Музей голограм (Київ)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Музей голограм Pictogram infobox palace.png
Тип музей
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Україна Україна Київ, вул. Лаврська, 19, (на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника)
Засновано 1995

Музе́й гологра́м — примітна виставка в комплексі музеїв на території Верхньої Лаври. Відкрита в 1995 році. На ній представлені голографічні копії найцінніших предметів, що зберігаються у фондах Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника та Національного музею історії України. Копії виконані у вигляді голографічних скляних дисплеїв з внутрішнім шаром спеціальної фотоемульсії.

Голографія — створення за допомогою лазерного променя тривимірного зображення предмету, тобто його об'ємної копії, а голограма — саме оптичне зображення в тривимірній моделі. Народження голографії пов'язано з ім'ям Д. Габора, який в 1947 р. теоретично довів можливість виготовлення об'ємних копій предметів.

На виставці можна побачити голографічні копії знаменитої «Золотої Пекторалі» — нагрудної прикраси і символу влади скіфського царя IV ст. до н. е.; портретного бюста Ярослава Мудрого; культових предметів: ікон, роздавальниць, хрестів, потирі, окладів Євангелія тощо. Ряд голограм представляють жіночі прикраси доби Київської Русі, виготовлені переважно зі срібла і прикрашені перетинчастою емаллю.

Північну стіну великого залу виставки прикрашає картина сучасного українського художника Павла Тараненко «Історія релігії», написана в техніці «енкаустики» (техніка, в якій сполучною речовиною є віск) (1990 р.), а також хрест XVIII століття з фондової колекції Національного Києво-Печерського заповідника.

Посилання[ред. | ред. код]