Філія ПАТ "НСТУ" "Чернігівська регіональна дирекція"

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Філія ПАТ "НСТУ" "Чернігівська регіональна дирекція"
Філія ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" «Чернігівська регіональна дирекція»
Країна Україна Україна
Місто реєстрації Чернігів Чернігів
Зона мовлення Чернігівська область Чернігівська область
Час мовлення 24 години на добу - цифрове мовлення
17 годин на добу - аналогове мовлення
Засновник Державний Комітет телебачення і радіомовлення України
Власник(и) Державний Комітет телебачення і радіомовлення України
Керівник(и) Соколюк Вадим Олександрович (менеджер); Шелковий Артем Валерійович (продюсер)
Заснована 1933
Мова мовлення Україна Українська
Інтернет http://chodtrk.com.ua
Будівля редакційно видавничого комплексу «Деснянська Правда», де знаходиться Чернігівська обласна телерадіокомпанія.

Національна телекомпанія України «Чернігівська регіональна дирекція»[1] (раніше - Чернігівська обласна державна телерадіокомпанія, Чернігівська ОДТРК, ЧОДТРК[2]) — обласна телерадіокомпанія в місті Чернігові.

Структура[ред.ред. код]

Чернігівська обласна державна телерадіокомпанія складається з трьох структурних підрозділів:

  • обласного радіо;
  • обласного телебачення - телеканал «Сівер-Центр»;
  • міської державної телерадіокомпанії «Сіверська».

На сьогодні в ОДТРК за державним замовленням щомісяця виробляється близько 60 найменувань телерадіопрограм різного жанру і тематичної спрямованості, а також аудіо-, відеопродукція на замовлення.

Історія[ред.ред. код]

Історія обласної телерадіокомпанії (виробнича база в м. Чернігові) бере свій початок від історії створення обласного радіо в 1933 р, коли на Чернігівщині було створено обласний комітет радіомовлення. Подальші віхи становлення радіомовлення пов'язані з широкою радіофікацією області, створенням проводової мережі розповсюдження програм. Формування діючого технологічного комплексу почалося із введенням у 1960 р. в експлуатацію Будинку радіо, де було створено апаратно-студійний комплекс радіомовлення. Поряд з технічним розвитком також формувався і колектив працівників обласного радіо.

За десятиліття, що минули, змінилося кілька поколінь журналістів, в центрі уваги яких завжди був чернігівський край, його історія, культура, проблеми і здобутки. Сьогодні на озброєнні радіожурналістів стаціонарні студії та апаратні, оснащені сучасним устаткуванням вітчизняного і зарубіжного виробництва, портативні репортерські магнітофони, все це забезпечує оперативну підготовку матеріалів до ефіру. Завершується процес переходу на цифрову технологію монтажу і випуску програм в ефір.

Зміна керівництва після Євромайдану[ред.ред. код]

22 квітня 2014 року самооборона Чернігова вдруге навідалася до генерального директора Білібаєва Аркадія. Аркадій Білібаєв був поставлений за часів Януковича. Жив у готелі за державний кошт, коли приїзджав із Києва. Так і не вивчив українську мову. Громада Чернігова неодноразово вимагала його відставки[3].

Обласне телебачення[ред.ред. код]

Обласне телебачення (виробнича база в м. Чернігові) створене у складі облдержтелерадіокомпанії у 1996 р. і здійснює мовлення на місцевому телевізійному каналі обсягом до 17 годин на добу. Мовленням охоплена більша територія області, але мережа розповсюдження програм розбудовується і за кілька років планується розширити покриття до 80-90%. Паралельно з формуванням внутрішньо-обласної мережі розповсюдження програм триває також процес технічного переоснащення на сучасні цифрові технології виробничої бази телебачення.

Обласне радіо[ред.ред. код]

Обласне радіо веде мовлення ранковими, денними та вечірніми блоками і розповсюджуються проводовою та ефірною мережею УР-І на понад 70% території області.

Покриття[ред.ред. код]

Новгород-Сіверська регіональна дирекція «Сіверська»[ред.ред. код]

Новгород-Сіверська регіональна дирекція НТКУ «Сіверська»[4] (раніше — Міська державна телерадіокомпанія «Сіверська», МДТРК «Сіверська») створена у 1998 р. Виробнича база знаходиться в м. Новгород-Сіверському. НТКУ "Новгород-Сіверська РД «Сіверська» охоплює телевізійним мовленням територію Новгород-Сіверського, частково Семенівського то Коропського районів.

Новгород-Сіверська РД «Сіверська» має сучасну технологічну базу, підготовка і монтаж телерадіопрограм здійснюється виключно у цифровому форматі. Ефективність роботи, залежить від професійності і злагодженості трудового колективу. В облдержтелерадіокомпанії працюють як досвідчені фахівці, так і молоді спеціалісти. Добре відпрацьовона програмна політика враховує особливості регіону і розрахована на висвітлення діяльності центральних та місцевих органів влади, економічного, громадсько-політичного, соціально-культурного життя області, історичної спадщини краю, сучасного мистецького життя.

Телеканал[ред.ред. код]

Радіо[ред.ред. код]

Новгород-Сіверське радіомовлення.
101.0 МГц

Покриття[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Чернігівська телевежа

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]