацював у моєму випадку, помітив заявку перед переліком (ось який негаразд вийшов). --Divega (обговорення) 10:56, 22 листопада 2012 (UTC)
- ага. ніколи ним не пробувала. мабуть, його взагалі краще забрати. дякую --アンタナナ 11:01, 22 листопада 2012 (UTC)
Прошу тимчасово обмежити користувачу можливість редаґування сторінки. Безпідставно видаляє цитату, що стосується дуже важливого обговорення. Чи далі гратися з користувачем у відкоти? --Bulka UA (обговорення) 22:05, 21 листопада 2012 (UTC)
- ну, я не зовсім зрозуміла де там агонк побачив копівіо… --アンタナナ 22:24, 21 листопада 2012 (UTC)
- за останніми дослідженнями правильно писати Аонк;) --Bulka UA (обговорення) 22:28, 21 листопада 2012 (UTC)
- щось таке)) але, на відміну від району чи ФК, він сам може надати інформацію як його нік кирилізувати^^ --アンタナナ 23:15, 21 листопада 2012 (UTC)
- за останніми дослідженнями правильно писати Аонк;) --Bulka UA (обговорення) 22:28, 21 листопада 2012 (UTC)
Кандидати на вибрану і добру (зразок)
Доброго дня. Як каже моя дочка, «мрія web-програміста аби у світі залишився тільки один браузер». Ви зробили видимими зразки оформлення на добру і вибрану статтю в «квадратиках». В IE все чудово. В Хромі на ноуті виглядає нормально, а на квадратному моніторі — налазить на поле вікіпроектів зверху, але з горем пополам прочитати можна. В Опері на квадратному подивився — жах — розривається і півсторінкі пусті. Треба якось переробити. З повагою, --Pavlo1 (обговорення) 17:48, 21 листопада 2012 (UTC)
- привіт. дякую, що сказали. сама тільки «лисичкою» користуюся, була б і не знала --アンタナナ 17:50, 21 листопада 2012 (UTC)
Перевірте, будь ласка, сторінку Анна Гречишкіна
Перепрошую, якщо щось роблю не так і пишу не туди. Якщо маєте змогу затвердити сторінку Анна Гречишкіна, прошу зробіть. Дуже дякую. Також дякую, за затвердження сторінки Крок назустріч. Olegjam (обговорення) 15:14, 21 листопада 2012 (UTC)
- привіт. відповіла на Вашій сторінці обговорення ред. № 10983524. це трохи не моя тематика ;) --アンタナナ 19:12, 21 листопада 2012 (UTC)
Об'єднання історій статей
Будь-ласка, оскільки ви зараз на сайті, об'єднайте історії Ґаудія-Матх та Гауді-Матх. З повагою 213.108.75.177 08:05, 19 листопада 2012 (UTC)
- привіт. здається, зробила --アンタナナ 08:18, 19 листопада 2012 (UTC)
Доброго дня! Це ви навчили BunykBot усяким гадостям ? Якісь проблеми з цим файлом Файл:Chief Poking Fire.jpg? З повагою, --Pavlo1 (обговорення) 17:41, 16 листопада 2012 (UTC)
привіт. на жаль. мої знання не дозволяють мені вчити BunykBot-а))) він сам вчиться ред. № 10943771. потрохи. навчиться — помилок буде менше))) потерпіть трішки
--アンタナナ 20:33, 16 листопада 2012 (UTC)
Файл:Кравченко Василь.jpg
Доброго вечора. Можете будь-ласка мені допомогти з файлом? Пам*ятаєте, ви казали, що цим шаблоном "для невільних файлів" можна користуватись в усіх випадках, окрім "живих публічних людей". Якщо я додам обґрунтування добропорядного використання файлу, чи можна буде цей файл лишити? Бо це не публічна людина:) --ВікіPEDист (обговорення) 16:52, 16 листопада 2012 (UTC)
- привіт. вади перекладу українською — маються на увазі «живі відомі/визначні/публічні люди». щодо цього фото — невільні файли мають ще мати енциклопедичне значення. я тут такого не бачу… себто, це фото не ілюструє нічого такого, без чого розуміння статті у читача погіршиться. а звідки Ви його взяли? скачали? може є «живий» фотограф, у якого можна попросити дозвіл на це фото? --アンタナナ 16:59, 16 листопада 2012 (UTC)
- Так, знайшов у просторах інтернету. Але фотографа не знаю. Тож вилучаємо фото? --ВікіPEDист (обговорення) 13:15, 17 листопада 2012 (UTC)
Стосовно постерів
Вітаю! Взявся, як і обіцяв за файли, і відразу запитання: Файл:Awaara (1951).jpg правильно оформлено? Я стосовно категорій, чи варто такі файли категоризувати, адже вони тільки для однієї статті, і якщо варто - чи варто створити підкатегорії по країнам? --Atoly (обговорення) 09:23, 16 листопада 2012 (UTC)
- привіт! дякую! невільні файли потреби категоризувати нема. імхо. достатньо службової категорії за ліцензією — категорії, в принципі, існують для упорядкування. упорядкування — для полегшення пошуку та навігації. невільні файли мають використовуватися точково (тільки там, де треба), а отже це зайва робота. щодо оформлення файлу: тут пише, що «Зверніть увагу — якщо ви завантажуєте зображення з інших Вікі-проектів, ви повинні вказувати як джерело не цей проект, а джерело, з якого зображення потрапило туди». інша вікіпедія не може бути джерелом зображення, а отже треба переходити на англ- чи росвікі і дивитися на першоджерело вказане там ред. № 10940536 --アンタナナ 09:36, 16 листопада 2012 (UTC)
- Так згодиться? --Atoly (обговорення) 09:46, 16 листопада 2012 (UTC)
- кул) ще раз дякую! --アンタナナ 10:20, 16 листопада 2012 (UTC)
Зроблено будуть ще постери чи книги, звертайтеся
--Atoly (обговорення) 12:25, 16 листопада 2012 (UTC)
- дякую дуже! щось придумається обов'язково ;) --アンタナナ 12:40, 16 листопада 2012 (UTC)
- кул) ще раз дякую! --アンタナナ 10:20, 16 листопада 2012 (UTC)
- Так згодиться? --Atoly (обговорення) 09:46, 16 листопада 2012 (UTC)
Галицько-Волинське князівство
Прохання перевірити зміни бо зображення не відображається. --Bulka UA (обговорення) 15:01, 15 листопада 2012 (UTC)
- зробила --アンタナナ 17:19, 15 листопада 2012 (UTC)
Судова система
Antanan'о, давайте цивілізовано вирішимо з перенаправленням Судової системи. Судова система - це сукупність судів; її треба перенаправити на Судоустрій або Судову систему України, а ще краще - зробити статтю Судоустрій, не присвячену Україні. Судова влада - це юридична абстракція з теорії розподілу влади, підкріплена Конституцією. Тому я і кажу, що це різні речі.--Dghooo (обговорення) 10:53, 15 листопада 2012 (UTC)
- так я ж за. робіть статтю. чи робіть коректне перенаправлення. але виправляйте, що є. а не ставте там нуль ;) себто спершу щось зробіть, а тоді виправляйте. а не просто затирайте --アンタナナ 11:01, 15 листопада 2012 (UTC)
- До речі, Ви не знаєте, що це за проект такий?--Dghooo (обговорення) 10:55, 15 листопада 2012 (UTC)
- загалом — знаю. це щоб дані, які для усіх проектів спільні, можна було вводити один раз. таке собі вікісховище, але для даних. наприклад (принаймні, так мені про це розказували), провели в Україні перепис населення, і дані цього перепису не вручну у кожній статті кожного мовного проекту виправляють, а вводять один раз у вікідані. і у всіх проектах (де є такі статті) ці дані міняються. щось таке --アンタナナ 11:01, 15 листопада 2012 (UTC)
Сумнівно що користувач володіє правами на завантажене ним зображення. У статтях де використовувалося замінив на вільне з вікісховиська. --Bulka UA (обговорення) 09:08, 15 листопада 2012 (UTC)
- привіт) вікісховисько звучить як якесь страховисько ;) думаю, маєте рацію. на цей сайт клименка, здається, дозволу ОТРС не було. дякую --アンタナナ 10:12, 15 листопада 2012 (UTC)
Питання (малюсіньке)
У статті "Петля часу (фільм, 2012) я помістив фото про знімальний майданчик у Шанхаї (Shanghai-movie1.jpg ). Там якась підстава вилізла у вигляді "Метадані" (у них там копірайт незрозумілий виліз). Чи все нормально зроблено? Чи треба щось зробити із файлом?
- привіт. все норм. але чесно — так багато невільних фото на статтю — то вже забагато… --アンタナナ 21:58, 14 листопада 2012 (UTC)
Іще одне зовсім маленьке: тут твій колега (не адмін) ставить під сумнів стиль у розділі "сюжет". Моя мета - зробити цикл яскравих статей, щоб запам'ятовувалися, щоб про них говорили (читачі, не автори статей Вікі), щоб на російську сторінку і не думали ходити - бо у мене вже сті-і-і-ільки всього є, що просто - сиди і читай. Ось чому я використовую (у одному лише підрозділі! - а саме "Сюжет") художньо-публіцистичний стиль. Гадаю, це ж не смертельно? Всі інші підрозділи статті - ніби в межах "енциклопедичного" стилю (не чув про такий на курсі стилістики сулм). Якщо відвідуваність Вікі ми підніматимемо якістю і цікавістю статей - це ж тільки на користь проекту! Я правильно мислю? ;) --Brandner (обговорення) 19:58, 14 листопада 2012 (UTC)
- а ми усі тут «колеги». адмінство не має жодного значення, окрім додаткових обов'язків та розширеного функціоналу для можливості їх виконання. я розумію «кінцеву мету», але, мушу зазначити, що таки не є енциклопедичним текст. і якщо його хтось переробить — так воно і буде. звісно, можуть поставити шаблон {{чистити}} чи щось таке. а можуть і переписати. бо суть у передачі інформації, все ж… --アンタナナ 21:58, 14 листопада 2012 (UTC)
8-(( Не перекладається оце ----> アンタナナ. Абракадабра якась виходить ;((( Що ж воно значить???? ;)
- а воно не перекладається. а читається
--アンタナナ 21:58, 14 листопада 2012 (UTC)
не буває імен без смислу. А втім, не буду допитуватися.
- воно не перекладається. але смисл має — «не нана» --アンタナナ 08:22, 15 листопада 2012 (UTC)
- У "зразковій" статті про "Корабель" картинок більше. Правда, я не зрозумів - чи вони невільні всі, але то вже таке. Сама стаття слабенька (але я про це нікому не скажу - хай її авторові буде зірочка, все красиво і виглядає не гірше, аніж в усіх).
- вільних зображень може бути скільки завгодно. а невільних — мінімально на статтю. бо інакше вони порушують п.3 ВП:КДВ. а якщо порушують — мають бути вилучені. для прикладу, через сім днів (бо саме такий термін відведено на швидке вилучення) у цій статті залишиться 3-4 невільних малюнки. все. вікіпедія має на меті створення та поширення вільних знань. невільні файли — то певний компроміс, але не можна цим зловживати --アンタナナ 08:22, 15 листопада 2012 (UTC)
- А Хто із Адмінів знімає статус "Неперевірена стаття"? Це будь-хто, чи є конкретні люди з такою задачею?
- це не адміни роблять. уже казала. адміни це так. для певних речей. перевіряти статті — можуть патрульні. якщо хочеться, щоб статтю перевірили — треба звернутися до когось із них особисто, або написати запит --アンタナナ 08:22, 15 листопада 2012 (UTC)
- Сподіваюся, я не забагато відриваю тебе від роботи. Учуся потроху.
- пояснювати правила вікіпедії — мій тут прямий обов'язок
--アンタナナ 08:22, 15 листопада 2012 (UTC)
- пояснювати правила вікіпедії — мій тут прямий обов'язок
Дякую! --Brandner (обговорення) 08:03, 15 листопада 2012 (UTC)
- будь ласка) --アンタナナ 08:22, 15 листопада 2012 (UTC)
Питання
Вітаю! Знову я зі своїми питаннями) На сайті студії «Ле Дуаєн» багато українських постерів з фільмів які більше ніде не знайдеш, але там немає можливості копіювати, виникає питання: чи можна зробити скріншот постера і з низькою роздільністю завантажити сюди, зробити обґрунтування добропорядного використання і дати посилання на їхній сайт? Буду вдячний за відповідь, ще раз вибачте за те, що турбую, з повагою, --Atoly (обговорення) 09:55, 14 листопада 2012 (UTC)
- привіт. так, думаю, що можна. ліцензію все ж ставте {{постер}} (для автоматичної категоризації). і вказуйте, що це скриншот із сайту студії «Ле Дуаєн». звісно ж з ОДВ
--アンタナナ 10:13, 14 листопада 2012 (UTC)
- так згодиться? --Atoly (обговорення) 10:42, 14 листопада 2012 (UTC)
- ага, згодиться) можливо у самій статті я б постер трішки зменшила… конкретно у цьому випадку з меншим розміром мені видається краще виглядає. але гляньте самі. не наполягаю) --アンタナナ 10:48, 14 листопада 2012 (UTC)
- Ви праві, так краще. Просто я вирішив трішки підписати статті про нові фільми, а то якось малувато їх у нас. А дані статті ще мають якийсь попит у читачів, а отже мають підняти відвідуваність вікіпедії
. Ще раз дякую, з повагою, --Atoly (обговорення) 10:58, 14 листопада 2012 (UTC)
- Ви праві, так краще. Просто я вирішив трішки підписати статті про нові фільми, а то якось малувато їх у нас. А дані статті ще мають якийсь попит у читачів, а отже мають підняти відвідуваність вікіпедії
- ага, згодиться) можливо у самій статті я б постер трішки зменшила… конкретно у цьому випадку з меншим розміром мені видається краще виглядає. але гляньте самі. не наполягаю) --アンタナナ 10:48, 14 листопада 2012 (UTC)
- так згодиться? --Atoly (обговорення) 10:42, 14 листопада 2012 (UTC)
Шаблон «Користувач з Ванкувера» і т.п
Дякую за пропозицію відпатрулювати шаблони. Але сперш хочу поцікавитися: а чи існує єдина політика змісту шаблонів? За моїм розуміннням, подібні шаблони якраз для того і існують, щоб спрощувати комунікацію Вікіпедистів з різних міст, а його розміщення на сторінці обговорення являє собою приклад нестандартного використання шаблону. Якщо я помиляюсь, будь ласка, скажіть, в чому я неправий. З пошаною, --Dmitri Lytov (обговорення) 05:09, 14 листопада 2012 (UTC)
- привіт! перевірка простору назв дає можливість уникнути небажаної автоматичної категоризації. уявіть ситуацію, що спілкуючись із новачком Ви (з метою спрощення все тієї ж комунікації) пропонуєте йому поставити на своїй сторінці користувацький шаблон. й одним із найпростіших способів є розміщення цього шаблону у ході розмови (для наглядності). на тій же сторінці обговорення ;) принаймні, я неодноразово таке зустрічала. ну, або хочете дати приклад для створення шаблону за аналогією. щодо політики змісту шаблонів: не зовсім зрозуміла запитання, мабуть. тематично? не вітається (не рекомендується) тільки якась відверто «агресивна пропаганда». таке пройшло, хоча й не зовсім «гладко». чи Ви таки про оформлення юзербоксів? --アンタナナ 05:24, 14 листопада 2012 (UTC)
- Мова йде саме про розміщення юзербоксів там, де їх розміщувати не треба (як у наведеному Вами прикладу, коли юзербокс розміщується на сторінці обговорення, "щоб показати"). На жаль, мені невідомі правила щодо використання юзербоксів, є тільки практика їхнього використання, якесь "загальне розуміння", що добре, а чого робити не слід (і те, як бачите, воно не зовсім загальне). --Dmitri Lytov (обговорення) 02:42, 15 листопада 2012 (UTC)
- гм
- 1) якщо говорити про сторінку обговорення користувача — то розміщення юзербоксів там може бути «плановим». адже не всі заходять на сторінку користувача кожного разу, коли звертаються до нього/неї. наприклад, мій власний підпис не веде на мою сторінку користувача, а тільки на сторінку обговорення. відповідно, мало шансів, що користувач буде знати, що я належу до користувачів-Тикал, правда? тому, якби я конкретно хотіла на цьому наголосити, я б цілком виправдано розмістила відповідний юзербокс саме на моїй сторінці обговорення. як тут. але таке розміщення менш поширене, відповідно краще, щоб категоризація була тільки одного простору. того, який ТОЧНО призначений для цих юзербоксів. якщо я хочу використати цей юзербокс на своїй СО, то для категоризації мені просто доведеться або його продублювати (і на сторінці користувача, і на сторінці обговорення), або вручну поставити категорію на СО
- 2) якщо ми все ж говоримо про загальну сторінку обговорення (статті), наприклад, то… Ви знаєте, що користувацькі шаблони там не варто використовувати. я це знаю. але не можна ж передбачити дії усіх, чи прослідкувати за ними. значно простіше створити такі умови (а отже й шаблони), які просто не дозволять (або надзвичайно суттєво зменшать ризик) автоматичної категоризації у категорію користувачів статей, файлів, навіть шаблонів. десь такі --アンタナナ 02:58, 15 листопада 2012 (UTC)
- Мова йде саме про розміщення юзербоксів там, де їх розміщувати не треба (як у наведеному Вами прикладу, коли юзербокс розміщується на сторінці обговорення, "щоб показати"). На жаль, мені невідомі правила щодо використання юзербоксів, є тільки практика їхнього використання, якесь "загальне розуміння", що добре, а чого робити не слід (і те, як бачите, воно не зовсім загальне). --Dmitri Lytov (обговорення) 02:42, 15 листопада 2012 (UTC)
Файл:Pantelei.jpg
Гадаю файл можна вилучити. В єдиній статті де використовувався замінив на вільне зображення пам'ятки після реконструкції. --Bulka UA (обговорення) 18:16, 13 листопада 2012 (UTC)
- привіт. зроблено, дякую! --アンタナナ 22:01, 13 листопада 2012 (UTC)
Заблокуй, будь-ласка, на тиждень
Його, бо ванадлить по чорному --Divega (обговорення) 15:04, 13 листопада 2012 (UTC)
- Дня просто малувато буде. --Divega (обговорення) 15:05, 13 листопада 2012 (UTC)
- якщо завтра продовжить - заблокую --アンタナナ 15:11, 13 листопада 2012 (UTC)
- ОК, зрозуміло --Divega (обговорення) 15:19, 13 листопада 2012 (UTC)
- якщо завтра продовжить - заблокую --アンタナナ 15:11, 13 листопада 2012 (UTC)
Питання
Вітаю. Знову вирішив вас потурбувати: у мене є можливість сходити в місцевий музей, там багато експонатів, зокрема вціліла тачанка махновців, багато матеріалів про репресії та подібного. Чи варто без наміру їх використовувати вантажити до вікісховища? І ще одне питання: якщо автор зображення був розстріляний в 1930-х роках а реабілітований у 1951, зображення вільне чи ні? Вдячний за відповіді наперед, з повагою, --Atoly (обговорення) 08:55, 13 листопада 2012 (UTC)
- привіт. так, варто. головне, щоб Ви так його категоризували, щоб на сховищі можна було знайти потім. або якщо є дотична стаття у вікіпедії - просто вставити посилання на категорію коммонз до неї. у статті 28 ЗУ «Про авторське право і суміжні права» пише, що «6. Авторське право на твори посмертно реабілітованих авторів діє протягом 70 років після їх реабілітації» --アンタナナ 09:18, 13 листопада 2012 (UTC)
- Дякую, з Вами завжди приємно спілкуватися
--Atoly (обговорення) 09:27, 13 листопада 2012 (UTC)
- будь ласка) навзаєм --アンタナナ 09:47, 13 листопада 2012 (UTC)
- Дякую, з Вами завжди приємно спілкуватися
Категорія:Історія України за районом
Доброго здоров'я! Мабуть місце для пост-обговорення не найкраще, але: 1) "клепав" не тільки я й не я започаткував "клепання", 2) повідомлень про обговорення вилучення не було, 3) колись я мав дискусію з "фаховим істориком" про категоризацію історичних утворень за сучасним поділом з протилежними висновками, 4) перспектива наповнення цих категорій певно не гірша від "Річок ... району". Зі сподіванням на розуміння, --LastStep (обговорення) 05:34, 13 листопада 2012 (UTC)
- доброго. а не зі мною таке обговорюйте ;) я видалила за результатами того обговорення тільки ті три винесені поіменно категорії (пройшов тиждень і висловилися усі, хто висловилися). потім побачила, що Ви і далі такі категорії створюєте. тому й написала Вам. якщо Ви знайдете підтримку такої категоризації, то відновити видалені — один клік (як і видалити ті, що є зараз…) хоча, відсутність шаблону, звісно… відновила, вибачте. тепер маєте шанс приєднатися до дискусії --アンタナナ 05:46, 13 листопада 2012 (UTC)
- Дякую за "швидке відновлення", не очікував. Повторив аргументацію в обговоренні номінації, може хтось й зверне увагу, але скоріше за все, просто буде "дотримано формальної процедури". Мені дійсно здається, що проблема дещо ширша та глибша, але чи варто витрачати час на "захист" "допоміжних інструментів навігації" :) --LastStep (обговорення) 08:06, 13 листопада 2012 (UTC)
- ну, моя ж провина… треба було додивитися, що Вас не повідомили. то я неуважна… а обговорення та їхня доцільність — то риторичне запитання. окрім того є й інші інструменти для цього — шаблони, наприклад --アンタナナ 08:10, 13 листопада 2012 (UTC)
- Дякую за "швидке відновлення", не очікував. Повторив аргументацію в обговоренні номінації, може хтось й зверне увагу, але скоріше за все, просто буде "дотримано формальної процедури". Мені дійсно здається, що проблема дещо ширша та глибша, але чи варто витрачати час на "захист" "допоміжних інструментів навігації" :) --LastStep (обговорення) 08:06, 13 листопада 2012 (UTC)
Привіт! Прудивус Михайло, це я (Koval13). І я являюсь автором фото. Я щось не те зробив)? Що саме мені потрібно вказати? Я у Вікіпедії ще не все зрозумів, так що можу "плужити" трішки)))--Koval13 (обговорення) 20:50, 12 листопада 2012 (UTC)
- привіт. трохи дооформила. просто якщо користувач-завантажувач один, а автора вказує когось зовсім іншого — як перевірити? краще так вказуйте --アンタナナ 22:38, 12 листопада 2012 (UTC)
Зрозумів, дякую! --Koval13 (обговорення) 08:32, 13 листопада 2012 (UTC)
Зображення
Доброго дня! А навіщо Ви вилучаєте обговорення зображень? --visem (обговорення) 07:18, 12 листопада 2012 (UTC)
- доброго! запит до адміністраторів зі списком обговорень неіснуючих файлів (або вилучених, або переміщених на коммонз, тобто локальні обговорення файлів, які фізично перебувають уже на сховищі). я вилучаю тільки такі, які мені видаються уже неактуальними (або ніколи такими не були). наприклад:
(Журнал вилучень); 07:20 . . Antanana (обговорення • внесок • заблокувати) вилучила сторінку Обговорення файлу:Microsoft with OpenOffice.jpg (обговорення неіснуючої сторінки: зміст був: «Ку-у-у-л!!!!!!!!!--<font color=maroon face="Kidnap"><b>A l b e d o</b></font> Обговоренн...» (є...)
