Миколаївська обласна державна телерадіокомпанія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
НТКУ «Миколаївська регіональна дирекція»
Національна телекомпанія України «Миколаївська регіональна дирекція»
Країна Україна Україна
Місто реєстрації Миколаїв Миколаїв
Зона мовлення Миколаївська область Миколаївська область
Час мовлення 07:00-10:00
13:30-21:00
Формат зображення 4:3
Засновник Державний Комітет телебачення і радіомовлення України
Власник(и) Державний Комітет телебачення і радіомовлення України
Керівник(и) ІНДИКОВ Ярослав Володимирович
Заснована 1959
Мова мовлення Україна Українська
Інтернет http://mtrk.tv

Філія НСТУ «Миколаївська регіональна дирекція» (раніше — Миколаївська обласна державна телерадіокомпанія, Миколаївська ОДТРК, МОДТРК) — обласна телерадіокомпанія в місті Миколаєві.

З 2017 року є філією українського Суспільного мовлення — Національної суспільної телерадіокомпанії України.

З історії та сьогодення компанії[ред. | ред. код]

Історія Миколаївського обласного радіо бере свій початок ще в далекому 1925 році. Тоді було ухвалено Постанову про виділення коштів на обладнання Миколаївської радіостанції у розмірі 16 тис. карбованців. Роботи по її спорудженню розпочалися у 1927 році. А у 1929 році відбулася перша трансляція спектаклю по радіо.

Миколаївська студія телебачення розпочала свою роботу 13 грудня 1959 року. Тоді на екранах телевізорів вперше з’явився напис «Показує Миколаїв», і в прямому ефірі глядачі вперше побачили телевізійну студію, в якій зібралися всі причетні до створення в Миколаєві ретрансляторної станції і телевізійного центру. Відкрили телевізійний сезон фільмом «Волга, Волга».

Обласна редакція радіомовлення і телебачення була створена фахівцями з різних творчих і технічних сфер — радіостанцій, театрів, газет. Вона видавала в ефір щодоби 4-6 годин власних програм. І тоді це було значним досягненням[1]. У 1963 році було розпочато трансляцію програм Центрального телебачення, які доповнювала Миколаївська телестудія. А з березня 1972-го було здійснено перехід на двопрограмне мовлення — роздільну трансляцію Центрального телебачення і Українського телебачення, в яке включалися і передачі Миколаївської студії. Але включення миколаївських програм до системи Українського телебачення виявилося не зовсім вдалим, оскільки регіональні державні телекомпанії були поза найкращим ефірним часом — на загальнонаціональних державних телеканалах для них було відведено тільки денний час. Тому керівництво Миколаївської державної телерадіокомпанії прагнуло створити власний обласний телеканал. Це надало б можливість повністю самостійно формувати програму телерадіомовлення та спілкуватися зі своїм глядачем у найбільш зручний для нього час.

Згодом з'явилися перші кольорові телепередачі. Лише у 1974 році виникла технічна можливість робити відеозаписи передач, а до того телевізійники працювали у прямому ефірі. З цим було пов’язано багато курйозів, але загалом пряме включення дисциплінувало і змушувало серйозно готуватися до ефіру. З 1983 року програми МОДТРК почали виходити в кольоровому оформленні.

У листопаді 1985 року на базі Миколаївського обласного Держкомітету з телебачення та радіомовлення був створений 7-й канал. А в жовтні 1993 року було започатковано міський телеканал «Миколаїв» на 35-му дециметровому діапазоні. Згодом він набув статусу обласного.

У 2000 році керівництво телеканалу запропонувало проект комплексної програми підтримки розбудови обласного телеканалу «Миколаїв», який було підтримано органами місцевої влади. Це забезпечило подальший розвиток регіонального державного телеканалу.

У 2014 році відзначали два ювілеї: 85 років миколаївському обласному радіо і 55 років телебаченню. Світ навколо нас постійно змінюється і сучасне радіо і телебачення має відповідати потребам часу.

Радіо[ред. | ред. код]

21 лютого 1995 року вийшла в ефір перша передача нового міського радіоканалу «Миколаїв», який швидко здобув популярність не лише у Миколаївській, а й у сусідніх областях. Мовлення велося на середніх хвилях, на частоті 1377 кГц (217,8 м) за допомогою передавача СРВ-7 потужністю 5 кВт. Це давало можливість охопити значну територію Миколаївської області.

Також працює “Радіо Миколаїв”, яке веде трансляцію на частоті 92 FM у м. Миколаєві та прилеглих районах, а також на частоті 105,9 FM у м. Первомайську та прилеглих районах. Формат мовлення — інформаційний. Тематика передач різна: від політики до новин культури та спорту. На хвилі “Радіо Миколаїв” Ви маєте змогу почути програми про громадсько-політичне та соціально-економічне життя країни та регіону, вітчизняну історію та славетних земляків, культурно-мистецькі, музичні та дитячі програми. Постійні гості ефіру — керівники області, представники депутатського корпусу, фахівці різних галузей.

Інформаційне наповнення мережі мовлення[ред. | ред. код]

Сьогодні майже 85% мешканців області дивляться телеканал «Миколаїв» у зручний для них час. Це, передусім, 7 випусків Телевізійних Новин Миколаївщини («ТНМ») щобудня, навколо яких формується програма передач.

Програми Миколаївської регіональної дирекції, більшість із яких є авторськими, розраховані на різноманітну аудиторію і здатні задовольнити смаки найвибагливішого глядача. Популярністю користуються програми «Розмова на тему» (щобудня о 17:55 та о 20:00), «Моя книжкова полиця» (щосуботи о 18:40), «Розсекречена історія» (щосуботи та щонеділі о 20:00), «Стоп-кадр» (щосереди о 18:30), «Новий день» (щобудня о 7:00 та щосуботи о 8:00), «Громадський університет» (щобудня о 16:20), «Дитячий майданчик» (щосуботи о 17:10), «Стежками Мауглі і Багіри» (щопонеділка о 18:30 та щочетверга о 17:40) та ін. Творчий і технічний колектив телерадіокомпанії продовжує працювати над новими проектами.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]