Захворювання гінекологічні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Гінекологічні захворювання — цілий ряд різних захворювань, що пов'язані з фізіологічними особливостями жіночого організму. Вивченням гінекологічних хвороб, їх профілактикою та лікуванням займається гінекологія.

Поширеність гінекологічних захворювань[ред. | ред. код]

Гінекологічні захворювання запального характеру займають перше місце серед усіх захворювань жіночої репродуктивної системи. Вони складають близько 65 % від усіх звернень до жіночих консультацій України. Напевне, відсоток був би більше, якби жінки звертались і при нечітких симптомах до лікарів. Причинами зростання числа запальних гінекологічних захворювань можна вважати посилену міграцію населення, зміну статевої поведінки молоді, погіршення екологічного стану та зниження імунітету.

Але останнім часом також широко поширені захворювання, пов'язані з порушеннями гормональної системи. Згідно з медичними показниками, близько 80 % жіночого населення страждає від гормональних порушень, і багато хто не підозрюють про це, списуючи свої нездужання на фізичні навантаження або інші фактори.

Стосовно онкологічних захворювань світова статистика стверджує, що кожна вікова група жінок має своє число випадків, яке збільшується зі збільшенням віку. Група до 30-ти р. має 29 випадків на 100 тис., а серед тих, хто старше 50 років, ця цифра збільшується до 255. Це свідчить про те, що чим старшою стає жінка, тим більше уваги вона повинна приділяти своєму здоров'ю.

Класифікація гінекологічних захворювань[ред. | ред. код]

До професійної компетенції лiкарiв-гінекологiв входить допомога при таких станах:

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]