ті, які мені здаються ще актуальними, копіюю на сторінку обговорення файлу на сховищі, з описом «перенесено із локального розділу (як актуальне)». можете переглянути у моєму внеску там. наприклад, такі:
а деякі я переносила чисто із суб'єктивних причин (бо сподобалися). наприклад, таке:
--アンタナナ 08:38, 12 листопада 2012 (UTC)
проблема з фото
Даруйте, Антанано, що турбую, але я чогось зайвого наробила. Поставила фото Меморіальна_дошка_Сергію_Бесєдіну_(Харків_вул_Культури_9), чомусь не можу поставити категорію Зображення:Меморіальні та анотаційні дошки Харкова. Там до файла додаються нові версії того ж самого зображення. Допоможіть, будь ласка, вилучити зайві версії і поставити категорію. Дякую. --Nadiya Li (обговорення) 21:25, 10 листопада 2012 (UTC)
- привіт) а ми уже на Ви?)) додала категорію і вилучила попередні версії. а як Ти додавала їх? для цього треба натиснути на кнопку «редагувати» на самій сторінці файлу. і додати потрібний текст. ред. № 10861770. Ти зробила якось не так? --アンタナナ 21:40, 10 листопада 2012 (UTC)
- Дуже дякую! Я взагалі не зрозуміла, що трапилось. Чомусь там, де плюс (додати категорію), одразу з"являвся надпис "зберегти", а назва категорії не вставлялась. Раніше такого ніколи не було. А в редагуванні самого файлу я не знала, де можна поставити категорію. --Nadiya Li (обговорення) 22:06, 10 листопада 2012 (UTC)
- а, то Ти hot cat користуєшся. там треба не біля самої категорії натискати (де два плюсика), а на плюсик після останньої. я зараз заберу категорію, а Ти спробуй ще раз. ок? --アンタナナ 22:50, 10 листопада 2012 (UTC)
- "Wow! I did it!" Вийшло, тепер буду точно знати, дякую. --Nadiya Li (обговорення) 23:25, 10 листопада 2012 (UTC)
- cool))) будь ласка)) --アンタナナ 23:36, 10 листопада 2012 (UTC)
- "Wow! I did it!" Вийшло, тепер буду точно знати, дякую. --Nadiya Li (обговорення) 23:25, 10 листопада 2012 (UTC)
- а, то Ти hot cat користуєшся. там треба не біля самої категорії натискати (де два плюсика), а на плюсик після останньої. я зараз заберу категорію, а Ти спробуй ще раз. ок? --アンタナナ 22:50, 10 листопада 2012 (UTC)
- Дуже дякую! Я взагалі не зрозуміла, що трапилось. Чомусь там, де плюс (додати категорію), одразу з"являвся надпис "зберегти", а назва категорії не вставлялась. Раніше такого ніколи не було. А в редагуванні самого файлу я не знала, де можна поставити категорію. --Nadiya Li (обговорення) 22:06, 10 листопада 2012 (UTC)
уточнення
Вітаю! Так, я і є Роман Мацелюх. Дописую у Вікі як Користувач:Roman Borecskij. 23:41, 9 листопада 2012 (UTC)
- дякую) --アンタナナ 23:45, 9 листопада 2012 (UTC)
Перший зимовий похід
Вітаю! Колись ми з Вами непогано попрацювали над Списком вояків полку Чорних запорожців. Тепер в мене є ідея покращити статтю Перший зимовий похід додавши розділ Маршрут. Я вже почав над цим працювати, але виявилося, що не дуже добре вмію працювати із таблицями… зокрема, не знаю, як об'єднати дві колонки в одну і розмістити текст по центру. Буду дуже вдячний, якщо Ви мені у цьому допоможете. --Dmytro Lomonosov (обговорення) 20:50, 9 листопада 2012 (UTC)
- привіт) зробила якось так, гляньте чи правильно Ваш задум зрозуміла: ред. № 10854527. щоб обєднати колонки, треба використовувати colspan. щоб рядочки - rowspan. ще Довідка:Таблиці почитайте, може ще що цікаве знайдете ;) --アンタナナ 21:05, 9 листопада 2012 (UTC)
на: "Доктор юридичних наук
...привіт! даруйте, що турбую. Ви плануєте написати цю статтю? бо забирати перенаправлення нічого не написавши — погано. на статтю Доктор наук таким чином посилається багато статей (наприклад, Головатий Сергій Петрович). краще уже хай читач переходить на доктора наук, аніж на порожню сторінку. тому я поки скасувала Ваше редагування --アンタナナ 06:00, 9 листопада 2012 (UTC)"
- ОК.--Dghooo (обговорення) 09:40, 9 листопада 2012 (UTC)
- добре) Ви можете не цитувати, а просто відпловідати там, де Вам поставили запитання, тобто на Вашій сторінці обговорення. своєрідний вікіетикет спілкування ;) --アンタナナ 10:09, 9 листопада 2012 (UTC)
- А тема, створена в чужому обговоренні, завжди відслідковується? І друге запитання. Яким статусом треба володіти у спільноті Вікіпедії, щоб створені мною сторінки ставали автоматично перевіреними? Я маю намір номінуватися в кінці року, але не знаю на кого...))--Dghooo (обговорення) 16:05, 9 листопада 2012 (UTC)
- у налаштуваннях можна вибрати галочку, щоб у список спостереження додавалися змінені Вами сторінки. автоматично. я зазвичай стежу. для цього треба подаватися на патрульного: Вікіпедія:Заявки на статус патрульного. там написані формальні вимоги для цього. і потрібно ознайомитися із вимогами для патрулювання: Вікіпедія:Патрулювання --アンタナナ 19:52, 9 листопада 2012 (UTC)
- Дякую, antanana. А що робити, коли на завантаженому мною файлі з'являється неприємний шаблон про вилучення? Поясню: це автограф ученого, що його він особисто мені поставив на своїй монографії на моє приватне прохання.--Dghooo (обговорення) 11:20, 10 листопада 2012 (UTC)
- усі завантажені файли повинні мати якийсь шаблон ліцензії. див. Вікіпедія:Шаблони:Авторські права. у випадку із підписом — потрібно поставити {{PD-signature}} і {{Move to Commons}}, щоб його перенести на сховище. у рядочку «джерело» вкажіть «з власного архіву» чи щось таке --アンタナナ 11:29, 10 листопада 2012 (UTC)
- Дякую, подивимося.--Dghooo (обговорення) 09:55, 11 листопада 2012 (UTC)
- усі завантажені файли повинні мати якийсь шаблон ліцензії. див. Вікіпедія:Шаблони:Авторські права. у випадку із підписом — потрібно поставити {{PD-signature}} і {{Move to Commons}}, щоб його перенести на сховище. у рядочку «джерело» вкажіть «з власного архіву» чи щось таке --アンタナナ 11:29, 10 листопада 2012 (UTC)
- Дякую, antanana. А що робити, коли на завантаженому мною файлі з'являється неприємний шаблон про вилучення? Поясню: це автограф ученого, що його він особисто мені поставив на своїй монографії на моє приватне прохання.--Dghooo (обговорення) 11:20, 10 листопада 2012 (UTC)
- у налаштуваннях можна вибрати галочку, щоб у список спостереження додавалися змінені Вами сторінки. автоматично. я зазвичай стежу. для цього треба подаватися на патрульного: Вікіпедія:Заявки на статус патрульного. там написані формальні вимоги для цього. і потрібно ознайомитися із вимогами для патрулювання: Вікіпедія:Патрулювання --アンタナナ 19:52, 9 листопада 2012 (UTC)
- А тема, створена в чужому обговоренні, завжди відслідковується? І друге запитання. Яким статусом треба володіти у спільноті Вікіпедії, щоб створені мною сторінки ставали автоматично перевіреними? Я маю намір номінуватися в кінці року, але не знаю на кого...))--Dghooo (обговорення) 16:05, 9 листопада 2012 (UTC)
- добре) Ви можете не цитувати, а просто відпловідати там, де Вам поставили запитання, тобто на Вашій сторінці обговорення. своєрідний вікіетикет спілкування ;) --アンタナナ 10:09, 9 листопада 2012 (UTC)
Працездатність
переглянув ваші редаґування (перепрошую але вони загальнодоступні) і з'ясував що ви бідолашна зовсім не спите редаґуєте укрвіку і вдень і вночі. я не прошу вас поділитися таємницею такої гіперпрацездатності але всерйоз переймаюся за стан вашого здоров'я. заспокойте мене. --Bulka UA (обговорення) 08:15, 8 листопада 2012 (UTC)
- привіт) не переймайтеся. для того, щоб виспатися мені цілком вистачає трьох годин на добу (хоча можу спати й довше, якщо є така можливість). а що зараз на роботі у мене трохи аврал — то я редагую укрвікі коли мозок потребує перемкнутися на інше завдання. кажуть же, що найкращий відпочинок — це зміна виду діяльності. от я це і роблю ;) абсолютно в своє задоволення, не підіймаючи надто складні завдання, як те, що Ви написали мені нижче, бо вони потребуватимуть трохи більше уваги, аніж я зараз можу їх приділити чисто фізично… врешті-решт, є ж якісь обмеження. та й треба виділяти трохи часу просто на те, щоб полінуватися… ще раз Вас запевняю — все зовсім у рамках допустовості. я може і не є собі найкращим другом, але й щирим ворогом теж наче не є… --アンタナナ 08:31, 8 листопада 2012 (UTC)
- приємно взнати що з вами все гаразд. --Bulka UA (обговорення) 08:48, 8 листопада 2012 (UTC)
- теж думав про ваш сон, зазвичай потрібно спати принаймні 7 годин. Це просто порада, але це буде корисно і для вашого здоров'я, і для вікіпедії
. Сам коли наберу роботи, мало сплю по декілька діб, але потім приділяю принаймні пів дня для того, щоб відіспатися. З повагою, --Atoly (обговорення) 08:50, 8 листопада 2012 (UTC)
- Ну і сам поділюся, чи що. Після подібного завалу по роботі мав сильну перевтому. 3 місяці пішло на відновлення до попереднього рівня. На здоров'я увагу звертаєш, коли вже погано стає, а це не добре.--Divega (обговорення) 08:53, 8 листопада 2012 (UTC)
- Діспк — взагалі, час, який людина відводить собі для сну, сугубо індивідуальний для кожного. Наполеон, наприклад, також спав 3-4 години, і для нього цього було досить. Просто не варто забувати, що існує життя і поза Вікіпедією — реальне життя, а не віртуальне, і йому треба приділяти значно більше уваги, бо його «редагувати» не так легко
. --Масіму (обговорення) 11:00, 9 листопада 2012 (UTC)
- Діспк — взагалі, час, який людина відводить собі для сну, сугубо індивідуальний для кожного. Наполеон, наприклад, також спав 3-4 години, і для нього цього було досить. Просто не варто забувати, що існує життя і поза Вікіпедією — реальне життя, а не віртуальне, і йому треба приділяти значно більше уваги, бо його «редагувати» не так легко
- Ну і сам поділюся, чи що. Після подібного завалу по роботі мав сильну перевтому. 3 місяці пішло на відновлення до попереднього рівня. На здоров'я увагу звертаєш, коли вже погано стає, а це не добре.--Divega (обговорення) 08:53, 8 листопада 2012 (UTC)
- теж думав про ваш сон, зазвичай потрібно спати принаймні 7 годин. Це просто порада, але це буде корисно і для вашого здоров'я, і для вікіпедії
- приємно взнати що з вами все гаразд. --Bulka UA (обговорення) 08:48, 8 листопада 2012 (UTC)
стаття Партія ****онів
Бачив ви вилучили цю статтю вже вчетверте, може заборонити створення статей «Партія ****онів», «Партія ***онів» і т. д.? З повагою Divega (обговорення) 12:02, 7 листопада 2012 (UTC)
- привіт. ага. мені просто не дуже подобається ідея блокувати чи захищати після однієї-двох дій. тому раніше — тільки вилучала. тепер поставила фільтр від анонімів на створення статті партія із * у назві… --アンタナナ 14:04, 7 листопада 2012 (UTC)
Вітаю! Там до мене звертаються з приводу швидкого вилучення зображень, які я переніс до Wikimedia Commons з англійського розділу. Моя англійська із вері бед, тому писати там не хочу. Я так розумію, що їх видаляють через те, що вони вже є на Commons. Чому звертаються до мене, я ж їх в інглвікі не вантажив? І не звертаються до автора? --Олег (обговорення) 08:18, 7 листопада 2012 (UTC)
- привіт) написала користувачеві запитання, бо якось дивно і незрозуміло це все виглядає. і мені просто цікаво (ті сторінки уже видалили, тож «предмету» розмови наче й нема… сама процедурна цікавість). а витлумачили Ви правильно, тож не така Ваша англійська і «вері бед»
--アンタナナ 10:10, 7 листопада 2012 (UTC)
Віра (ім'я)
У мене є прохання до вас. Не могли б ви перевірити статтю Віра (ім'я) ? Marij
- не побачила вчасно( зроблено тео, як я розумію ред. № 10834943 --アンタナナ 10:41, 7 листопада 2012 (UTC)
Підведення підсумків
Прошу підвести очевидні підсумки видалення за за 16 і 24 жовтня. Ви ж молодий адмін, на Вас можна тиснути. --Звірі (обговорення) 10:16, 6 листопада 2012 (UTC)
Зроблено --アンタナナ 23:55, 6 листопада 2012 (UTC)
- Тоді вже заодно і 18 жовтня підведи.--Анатолій (обг.) 10:48, 6 листопада 2012 (UTC)
Зроблено --アンタナナ 23:55, 6 листопада 2012 (UTC)
Файл:UEFA Europa League.svg
Додав шаблон добропорядного використання. Перевірте будь-ласка зображення, а також ще 2-а зображення: логотип Ліги чемпіонів УЄФА і Логотип УЄФА
-- Jim777 (обговорення) 23:38, 5 листопада 2012 (UTC)
- дякую! завтра гляну конкретніше --アンタナナ 23:56, 5 листопада 2012 (UTC)
Дякую
Дякую і Вам за увагу і допомогу --Nadiya Li (обговорення) 16:40, 4 листопада 2012 (UTC)
- будь ласка) --アンタナナ 23:57, 5 листопада 2012 (UTC)
Верховна Рада
Вітання. Якщо не секрет, кого ви підтримали на нещодавніх парламентських виборах?
