Миколаївська обласна державна телерадіокомпанія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
НТКУ «Миколаївська регіональна дирекція»
Повна назва Національна телекомпанія України «Миколаївська регіональна дирекція»
Країна Україна Україна
Місто реєстрації Миколаїв Миколаїв
Зона мовлення Миколаївська область Миколаївська область
Час мовлення 08:00-11:00
13:00-16:00
19:00-01:30
Формат зображення 4:3
Засновник Державний Комітет телебачення і радіомовлення України
Власник(и) Державний Комітет телебачення і радіомовлення України
Керівник(и) ІНДИКОВ Ярослав Володимирович
Заснована 1959
Мова мовлення Україна Українська
Інтернет http://mtrk.tv

Національна телекомпанія України «Миколаївська регіональна дирекція» (раніше — Миколаївська обласна державна телерадіокомпанія, Миколаївська ОДТРК, МОДТРК) — обласна телерадіокомпанія в місті Миколаєві.

З історії та сьогодення компанії[ред.ред. код]

Історія Миколаївського обласного радіо бере свій початок ще в далекому 1925 році. Тоді було ухвалено Постанову про виділення коштів на обладнання Миколаївської радіостанції у розмірі 16 тис. карбованців. Роботи по її спорудженню розпочалися у 1927 році. А у 1929 році відбулася перша трансляція спектаклю по радіо.

Миколаївська студія телебачення розпочала свою роботу 13 грудня 1959 року. Тоді на екранах телевізорів вперше з’явився напис «Показує Миколаїв», і в прямому ефірі глядачі вперше побачили телевізійну студію, в якій зібралися всі причетні до створення в Миколаєві ретрансляторної станції і телевізійного центру. Відкрили телевізійний сезон фільмом «Волга, Волга».

Обласна редакція радіомовлення і телебачення була створена фахівцями з різних творчих і технічних сфер — радіостанцій, театрів, газет. Вона видавала в ефір щодоби 4-6 годин власних програм. І тоді це було значним досягненням[1]. У 1963 році було розпочато трансляцію програм Центрального телебачення, які доповнювала Миколаївська телестудія. А з березня 1972-го було здійснено перехід на двопрограмне мовлення — роздільну трансляцію Центрального телебачення і Українського телебачення, в яке включалися і передачі Миколаївської студії. Але включення миколаївських програм до системи Українського телебачення виявилося не зовсім вдалим, оскільки регіональні державні телекомпанії були поза найкращим ефірним часом — на загальнонаціональних державних телеканалах для них було відведено тільки денний час. Тому керівництво Миколаївської державної телерадіокомпанії прагнуло створити власний обласний телеканал. Це надало б можливість повністю самостійно формувати програму телерадіомовлення та спілкуватися зі своїм глядачем у найбільш зручний для нього час.

Згодом з'явилися перші кольорові телепередачі. Лише у 1974 році виникла технічна можливість робити відеозаписи передач, а до того телевізійники працювали у прямому ефірі. З цим було пов’язано багато курйозів, але загалом пряме включення дисциплінувало і змушувало серйозно готуватися до ефіру. З 1983 року програми МОДТРК почали виходити в кольоровому оформленні.

У листопаді 1985 року на базі Миколаївського обласного Держкомітету з телебачення та радіомовлення був створений 7-й канал. А в жовтні 1993 року було започатковано міський телеканал «Миколаїв» на 35-му дециметровому діапазоні. Згодом він набув статусу обласного.

У 2000 році керівництво телеканалу запропонувало проект комплексної програми підтримки розбудови обласного телеканалу «Миколаїв», який було підтримано органами місцевої влади. Це забезпечило подальший розвиток регіонального державного телеканалу.

Радіо[ред.ред. код]

21 лютого 1995 року вийшла в ефір перша передача нового міського радіоканалу «Миколаїв», який швидко здобув популярність не лише у Миколаївській, а й у сусідніх областях. Мовлення велося на середніх хвилях, на частоті 1377 кГц (217,8 м) за допомогою передавача СРВ-7 потужністю 5 кВт. 1 квітня 2016 року філія НКТУ «Миколаївська регіональна дирекція» розпочала FM-мовлення у Миколаєві на частоті 92 МГц.

На хвилі “Миколаїв FM” Ви маєте змогу почути програми про громадсько-політичне та соціально-економічне життя країни та регіону, вітчизняну історію та славетних земляків, культурно-мистецькі, музичні та дитячі програми. Постійні гості ефіру — керівники області, представники депутатського корпусу, фахівці різних галузей.

Також працює радіо “Бузька хвиля”, яке веде трансляцію на частоті 69,92 МГц у м. Первомайську та прилеглих районах. Формат мовлення — інформаційний, тому 65% ефіру — це інформаційно-аналітичні та публіцистичні програми. Найбільш популярні — щоденний інформаційний випуск «Час новин», інформаційно-аналітичні програми «Підсумки тижня» (щонеділі, інформаційний підсумок тижня), «Миколаївський експрес» (щопонеділка, новини Миколаївщини), «Громадський пульс» (щочетверга, підсумок роботи громадський організацій області), «Гаряча лінія» (щовівторка, прямий ефір за участі представників влади щодо вирішення нагальних питань громадян) та інші. Тематика передач різна: від політики до новин культури та спорту.

Інформаційне наповнення мережі мовлення[ред.ред. код]

Сьогодні майже 85% мешканців області дивляться телеканал «Миколаїв» у зручний для них час. Це, передусім, 5 випусків Телевізійних Новин Миколаївщини («ТНМ») на день, навколо яких формується програма передач, щотижнева інформаційно-аналітична програма «Крапки над і» — справжній відеолітопис Миколаївщини.

Кожного дня виходять інтерактивні програми «Гаряча лінія», «Чим живе область». Висвітлення розвитку економіки, підприємництва, євроінтеграційних процесів в програмі «Діловий вісник» щопонеділка о 20:00.

Програми Миколаївської регіональної дирекції, більшість із яких є авторськими, розраховані на різноманітну аудиторію і здатні задовольнити смаки найвибагливішого глядача. Популярністю користуються програми «Я тут живу» (щоп’ятниці о 20:10), «Вечерній кіносеанс» (щонеділі о 22:00), «Міські прогулянки» (щонеділі о 20:45), «Стоп-кадр» — (щонеділі о 8:00 та о 20:15), «Новий день» (щодня по буднях о 8:06), «Шукаю батьків» (щосуботи о 20:30), «Дитячий майданчик» (щосуботи та щонеділі о 15:30), «Школа Мальвіни» (щопонеділка та щосереди о 20:45) та ін. Творчий і технічний колектив телерадіокомпанії продовжує працювати над новими проектами.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]