UA: Житомир

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Житомирська обласна державна телерадіокомпанія

UA:Житомир (Філія ПАТ НСТУ «Житомирська регіональна дирекція») (раніше – Житомирська обласна державна телерадіокомпанія, ЖОДТРК) — обласна телерадіокомпанія в місті Житомирі.

Житомирська обласна державна телерадіокомпанія транслює свої програми на 2 теле- і 2 радіоканалах[1]. Трансляція програм філії охоплює більшість Житомирського регіону, а її обсяг телемовлення становить 19 годин, а радіомовлення — понад 21 годину щодоби.

Основний орієнтир роботи колективу установи — широке об'єктивне висвітлення й аналіз всіх сторін життя Житомира і області, країни і світу.

Загальні дані[ред. | ред. код]

Житомирська філія ПАТ НСТУ розташована в самому середмісті Житомира у будівлі за адресою:

вул. Театральна, буд. 7, м. Житомир—10014, Україна.

Головний офіс компанії розміщений у будівлі колишнього обласного будинку політосвіти.

Радіо "Житомирська хвиля" та обласне радіо розташовані в апаратно-студійному комплексі по вулиці Любарській, 1-А.

Генеральний директор Житомирської ОДТРК — Головецький Василь Миколайович.

З історії та сьогодення компанії[ред. | ред. код]

Перший радіовузол (станція проводового мовлення) почав діяти при Житомирській телефонно-телеграфній станції ще 1926 року. На початку 1930-х років при радіовузлі було створено і місцеве радіомовлення. Функції сучасної радіокомпанії здійснював у ті часи уповноважений Київського обласного комітету з радіомовлення та радіофікації при Житомирській міській раді, адже по ліквідації окружної системи 1930 року Житомир входив до складу Київської області як місто обласного підпорядкування. 1936 року округ було відновлено, створено окружний радіомовний комітет, реорганізований у вересні 1937 року в обласний.

У 1930-х роках Житомирське радіо транслювало переважно передачі центральних радіостанцій — Московської ім. Комінтерну та Харківської ім. Косіора, а трансляція місцевих передач займала в ефірі від пів- до півтори години — здебільшого новини місцевого життя і музика (радіовузол у той час мав свій власний оркестр). Водночас житомирські передачі транслювалися на Київську радіостанцію, а звідти виходили на всю Україну, а в Житомирі, відповідно, приймали передачі сусідніх радіостанцій, зокрема — Вінницької.

За наказом Голови Держтелерадіо України про розвиток регіонального телебачення (1990) вже наступного (1991) року було створено обласний телецентр у Житомирській області. 4 грудня 1992 року Житомирський обласний комітет з телебачення і радіомовлення (прямий попередник Житомирської обласної державної телерадіокомпанії) розпочав трансляцію власних телевізійних програм. Власне Житомирську ОДТРК було створено згідно з Указом Президента України Леоніда Кучми «Про вдосконалення системи управління державним телебаченням і радіомовленням України» від 3 січня 1995 року.

Важливим етапом розвитку компанії став вихід в ефір радіостанції «Житомирська хвиля» — її передачі транслюються на частоті 103,4 МГц, і за порівняно короткий час їхній обсяг сягнув цілодобового мовлення.

У 2-й половині 1990-х — 2000-х роках Житомирське обласне телебачення активно оновлювало свою технічну базу; так само і на обласному радіо здійснено модернізацію технічного обладнання — на сучасну цифрову техніку.

Колектив Житомирської ОДТРК постійно здобуває почесні місця на всеукраїнських та міжнародних фестивалях і конкурсах.

З 2017 року є філією українського Суспільного мовлення — Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Програмне наповнення[ред. | ред. код]

Практично всі основні телепрограми Житомирської обласної державної телерадіокомпанії, створені «на зорі» обласного телебачення, живуть в ефірі й понині, зрозуміло, багато в чому вдосконалені й відшліфовані[2].

Основу тематичної політики наповнення контенту Житомирської, як і решти ОДТРК, складає держзамовлення на виробництво соціально, політично, ідеологічно значущих для жителів Житомирщини радіо- і телепроектів з урахуванням реалій регіону та актуальних потреб сьогодення.

Серед сучасних програм[3] переважають новиннєві й аналітичні: «Новини Житомирщини», «Час країни», «Акценти тижня» та культурницькі, просвітницькі й розважальні: «Рідна школа», «Поліська світлиця», «Жарт-клуб «Побрехеньки», «Подарунок від душі»; є також соціальні та дитячі програми: «Родина», «В гостях у Ксені».

Нині (2010) по суботах у денному ефірі (опівдні) виходить програма для і про поляків Житомирщини «Слово польське».

Виноски[ред. | ред. код]

Джерела і посилання[ред. | ред. код]