- привіт. зовсім не секрет — нікого. я прописана достатньо далеко, щоб їхати голосувати заради цього --あんたなな 12:43, 3 листопада 2012 (UTC)
Файли по бурінню
Добрий вечір. Ви вилучили Файл:Буріння.jpg з посиланням на те, що у Вікісховищі є File:Boring.jpg. Для встановлення ідентичності (чи хоча б смислової адекватності) цих файлів, порошу відновити вилучений Файл:Буріння.jpg. Пропоную поставити його на мою сторінку - я порівняю файли Файл:Буріння.jpg і File:Boring.jpg. --Білецький В.С. (обговорення) 18:05, 2 листопада 2012 (UTC)
- добрий. так, звісно. відновила. один неспеціяліст його на вилучення поставив, інший — вилучив. буде добре, якщо Ви глянете --antanana 18:08, 2 листопада 2012 (UTC)
Зображення
Файл:Magharyta Vasylj Ivanovych.jpg завантажено на вікімедіа під ліцензією cc-by-sa-3.0, автор пише, що це Власна робота, що викликає глибокі сумніви коли глянути, що час створення 1 листопада 2012. Також, ймовірно, ще не пройшло 70 років після смерті автора зображення. Вирішив доцільним звернутися до Вас. З повагою, --Atoly (обговорення) 06:44, 2 листопада 2012 (UTC)
- ок, подивлюся. дякую --antanana 12:09, 2 листопада 2012 (UTC)
- Ще стосовно зображень. Зараз намагаюся вантажити вільні зображення до медіавікі, десь бачив, не можу знайти де, як ви комусь розповідали, як туди перемістити зображення завантажені локально. Хочу перемістити і свої з вільною ліцензією, не підскажете, як? Також помітив, що ви володієте англійською, не могли б ви сказати, чи правильно я переклав: Герб Борського сільського поселення → Coat of Borskoye Rural Settlement?. Наперед вдячний, з повагою, --Atoly (обговорення) 11:56, 2 листопада 2012 (UTC)
- для перенесення файлів є такі інструменти як:
- ДУЖЕ важливо заздалегідь визначитися із категорією для перенесення. щоб не залишити його некатегоризованим
- герб буде coat of arms, тож мало б бути Coat of Arms of Borskoye Rural Settlement --antanana 12:09, 2 листопада 2012 (UTC)
- Дякую, що відгукнулись, --Atoly (обговорення) 12:17, 2 листопада 2012 (UTC)
- Ще одне питаннячко, ось такі файли як краще називати на вікісховищі: Bolshedvorskoe Rural Settlement.png? Згодиться таким чином? І чи можете на вікісховищі перейменувати файл File:Coat of Borskoye Rural Settlement.png на Coat of Arms of Borskoye Rural Settlement, як ви писали вище, а то я вчора завантажив неправильно назвавши, до вашої відповіді, а сам не можу знайти, як там перейменовувати файли. Вдячний на перед, з повагою, --Atoly (обговорення) 09:50, 3 листопада 2012 (UTC)
- на сховищі можна і кирилицею називати. а можна латинкою. себто як назвете - так і буде. головне, щоб було більш-менш ясно з назви файлу. щодо перейменування — там не дуже цього люблять, тобто цим краще не зловживати, але якщо є сутєєва помилка - скористайтеся там commons:Template:Rename. {{Rename|1=Coat of Arms of Borskoye Rural Settlement.png|2=5|3=it is «coat of arms», not just «coat»|user=Atoly}} щось таке --あんたなな 09:57, 3 листопада 2012 (UTC)
- Дякую --Atoly (обговорення) 10:04, 3 листопада 2012 (UTC)
- на сховищі можна і кирилицею називати. а можна латинкою. себто як назвете - так і буде. головне, щоб було більш-менш ясно з назви файлу. щодо перейменування — там не дуже цього люблять, тобто цим краще не зловживати, але якщо є сутєєва помилка - скористайтеся там commons:Template:Rename. {{Rename|1=Coat of Arms of Borskoye Rural Settlement.png|2=5|3=it is «coat of arms», not just «coat»|user=Atoly}} щось таке --あんたなな 09:57, 3 листопада 2012 (UTC)
Калита Алла Андріївна.jpg
Hi! I see File:Калита Алла Андріївна.jpg was deleted here on the basis that it was already on Commons... However, the Commons version was deleted last night as it had no compatible license. Just in case you want to check whether it would be appropriate to have a local non-free copy of the file here. Regards, Jafeluv (обговорення) 09:35, 1 листопада 2012 (UTC)
- hello! thanks for the notification. but this image would have been deleted here anyway. as being not appropriate as a local non-free copy per this. and there seems to be a mistake with the file anyway
i wasn't able to view it, and i am wondering if i am to restore it just to check if everything is okay with the file (and then delete anyway) --antanana 09:57, 1 листопада 2012 (UTC)
Вишиванка-фест
Шкода, що вилучили цю статтю. А про першу номінацію на вилучення я не знав, а то б подав свій голос проти. Я б спробував її доопрацювати. Тим більше, що був там присутній. Та навіть зробив з сотню фотографій. Маю їх на компі й можу завантажити. Одну з них, Файл:Drogobych P5200013.JPG, навіть використав початково для ілюстрації статті Пам'ятники Дрогобича, поки не мав кращого фото пам'ятника Івану Франку, а потім переніс до галереї.--ROMANTYS (обговорення)--ROMANTYS 20:28, 31 жовтня 2012 (UTC)
- привіт. там треба не просто голоси, а аргументи. можу Вам відновити її у особистий підпростір. можете доопрацьовувати. просто для значимості вона має мати хоча б трохи більше вторинних джерел. ну, і фото треба на коммонз. за таких умов — відновила Користувач:ROMANTYS/Вишиванка-фест --antanana 20:41, 31 жовтня 2012 (UTC)
яку інформацію ще потрібно подати в статтю "Вишиванка-фест"? — Це написав, але не підписав, користувач Andrewk86 (обговорення • внесок).
- перечитайте Вікіпедія:Критерії значимості, зокрема «Загальні настанови значимості». найголовніше, це, по суті, згадки у вторинних незалежних авторитетних джерелах. себто, посилання на сторінки фестивалю добре, але ця інформація мала б ще десь «гуляти». а ті кілька згадок — малувато буде. також важлива штука, що фестиваль був один раз поки. якщо наступного року він теж буде — уже буде якась історія. а зараз більше на рекламу схоже… власне з надією (може й примарною), що він все ж через рік чи два виявиться значимим, я й не видаляла фотографії, а перенесла їх на вікісховище --antanana 21:19, 31 жовтня 2012 (UTC)
- Фестиваль був один раз. Але це в Дрогобичі. Такі ж фестивалі-паради вишиванок пройшли в [інших містах Украни]. А в Києві — [неодноразово]. Дрогобич тільки підтримав традицію. Хіба про те ніхто не хоче написати. А фото маю сотню, мені навіть дали посвідку «Преса» (сказав — для укрвікі), кілька навіть зробив зі сцени--ROMANTYS (обговорення)--ROMANTYS 00:46, 1 листопада 2012 (UTC)
- ну, якщо написати якусь єдину статтю про фестивалі-паради… але ж знову. залежить від наявних джерел. щодо фото — вже писала. вантажте на сховище. вільні фото зайвими не будуть. чи для статті про фестиваль, чи для статті про дрогобич, чи про вишиванки… --antanana 00:51, 1 листопада 2012 (UTC)
- Вибачте, я однозначно навіглас, але вкажіть шлях, як тепер знайти свої фото в сховищі
. Деякі я використав зразу для іллюстрації статей, але ж й інші непогані...(обговорення)--ROMANTYS 16:25, 3 листопада 2012 (UTC)
- привіт. по своєму внеску. наприклад, так [1]. підходить? --あんたなな 16:33, 3 листопада 2012 (UTC)
- Дуже вдячний! Щодо статті. Написав Якудзі на сторінку обговорення. Як мені зробити, щоб я знав, коли подаються на вилучення статті, дотичні до мого кола інтересів? (А їх наразі не так багато - Дрогобич та Дрогобиччина, Закерзоння, визвольні змагання). З повагою, (обговорення)--ROMANTYS 19:05, 3 листопада 2012 (UTC)
- будь ласка) ну, варіянт один, поставити собі всі такі статті у список спостереження (зірочка зверху, біля «редагувати»). або стежити за номінаціями на Вікіпедія:ВИЛ. може є ще щось, але я не знаю як так тематично це відстежити… --あんたなな 19:30, 3 листопада 2012 (UTC)
- Дуже вдячний! Щодо статті. Написав Якудзі на сторінку обговорення. Як мені зробити, щоб я знав, коли подаються на вилучення статті, дотичні до мого кола інтересів? (А їх наразі не так багато - Дрогобич та Дрогобиччина, Закерзоння, визвольні змагання). З повагою, (обговорення)--ROMANTYS 19:05, 3 листопада 2012 (UTC)
- привіт. по своєму внеску. наприклад, так [1]. підходить? --あんたなな 16:33, 3 листопада 2012 (UTC)
як можна відновити статтю про Вишиванку-фест?— Це написав, але не підписав, користувач Andrewk86 (обговорення • внесок).
- а цим активно займається ROMANTYS. йому на сторінку й пишіть Обговорення користувача:ROMANTYS. теоретично (за запитом) адміністратор --アンタナナ 18:41, 7 листопада 2012 (UTC)
- Статтю поки ще не відновлено в основному просторі. Направлення дальше йде на статтю Дрогобич. З повагою,--ROMANTYS 06:48, 13 листопада 2012 (UTC)Дякую --ROMANTYS 06:54, 13 листопада 2012 (UTC)
Привіт. Поясни в чому проблема з цим фото? Я в минулому кілька разів розміщував фото низької роздільності з обкладинками книг, сайтів, фільмів тощо. Адже зрештою правовласники теж зацікавлені у розповсюдженні подібних даних. З повагою Sparrov. 12:54, 31 жовтня 2012 (UTC)
- привіт. тут питання в оформленні. УСІ невільні файли повинні мати {{обґрунтування добропорядного використання}}. його просто потрібно дописати. тільки не забудьте прибрати шаблон, який поставила я ;) --antanana 13:03, 31 жовтня 2012 (UTC)
- Я наче виправив, погляньте чи все зараз коректно. З повагою Sparrov. 07:42, 2 листопада 2012 (UTC)
- трішки підправила. треба в обґрунтуванні у меті вказувати для якої статті Ви плануєте використати зображення. замінність вільним зображенням - неможлива. бо це б автор мав передати його у вільне користування, а цього майже ніколи не стається. я ще вказую розмір, але то вже дрібнота і до смаку. дякую за Вашу працю
--antanana 08:02, 2 листопада 2012 (UTC)
- трішки підправила. треба в обґрунтуванні у меті вказувати для якої статті Ви плануєте використати зображення. замінність вільним зображенням - неможлива. бо це б автор мав передати його у вільне користування, а цього майже ніколи не стається. я ще вказую розмір, але то вже дрібнота і до смаку. дякую за Вашу працю
- Я наче виправив, погляньте чи все зараз коректно. З повагою Sparrov. 07:42, 2 листопада 2012 (UTC)
Автоархів
Чому Ви відміняєте мої правки і не вилучаєте Автоархів? З повагою--Газдюк Юхим (обговорення) 12:20, 31 жовтня 2012 (UTC)
- привіт. Ви взагалі не бажаєте зберігати архіви своєї сторінки обговорення? чи вони у Вас збережені в іншому місці? --antanana 12:33, 31 жовтня 2012 (UTC)
- В мене є Обговорення користувача:Газдюк Юхим/Архів 2011 та Обговорення користувача:Газдюк Юхим/Архів 2012. А взагалі не люблю зберігати архіви, зберігаю лише найнеобхідніше:)--Газдюк Юхим (обговорення) 12:40, 31 жовтня 2012 (UTC)
Зроблено подивіться, чи ще щось мала вилучити. здається тоді було п'ять сторінок. і наступного разу краще пишіть причину для видалення. хоча б крихітне роз'яснення ;) --antanana 12:51, 31 жовтня 2012 (UTC)
- Дякую. Там більше не було сторінок в АвтоАрхіві?--Газдюк Юхим (обговорення) 12:55, 31 жовтня 2012 (UTC). Можете ще вилучити ці зображення [2], [3], [4], [5], [6]?
- та наче не було. файли:
Зроблено --antanana 13:41, 31 жовтня 2012 (UTC)
- та наче не було. файли:
- Дякую. Чи не могли б Ви вже підвести підсумок голосування на патрульного. Особисто мені вже якось все-одно чи нададуть мені статус, чи ні, просто "напрягає" коли висить це обговорення--Газдюк Юхим (обговорення) 21:31, 31 жовтня 2012 (UTC)
- м-мм, а я б дала можливість, щоб трохи повисіло. нічого страшного. зрештою, Ви наче й готові, все розумієте. просто не видно чи Ви збираєтеся враховувати ці зауваження. імхо, Вам потрібно просто пройтися по конкретних пунктах зауважень. і кожному відповісти. підряд. нікого не пропускаючи. але якщо Ви не хочете — напишіть, щоб я (чи якийсь інший адмін) просто закрили заявку. бо зараз для мене 50/50. роботу Ви робите, вандалізмом не страждаєте, але є суттєві зауваження. і незрозуміло чи Ви берете їх до уваги, чи ні… ну, або попросіть когось іншого, щоб підсумували. бо я вважаю, що ще закривать не маю права --antanana 21:39, 31 жовтня 2012 (UTC)
- Розумієте, я не збирався перевіряти всі підряд сторінки, я просто не хотів, щоб на моїх статтях, на популярних статтях стояв шаблон про перевірку; але мені надоїло весь час заходити у Вікіпедію з думкою а чи проголосував хтось за/проти:)))--Газдюк Юхим (обговорення) 21:43, 31 жовтня 2012 (UTC)
- чудово розумію. теж недавно через це пройшла ;) але я не беру на себе відповідальність закрити заявку потенційного патрульного просто тому, що йому/їй ніяково заходити у вікіпедію)) будь ласка, виділіть час і пройдіться усіма-усіма зауваженнями. й відпишіться (бо, як розумієте, не будуть усі перевіряти Ваш внесок (окрім мене), а більше читатимуть Ваші відповіді) --antanana 21:55, 31 жовтня 2012 (UTC)
- Дякую. Там більше не було сторінок в АвтоАрхіві?--Газдюк Юхим (обговорення) 12:55, 31 жовтня 2012 (UTC). Можете ще вилучити ці зображення [2], [3], [4], [5], [6]?
- В мене є Обговорення користувача:Газдюк Юхим/Архів 2011 та Обговорення користувача:Газдюк Юхим/Архів 2012. А взагалі не люблю зберігати архіви, зберігаю лише найнеобхідніше:)--Газдюк Юхим (обговорення) 12:40, 31 жовтня 2012 (UTC)
Congratulations!
- yeah, thanks a lot) --antanana 22:41, 30 жовтня 2012 (UTC)
(від Brandner-а)
Доброго вечора!
Я щойно завантажив кілька однакових графічних файлів. Як один із них (а саме: Rutracker_screenshot.png) видалити?
Дякую!— Це написав, але не підписав, користувач Brandner (обговорення • внесок).
- угорі, біля кнопки редагувати, є кнопка «додати тему». треба користуватися нею. для вилучення файлу - на один із них треба поставити шаблон {{db-author}} --antanana 15:55, 30 жовтня 2012 (UTC)
- Перепрошую, забув підписатися. --Brandner (обговорення) 17:02, 30 жовтня 2012 (UTC)
- не страшно. скоро звикнеться) --antanana 17:03, 30 жовтня 2012 (UTC)
- Перепрошую, забув підписатися. --Brandner (обговорення) 17:02, 30 жовтня 2012 (UTC)
Підведення підсумків
Ви підвели підсумок обговорення щодо вилучення з основного простору статті Потюк Валерій Володимирович. Дякую що Ви перенесли цю статтю до мого основного простору. Прошу робити так і надалі стосовно статей, започаткованих мною.
Однак маю сумніви і хочу порадитися щодо правомірності Ваших дій з вилучення цієї статті з основного простору. Як я розумію, той хто підводить підсумки, не повинен висувати власних аргументів щодо доцільності вилучення чи залишення статей, а робити висновки лише на основі тих аргументів, які приведені учасниками обговорення. В даному випадку Ви, ІМО могли додати свої власні аргументи і голос «За» вилучення, але утриматися від самого вилучення і залишити це обговорення для підведення підсумків іншому адміністраторові. Чи правильно я розумію правила? --Perohanych (обговорення) 12:18, 30 жовтня 2012 (UTC)
- я написала, що значимість відсутня. а перенесла як Вашу підсторінку, бо вважаю, що може є шанс показати його значимість, якщо не держслужбовця, то може митця. з тих підсумків, що бачила я, NickK, наприклад, завжди сам (додатково) шукає ще інформацію, а не тільки аргументи уже висловлені враховує. інакше вилучених статей було б значно більше. власне, й підсумки особисто я роблю так довго, бо перед тим намагаюся знайти все, що можна (доступно в інеті, хоча б). за висловленими ж аргументами статтю можна було просто вилучити — формальним критеріям значимості осіб він не відповідає. але найпростіша (і найщиріша) перевірка значимості особи — це згадки (кількісні і якісні) про неї у вторинних джерелах. а я зауважила у підсумку, що таких фактично нема, тільки про призначення, де, власне, міститься його біографічна інформація, а також згадки про заходи/виставки, й побіжне згадування його імені, бо він там був (по роботі) і щось сказав (по тій же роботі). якщо Вам здається, що мій підсумок був неправомірним — не маю нічого проти, щоб Ви звернулися до якогось іншого адміністратора. тут написано, що це мало б трактуватися як війна адміністраторів, але у цьому випадку я так це не розглядатиму, будьте певні
--antanana 12:38, 30 жовтня 2012 (UTC)
- Я не веду мову про значимість — вона дійсно на мою думку «на грані». Я запитав, чи має право адміністратор при вилученні додавати власні аргументи. --Perohanych (обговорення) 13:25, 30 жовтня 2012 (UTC)
- ам… а де там були додаткові аргументи від мене за вилучення? о_О вилучила я статтю суто за аргументами наведеними — «за аргументами відсутності значимості». але, вважаю, що перевірити їх[аргументи] я все одно мала. навіть якщо ставлять статтю на швидке, адміністратор повинен перевірити історію сторінки, посилання на неї, останні редагування тощо. а тут мова не йшла про швидке, окрім того із підбиттям підсумків трохи затягнули, а отже був шанс, що може (десь у якихось джерелах) додалося інформації. моє розгорнутіше пояснення більше стосувалося більше моєї другої дії, тобто чому я статтю не «чисто» вилучила, а перенесла у Ваш особистий підпростір. без Вашої на те згоди чи запиту. можливо, що краще було б це Вам на сторінці обговорення написати, але я хотіла аргументувати це своє перевищення (як мені здається) повноважень усім учасникам обговорення --antanana 17:42, 30 жовтня 2012 (UTC)
- Я не веду мову про значимість — вона дійсно на мою думку «на грані». Я запитав, чи має право адміністратор при вилученні додавати власні аргументи. --Perohanych (обговорення) 13:25, 30 жовтня 2012 (UTC)
Щодо Файл:DSC 2699.JPG
Жодних застережень що вікісховища не маю, але ніколи не завантажував раніше власне фото. Мав можливість вчора проїхатись, як спостерігач, по багатьох селах, зробив непоганий фоторепортаж, був би радий, якби Ви показали, як завантажувати фото та категоризувати його, всі фото будуть стосуватися сіл Корюківського та Сосницького районів Чернігівської області. Дякую за допомогу. --Олександр Сіверський (обговорення) 19:51, 29 жовтня 2012 (UTC)
- добре, заувага — якщо у Вас там є фотографії відносно нових споруд (нова церква, наприклад) чи пам'ятник — вантажте локально. вважається, що в Україні нема свободи панорами, що означає, що якщо не пройшло 70 років від смерті автора або нема його письмового дозволу — то ні будівлі, ні споруди не є вільними для відтворення, в тому числі і за допомогою фотографії. а от краєвиди, старовинні церкви, немистецькі речі — можна
- процес вантаження. не знаю як у вас із англійською, але коммонз передбачають інтернаціоналізацію, тож і це не дуже проблемно. переходите на сторінку commons:Commons:Upload/uk, вибираєте пункт, що «Це повністю моя власна робота». у Source file вказуєте шлях до Вашого файлу локально, а потім заповнюєте форму. корюківський район майже «необжитий» commons:Category:Koryukivskyi Raion, а категорію для сосницького взагалі щойно створила commons:Category:Sosnytskyi Raion. будуть ще запитання — ставте --antanana 20:08, 29 жовтня 2012 (UTC)
"Діаграма населення" і далі
Знаєш, чому його не треба мув то коммонс? Бо підписи там українською мовою. З коммонс файли використовуються в усіх мовних версіях, і підписи там мають бути відповідною мовою. Для коммонс буде щось інше потім. -- Ата (обг.) 15:55, 29 жовтня 2012 (UTC)
- вільні файли тут не мають «жити» за замовчуванням. навіть вантажитися. тут сервери для статей та файлів, які не можуть жити «на волі» (тобто NoFoP, яким потрібні спеціяльні «тепличні» умови), там — усе те, що почувається добре «на природі», може вижити «самостійно»
буде щось інше потім для коммонз (за умови, що встигнеться перенестися це) — заміниться уже там. або буде інша версія. коли я переглядаю файли, я їх одразу категоризую на «погані», невільні, невільні умовно (нофоп), вільні (переносити). усі інші — не впевнена. з Твоїм — упевнена. мушу ж я його позначити, щоб він мені не плутався серед тих, кого я не переглянула чи невпевнена… у мене ж не бездонна пам'ять. на жаль… --antanana 16:04, 29 жовтня 2012 (UTC)
- Гаразд, як на твою думку має бути з тими підписами: створити там категорію з назвою Діаграма… і закинути туди купу ідентичних зображень з різними підписами? Бо про те, щоб теперішнє зображення було потім в статті Poltavska oblast, для мене навіть не йдеться. -- Ата (обг.) 16:41, 29 жовтня 2012 (UTC)
- come again. Ти хочеш створити багато однакових діяграм із надписами різними мовами? а як щодо однієї чистенької, надписи до якої кожен може додати сам? найпростіший варіянт такої діяграми — кожному кольору присвоїти циферку (буковку). а у підписі малюнка потім ці циферки (буковки) розшифрувати якою мовою забажається. себто отам де у Тебе біля квадратика з кольором пише значення, має бути циферка (буковка), яка буде відповідати розшифровці у підписі. погано так?
