UA: Черкаси

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«UA:ЧЕРКАСИ»
АТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" "Черкаська регіональна дирекція"
Країна Україна Україна
Місто реєстрації Черкаси Черкаси
Зона мовлення Черкаська область Черкаська область
Час мовлення цілодобово
Формат зображення 16:9 (SDTV)
Мультиплекс (DVB-T2) MX-5
Засновник Державний Комітет телебачення і радіомовлення України
Власник(и) АТ «НСТУ» (до 19 січня 2017 року — Державний комітет телебачення і радіомовлення України)
Керівник(и)

Менеджерка - Каюк Віта Василівна

Продюсерка - Баніна Олена Анатоліївна
Заснована 1954 року
Ранні назви "Рось"
Мова мовлення українська
Інтернет https://ck.suspilne.media

Філія АТ НСТУ «Черкаська регіональна дирекція» (раніше - Черка́ська обласна́ держа́вна телерадіокомпа́нія, Черка́ська ОДТРК, ЧОДТРК). До складу філії входять телеканал UA: ЧЕРКАСИ та UA: Українське радіо Рось. Менеджерка філії - Каюк Віта Василівна. Продюсерка філії — Баніна Олена Анатоліївна.

Телеканал має цілодобове щоденне мовлення. Транслюються програми власними передавачами на 90% території Черкаської області, а також частини районів Київської, Кіровоградської, Вінницької, Полтавської областей. Глядацька аудиторія телеканалу становить понад 1 млн осіб.

Історія[ред. | ред. код]

Головний офіс телерадіокомпанії

Черкаська обласна державна телерадіокомпанія працює в ефірі 29 років. Вона розпочала свою діяльність 14 лютого 1990 року. Своєму народженню вона завдячує колективу Черкаського виробничого об'єднання «Азот», що виступив спонсором. Саме 14 лютого в телеефірі Черкащини вийшло перше «Актуальне інтерв'ю» заслуженого журналіста України Леоніда Рябіщука з Першим секретарем обкому компартії Олександром Ружицьким на технічній базі «Інформвідео» Всесоюзної філії науково-дослідницького інституту техніко-економічних показників у хімічній промисловості. Це відбулося в телеефірі телеканалу УТ-1. Рік на цій же базі виходили в ефір експериментальні програми по 30 хвилин щосуботи.

Вже в березні 1990 року глядачам пропонувалися спецвипуски, присвячені виборам до місцевих рад народних депутатів, їх вела журналістка Катерина Таран. А вже з 1 лютого 1991 року було відкрито відділ телебачення при обласному телерадіооб'єднанні. Цього ж року восени студія почала називатись «Рось». Упродовж восьми років вона набула авторитету серед місцевого населення, вибившись у першість серед популярних каналів на 1998 рік. Слідом за нею йшли «Вікка» та «Студія-2».

На 2000 рік телебачення Черкаської державної телерадіокомпанії щомісяця транслювало понад 130 годин телепродукції, із яких 50% власної. Щодня вона транслювала свій ефір на місцевому метровому телевізійному каналі та дециметровому УТ-3. 17 липня 2018 року телеканал мовить у форматі 16:9.

Покриття[ред. | ред. код]

Контент[ред. | ред. код]

Черкаське Суспільне виробляє інформаційний контент (Новини) та суспільно-політичний контент (Тема дня, Звіти. Наживо, Виборчий округ)

Примітки[ред. | ред. код]