UA: Кропивницький

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
UA: Кропивницький
Філія ПАТ НСТУ «Кіровоградська регіональна дирекція»
Країна Україна Україна
Місто реєстрації Кропивницький Кропивницький
Зона мовлення Кіровоградська область Кіровоградська область
Формат зображення SD 16:9
Мультиплекс (DVB-T2) MX-5
Засновник Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Власник(и) Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Керівник(и) Мурований Вадим Жоржович
Мова мовлення Україна Українська
Інтернет https://kr.suspilne.media

Філія Національної суспільної телекомпанії України «Кіровоградська регіональна дирекція» (раніше — Кіровоградська обласна державна телерадіокомпанія, Кіровоградська ОДТРК, КОДТРК) — обласна телерадіокомпанія в місті Кропивницький.

З 2017 року є філією Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Кіровоградська обласна державна телерадіокомпанія розміщується в приміщенні облдержадміністрації

Загальні дані[ред. | ред. код]

Кіровоградська обласна державна телерадіокомпанія розташована в самому серці міста в будівлі Кіровоградської обласної державної адміністрації за адресою:

пл. Героїв Майдану, буд. 1, м. Кропивницький, 25022, Україна.

Генеральний директор — Мурований Вадим Жоржевич

Основні напрями діяльності Кіровоградської облдержтелерадіокомпанії — організація теле- і радіомовлення, трансляції, зйомки, записи найважливіших подій у Кропивницькому та області, літературних, драматичних, музичних та інших творів для використання у програмах телебачення і радіомовлення[1].

Станом на початок 2010 року здійснюється 16-годинне мовлення Кіровоградської обласної державної телерадіокомпанії протягом доби щодня на каналі «Кіровоград», як у обласному центрі місті Кропивницькому, так і області (неповне покриття).

Кіровоградська ОДТРК також має власну радіостанцію з позивним «Скіфія — Центр» на хвилі 106.7 FM-діапазону.

Сучасне технологічне оснащення і добротна професійна підготовка колективу дозволяють забезпечувати високий рівень аудіо- і відеопрограм та рекламної продукції.

З історії компанії[ред. | ред. код]

Телевізійна вежа м.Кропивницький

Днем заснування кропивницької студії телебачення вважається 16 квітня 1960 року, коли в ефір вийшли перші місцеві телепередачі. Готувала їх редакція телебачення, створена на базі аматорської телестудії заводу сільськогосподарських машин «Червона зірка», обладнана умільцями на чолі з Володимиром Чоломбітьком[2].

1964 року збудовано приміщення телецентру і нової телевізійної вежі.

1971 року створено технічні умови для ведення прямих позастудійних передач на область і Україну.

У 1982 році запроваджено кольорове телебачення на позастудійних техзасобах.

Протягом піввікової історії колектива Кіровоградська ОДТРК сформувались славні традиції, а найкращих його представників відмічено державними і професійними нагородами, відзнаками та званнями. Багато років режисерську службу студії очолював Михайло Барський, який на посаді головного режисера телебачення був удостоєний звання «Заслужений діяч мистецтв України»; автор і ведучий низки популярних телепередач Віталій Ципін одержав звання «Заслужений журналіст України»; начальник цеху телебачення, головний інженер Анатолій Шевченко — «Заслужений працівник промисловості України».

У 19902000-і роки тривало технічне переоснащення й творче зростання телекомпанії вже в нових, як економічних (ринкові відносини), так і політичних (незалежність України) умовах. Так, КОДТРК повністю відмовилась від плівкової технології і перейшла на цифрову. На ВАТ «Відеотехніка» (м. Кропивницький) компанія побудувала нову трикамерну репортажну телевізійну станцію (ПРТС), а у 2006-му отримала повний комплект трикамерної студії, комплект нових телекамер, комплект з 5 цифрових монтажних апаратних.

Сучасний стан[ред. | ред. код]

У теперішній час (2-а половина 2000-х років) Кіровоградська ОДТРК є чи не єдиною серед обласних телерадіокомпаній, що має 2 автономні телецентри, які працюють в різних районах Кропивницького, 2 пересувні телевізійні станції, обласне ефірно-проводове радіомовлення і трансляція на FM-хвилі (106,7)[3]. Власна мережа мовлення працює на 14-ти передавачах, що забезпечує охоплення понад 80% населення Кіровоградської області.

Сьогодні в компанії працює близько 40 журналістів, 30 — режисерів та операторів і понад 50 осіб — інженерно-технічних працівників, що цілком достатньо для забезпечення телевізійного мовлення протягом 24 годин на добу. Теле- та радіожурналісти компанії постійно беруть участь у багатьох престижних міжнародних і всеукраїнських теле- та радіофестивалях.

Зокрема, 2004 року Кіровоградська облдержтелерадіокомпанія стала номінантом Міжнародного Академічного Рейтингу популярності «Золота Фортуна», у 2005 році вперше посіла почесне місце серед лідерів зв'язку та інформатизації України. У 2012 році КОДТРК отримала найвищу відзнаку в ХVІІ Всеукраїнському фестивалі телевізійних і радіопрограм «Калинові острови» у конкурсі інформаційних телевізійних програм («День за днем» (керівник творчого об’єднання – Юлія Лісняк)).

8 лютого 2019 року філія отримала логотип «UA: » і змінила назву на «UA: Кропивницький».[4]

Власне виробництво[ред. | ред. код]

Велику увагу Кіровоградська обласна державна компанія приділяє виробництву кіно, в першу чергу це стосується документалістики та хроністики, але вирускаються також і публіцистичні та художні стрічки. Такі фільми, як «Незгасимий вогонь Холодного Яру» (2003), «Передзвін віків» (200304), «Місія Євгена Чикаленка» (2005), «З благословення української терпсихори» (2006) стали лауреатами престижного Міжнародного теле- кіно форуму «Разом» у місті Ялта.

Серед телепрограм власного виробництва Кіровоградської ОДТРК[5]:

  • «День за днем» — інформаційна програма, яка інформує кіровоградців і жителів області, як про те, що відбувається в країні та світі, так і з особливим акцентом на місцеві події;
  • Ранкове шоу в прямому ефірі «Ранкова кава» — розважальна програма, яка залучає глядачів до інтерактивного спілкування з ведучими та знайомить з цікавими особистостями;
  • низка культурно-просвітницьких і розважальних проектів.

Виноски[ред. | ред. код]

Джерела і посилання[ред. | ред. код]