--antanana 17:00, 29 жовтня 2012 (UTC)
- Добре. -- Ата (обг.) 17:04, 29 жовтня 2012 (UTC)
- Так чо, можна і різними мовами, це норамальна практика, он мапи так і бувають. Навіть якщо буде лише українською не забувайте про вн, вц, вікіпідручник і т.д. де вони може колись будуть використані. --Baseобговореннявнесок 21:56, 29 жовтня 2012 (UTC)
- а цей варіянт Тебе чим не влаштовує? о_О --antanana 21:58, 29 жовтня 2012 (UTC)
- come again. Ти хочеш створити багато однакових діяграм із надписами різними мовами? а як щодо однієї чистенької, надписи до якої кожен може додати сам? найпростіший варіянт такої діяграми — кожному кольору присвоїти циферку (буковку). а у підписі малюнка потім ці циферки (буковки) розшифрувати якою мовою забажається. себто отам де у Тебе біля квадратика з кольором пише значення, має бути циферка (буковка), яка буде відповідати розшифровці у підписі. погано так?
- Гаразд, як на твою думку має бути з тими підписами: створити там категорію з назвою Діаграма… і закинути туди купу ідентичних зображень з різними підписами? Бо про те, щоб теперішнє зображення було потім в статті Poltavska oblast, для мене навіть не йдеться. -- Ата (обг.) 16:41, 29 жовтня 2012 (UTC)
Питання про категорії
Вітаю! Іще питання, якщо можна! Є стаття "Межа" (телесеріал). Є думка доповнити інформацією і ЗМІНИТИ НАЗВУ на "Грань" (телесеріал). Чи є можливість для мене якось визначити автора статті - і спитати, чи він не проти? Щоб не виникло "війни перейменувань" ;) Ато ж хтось старався ;)
Дякую! --Brandner (обговорення) 21:17, 29 жовтня 2012 (UTC)
- треба перейти на вкладку «перегляд історії» (вона поруч із редагувати). там можна знайти усіх, хто «доклався» до створення статті. здається ж, в українському прокаті як грань він і йшов. тож перейменування мало б бути норм… --antanana 21:21, 29 жовтня 2012 (UTC)
Будь ласка, підкажіть мені, як знайти перелік категорій. І як шукати їх за аналогією. Наприклад, пишу статтю про книгу Арнольда Шварценегера "Пригадати все...", і от не знаю, до яких категорій її віднести. Автобірграфія? (категорії нема) Арнольд Шварценегер? (відсутня категорія). Актор у літературі? (знову червоний колір на посиланні на категорію). Ну і т.д., просто не знаю, як написати, адже бот приліпить мені помітку "Стаття некатегоризована".
- ам… якщо є стаття ще у якомусь розділі, то я дивлюся які категорії є там. і чи мають вони «наші» відповідники. якщо ні — можна подумати про створення нової категорії. принаймні, категорія Арнольд Шварценегер не виглядає для мене повним абсурдом. ще варіянт — звернутися сюди Вікіпедія:Обговорення категорій. може порадять. чи до когось із цих користувачів прямо Категорія:Учасники проекту:Категоризація. якщо за аналогією — тут вхід у лабіринт Категорія:Головна. я рухаюся від якоїсь меншої. книга? тоді категорія Категорія:Книги, і дивлюся які підкатегорії там є. й вибираю ті, які мені підходять. намагаюся уникати створення нових категорій, якщо не перевпевнюсь, що дуже дуже тра --antanana 15:24, 29 жовтня 2012 (UTC)
І ше цікаво: користувачі-"тикала" - це ті, хто звертається на український манір (у 2-й ос. одн.)? Ви - філолог і поважаєте "скрипниківку"? ;)) --Brandner (обговорення) 15:03, 29 жовтня 2012 (UTC)
- це ті, які не проти коли до них звертаються у другій ос. однини))) кожен із нас користується з мови тим, що йому/їй подобається. я не є щиро послідовно за скрипниківку, але значну частинку слів пишу/вимовляю за нею. мені подобається мати вибір, адже навіть наявність кількох систем дає можливість передавати суть сказаного/написаного по-різному, залежно від ситуації чи настрою. чи й співрозмовника ;) --antanana 15:24, 29 жовтня 2012 (UTC)
- Дякую іще раз. Зараз же піду шукати. Я вже був там, чесно кажучи, але... ой пам'ять моя... Стільки треба тримати у голові, щоб ту статтю написати... Роззява я, коротше! ;)
- Мені 36, я можу звертатися на "ти"? ;) Стосовно вибору - цікава думка. Як гадаєте, є смисл виробити єдину систему: кожному поняттю - єдиний термін (прибрати русизми-покручі хоча б); кожному настрою - свій стиль (і хай їх буде безліч!). Як у математиці (котра теж є простою мовою). Дерусифіковану, модернізовану, на основі "скрипниківки". Білоруси - чудесно зробили: чим більше знайомлюся з мовою - тим більше захоплююся. --Brandner (обговорення) 15:39, 29 жовтня 2012 (UTC)
- на «Ти» можна ;) щодо єдиної системи — обожнюю синоніми і відтінки, тож, мабуть, відмовлюся від такої перспективи. чим більше граней — тим цікавіше жити
імхо. я більше за те, щоб і нове творити, і старе не забувати. і від чужого не відмовлятися. така-от загребуща^^ --antanana 16:10, 29 жовтня 2012 (UTC)
- Синонім - це не тотожне слово, а зовсім інший термін, використовується для позначення зовсім іншого феномену. Синоніми описують різні сторони одного явища чи предмета, але не означають одне й те ж. Напевно, ти філолог-літератор, більше відчуваєш красу, аніж бачиш. ;))) Наприклад, слова "пригадати" і "згадати" мають різні відповідники у англійській: "Recall" i "Remind" відповідно. Це синоніми у чистому вигляді, проте вони позначають різні речі по суті; однак, коли не маєш наміру ТОЧНО позначити термін (бо у тексті немає значення, чи ти відтворюєш картину баченого точно, чи прибріхуєш трохи) - то можеш поетично заміняти одне іншим (це типу "художній стиль"). Проте, коли має значення суть терміну - ці синоніми невзаємозамінні. А в суч.укр.мові інша проблема: совки з 1937 по 1956 притягнули російські терміни, поставили їх у словнику на першу позицію, а українські - упосліджені (прецедент А.Кримського). І таких "синонімів" - більше половини. І ще купа всього. Тому виходить, що НІБИ-то є два аналога одного й того ж. Біда в тому, що російське - не відповідає мелодиці мови. І вносять кашу в теорію мови. А це шлях до виродження.
- насправді, я трохи на інше відповідала ;) оскільки я вище говорила про «живе» мовлення, то і нижче про нього ж мову вела. а ми вже (виявляється) перескочили не до просторікувань, а таки до серйозних речей… --antanana 19:38, 29 жовтня 2012 (UTC)
- Синонім - це не тотожне слово, а зовсім інший термін, використовується для позначення зовсім іншого феномену. Синоніми описують різні сторони одного явища чи предмета, але не означають одне й те ж. Напевно, ти філолог-літератор, більше відчуваєш красу, аніж бачиш. ;))) Наприклад, слова "пригадати" і "згадати" мають різні відповідники у англійській: "Recall" i "Remind" відповідно. Це синоніми у чистому вигляді, проте вони позначають різні речі по суті; однак, коли не маєш наміру ТОЧНО позначити термін (бо у тексті немає значення, чи ти відтворюєш картину баченого точно, чи прибріхуєш трохи) - то можеш поетично заміняти одне іншим (це типу "художній стиль"). Проте, коли має значення суть терміну - ці синоніми невзаємозамінні. А в суч.укр.мові інша проблема: совки з 1937 по 1956 притягнули російські терміни, поставили їх у словнику на першу позицію, а українські - упосліджені (прецедент А.Кримського). І таких "синонімів" - більше половини. І ще купа всього. Тому виходить, що НІБИ-то є два аналога одного й того ж. Біда в тому, що російське - не відповідає мелодиці мови. І вносять кашу в теорію мови. А це шлях до виродження.
- на «Ти» можна ;) щодо єдиної системи — обожнюю синоніми і відтінки, тож, мабуть, відмовлюся від такої перспективи. чим більше граней — тим цікавіше жити
- Мені 36, я можу звертатися на "ти"? ;) Стосовно вибору - цікава думка. Як гадаєте, є смисл виробити єдину систему: кожному поняттю - єдиний термін (прибрати русизми-покручі хоча б); кожному настрою - свій стиль (і хай їх буде безліч!). Як у математиці (котра теж є простою мовою). Дерусифіковану, модернізовану, на основі "скрипниківки". Білоруси - чудесно зробили: чим більше знайомлюся з мовою - тим більше захоплююся. --Brandner (обговорення) 15:39, 29 жовтня 2012 (UTC)
Вікі — не трибуна
Приємно вражений Вашою сторінкою. Наші погляди збігаються...--ЮеАртеміс (обговорення) 11:24, 29 жовтня 2012 (UTC)
- дякую. хоча для мене це трохи надто сумне нагадування кожного разу, як я туди заходжу
--antanana 11:28, 29 жовтня 2012 (UTC)
- Тобто?--ЮеАртеміс (обговорення) 12:53, 29 жовтня 2012 (UTC)
- ну, вікі ж побула трибуною… це сумно, ні? --antanana 13:14, 29 жовтня 2012 (UTC)
- Вона і продовжує нею бути, і це сумно.--ЮеАртеміс (обговорення) 13:32, 29 жовтня 2012 (UTC)
- ну, вікі ж побула трибуною… це сумно, ні? --antanana 13:14, 29 жовтня 2012 (UTC)
- Тобто?--ЮеАртеміс (обговорення) 12:53, 29 жовтня 2012 (UTC)
Щодо прапорця
"Упевнена, що переконати когось у чомусь не є реально." І тим не менше, ти мене якраз переконала. Якщо хочеш, користай моментом, бо моя мінлива натура завтра передумає. Обіцяю бути чемним патрульним. -- Ата (обг.) 08:59, 29 жовтня 2012 (UTC)
- як неочікувано приємно) зроблено: заявка. додай сторінку собі у список спостереження. you are надзвичайно welcome
--antanana 09:20, 29 жовтня 2012 (UTC)
Нагорода
Згущівка з кавою | ||
За невтомну роботу із зображеннями; за пошук вільних зображень для вибраного списку Список олімпійських чемпіонів України.Анатолій (обг.) 23:20, 27 жовтня 2012 (UTC)
дякую дуже --antanana 23:24, 27 жовтня 2012 (UTC) |
Питання
Вітаю. У мене є невеличке питання. На початку вересня я завантажив файл Меморіальна дошка Степану Ленкавському.jpg. Через три тижні на Commons було завантажено якісніше фото цієї ж меморіальної дошки. Коли побачив це, хотів замінити свій файл цим новим і поставити свій на вилучення як дублікат. Але не повністю впевнений, чи відповідає зображення на Commons свободі панорами, тобто чи не можуть його звідти вилучити. Оскільки останнім часом ви активно займаєтеся файлами, тому вирішив спитати поради у вас. --Acedtalk 13:54, 26 жовтня 2012 (UTC)
- привіт. а Ви знаєте коли була встановлена ця дошка, або хто її автор? думаю, що вона досить сучасна, а отже точно під NoFoP підпадає. краще коммонзівський файл для статті таки не брати (ну, щоб не було локального файлу, який ніде не використовується), а взяти наш. і на нашому файлі треба ОБОВ'ЯЗКОВО поставити шаблон {{NoCommons|nofop}}, щоб хтось випадково не видалив, бо є дубль, чи не переніс, бо воно «начеб-то» вільне --antanana 14:30, 26 жовтня 2012 (UTC)
Файли
Вітаю! Натрапив на завантажені мною ж файли, і в мене виникли серйозні сумніви щодо вибраної мної ліцензії. Перегляньте, будь ласка, ці файли: церква, гармата, земство, сквер, будівля. Всі ці фото взяті до книжки-джерела з архіву Луганського краєзнавчого музею та приватних колекцій. --Lystopad (обговорення) 07:13, 26 жовтня 2012 (UTC)
- привіт! гляну, але трохи пізніше ;) --antanana 11:05, 26 жовтня 2012 (UTC)
22:30, 25 жовтня 2012 Antanana (обговорення • внесок) вилучив сторінку Файл:Hetmanshchyna1649-1657.png (Є у Вікісховищі: File:Location of Cossack Hetmanate.png)
Вітаю! Припиніть самоуправство! Верніть, будь ласка, файл. Не ви його вантажили і не вам його вилучати. --虎 (обговорення) 08:01, 26 жовтня 2012 (UTC)
- привіт. це Ваше зображення є на коммонз File:Location of Cossack Hetmanate.png, його перененіс(ла) Yulia Romero. а дублікати файлів видаляються. уточніть, будь ласка, в чому саме полягає моє «самоуправство»? --antanana 08:08, 26 жовтня 2012 (UTC)
- у Вас там (насправді) має бути невільна ліцензія? --antanana 08:13, 26 жовтня 2012 (UTC)
- По-перше, слід звертатися до авторів зображень перед тим як ви їх вилучаєте. Я вже не один раз про це говорив. Це питання елементарної культури й етикету. Ви до мене не зверталися. Це називається «самоуправство» — сам справлюсь. По-друге, те, що вантажать в комонз мене не обходить. Сьогодні файл там, а завтра воно комусь не сподобається (як бувало не раз з картами України) і його вилучать. В результаті файлу не буде ні в коммонз, ні в укрвікі. Про це вже не раз говорювано на сторінках Кнайпи. Тому ваш запал з вилучення зображень мені видається нездоровим. Тут треба не поспіх, а обачливість. Хоча ви, певно, самі це знаєте.--虎 (обговорення) 08:18, 26 жовтня 2012 (UTC)
- на жаль, не зможу Вам пообіцяти, що буду повідомляти, якщо з файлом все гаразд і він чудово «прижився» на коммонз, що я вилучу його «локального» брата чи посестру. це ж не те, що у Вашого файлу є якісь неточності в описі чи ліцензуванні і Ви маєте отримати шанс щось там виправити. такі файли чітко підпадають під критерії швидкого вилучення, і повідомляти усіх користувачів про те, що їхні файли «переселяються» на сервери коммонз не прописано у процедурі, і реально забиратиме забагато часу. однак, знаючи, що на коммонз файли видаляються досить просто, я, зазвичай, додаю собі у список спостереження файли на коммонз, родичів яких тут я видаляю. щоб мати на увазі, якщо б щось було. а також (якщо помітили) в описі вилучення тут я пишу назву файлу на сховищі, якщо вона різниться, з тим, щоб якби той файл вилучили, я, чи якийсь інший адмін, тут міг/могла б легко його знайти і відновити. максимально можливе удосконалення моєї процедури вилучення локальних копій файлів (як я собі уявляю це) — це хіба не «зазвичай» додавати файли, а додавати УСІ файли, локальні копії яких я вилучила тут, собі у список спостереження там --antanana 11:04, 26 жовтня 2012 (UTC)
- до файлу на коммонз додала інформацію про крипякевича File:Location of Cossack Hetmanate.png --antanana 11:13, 26 жовтня 2012 (UTC)
- Ну з вами все ясно. Називається, «отримала адмінповноваження»... Чесно кажучи був про вас кращої думки. А виявилося як завжди.--虎 (обговорення) 12:47, 26 жовтня 2012 (UTC)
- Ваше право. я все одно не розумію чим Вас образила, виконавши прямо передбачені положення правил. перепрошую, що розчарувала --antanana 12:53, 26 жовтня 2012 (UTC)
- Пане Алексе, якщо кожен захоче, щоб його вільні файли були локально, а не на Сховищі, то потрібно буде більш ніж у 100 разів більше серверів (замість коммонз прийдеться завантажувати файли на кожну з вікі локально). Якщо Ви готові профінансувати (думаю декількох мільйонів доларів США на перший час вистачить) купівлю і утримання серверів то пишіть на мету хай кардинально міняють політики. Я просто не розумію чим Вас не влаштовує те, що Ваш файл тепер доступний більш ніж у 200 вікі заість однієї. Вам же сказано якщо хтось надумає з якогось переполоху вилучити файли зі сховища, то це помітять і відновлять локальний файл. Я думаю, що Ви як колишній адміністратор знаєте, що після вилучення файли можна відновити (принаймі певний досить довгий час) тому ваша праця навіть якщо файл вилучать на Сховищі нікуди не подінеться. --Baseобговореннявнесок 13:27, 26 жовтня 2012 (UTC)
- Ну з вами все ясно. Називається, «отримала адмінповноваження»... Чесно кажучи був про вас кращої думки. А виявилося як завжди.--虎 (обговорення) 12:47, 26 жовтня 2012 (UTC)
У картці поплутано місцями псевдоніми і криптоніми. Допоможете виправити? --Bulka UA (обговорення) 16:42, 25 жовтня 2012 (UTC)
- ам… звісно. якщо скажете точніше, що зробити. у картці — у шаблоні? там передбачено, що все гамузом. чи у картці черкасенка у статті треба погрупувать? --antanana 16:49, 25 жовтня 2012 (UTC)
- так у картці в шаблоні. там після двокрапки псевдоніми йдуть криптоніми і навпаки. зазирнув до картки а там лише псевдоніми. як це виправити не знаю. --Bulka UA (обговорення) 17:01, 25 жовтня 2012 (UTC)
- base додав ред. № 10731683. так добре буде? --antanana 17:23, 25 жовтня 2012 (UTC)
- тепер під псевдоніми й криптоніми назвалися. погано. --Bulka UA (обговорення) 18:05, 25 жовтня 2012 (UTC)
- тобто, треба, щоб розділ картки називався Криптоніми, псевдоніми? чи все-таки окремий підрозділ криптоніми? як зараз? --antanana 18:12, 25 жовтня 2012 (UTC)
- щоб їх розділяти багато зусиль. звів до купи тільки тепер інформація не відображається у картці чомусь. --Bulka UA (обговорення) 18:22, 25 жовтня 2012 (UTC)
- агам-с. така ситуація: параметр у шаблоні-картці, щоб було простіше, назвали псевдоніми. для відображення у картці статті дописали псевдоніми, криптоніми. а параметр так і має бути псевдоніми. те, що у шаблоні-картці нема параметру криптоніми — це просто щоб не ділити, коли буває морочно… повернула як було --antanana 18:30, 25 жовтня 2012 (UTC)
- дякую. тепер ніби все грає. --Bulka UA (обговорення) 18:47, 25 жовтня 2012 (UTC)
- агам-с. така ситуація: параметр у шаблоні-картці, щоб було простіше, назвали псевдоніми. для відображення у картці статті дописали псевдоніми, криптоніми. а параметр так і має бути псевдоніми. те, що у шаблоні-картці нема параметру криптоніми — це просто щоб не ділити, коли буває морочно… повернула як було --antanana 18:30, 25 жовтня 2012 (UTC)
- щоб їх розділяти багато зусиль. звів до купи тільки тепер інформація не відображається у картці чомусь. --Bulka UA (обговорення) 18:22, 25 жовтня 2012 (UTC)
- тобто, треба, щоб розділ картки називався Криптоніми, псевдоніми? чи все-таки окремий підрозділ криптоніми? як зараз? --antanana 18:12, 25 жовтня 2012 (UTC)
- тепер під псевдоніми й криптоніми назвалися. погано. --Bulka UA (обговорення) 18:05, 25 жовтня 2012 (UTC)
- base додав ред. № 10731683. так добре буде? --antanana 17:23, 25 жовтня 2012 (UTC)
- так у картці в шаблоні. там після двокрапки псевдоніми йдуть криптоніми і навпаки. зазирнув до картки а там лише псевдоніми. як це виправити не знаю. --Bulka UA (обговорення) 17:01, 25 жовтня 2012 (UTC)
Навчально-методичний комплекс у Вікіпедії
Доброго дня! Один із користувачів розміщує у Вікі матеріали, які входять до певного НМК, зокрема лекцію про Державні геодезичні мережі. Помітив, що Ви вже мали з ним справу, тому звертаюся до Вас, за консультацією. У таких випадках авторам подібного варто рекомендувати переробляти до формату вікіпедичної статті чи краще відразу ставити адміністраторам на швидке видалення? --Kirotsi (обговорення) 06:34, 25 жовтня 2012 (UTC)
- доброго. коли я вилучала дубльований файл - статті ще не було. visem уже вилучив. зазвичай, я б спершу спробувала звернутися на сторінці обговорення, а потім уже ставити шаблон. хоча конкретно у цьому випадку — це щиро була «не стаття»
--antanana 06:44, 25 жовтня 2012 (UTC)
- Дякую за роз'яснення! --Kirotsi (обговорення) 06:51, 25 жовтня 2012 (UTC)
о, ще один юрист)
Згоден. Це те саме право на звернення. Можна додати у Звернення громадян підрозділ "За кордоном". Статтю Петиція можна розширити і залишити. Принцип невтручання - залишити і доповнити прикладами застосування і порушення.
