Убивство честі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Вбивство честі)
Перейти до: навігація, пошук

Вбивство честі — вбивство члена родини, найчастіше (але не обов'язково) жіночої статі, вчинене родичами за накликане на сім'ю «безчестя». Під «безчестям» зазвичай маються на увазі заборонені в даній культурі дії сексуального характеру: подружня зрада, дошлюбний секс та інші.

За оцінками Фонду народонаселення ООН, у світі щорічно відбувається до 5 тис. убивств честі. Існує думка, що останнім часом дедалі більше країн посилює покарання за цей злочин, однак це не підтверджено фактами.

Визначення[ред.ред. код]

Правозахисна організація Human Rights Watch подає таке визначення вбивства честі:

Вбивства честі — це акти насильства, зазвичай вбивства, скоєні членами родини чоловічої статі проти членів родини жіночої статі, які, на їхню думку, накликали на сім'ю безчестя.

Це визначення фактично неточно, оскільки багато «вбивства честі» у мусульманському середовищі відбуваються за участю жінок, причому в числі виконавиць іноді буває не лише свекруха, а й мати жертви. Проте Human Rights Watch свідомо використовує саме таке формулювання, постулучи, що всі жінки, які беруть участь в «вбивствах честі», роблять це з примусу, і самі не схвалюють подібних розправ.

Статистики, що стосується істинної та уявної мотивації жінок, що беруть участь в «вбивствах честі», не існує. В Пакистані близько 1000 жінок гинуть щороку від «вбивств за честь», утім справжня цифра імовірно в декілька разів вища[1].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]