Філія ПАТ «НСТУ» «Чернігівська регіональна дирекція»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
«UA:Чернігів»
Філія НСТУ «Чернігівська регіональна дирекція»
Країна Україна Україна
Місто реєстрації Чернігів Чернігів
Зона мовлення Чернігівська область Чернігівська область
Час мовлення 24 години на добу - цифрове мовлення
17 годин на добу - аналогове мовлення
Засновник Державний Комітет телебачення і радіомовлення України
Власник(и) Державний Комітет телебачення і радіомовлення України
Керівник(и) Соколюк Вадим Олександрович (менеджер); Шелковий Артем Валерійович (продюсер)
Заснована 1933
Мова мовлення Україна Українська
Інтернет http://chodtrk.com.ua
Будівля редакційно видавничого комплексу «Деснянська Правда», де знаходиться Чернігівська обласна телерадіокомпанія.

«UA:Чернігів» (Філія НСТУ «Черні́гівська регіона́льна дире́кція»)[1] (раніше — Чернігівська обласна державна телерадіокомпанія, Чернігівська ОДТРК, ЧОДТРК[2]) — обласна телерадіокомпанія в місті Чернігові.

Структура[ред.ред. код]

Чернігівська обласна державна телерадіокомпанія складається з трьох структурних підрозділів:

  • обласного радіо;
  • обласного телебачення — телеканал «Сівер-Центр»;
  • міської державної телерадіокомпанії «Сіверська».

На сьогодні в ОДТРК за державним замовленням щомісяця виробляється близько 60 найменувань телерадіопрограм різного жанру і тематичної спрямованості, а також аудіо-, відеопродукція на замовлення.

Історія[ред.ред. код]

Історія обласної телерадіокомпанії (виробнича база в м. Чернігові) бере свій початок від історії створення обласного радіо в 1933 р, коли на Чернігівщині було створено обласний комітет радіомовлення. Подальші віхи становлення радіомовлення пов'язані з широкою радіофікацією області, створенням проводової мережі розповсюдження програм. Формування діючого технологічного комплексу почалося із введенням у 1960 р. в експлуатацію Будинку радіо, де було створено апаратно-студійний комплекс радіомовлення. Поряд з технічним розвитком також формувався і колектив працівників обласного радіо.

За десятиліття, що минули, змінилося кілька поколінь журналістів, в центрі уваги яких завжди був чернігівський край, його історія, культура, проблеми і здобутки. Сьогодні на озброєнні радіожурналістів стаціонарні студії та апаратні, оснащені сучасним устаткуванням вітчизняного і зарубіжного виробництва, портативні репортерські магнітофони, все це забезпечує оперативну підготовку матеріалів до ефіру. Завершується процес переходу на цифрову технологію монтажу і випуску програм в ефір.

Зміна керівництва після Євромайдану[ред.ред. код]

22 квітня 2014 року самооборона Чернігова вдруге навідалася до генерального директора Білібаєва Аркадія. Аркадій Білібаєв був поставлений за часів Януковича. Жив у готелі за державний кошт, коли приїзджав із Києва. Так і не вивчив українську мову. Громада Чернігова неодноразово вимагала його відставки[3].

Обласне телебачення[ред.ред. код]

Обласне телебачення (виробнича база в м. Чернігові) створене у складі облдержтелерадіокомпанії у 1996 р. і здійснює мовлення на місцевому телевізійному каналі обсягом до 17 годин на добу. Мовленням охоплена більша територія області, але мережа розповсюдження програм розбудовується і за кілька років планується розширити покриття до 80-90 %. Паралельно з формуванням внутрішньо-обласної мережі розповсюдження програм триває також процес технічного переоснащення на сучасні цифрові технології виробничої бази телебачення.

Обласне радіо[ред.ред. код]

Обласне радіо веде мовлення ранковими, денними та вечірніми блоками і розповсюджуються проводовою та ефірною мережею УР-І на понад 70 % території області.

Покриття[ред.ред. код]

Новгород-Сіверська регіональна дирекція «Сіверська»[ред.ред. код]

Новгород-Сіверська регіональна дирекція НТКУ «Сіверська»[4] (раніше — Міська державна телерадіокомпанія «Сіверська», МДТРК «Сіверська») створена у 1998 р. Виробнича база знаходиться в м. Новгород-Сіверському. НТКУ "Новгород-Сіверська РД «Сіверська» охоплює телевізійним мовленням територію Новгород-Сіверського, частково Семенівського то Коропського районів.

Новгород-Сіверська РД «Сіверська» має сучасну технологічну базу, підготовка і монтаж телерадіопрограм здійснюється виключно у цифровому форматі. Ефективність роботи, залежить від професійності і злагодженості трудового колективу. В облдержтелерадіокомпанії працюють як досвідчені фахівці, так і молоді спеціалісти. Добре відпрацьовона програмна політика враховує особливості регіону і розрахована на висвітлення діяльності центральних та місцевих органів влади, економічного, громадсько-політичного, соціально-культурного життя області, історичної спадщини краю, сучасного мистецького життя.

Телеканал[ред.ред. код]

Радіо[ред.ред. код]

Новгород-Сіверське радіомовлення.
101.0 МГц

Покриття[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]