- дякую)
До речі, якось треба погоджувати статті "(щось-там)" і "(щось-там) України". Тому що у перших статтях розповідається, як правило, про "щось-там" на прикладі України. Наприклад, пропоную вилучити Конституційне право України.--Dghooo (обговорення) 18:29, 24 жовтня 2012 (UTC)
- про процедуру виставлення статті на вилученнячитайте тут --antanana 18:35, 24 жовтня 2012 (UTC)
Вікіпедія:Вікізустрічі/72
Пропоную написати хоч одне речення для документування проведеної Вікізустрічі. --Perohanych (обговорення) 05:11, 23 жовтня 2012 (UTC)
- я напишу. вчора було просто багато справ у реальному житті --antanana 09:04, 23 жовтня 2012 (UTC)
Право петицій
При вилученнях робіть посилання на конкретну сторінку, де велася дискусія, а не просто на ВП:ВИЛ. Також прошу відновити статтю Право петицій в моєму особистому просторі для доопрацювання. --Perohanych (обговорення) 04:40, 23 жовтня 2012 (UTC)
- Поки не знайшов Користувач:Perohanych/Право петицій --Perohanych (обговорення) 10:15, 23 жовтня 2012 (UTC)
- щодо посилань на конкретні сторінки — не бачила, щоб так робили. ну, або такі мені не трапилися. відновила. ще тут почитайте --antanana 10:41, 23 жовтня 2012 (UTC)
Привіт! Ти ще не забула, що я тебе якось попрохав переглянути цю статтю... ем... може в тебе знайдеться трохи часу та бажання? Заздалегідь дякую, --Масіму (обговорення) 16:27, 22 жовтня 2012 (UTC)
- гляну, вибач. я не забула, просто вдумливо читати статтю то один час і настрій, а редагувати описи та правити у статті якісь мілкі огріхи — то зовсім інше… --antanana 16:30, 22 жовтня 2012 (UTC)
Чому проблема з ліцензією?
Я правовласник фото http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Tkachenko_dima.jpg Ви постійно посилаєтесь на копірайт і не підтвердження права власності. Пардон, як Ви збираєтесь перевіряти кому належить фото? напишете адміну сайту? ну то напишіть. він підтвердить, що дозволяє фото використовувати. Я вже три дні довбуся з оформленням статей і фото. в цій вікіпедії нічого зрозуміти не можу. Якщо люди постійно натикатимуться на перепони без належного пояснення, то ніхто писати статті не буде. і Що далі? — Це написав, але не підписав, користувач Khomiak (обговорення • внесок).
- привіт. шаблон, який я поставила, дає можливість побачити, що нема дозволу чи матеріяли сайту не поширюються під вільною ліцензією. Ви написали, що листа на permissions-uk@wikimedia.org з дозволом на публікацію фото надіслали. чекайте відповіді, але шаблон не видаляйте. прийде підтвердження від агента ОТРС, що Вашого листа отримали і дозвіл є — цей шаблон приберуть. унизу будь-якої сторінки вікіпедії, при редагуванні, написано:
Ви також гарантуєте, що написане Вами належить Вам чи взято з джерела, яке є суспільною власністю чи подібним вільним джерелом. НЕ ПУБЛІКУЙТЕ ТУТ БЕЗ ДОЗВОЛУ ТВОРИ, ЩО Є ОБ'ЄКТОМ АВТОРСЬКОГО ПРАВА, Й ЛІЦЕНЗІЯ ЯКИХ НЕ ДОЗВОЛЯЄ ПОДІБНОЇ ПУБЛІКАЦІЇ!
- яким чином можна зрозуміти, що Олександр Хомяк володіє правами на фото Діми Ткаченка, якщо автором, в описі файлу, вказано Anna Kachanova, а посилання на сайт, де права захищені? звідси й шаблон. якщо Ви мені поставите конкретніші запитання, я Вам зможу дати конкретніші відповіді. але шаблон не прибирайте. зараз він виконує чисто попереджувальну функцію --antanana 14:04, 22 жовтня 2012 (UTC)
Так от і хотілось би дізнатись як ви будете отримувати права? Чи наприклад у Вакарчука чи ще в кого небудь ви питаєте дозволу на фото? Навряд Вакарчук сидить у вікі і тільки й чекає дати дозвіл на публікацію фото. Я Олександр Хомяк зробив сайт. Anna Kachanova - фотограф, яка зробила для мене фотосесію і за яку скажімо я заплатив. Чи не думаєте ви що музиканти мають самі додавати статті про себе? Я хотів відредагувати або додати (або доповнити) ще кілька статтей про культурних діячів України наприклад про композитора Олега Безбородька або диригента Наталію Пономарчук або про український фестиваль ім. Миколи Лисенка. А як палиці вставляють, то взагалі нічого написати не можу. Це не перший раз як я хочу наповнити матеріали вікі. Кілька разів мої дописи видаляли. Чи наповнювали б Ви після цього вікі? Khomiak 15:04, 22 жовтня 2012 (UTC)
- шкода, що у Вас перші кроки у вікіпедії були не зовсім приємними… у вікіпедії не дозволяється просто перекопійовувати чийсь текст чи використовувати файли (аудіо, відео чи зображення), які порушують авторські права. якщо текст ще можна переписати, то зображення — уже складніше. щодо джерел світлин фотографій. у тому довіднику, посилання на який я Вам давала, були приклади:
- Я сам сфотографував або намалював, не використовуючи як основу чужі роботи: фото святослава вакарчува розмістив на вікісховищі Файл:Святослав Вакарчук.jpg користувач вікіпедії friend. він був на зустрічі, сфотографував його і під вільною ліцензією опублікував. користувач KuRaG був на події з Олександром Усиком, і теж його сфотографував і розмістив на сховищі під вільною ліцензією Файл:Усик Олександр Олександрович (Кременчук, 4.10.2012).jpg
- Сфотографувала/намалювала людина, яку я знаю й можу запитати дозвіл: наприклад, для того, щоб отримати це фото червонохвостого бурундучка, який у нас не водиться, я полазила на флікрі, і попросила дядечка поставити на нього вільну ліцензію. якщо знаєте англійську, то можете прочитати як це відбувається тут. користувач RLuts шукав вільне для гурту «Pictures Inside Me» на пікасі. а для цього фото прислали дозвіл
- а матеріяли на цих сайтах опубліковані під вільною ліцензією CC BY-SA, і їх можна скачувати і використовувати
- щодо дозволу. дозвіл має бути від автора (фотографа) чи правовласника (наприклад, від лейблу чи сайту). якщо Ви надішлете фото із сайту, то, наскільки я знаю, ОТРС агент буде дивитися, чи імейл надісланий з адреси сайту, оскільки інформація, яку Ви пересилаєте ОТРС агентам є конфіденційною, дехто з користувачів, які тут зареєстровані під ніком, і не хочуть, щоб про їхнє справжнє імя всі знали, для підтвердження свого авторства можуть надіслати справжні свої дані агенту ОТРС із дозволом. а агент уже дооформить дозвіл (розмістить на файл такий жовтий квиточок із унікальним номером). десь так --antanana 16:26, 22 жовтня 2012 (UTC)
Неясно
Доброго дня! Неясно - в чому смисл перероблять - заміни слова "Зображення" на "Файл" чи навпаки у "Галереях" зокрема? Працює ж і те і те? В чому смисл?--Білецький В.С. (обговорення) 10:37, 22 жовтня 2012 (UTC)
- доброго! раніше називалося зображення (англійською image), а потім технології пішли далі, і почали писати всюди файл (бо може бути і зображення, і аудіо, і відео). вікіфікатор сам заміняє. можете спробувати. це необов'язково, але, наприклад, тими же ботами зручніше оброблять інформацію — не треба багато слів для передачі одного поняття. файл — просто універсальніше --antanana 10:40, 22 жовтня 2012 (UTC)
Та грець з ним
Вилучили, то й вилучили. Зробив би це раніше й сам але не знав де він зберігався після завантаження, і як це зробити. Усього найкращого
Юрій Бобошко
- а Ви можете побачити увесь свій внесок Спеціальна:Внесок/Юрій Бобошко, або переглянути список завантажених файлів тут. а вилучати/відновлювати файли можуть тільки адміністратори --antanana 07:42, 22 жовтня 2012 (UTC)
Вікізустріч
Вітаю. Не завадило б звіт про зустріч написати. Фотозвіт скоро буде готовий--Kamelot (обговорення) 06:39, 22 жовтня 2012 (UTC)
- привіт. я можу це зробити, але тільки сьогодні ввечері, бо зараз на роботі трохи є чим зайнятися… --antanana 06:43, 22 жовтня 2012 (UTC)
Тиждень країн та столиць
--Lystopad (обговорення) 17:32, 21 жовтня 2012 (UTC)
Колего, чи не перейменуєш
Категорія:Незавершені статті про Спорт в Україні на
Категорія:Незавершені статті про спорт в Україні
Автор не проти; моїх прав не досить. 91.197.junr3170 (обговорення) 09:27, 21 жовтня 2012 (UTC)
Зроблено: там у шаблоні була автоматична категоризація ред. № 10697418 --antanana 09:42, 21 жовтня 2012 (UTC)
Файли
Хай буде , видаляйте їх , і ще видаліть файл Файл:Вулиця_Біберовичів.jpg --«Teo» обг 08:32, 21 жовтня 2012 (UTC)
- Дякую --«Teo» обг 08:32, 21 жовтня 2012 (UTC)
--antanana 08:33, 21 жовтня 2012 (UTC)
- Ще ось ці Файл:Село Пилипи3.jpg Файл:Село Пилипи-центр.jpg --«Teo» обг 08:58, 21 жовтня 2012 (UTC)
- а Ви їх вручну переносите? а чому не через коммонзхелпер? дати створення ніде нема… зроблено --antanana 09:03, 21 жовтня 2012 (UTC)
- Ще ось ці Файл:Село Пилипи3.jpg Файл:Село Пилипи-центр.jpg --«Teo» обг 08:58, 21 жовтня 2012 (UTC)
Підсумки
Вітаю! Деякі побажання щодо адмінської роботи:
- При архівуванні сторінки тут потрібно було оновити статистику голосувань.
- При архівуванні сторінки тут потрібно було оновити статистику голосувань.
- щодо статистики — я просто заархівувавала, щоб сторінка швидше відкривалася. я не знаю як рахувати номінації бейза — то була друга номінація? чи перша на тимчасове? чи нормальна на позбавлення? вчора yakudza не був онлайн, щоб запитати тоді, коли я архівувала. а сьогодні буде оффлайн, і можна буде запитати in person. не вважала, що це настільки терміново, що не може почекати день. вибачте, що розчарувала
--antanana 07:10, 21 жовтня 2012 (UTC)
- щодо статистики — я просто заархівувавала, щоб сторінка швидше відкривалася. я не знаю як рахувати номінації бейза — то була друга номінація? чи перша на тимчасове? чи нормальна на позбавлення? вчора yakudza не був онлайн, щоб запитати тоді, коли я архівувала. а сьогодні буде оффлайн, і можна буде запитати in person. не вважала, що це настільки терміново, що не може почекати день. вибачте, що розчарувала
- Без підсумку (ухвали) бюрократа (закривати) це голосування також не можна було. Крім того статус голосування не «триває», а «не починалось».
- тут, я робила як семпай ред. № 8236645 — не бачила там бюрократів в історії. і в архіві там досі пише, що голосування «триває». міняти, то, вже, мабуть, усюди… --antanana 07:10, 21 жовтня 2012 (UTC)
Тож прошу провести відповідні редагування, бо у мене, на жаль, не має права редагувати ті сторінки, а морочитись через {{Editprotected}} поки не має бажання і я впевнений, що ніхто і не дасть мені їх відредагувати. З повагою --Consigliere Обг 03:09, 21 жовтня 2012 (UTC)
Подяка
Імпортна згущівочка | ||
За активний початок адміністративної діяльності та ентузіазм у вдосконаленні Вікіпедії. Microcell (обговорення) 16:34, 19 жовтня 2012 (UTC)
З метою ще раз простимулювати вашу різнопланову працю на користь проекту і надалі. --Microcell (обговорення) 16:34, 19 жовтня 2012 (UTC)
|
Ви адмін - тож почистіть кошик будь-ласка
Бо як з т.зв. "невільними зображеннями" воювати то Ви перша, а хто ж буде прибирати вікіпедію від дійсного зла і непотребу?--Звірі (обговорення) 10:50, 19 жовтня 2012 (UTC)
- і Вам привіт) а я ще у номінації сказала, що «вікна мити» не одразу візьмусь. одне закрила ред. № 10682853, так мені харківян зауваження зробив, що я не зовсім правильно це роблю
--antanana 10:54, 19 жовтня 2012 (UTC)
- Все Ви правильно зробили! Ви краще мене слухайте а не Харківяна! Так як густина адмінів в українській вікі напевно найнижча серед всіх інших, то вони мають бути втричі рішучіші! Тим більше шо там стільки очевидних випадків!--Звірі (обговорення) 11:16, 19 жовтня 2012 (UTC)
- гг) він не сказав, що я зробила погано. а зробив зауваження до формулювання мого підсумку^^ --antanana 11:18, 19 жовтня 2012 (UTC)
- А давайте я Вам буду допомагати? Ви ще юний адмін, отже на Вас можна тиснути (жарт). Отож, долю статей Муравйов Ігор Юрійович, Невтручання і ВГО ВЦДБУ вирішено. Підбити підсумки не займе у вас багато часу!--Звірі (обговорення) 07:03, 20 жовтня 2012 (UTC)
- гг) він не сказав, що я зробила погано. а зробив зауваження до формулювання мого підсумку^^ --antanana 11:18, 19 жовтня 2012 (UTC)
- Все Ви правильно зробили! Ви краще мене слухайте а не Харківяна! Так як густина адмінів в українській вікі напевно найнижча серед всіх інших, то вони мають бути втричі рішучіші! Тим більше шо там стільки очевидних випадків!--Звірі (обговорення) 11:16, 19 жовтня 2012 (UTC)
Ви адмін
Вітаю вас з адмінством , тепер у вас буде дуже багато роботи --«Teo» обг 13:22, 18 жовтня 2012 (UTC)
- дякую) звучить уже страшно^^ --antanana 13:26, 18 жовтня 2012 (UTC)
- Конґратулюю!! Зичу працювати адміністратором, перебуваючи на тих засадах, якими ви керувалися дотепер. --ДмитрОст 14:52, 18 жовтня 2012 (UTC)
- спасибі) так нічого ж і не змінилося наче… тільки нові кнопочки повискакували ;) --antanana 14:57, 18 жовтня 2012 (UTC)
- Приєднуюсь до привітань! Бажаю успіхів на «адмінській ниві»
. --Масіму (обговорення) 17:02, 18 жовтня 2012 (UTC)
- дякую
--antanana 17:03, 18 жовтня 2012 (UTC)
- дякую
- Приєднуюсь до привітань! Бажаю успіхів на «адмінській ниві»
- спасибі) так нічого ж і не змінилося наче… тільки нові кнопочки повискакували ;) --antanana 14:57, 18 жовтня 2012 (UTC)
- Конґратулюю!! Зичу працювати адміністратором, перебуваючи на тих засадах, якими ви керувалися дотепер. --ДмитрОст 14:52, 18 жовтня 2012 (UTC)
- Вітаю. На жаль, пропустив голосування і ще багато «гарячих» подій, але радий, що у нас тепер буде такий адміністратор. --Acedtalk 06:58, 19 жовтня 2012 (UTC)
- дякую дуже) --antanana 07:48, 19 жовтня 2012 (UTC)
Питання про оформлення сторінки
Вітаю!
- привіт!
- 1) Я трошки заплутався: мова йде про Total recall vir6.jpg? - то усі оті 10 файли ідуть як галерея, тобто малюсінькі ілюстрації (я підгледів у статті про фільм "Джон Картер" - там на сторінці десь 75х75 пікселів, а коли клікнути - то розкриваються. --Brandner (обговорення) 18:46, 24 жовтня 2012 (UTC)
- так, про нього. і про будь-який інший невільний файл. щодо розміру невільних зображень — є згадка про конкретний розміру у короткому довіднику з ліцензування зображень: «розмір зображення не повинен перевищувати 300 точок на більшій стороні». але це більше як рекомендація, а не офіційне правило. а от у цілком офіційному правилі української вікіпедії написано:
- 1) Я трошки заплутався: мова йде про Total recall vir6.jpg? - то усі оті 10 файли ідуть як галерея, тобто малюсінькі ілюстрації (я підгледів у статті про фільм "Джон Картер" - там на сторінці десь 75х75 пікселів, а коли клікнути - то розкриваються. --Brandner (обговорення) 18:46, 24 жовтня 2012 (UTC)
![]() |
3. (б) Роздільність/якість відтворення. Роздільність/якість повинні бути мінімальним можливим для виконання поставленого завдання | ![]() |
- у статті Пригадати все (2012) розмір зображення зараз становить 210px, і все видно. а значить 210пкс було б цілком достатньо для ілюстрації цієї статті. не більше. точніше, можна хоч і 3100 зробити, але навіть при 300 буде явний перекос…
- нагадаю, що невільний файл повинен «відповідати критерію значущості для відповідної статті — наприклад, ідентифікувати її основний об'єкт, або специфічно ілюструвати важливі її пункти або розділи, і не повинен застосовуватися в декоративних цілях» (п.8), а ілюструвати він може і з таким розділенням. тоді для чого завантажувати з більшим? у декоративних цілях? мало б бути неправильною відповіддю. для того, щоб читачі вікіпедії могли його собі скачати у гарній якості? ну, це ж невільний файл, ми б навпаки не мали створювати умов для його поширення… а отже треба завантажувати у тому розмірі, який ДОСТАТНІЙ для ілюстрації. якщо читачеві треба кращої якості (роздивитися деталі, наприклад), хай перейде за посиланням у описі файлу (першоджерело) і подивиться там --antanana 18:54, 24 жовтня 2012 (UTC)
- Перепрошую, іще раз, для особливо тупих новачків. Чи правильно я розумію: у синтаксисі "Файл:***.jpg|210px | Український постер до фільму "Пригадати все"" я сам установлюю 210px - і цього достатньо, щоб вирішити проблему? Чи мовиться про те, що я маю узятий із іншого сайту постер у зовнішньому графічному редакторі якось зменшити, щоб він став менший, і ніхто його не міг відкрити у більшому розмірі?? Правильно? Дякую. --Brandner (обговорення) 19:13, 24 жовтня 2012 (UTC)
- 2) А титульний постер я хочу в рамочку не вставляти (це, здається, Ви допомогли щойно ;-)) - так ефектніше, аніж усі роблять: шаблон для фільмів недороблений, а я поки не вмію його прикрасити. Отож, я спеціально той титульний постер на початку статті із рамочки вийняв. Хочеться витягнути якнайкращий вигляд із засобів, які є. Якщо тут нема заборон, звичайно! --Brandner (обговорення) 18:46, 24 жовтня 2012 (UTC)
- ні, то була не я. але краще робити так, як прийнято. хоча б тому, що це зручніше (адже майже усі статті про фільми оформлено саме так) --antanana 18:54, 24 жовтня 2012 (UTC)
- 2) А титульний постер я хочу в рамочку не вставляти (це, здається, Ви допомогли щойно ;-)) - так ефектніше, аніж усі роблять: шаблон для фільмів недороблений, а я поки не вмію його прикрасити. Отож, я спеціально той титульний постер на початку статті із рамочки вийняв. Хочеться витягнути якнайкращий вигляд із засобів, які є. Якщо тут нема заборон, звичайно! --Brandner (обговорення) 18:46, 24 жовтня 2012 (UTC)
Ось Ваше повідомлення: "привіт. потрібен менший розмір." воно стосується якого файла? Розмір у пікселях чи у мегабайтах? До кожного постера додавати обгрунтування? Мені здалося, що для постера не треба, так НІБО-то Ви вказали - проте зараз усе подописую!
- кожен невільний файл повинен мати {{обґрунтування добропорядного використання}}. якщо невільна ліцензія. менший розмір — бажано зменшити до того розміру, який буде у статті. зазвичай більше 250px там і так нема, тож 300 Х 300 було б ідеяльно ;) --antanana 18:27, 24 жовтня 2012 (UTC)
Дякую!
- прошу) --antanana 18:27, 24 жовтня 2012 (UTC)
Перепрошую, знову проблема!
1)Чи можна дізнатися, де переглянути наявні шаблони для ліцензування, щоб не відволікати Вас зайвий раз?
- побачила. я там поміняла на {{обкладинка відеогри}}. усі ліцензії, що у нас мають шаблони описані тут: Вікіпедія:Шаблони:Авторські права
2)Я маю створити сам картинку (на базі постера можу або сфоткати на ай-фон оригінал логотипа, а потім у редакторі зробити картинку схожою на оригінал. Мова йде про піктограму на ай-фон чи ай-под гри на базі фільму "Пригадати все"). Як у такому разі бути з шаблоном ліцензії? Повторюся: я кажу про ярлик для гри - бо гри не існує у вигляді СD/DVD; і питання про ліцензію на власну картинку - ідентичну (дуже схожу) з оригіналом.
- це буде похідна робота, а отже невільна. все одно. тож краще (якщо є можливість) завантажити невільну звідкись, а не перемальовувати. виняток можу бути тільки текстовий/дуже простий геометричний логотип. такий (теоретично) можна навіть на коммонз вантажити. проліцензувавши, відповідно
2.1) Беру чистий постер до фільму "Пригадати все" (без написів жодних). І пишу українськими літерами аналог англійського постеру. Як бути з ліцензією? Чи можна збрехати - і сказати, що права на постер має дистриб'ютор і т.д.?
- Ви ж не дистриб'ютор) вище уже написала — похідна робота (те, що Ви змалювали не робить Вас автором). невільний файл. ліцензія+обґрунтування. у графі інше можна дописати, що український текст вставляли Ви
3) У статті "Еон (божество) я вставив картинку із сайту: http://www.premiumorange.com/tapisseries-licornes/CHASSE/01l-%20Temple%20of%20the%20sun.htm; там, на сайті, нема інформації ні про автора фото, ні про дату створення. Це фото божества на сходах Музею Ватикана (сама скульптура - надбання людства, фоткати її можна усім)
- я бачила цей малюнок… штука така, що зображення двовимірного твору мистецтва (картина), яке уже не захищається авторським правом, можна вантажити на коммонз вільно. але якщо мова йде про трьохвимірний (скульптуру), то тоді авторськими правами володіє фотограф (він вибирає кут для фотографування, тощо). тому такі зображення скульптур — не підходять як вільні. там треба ставити невільну ліцензію й обґрунтовувати. от якщо туди поїдете, сфоткаєте, і дасте дозвіл на вільне використання — можна
Як краще оформити ліцензію? Бо я уперше таке роблю, не уявляю, що тут треба написати.
- {{fairuse in}} — універсальна ліцензія. якщо не знаходите спеціялізованої — використовуйте її
Дякую за допомогу! --Brandner (обговорення) 17:21, 19 жовтня 2012 (UTC)
- прошу) --antanana 17:43, 19 жовтня 2012 (UTC)
Привіт, це знов я ;) Я був уставив картинки для двох фільмів "Карантин (2008)" і "Еон Флакс". Вони були без ліцензування від 14.10. Прочитав повідомлення: кантинки буде видалено через 7 днів (робот їх видалить - чи адмін їх може й не помітити?). Картинку у статті "Карантин" я замінив іншою, відповідно до Ваших інструкцій, система більше не лається. Питання: як змінювати атрибути (додати ліцензію і джерело створення), не вилучаючи цю картинку зі статті (зокрема, 3 картинки в статті "Еон Флакс")? Чи треба стерти-вставити по новій, а в новій процедурі вказати всі вимоги до ліцензування?
- привіт. у нас не ботом видаляють. але адмін їх помітить. будьте певні ;) нічого завантажувати поверх не треба. просто редагувати
- Файл:Quarantine-poster1.jpg → потрібно ще дописати {{обґрунтування добропорядного використання}}. виглядатиме як тут: Файл:The Dictator Poster.jpg
{{Обґрунтування добропорядного використання | Опис = афіша фільму «Диктатор» | Джерело = en wiki <-- http://www.impawards.com/2012/dictator_ver3.html | Частина = | Роздільність = так | Мета = проілюструвати статтю про кінофільм | Замінність = неможлива | Інше = }}
- якщо Ви цього не вкажете — теж можуть вилучити ;)
- Файл:MainEonFlux.jpg → вставте ліцензію {{постер}} та {{обґрунтування добропорядного використання}}. і тоді можете вручну прибрати {{без ліцензії|day=14|month=жовтня|year=2012}}, або дочекатися поки це зроблю я, наприклад --antanana 16:24, 19 жовтня 2012 (UTC)
Дякую! --Brandner (обговорення) 16:08, 19 жовтня 2012 (UTC)
- прошу! --antanana 16:24, 19 жовтня 2012 (UTC)
Вітаю!
- привіт)
3) чи можна із укр. сторінки посилатися на картинку, яка розміщена у статті з англ. сторінки (тобто, на англ.вікісховище? Як це посилання має виглядати (синтаксис)?
- Бо я почав лазити по вікісховищу, і поки що це важко дається і забирає багато часу. Простіше (для новачка) - послатися на картинку із англ. статті, наприклад, про фільм. Бо з ліцензуіванням іще розбираюся, є питання :((
- вікісховище — це зібрання матеріялів (своєрідний пул) для УСІХ проектів вікімедія. і для усіх мов. файли завантажені туди «викликаються» просто посиланням. наприклад, так:
[[Файл:Red-tailed Chipmunk (Tamias ruficaudus).jpg|міні|праворуч|120пкс|]]
- отримаєте:
- якщо клікнете на сам малюнок, побачите під ним ярличок, що:
Відомості про цей файл містяться на ВікіСховищі, централізованому сховищі вільно розповсюджуваних зображень та мультимедіа для використання у проектах Фонду Вікімедіа
якщо перейдете за посиланням Відомості про цей файл — потрапите у Вікісховище^^ і зможете глянути у скількох і у яких саме проектах цей файл використовується
- файл завантажений у локальну вікіпедію може використовуватися тільки у ній. якщо Ви хочете написати статтю про фільм, і побачили, що така стаття уже є в англійській чи будь-якій іншій — Вам доведеться або завантажити зображення з тої статті, або пошукати інтернетом той же плакат/постер. у переважній більшості випадків ці файли — невільні. вони захищаються авторськими правами, а отже на сховищі їх бути не може. і їх вантажать локально, наприклад цей:
- якщо Ви клікнете на посилання і перейдете на сторінку опису файлу, то побачите там інформацію про нього, ліцензію, яку використано (у цьому випадку {{fairuse in}}, але для постера підійде і спеціялізована {{постер}}), а також {{обґрунтування добропорядного використання}}
- нижче буде інформація про статті локального розділу, які використовують цей файл
- різниця — вільні файли можна розміщувати будь-де. невільні — тільки у статті, і тільки у тій статті, на яку написано обґрунтування. невільні файли можна вантажити тільки локально, але тільки (переважно) невільні файли можуть проілюструвати статтю про фільм, комп'ютерну гру, альбом, статтю про художника, твори якого захищаються авторськими правами
- на нижній панелі у Вас є як виглядає посилання на файл:
[[Файл:|міні|ліворуч|200пкс|]]
- потрібно тільки після двокрапки вставити назву файлу (локального для цього розділу чи глобального)
- запитуйте ще, якщо я щось не зовсім повно пояснила. можете із якимось конкретним прикладом ;)
2)Бачив банер: візьміть участь у обговоренні стосовно 10 млн. у.о. на потреби Вікіпедії.
- Прошу в двох словах описати, що це за інформація і кого вона стосуєтья? Усіх авторів (буде обговорення?) - чи адміністраторів Вікі? Є пропозиція, під якою підпишуться вчені з НаУКМА і не тільки. Треба думати над тим, щоб історію вивести із підпорядкування держави (міністерства), поки вони не створили альтернативу Вікіпедії. Як і де цю думку висловити?
- адміністратори вікіпедії — точно такі ж користувачі, як і Ви, і я. вони просто можуть робити деякі функціональні речі, які спільнота їм довіряє — блокувати вандалів, захищати сторінки, перейменовувати користувачів, вилучати файли тощо. ці пропозиції від неприбуткових локальних організацій, які займаються координацією/мотивацією роботи конкретного локального розділу вікіпедії. не зможу Вам коротко пояснити більше… якщо у Вас є якась ідея і Ви хочете почути думку(думки), спробуйте написати тому ж yakudza чи nickK на їхніх сторінках обговорень
1) хто створює шаблони і де глянуть інструкцію про їх створення?
- Я маю на увазі насамперед оті красиві графічні штучки, як, наприклад, області з короткою інформацією про фільми (у статтях, які я краду в англійських сторінках, проте часто виходить не так гарно, як у них), або своєрідне "меню", як на рос. сторінці про давньоримську армію:http://ru.wikipedia.org/wiki/Древнеримская_армия; у росіян фона краща, це погано). Я, поки що, не доріс до шаблонів, проте за короткий час буду готовий. Потреба: українська Вікі має бути найкращою для користувача. Це для того, щоб "українське" сприймалося еталонним і авторитетним (бо у нас і красиво, і найповніша інформація на сторінці, і найточніше - я так роблю; кількість статей - це другорядне, а якість - головне). Тепер настав час задуматися (поки що тільки задуматися) про структурування інформації. Без шаблонів - трудно, бо категорії - у стратегічному аспекті це незручно і ненаглядно (їх уже тисячі). І якщо уже неможливо міняти структуру бази даних Вікі (я із програмістів СУБД, трохи тямлю в цьому), то структурувати зовнішніми методами, не порушуючи нічого - це можливо.
- у нас є проект, який займається шаблонами. можете подати туди запит, або піти туди за порадою Вікіпедія:Запити на шаблони. можете звернутися до користувачів, які цим займаються (наприклад, Base чи sodmy). можете почитати тут Довідка:Шаблони
Дякую за увагу!--Brandner (обговорення) 16:29, 17 жовтня 2012 (UTC)
- прошу) сподіваюся, що це саме ті відповіді, які Вам були потрібні --antanana 17:02, 17 жовтня 2012 (UTC)
- Дякую, відповіді вичерпні. Почав розбиратися!
- До якудзи звертатися не буду - нечемний він чоловік. А от до другого адміна - звернуся обов'язково! — Це написав, але не підписав, користувач Brandner (обговорення • внесок).
- будь ласка) --antanana 16:09, 18 жовтня 2012 (UTC)
- дисклеймер: якудза — не нечемний. повірте. то Вам так могло видатися тільки на перший погляд. йому просто іноді доводиться діяти надто рішуче
Фото Науменка
Привіт! Звертаюся до вас, як до провідного фахівця укрвікі з зображень. До статті про Науменка я завантажив його фото Naumenko-226x300.jpg, але дані подав не зовсім точні, бо точніших не маю. Це лише моє припущення, що фото 1900 року. Може так залишитись, чи це надто приблизно?--Romanbibwiss (обговорення) 09:52, 16 жовтня 2012 (UTC)
- привіт) до «провідного фахівця укрвікі з зображень» — надто сильно сказано ;) я б написала «невідомий» (бо ми таки не знаємо точно), і додала у дужках про «близько 1900», мабуть. але й так як зараз норм --antanana 13:13, 16 жовтня 2012 (UTC)
- Гаразд, так і зроблю.--Romanbibwiss (обговорення) 19:15, 16 жовтня 2012 (UTC)
Привіт
Антанано, хочу проконсультуватись з тобою, як зі знавцем мистецтва. Завантажив сьогодні зображення до однієї статті: Файл:56415065 Naymuychka 8.jpg. У джерелі написано, що це ілюстрація Шевченка до його поеми «Наймичка». Шукав цей малюнок в «Ізборнику», серед художніх творів Шевченка, але такого не знайшов (може не уважно переглядав). Скажи, чи не бачила ти цю роботу раніше? Чи може вона наежати Шевченку? З повагою, --Масіму (обговорення) 11:32, 14 жовтня 2012 (UTC)
- привіт) проконсультуватися — сильно сказано
не бачила, а тут у мене нема ілюстрованих видань, щоб переглянути. на коммонз такого нема, але там тільки 142 файли його замальовок, а їх було точно більше commons:Category:Sketches by Taras Shevchenko. в інтернеті знайшла таке зображення у пості тут, який уже перепостив користувач за посиланням в описі файлу. можу тільки сказати, як би робила я)) спершу звернулася б до MaryankoD, оскільки саме він автор і Портрети роботи Тараса Шевченка, і Автопортрети Тараса Шевченка. він може розвіяти сумніви чи підказати джерела. а також я б, мабуть, написала автору оригінального посту із ким малюнком. може він/вона поділилися б звідки взяли. усе чим може допомогти… на жаль(( --antanana 12:41, 14 жовтня 2012 (UTC)
- Дякую тобі! --Масіму (обговорення) 14:33, 14 жовтня 2012 (UTC)
файли зображень від Brandner'a
Привіт! Дякую за увагу до моїх статей! Файл:Aeonfluxgame.jpg - якщо не помиляюся, я узяв із англомовної статті про відеогру (зі сховку - якщо не плутаю, а напевно - з англ. сторінки Вікі про відеогру, бо в неті не шукав). А потім, не вміючи ще зменшувати - в редакторі зменшив удвічі і вставив у статтю - для красоти і ;) кращого вигляду, аніж у статті однією чужою мовою. Отже, гадаю, файл Aeonfluxgame.jpg нікому вже не знадобиться (якщо сховок не глобальний, бо ви ж зітрете і англійську картинку).
Я вивчу питання ліцензування картинок завтра, до того завантажу в статтю "ЕОН" - файл "mitra 7.jpg", картинку левиноголового бога (взяв зі сторінки: http://www.premiumorange.com/tapisseries-licornes/CHASSE/01l-%20Temple%20of%20the%20sun.htm
гадаю, до того, як вивчу питання ліцензування - це не великий кримінал, бо це фото статуї з Музею Ватикана). Це я хочу закінчити оформлення статтю про Еон, яку Ваш колега розділив. Це буде стаття належного вигляду і змісту. Дякую!--Brandner (обговорення) 02:03, 14 жовтня 2012 (UTC)
- прошу) я Вас і не підганяю ;) у статтю додала посилання на вікісховище. щодо запозичених картинок з інших вікі — знайдіть їх і подивіться яке джерело вказане там. і це ж джерело вкажіть тут. є локальні «сховки» (українська вікіпедія, англійська вікіпедія, російська вікіпедія), а є один глобальний (вікісховище). видалення файлу тут не видалить його більш ніде ;) а для того, щоб адміністратори знали, що файл треба видалити — поставте там шаблон {{db-author}} --antanana 02:09, 14 жовтня 2012 (UTC)
Щодо статті Паше-Озерський Микола Миколайович
Статтю Паше-Озерський Микола Миколайович я переробив (доопрацював). Юудь ласка, "почаклуйте" над карткою науковця для цієї статті, бо сам я не володію достатьо Java щоб це зробити. Дякую. — Це написав, але не підписав, користувач Exroader (обговорення • внесок).
- привіт! додала ред. № 10606479. але я там вставила тільки основні дані — дописуйте якщо ще є щось важливе. за посиланням знайшла дату народження 23.03 (04.04). чи має бути 5 квітня? --antanana 19:51, 11 жовтня 2012 (UTC)
Заливка нп смоленської області
Хочу запросити вас до заливки НП Смоленської області . Відкрито мануфактуру де можна допомогти мені з заливкою статей . Дивіться Користувач:TeoBot/Заливка НП Смоленської області --«Teo» обг 14:36, 10 жовтня 2012 (UTC) |
- дякую за запрошення. шкода, але найближчим часом точно не матиму на це часу(( --antanana 06:27, 11 жовтня 2012 (UTC)
Щодо зображень
Доброго вечора! Хочу уточнити. Ви ставите на вилучення мої файли зображень які вже поставлені у Вікі-сховище. Але у статтях теж необхідна перестановка, бо зображення пропадуть? Чи не так?--Білецький В.С. (обговорення) 20:26, 9 жовтня 2012 (UTC)
- добрий вечір) ні, нічого не треба робити. я переносила їх на коммонз із тією самою назвою. як тільки адміни вилучать локальні файли — у статтях заміняться зображення на файли із коммонз із тією самою назвою. якби таке сталося, щоб назву файлу треба було б змінити — я б сама все у статтях поміняла перед тим, як ставити дубль на вилучення --antanana 20:29, 9 жовтня 2012 (UTC)
Запрошення до участі у місяці рок-музики
щодо ліцензії
поставивши ліцензію, треба не забувати приймати повідомлення про її відсутність. Прошу вибачення, а як це зробити – прийняти повідомлення? Дуже дякую за допомогу. --Nadiya Li (обговорення) 19:05, 6 жовтня 2012 (UTC)
- привіт) перепрошую, мабуть заскладно висловилася)))) Ви поставили ліцензію {{CC-by-sa-3.0}}, але не прийняли {{без ліцензії|day=30|month=вересня|year=2012}} ред. № 10538684. а треба приймати (видаляти))) --antanana 19:19, 6 жовтня 2012 (UTC)
Ще раз дякую за допомогу зі схемою! І прошу тисячу вибачень! Казав собі старому: «перш ніж братись за справу — ознайомся з наявною інформаційною базою». Став статтю оформлювати, заліз на вікісховище, дивлюсь — там File:Russian Naval Aviation aircraft at Novofedorovka airbase (2).jpg --Pavlo1 (обговорення) 14:14, 5 жовтня 2012 (UTC)
- гг)) та нічого. все супер. я ж теж про щось довідалась нове))) --antanana 14:16, 5 жовтня 2012 (UTC)
Pim.jpg
Знайшов вільне зображення. Мені його завантажувати, як нову версію чи як інший файл? --RLuts (обговорення) 12:22, 5 жовтня 2012 (UTC)
- ам… краще як нову версію, поверх. а попередню версію потім когось із адмінів попросити вилучити --antanana 12:24, 5 жовтня 2012 (UTC)
Файли обкладинок музичних альбомів
Доброго дня, шановна пані Antanta. Дуже приємно, що ви сумлінно виконуєте свої обов'язки та дбаєте за виконанням ліцензійних забов'язань. Проте, на мою думку, ви трохи перебільшуєте. Наприклад зображення link має низький dpi + розмір, а тому на фоні реальної платівки є не більше ніж 1/5 її реального розміру. Окрім цього на зображенні необхідно розпізнати певні позначки, які при розмірі 300х300 не дуже є роздивишься :).
Погоджуся, що файл link є завеликим (той що 3100х3100 пікселів).
До тогож слід додати, що джерелом є iTunes Store а не який-небудь фан-сайт гурту чи щось тому подібне. І останнє: у правилах немає обмеження на розмір файлу, якщо я не правий — виправте, буду вдячний.--an-tuобг. 13:07, 4 жовтня 2012 (UTC)
- і Вам привіт
щодо розміру невільних зображень — є згадка про конкретний розміру у короткому довіднику з ліцензування зображень: «розмір зображення не повинен перевищувати 300 точок на більшій стороні». але це більше як рекомендація, а не офіційне правило. а от у цілком офіційному правилі української вікіпедії написано:
![]() |
3. (б) Роздільність/якість відтворення. Роздільність/якість повинні бути мінімальним можливим для виконання поставленого завдання | ![]() |
- у статті Californication (альбом) розмір зображення задається налаштуваннями шаблону {{Музичний альбом}}, а там прописано, що розміри зображення становлять 220px:
[[Зображення:{{{Cover}}}|220px| Обкладинка альбому «{{{Name}}}» ({{{Artist}}}, {{{Рік}}})]]
- а значить 220пкс було б цілком достатньо для ілюстрації цієї статті. не більше. точніше, можна хоч і 3100 задати у шаблоні, але навіть при 300 буде явний перекос…
- нагадаю, що невільний файл повинен «відповідати критерію значущості для відповідної статті — наприклад, ідентифікувати її основний об'єкт, або специфічно ілюструвати важливі її пункти або розділи, і не повинен застосовуватися в декоративних цілях» (п.8), а ілюструвати він може і з таким розділенням. тоді для чого завантажувати з більшим? у декоративних цілях? мало б бути неправильною відповіддю. для того, щоб читачі вікіпедії могли його собі скачати у гарній якості? ну, це ж невільний файл, ми б навпаки не мали створювати умов для його поширення… а отже треба завантажувати у тому розмірі, який ДОСТАТНІЙ для ілюстрації. якщо читачеві треба кращої якості (роздивитися деталі, наприклад), хай перейде за посиланням у описі файлу (першоджерело) і подивиться там --antanana 14:22, 4 жовтня 2012 (UTC)
- п.с. щодо джерел не зовсім зрозуміла. я десь поставила якесь не те посилання? іноді виправляю посилання на інший мовний розділ вікіпедії (переважно англійський), який не може бути джерелом зображення за замовчуванням, але для цього я переходжу у їхню вікі і дивлюся яке джерело у них вказано там… буду надзвичайно вдячна за вказівку на помилку(и)
--antanana 14:22, 4 жовтня 2012 (UTC)
- п.с. щодо джерел не зовсім зрозуміла. я десь поставила якесь не те посилання? іноді виправляю посилання на інший мовний розділ вікіпедії (переважно англійський), який не може бути джерелом зображення за замовчуванням, але для цього я переходжу у їхню вікі і дивлюся яке джерело у них вказано там… буду надзвичайно вдячна за вказівку на помилку(и)
- Ок, я вас зрозумів. Дякую за допомогу :) З джерелом все ок. --an-tuобг. 14:36, 4 жовтня 2012 (UTC)
Ліцензії для файлів
Підкажіть що треба зробити щоб файл відповідав критеріям сумлінного використання: http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Yamato_dvd.jpg --Router (обговорення) 17:44, 3 жовтня 2012 (UTC)
- привіт! у цьому файлі потрібно вказати ліцензію (вибрана Вами тематична не зовсім підходить, краще універсальна {{fairuse in}}) та надати {{обґрунтування добропорядного використання}}. також потрібно вказати час створення — якщо не відомо точно, то можна приблизно, якщо сама кіноадаптація 2010 року, то можна так і вказати, або чесно написати «невідомо»
у графі «автор зображення» вкажіть можливого власника авторських прав — видавець (Tokyo Broadcasting System?). приклад заповненого обґрунтування — файл із англвікі. приклад українською, правда, для альбому. детальніше про критерії можна прочитати тут Вікіпедія:Критерії добропорядного використання. якщо Вам ще потрібно щось — запитуйте, будь ласка --antanana 18:25, 3 жовтня 2012 (UTC)
- Тобто я заповнюю те що треба і прибираю шаблон Disputed-fairuse ? --Router (обговорення) 00:29, 4 жовтня 2012 (UTC)
- так) цей шаблон означає, що я сумніваюся у добропорядності використання цього файлу тут, у вікіпедії. якщо Ви усе заповните — мої сумніви розвіються
--antanana 05:17, 4 жовтня 2012 (UTC)
- Дякую за роз'яснення. Давно хотів завантажувати файли, але різні перестороги на сторінці завантаження лякали.--Router (обговорення) 21:38, 7 жовтня 2012 (UTC)
- будь ласка) теж боялася спочатку. а потім зрозуміла, що якщо що — файл просто вилучать. і нічого страшного) тільки не завантажуйте, будь ласка, невільні фото живих публічних людей. їх добропорядне використання обґрунтувать не можна. ну, і всі вільні (зроблені Вами, наприклад) вантажте одразу на коммонз
якщо щось буде не так — скажу обов'язково --antanana 21:43, 7 жовтня 2012 (UTC)
- будь ласка) теж боялася спочатку. а потім зрозуміла, що якщо що — файл просто вилучать. і нічого страшного) тільки не завантажуйте, будь ласка, невільні фото живих публічних людей. їх добропорядне використання обґрунтувать не можна. ну, і всі вільні (зроблені Вами, наприклад) вантажте одразу на коммонз
- Дякую за роз'яснення. Давно хотів завантажувати файли, але різні перестороги на сторінці завантаження лякали.--Router (обговорення) 21:38, 7 жовтня 2012 (UTC)
- так) цей шаблон означає, що я сумніваюся у добропорядності використання цього файлу тут, у вікіпедії. якщо Ви усе заповните — мої сумніви розвіються
- Тобто я заповнюю те що треба і прибираю шаблон Disputed-fairuse ? --Router (обговорення) 00:29, 4 жовтня 2012 (UTC)
Поле інструментів
Добридень. Чи не підкажете як (і чи можна взагалі) додати у поле інструментів шаблони, що я часто використовую. Шаблони подібні до {{джерела}}?--KuRaG (обговорення) 11:18, 3 жовтня 2012 (UTC)
- привіт. трішки не за адресою звернулися) я тільки знаю де почитати про додавання власних кнопок на панель редагування, а сама такого не робила. запитайте у base. він може уже й без прапора адміна, але ж знання залишилися
--antanana 11:37, 3 жовтня 2012 (UTC)
- красно дякую
--KuRaG (обговорення) 11:50, 3 жовтня 2012 (UTC)
- красно прошу. хоча й не бачу чим заслужила дяки. за що купила — за те й продала))) --antanana 11:52, 3 жовтня 2012 (UTC)
- між іншим, як там листи до федерацій щодо вільних фото? --antanana 11:52, 3 жовтня 2012 (UTC)
- Дякую, що нагадали. Найближчим часом, сподіваюсь, листа відправимо.--KuRaG (обговорення) 12:44, 3 жовтня 2012 (UTC)
- було б кул) --antanana 12:46, 3 жовтня 2012 (UTC)
- Дякую, що нагадали. Найближчим часом, сподіваюсь, листа відправимо.--KuRaG (обговорення) 12:44, 3 жовтня 2012 (UTC)
- між іншим, як там листи до федерацій щодо вільних фото? --antanana 11:52, 3 жовтня 2012 (UTC)
- красно прошу. хоча й не бачу чим заслужила дяки. за що купила — за те й продала))) --antanana 11:52, 3 жовтня 2012 (UTC)
- красно дякую
Don't worry
Розумію. Все Ок. Мені треба більше часу аби вивчити правила заповнення ліцензійних анкет. Гадаю знайду його на цих вихідних. На все добре. Не ображайтесь, cheers )
З повагою Юрій Бобошко
- добре) якщо будуть запитання — ставте, будь ласка. якщо не зможу відповісти сама — постараюся переадресувати тому, хто зможе щось порадити --antanana 20:56, 1 жовтня 2012 (UTC)
Увага: Ваш файл вилучать, якщо ви не вкажете інформацію про: 1. Джерело файлу: * Якщо ви самі зробили цей файл, позначте це. * Якщо файл доступний в інтернеті, позначте його інтернет-адресу. 2. Власника авторського права та ліцензію, зокрема: * Шаблон ліцензування, вибраний з списку ліцензування унизу або включений в опис, та * Обґрунтування для добропорядного користування, якщо ви завантажуєте зображення під добропорядним користуванням. * Якщо ви завантажите файл якого ви власник ліцензії, ви повинні ліцензувати його під вільною ліцензією або відпустити його в суспільне надбання.
- у цьому Ви можете перевпевнитися, відкривши цю сторінку
- тож за замовчуванням вважається, що Ви були ознайомлені з системою. вимог же не так і багато — заповнити опис (джерело, автора), вказати ліцензію, тобто умови використання файлу — вільне (комерційне та некомерційне) чи невільне (тільки некомерційне, інформативне). в останньому випадку ще потрібно заповнити обґрунтування добропорядного використання. і все. нюанс виникає тільки якщо Ви — не автор зображення. усний дозвіл, на жаль, не підходить, адже ми говоримо про стеру авторського права, а порушення тут були б небажані. тому і саме тому дозвіл має бути письмовий (добре, що достатньо листа електронкою). в одному дозволі може перераховуватися й кілька робіт
- джерело файлу повинне бути згадане у його описі, а не у статті. якщо автор Вам невідомий, то так і напишіть — невідомий. час створення теж можна вказувати приблизно (якщо це піддається датуванню) чи знову ж таки невідомий. якщо Ви не заповнюєте якийсь рядок опису — на сторінці файлу виводиться повідомлення, що в описі файлу не вистачає чогось
- якщо у Вас просто зараз не вийде дооформити ці файли під вільною ліцензією (бо нема дозволу, або його отримати трохи тривала чи марудна процедура) — оформіть тимчасово під невільною. для прикладу, змінила ліцензію та дописала обґрунтування для цього файлу. ще раз перепрошую, якщо що --antanana 19:55, 1 жовтня 2012 (UTC)
Привіт
Ok, I will do that. thanks--Тиверополник (обговорення) 11:05, 30 вересня 2012 (UTC)
- thanks) --antanana 11:08, 30 вересня 2012 (UTC)
(щодо ліцензування)
Дуже вам вдячна, Антанано! Нажаль, я тут нещодавно, з ліцензуванням спробую розібратись. Вставити фото в статтю сама хотіла, але не впоралась із розміром - вони якісь величезні становляться. Тренувалась на грамайданчику, в саму статтю боюсь лізти, щоб не зіпсувати. До того ж, це таблиця. Спробую ще почитати "довідку". --Nadiya Li (обговорення) 20:13, 29 вересня 2012 (UTC)
- і тут привіт) відписуватися можна і на Вашій сторінці, там, де я до Вас звернулася. зміни на тій сторінці потраплятимуть до мене у список спостереження автоматично) --antanana 20:19, 29 вересня 2012 (UTC)
Привіт Антанано! Висунув сьогодні на номінацію «в добрі» вищезгадану статтю. Ти одна з тих небагатьох ентузіастів, що дійсно цікавляться розвитком і покращенням української Вікі, а не приймають участь у довгих дискусіях в обговореннях щоб комусь довести таким чином свою ерудицію чи ще щось... Не знаю чи це «твій профіль», проте будь ласка переглянь її якщо є час та бажання, твої поради і зауваження досить слушні. Може хтось прочитає це моє повідомлення і теж перегляне її, бо в іншому випадку ця стаття буде «на номінації» до нових віників. --Масіму (обговорення) 13:32, 29 вересня 2012 (UTC)
- привіт! обов'язково прочитаю. поки тільки проглянула — там є посилання не неоднозначності (Український народ, Никифор), а також у добрій статті усі ілюстрації мають бути правильно оформлені — переглянь, будь ласка, щоб у них не було помилок в описі (джерела, автори, тощо). наприклад, Файл:Юркевич-215x300.jpg --antanana 13:41, 29 вересня 2012 (UTC)
Зроблено,--Масіму (обговорення) 14:25, 29 вересня 2012 (UTC)
Шаблон
Привіт. Як пишеться шаблон для швидкого редагування?--Danzig82 (обговорення) 16:34, 28 вересня 2012 (UTC)
- привіт. не певна, що правильно зрозуміла — є потреба поставити шаблон про редагування на статтю? {{пишу}}, {{в роботі}} --antanana 16:42, 28 вересня 2012 (UTC)
якщо правила заважають покращувати проект по суті — ігноруйте їх
А якже цей вислів?--Газдюк Юхим (обговорення) 15:55, 27 вересня 2012 (UTC)
- правила — так. себто ми говоримо про наші «внутрішні» правила. ігнорувати ж закони, які можуть загрожувати адміністративною чи кримінальною відповідальністю — якось не дуже розумно. наші правила й так дозволяють використання певної частини невільних матеріялів — обкладинки книг, альбомів, уривки пісень, цитати, але це все дозволяється ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ, не для декорування, і винятково для кращого сприйняття. саме тому одне-два невільних зображень на статтю — більш ніж достатньо. коли ми використовуємо зображення у статті — ми працюємо для читачів. коли на власних підсторінках — то, мабуть, тільки для себе… де тут покращення проекту по суті? --antanana 16:01, 27 вересня 2012 (UTC)
- скажімо, приклад: натрапила на Файл:Sobor Achtyr.jpg. за усіма ознаками — вільний, бо це зображення будівлі автора, твори якого перебувають у суспільному надбанні. але не проставлено ліцензію, а користувач уже з рік у проекті не працює. я поставила на нього шаблон {{без ліцензії}} ред. № 10473098, але, оскільки, існував примарний шанс, що користувач міг просто забутися і міг би бути не проти віддати це зображення у вільне користування — написала йому(їй) імейл. і попросила, якщо така його/її ласка — проставити ліцензію. він(вона) це зробив. і я цьому надзвичайно рада. від мене правила не вимагали писать листи, просить когось… саме це для мене — «покращувати проект по суті» --antanana 16:19, 27 вересня 2012 (UTC)
А як зробити його не таким високим, щоб трохи менше місця по висоті займав? Дякую. --188.141.18.222 16:38, 23 вересня 2012 (UTC)
- такий варіянт підійде? одну групку зробила --antanana 16:42, 23 вересня 2012 (UTC)
- супер, те що я і мав на увазі. дуже дякую! --188.141.18.222 16:43, 23 вересня 2012 (UTC)
- будь ласка) --antanana 16:44, 23 вересня 2012 (UTC)
- супер, те що я і мав на увазі. дуже дякую! --188.141.18.222 16:43, 23 вересня 2012 (UTC)
Нагорода
Згущівка | ||
За внесок у Місяць українського села З повагою, Pavlo1 (обговорення) 09:44, 21 вересня 2012 (UTC)
|
nofop
Привіт. Була мова про запит з метою встановлення терміну охорони АП в Україні (наразі є версії від 1942 до 1967/8), чи поданий він і яка його доля? Без нього в нас різниця в nofop буде десь на 25 років смерті архітекторів (наприклад, на той же найперший у категорії Файл:27 Prospekt Shevchenka, Lviv.jpg) плюс репресованих (які будуть у підвішеному стані) — NickK (обг.) 00:53, 19 вересня 2012 (UTC)
- привіт! агонк запитував вчора… сьогодні напишу усе, що вдасться --antanana 05:37, 19 вересня 2012 (UTC)
Привіт. Я про це. Я власне ЗНАЮ автора дошки, я просто не знаю куди саме його вписати. Звати Валерій Бондар, і він буде дуже радий бачити її в статті на Вікіпедії. Якщо можна просто впишіть його ім'я в опис Файл:Doshka.jpg, а я подивлюся де, і робитиму так і надалі. Дякую --Наталка Зубар (обговорення) 19:26, 30 вересня 2012 (UTC)
- відповіла на Ваші сторінці --antanana 20:38, 30 вересня 2012 (UTC)
Доброго вечора, Антанано! Хотів би уточнити один момент. Чи правомірно відносити надмогильні пам'ятники до творів садово-паркового мистецтва? Якщо так, то де це конкретно вказано? Якщо ні, то потрібно переглянути деякі результати роботи вашого бота, наприклад, по могилі Міхновського.--Kvz65 (обговорення) 20:46, 30 вересня 2012 (UTC)
- (не)свобода панорамної зйомки в Україні визначається у формулюванні положень закону України «про авторське право і суміжні права», якими передбачено «виключне право автора (чи іншої особи, яка має авторське право) на дозвіл чи заборону використання твору іншими особами дає йому право дозволяти або забороняти» (ст. 15). З цього випливає, що авторські права поширюються на усі твори мистецтва, а отже і на архітектурні споруди, скульптури, навіть якщо вони розміщені у публічних місцях і доступ до них необмежений. відповідно, якщо не пройшло 70 років від дня його смерті, або автор твору мистецтва ще живий — фотографія цього твору не буде вільною, а для того, щоб завантажити її на Вікісховище потрібен дозвіл автора чи власника авторських прав. у законі не написано про винятки, а під термін «твір» потрапляє чи не геть усе. тим більше, що автори надмогильних пам'ятників (називаються)є скульпторами/архітекторами --antanana 20:53, 30 вересня 2012 (UTC)
- Шановна, Антанано! Цитую дослівно: ст.15, частина 4. Виключні права авторів на використання творів архітектури, містобудування, садово-паркового мистецтва передбачають і право їх участі у реалізації проектів цих творів. Під який із цих пунктів підпадають надмогильні пам'ятники? А з того, що автори називаються скульпторами, абсолютно не випливає, що все, що виходить з їх рук, підпадає під дію закону. Тобто, об'єктом закону є твори, а не автори. А те, що перелічено в ч.1-3. ст.15 стосується творів, які носять інформаційний ( не матеріальний) характер: книг, музики, кіно. --Kvz65 (обговорення) 21:32, 30 вересня 2012 (UTC)
- Доброго дня. Вибачайте що втручаюсь. Будь-який пам'ятник, зокрема і найпростіший надгробний, потребує т. зв. «архітектурної прив'язки». Архітектор графічно і часом — текстово обґрунтовує необхідність саме таких а не інших параметрів пам'ятника. При цьому він діє не за якоюсь усталеною інструкцією, а суб'єктивно, керуючись т. зв. «правилами композиції» (в образотворчому мистетцтві цих правил немає — це лише вислів такий). У плані скульптури пам'ятник може бути навіть тривіальним (обеліск чи плита), але оцей творчий компонент архітектора завжди залишається. Десь на пересічному цвинтарі цю роль може відіграти якийсь вуйко-монтажник. Він може і слова «прив'язка» не знати, але він усе ж її виконує (добре чи по-дилетантському). Я недавно бував наприклад на звичайному (не меморіальному, як Личаківський) цвинтарі на Сихові — там відразу при вході оголошення, що вони забороняють будь-які надгробки без погодженого в адміністрації проекту. А про такі цвинтарі, як Личаківський чи йому подібні, то і мови нема. Отже — твори архітектури (завжди) плюс скульптури (деколи).--Cepгій (oбг.) 05:49, 1 жовтня 2012 (UTC)
- Шановні Антанана і Сергій! Напевне, це не зовсім коректно розгортати масштабну дискусію на сторінці користувача. Можливо, її краще перенести у кнайпу? Бо я розраховував на коротку відповідь, яка мене переконає, але мої сумніви не розвіялись. Навіть якщо припустити, що надмогильний пам'ятник це — твір архітектури, то цитована стаття 15 веде мову про проекти, а не фотографії об'єктів. Тобто забороняє, без дозволу автора, відтворення таких самих об'єктів за авторськими проектами. Про фотографію мова не йде. Можливо, це забороняється іншими статтями?--Kvz65 (обговорення) 15:13, 1 жовтня 2012 (UTC)
- Я теж тоді трохи втручуся і уточню, що за нашим законодавстом публікування фото об'єкту є його відтворенням фотографічними засобами, тобто теж відтворенням. Відтворення будівель у формі будівель заборонено категорично, а всі інші види відтворення можуть вимагати дозволу архітектора чи скульптора. І ми не знаємо, яка воля конкретного окремо взятого архітектора — NickK (обг.) 15:26, 1 жовтня 2012 (UTC)
- і читайте у прихованому тексті тлумачення --antanana 15:31, 1 жовтня 2012 (UTC)
- Шановні Антанана і Сергій! Напевне, це не зовсім коректно розгортати масштабну дискусію на сторінці користувача. Можливо, її краще перенести у кнайпу? Бо я розраховував на коротку відповідь, яка мене переконає, але мої сумніви не розвіялись. Навіть якщо припустити, що надмогильний пам'ятник це — твір архітектури, то цитована стаття 15 веде мову про проекти, а не фотографії об'єктів. Тобто забороняє, без дозволу автора, відтворення таких самих об'єктів за авторськими проектами. Про фотографію мова не йде. Можливо, це забороняється іншими статтями?--Kvz65 (обговорення) 15:13, 1 жовтня 2012 (UTC)
- Доброго дня. Вибачайте що втручаюсь. Будь-який пам'ятник, зокрема і найпростіший надгробний, потребує т. зв. «архітектурної прив'язки». Архітектор графічно і часом — текстово обґрунтовує необхідність саме таких а не інших параметрів пам'ятника. При цьому він діє не за якоюсь усталеною інструкцією, а суб'єктивно, керуючись т. зв. «правилами композиції» (в образотворчому мистетцтві цих правил немає — це лише вислів такий). У плані скульптури пам'ятник може бути навіть тривіальним (обеліск чи плита), але оцей творчий компонент архітектора завжди залишається. Десь на пересічному цвинтарі цю роль може відіграти якийсь вуйко-монтажник. Він може і слова «прив'язка» не знати, але він усе ж її виконує (добре чи по-дилетантському). Я недавно бував наприклад на звичайному (не меморіальному, як Личаківський) цвинтарі на Сихові — там відразу при вході оголошення, що вони забороняють будь-які надгробки без погодженого в адміністрації проекту. А про такі цвинтарі, як Личаківський чи йому подібні, то і мови нема. Отже — твори архітектури (завжди) плюс скульптури (деколи).--Cepгій (oбг.) 05:49, 1 жовтня 2012 (UTC)
- Шановна, Антанано! Цитую дослівно: ст.15, частина 4. Виключні права авторів на використання творів архітектури, містобудування, садово-паркового мистецтва передбачають і право їх участі у реалізації проектів цих творів. Під який із цих пунктів підпадають надмогильні пам'ятники? А з того, що автори називаються скульпторами, абсолютно не випливає, що все, що виходить з їх рук, підпадає під дію закону. Тобто, об'єктом закону є твори, а не автори. А те, що перелічено в ч.1-3. ст.15 стосується творів, які носять інформаційний ( не матеріальний) характер: книг, музики, кіно. --Kvz65 (обговорення) 21:32, 30 вересня 2012 (UTC)
щодо термінів та понять |
---|
Згідно із Законом України «Про авторське право і суміжні права» під твором архітектури розуміється твір у галузі мистецтва спорудження будівель і ландшафтних утворень (креслення, ескізи, моделі, збудовані будівлі та споруди, парки, плани населених пунктів тощо). Це визначення є доволі широким. Що дає можливість як зачисляти будівлі до таких, що підпадають під захист, так і оспорювати їх «творчий елемент». Питання щодо авторських прав на твори архітектури також висвітлені у Рекомендаціях щодо забезпечення правомірності створення та використання творів архітектури розроблених Державною службою інтелектуальної власності України. Згідно тексту Рекомендацій, охороні підлягають усі твори, як оприлюднені, так і не оприлюднені, як завершені, так і не завершені, незалежно від їх призначення, жанру, обсягу, мети (освіта, інформація, реклама, пропаганда, розваги тощо). Дійсно, з формальної точки зору, виключні права на використання творів архітектури, містобудування, садово-паркового мистецтва належать виключно їх авторам. Так це передбачає частина 4 статті 15 Закон України «Про авторське право і суміжні права». Виняток щодо вільного використання твору архітектури може бути наданий лише у випадках передбачених частиною 4 статті 21 Закону – відтворенні з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне сповіщення або інше публічне повідомлення творів, побачених або почутих під час перебігу таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою (тобто, fairuse). У положенні чітко вказується, що такого роду відтворення має відбуватися з зазначенням автора твору архітектури. Під «відтворенням», згідно положення Закону, розуміється: виготовлення одного або більше примірників твору, відеограми, фонограми в будь-якій матеріальній формі, а також їх запис для тимчасового чи постійного зберігання в електронній (у тому числі цифровій), оптичній або іншій формі, яку може зчитувати комп'ютер; Варто зазначити, що у юридичній літературі вираз «у будь-якій матеріальній формі» слід розуміти і як вираження у такій самій матеріальній формі, у якій втілено оригінал твору, а також і у будь-якій іншій матеріальній формі (об’ємно-просторовій, площинній, у запису тощо), що відрізняється від оригіналу, якщо таке відображення твору у іншій формі точно відтворює сам твір. Таким чином, з точки зору законодавства, якщо твором є певна скульптура/споруда/будівля, то її фотографія, яку ви хочете зробити у цілях Вашого проекту, може розглядатись як її копія. Також хочемо уточнити, що стосовно творів архітектури законодавець не закріпив окремих виключень щодо «дозволеного ліміту відтворення», яке існує, зокрема, щодо художніх чи то аудіовізуальних творів. Тобто у чинному українському законодавстві не передбачені виключення, які б дозволяли б відтворювати безкарно частини архітектурних творів – двері, вікна, частину фасаду, або ж певний ліміт площі будівлі |
Файли з умовами добропорядного використання
Маю велике прохання до тебе допомогти мені з вилученням усіх файлів живих нині осіб, що були додані мною з умовами добропорядного використання, шляхом встановлення на них ботом шаблону {{db-author}} --Glorin (обговорення) 23:33, 18 вересня 2012 (UTC)
- звісно) усі б такі свідомі були))) --antanana 23:39, 18 вересня 2012 (UTC)
Зробленоми з ботиком наче були уважні. але якщо схочеш переглянуть чи ми не вирішили, часом, забагато поставити на видалення — переглянь, будь ласка, якщо хо'. дякую)) --nanaのbot 20:42, 19 вересня 2012 (UTC)
Ніяк не вгамуюсь
Дякую Вам і Вашому ботику за перекатегоризацію астрономічних об'єктів. Тут мені іще одне спало не думку. У нас є Категорія:Роки у науці. Здається, було б доречним підкатегорії з категорії Астрономічні об'єкти за роком відкриття повключати до відповідної підкатегорії з категорії Роки у науці. Мені незручно знову Вас і Вашого ботика навантажувати роботою, тому що я не знаю, наскільки це складно. Якщо Ви не проти, але Вам не хочеться цього робити, я можу звернутись на сторінку завдань для ботів. --Олег (обговорення) 16:00, 18 вересня 2012 (UTC)
- будь ласка) думаю, що без проблем. з умовою тільки, що Ви не очікуєте від нас миттєвого результату^^
п.с. може якщо ми з ботиком займатимемося перекатегоризацією — буде менше халеп для усіх?--antanana 16:07, 18 вересня 2012 (UTC)
Конкурс?
«Вікі любить пам'ятки»? Не знаю, просто заповнюю порожні клітинки. --MSha 13:55, 17 вересня 2012 (UTC)
- так, цей конкурс. а заповнення цих «порожніх» клітинок краще робити файлами із вікісховища, бо інакше їх не видно на карті пам'яток конкретного регіону, які формуються в результаті. файли із локальної вікіпедії там не відображаються, тому й запитувала… окрім того, якщо ці файли — вільні, таке завантаження передбачатиме подвійну роботу, адже спершу Ви їх будете вантажити сюди, а потім комусь треба буде переносити їх на вікісховище… --antanana 11:04, 17 вересня 2012 (UTC)
Фото з Ужгородської
Дякую за заувагу. Готово, файл Файл:1, вул. Ужгородська (Львів)-2.JPG завантажив на комонз. --MSha 12:55, 17 вересня 2012 (UTC)
- будь ласка)) правда, у Вас багато таких — файли у списки краще із коммонз ставити… --antanana 10:07, 17 вересня 2012 (UTC)
Тиждень Білорусі
--— Шиманський હાય! 07:15, 15 вересня 2012 (UTC)
Місяць українського села продовжено до 20 вересня. Поспішайте долучитися до учасників! Якісних редагувань. --Pavlo1 (обговорення) 09:56, 10 вересня 2012 (UTC)
Привіт. Я зробив нову версію файлу та завантажив її на Сховище. Є два прохання: чи можете Ви його перейменувати (бо забув це зробити при завантаженні) і якось його категоризувати. Дякую --DenysZ Обг 13:06, 6 вересня 2012 (UTC)
- привіт) категорії — так, можна. а перейменувати тільки адміни можуть (здається). там треба додати {{trademarked}}. як тут File:Adidas Logo.svg. дякую! --antanana 13:13, 6 вересня 2012 (UTC)
93.74.80.155
Твій бот розлогінився та зробив 150 редагувань як анонім (звісно, всі редагування вмить стали неперевіреними). Будь ласка, залогінься під ним назад :) — NickK (обг.) 12:16, 2 вересня 2012 (UTC)
- дякую) --antanana 12:17, 2 вересня 2012 (UTC)
Бот повинен мати опцію для параметра &assert=user --ASƨɐ 12:19, 2 вересня 2012 (UTC)
Про Робостасю
Привіт, підкажи будь ласка, як її примусити зробити певні дії. Скажімо, я опрацював статті з кластеру 5 (окрім астероїдів) — Корабель (телесеріал), зробив посилання на цю статтю зі статті Корабель, так само стосується декількох музичних гуртів, але вона вперто не хоче їх забирати з ізольованих. Що робить і як нагібнуть Робостасю? --ДмитрОст 09:42, 31 серпня 2012 (UTC)
- привіт) думаю, у неї просто невеличка перерва [7]. у мене теж кластери астероїдів ще ізольованими висять) можна написати їй, а можна почекати, щоб вона запрацювала «природним» шляхом) п.с. я там листа на імейл написала. перевіриш пошту? --antanana 09:49, 31 серпня 2012 (UTC)
- Ніби є (тобто відповів)--ДмитрОст 10:05, 31 серпня 2012 (UTC)
Файл:Kinopalace logo.png
- Hey, when this image is in 300 × 117 resolution, it's displayed incorrectly in the article (aspect ratio is completely screwed up). That's why I scaled it up a bit (to 500x190). Please don't revert to the 300px image, since there is something buggy with with. As an alternative, maybe you could scale it down somehow without screwing up the aspect ratio in the article--BezosibnyjUA (обговорення) 22:45, 26 серпня 2012 (UTC)
- ok. sorry for doing it without checking how it looks in the article. by the way, you are to add one more non-free use rationale for Кінопалац, as the current one explains it only for Кінопалац (кінотеатр, Київ) --antanana 22:58, 26 серпня 2012 (UTC)
Доброго дня, Шановна Antanana! Чи не могли б Ви висловити свою думку щодо цього шаблону в обговоренні Вікіпедія:Статті-кандидати на вилучення/17 серпня 2012. При нагоді, вітаю з Днем Незалежності України. З повагою --Kvz65 (обговорення) 15:23, 24 серпня 2012 (UTC)
- dobroho! i diakuiu za pryvitannia! spodivaius', shcho moia latynka ne stvoryt' dodatkovykh problem - zaraz ne v Ukraini i ne maiu mozhlyvosti pysat' kyrylytseiu(( shchodo shablonu - uzhe mala skhozhu sytyatsiiu iz vlasnym shablonom {{Лицарі Залізного Хреста УНР}}, yakyi po suti dubliuvav spysok Список лицарів Залізного хреста УНР. z funktsional'noi tochky zoru ya bula za shablon, ale spil'nota zalyshyla i te, i te. shchodo Vashoho shablonu - ya ne holosuvala, bo ne pevna, shcho u mene ye vahomi arhumenty. i ya bil'she skhyliaiusia do spysku. i pohodzhuius' iz Bulka UA shchodo okremishnosti OUN ta UPA. ot tomu ya i utrymalas' vid vyslovliuvan' na storintsi… vybachaite… --antanana 16:08, 24 серпня 2012 (UTC)
Завдання для Nana no bot
Вітаю! Бачив, цей ботик створив Категорія:Астрономічні об'єкти відкриті у 1939. У мене звичка ставити коми де треба, й де не треба. Тому чогось здається, що там вона має бути. Якщо виявиться, що вона дійсно потрібна — то краще, щоб бот заодно перейменував всі подібні категорії на Категорія:Астрономічні об'єкти, відкриті 1939, щоб не думати, що ставити у чи в. Та й у нас вже є традиція обходитись без прийменників, як, наприклад, Категорія:Засновані 1939 і всі її підкатегорії. Впорається? --Олег (обговорення) 14:05, 18 серпня 2012 (UTC)
- привіт) мені надзвичайно шкода, що буваю така неуважна… але я дуже рада, що хоч хтось за чимось дивиться. маєте рацію. треба змінити. і Ваш варіянт без прийменників звучить чудово. дякую! будем працювать) --antanana 19:55, 18 серпня 2012 (UTC)
Запрошення до участі у тижні
--KuRaG (обговорення) 09:35, 12 серпня 2012 (UTC)
- дякую за запрошення. можливо й приєднаюся --antanana 13:12, 12 серпня 2012 (UTC)
Вітаю, будь ласка в майбутньому категоризуйте свої категорії. З повагою --Газдюк Юхим (обговорення) 11:45, 11 серпня 2012 (UTC)
- дякую! завтикала((( намагатимусь бути уважнішою… --antanana 13:12, 12 серпня 2012 (UTC)
Шукав і таки знайшов 





Ти просто чарівниця Я скільки б не старався, у мене ніяк не виходило створити такий альбом. А у тебе виявилося все так просто, як «по щелчку пальцев». А мона масіньке побажання? Дуже хочеться щоб альбом був у кожному дні в мистецтві. Але це лише моя капризна забаганка