UA: Чернігів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«UA: Чернігів»
Філія НСТУ «Чернігівська регіональна дирекція»
Країна Україна Україна
Місто реєстрації Чернігів Чернігів
Зона мовлення Чернігівська область Чернігівська область
Час мовлення цілодобово
Засновник Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Власник(и) Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Керівник(и) Соколюк Вадим Олександрович (менеджер); Шелковий Артем Валерійович (продюсер)
Заснована 1933
Мова мовлення Україна Українська
Інтернет https://cn.suspilne.media
Будівля редакційно-видавничого комплексу «Деснянська Правда», де знаходиться Чернігівська обласна телерадіокомпанія

«UA: Чернігів» (Філія АТ НСТУ «Черні́гівська регіона́льна дире́кція»)[1] (раніше — Чернігівська обласна державна телерадіокомпанія, Чернігівська ОДТРК, ЧОДТРК[2]) — обласна телерадіокомпанія в Чернігові.

З 2017 року є філією українського Суспільного мовлення — Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Структура[ред. | ред. код]

Чернігівська обласна державна телерадіокомпанія складається з трьох структурних підрозділів:

  • обласного радіо;
  • обласного телебачення — телеканал «UA: Чернігів»;
  • міської державної телерадіокомпанії «Сіверська».

На сьогодні в ОДТРК за державним замовленням щомісяця виробляється близько 60 найменувань телерадіопрограм різного жанру і тематичної спрямованості, а також аудіо-, відеопродукція на замовлення.

Історія[ред. | ред. код]

Історія обласної телерадіокомпанії (виробнича база в м. Чернігові) бере свій початок від історії створення обласного радіо в 1933 році, коли на Чернігівщині був заснований обласний комітет радіомовлення. Подальші віхи становлення радіомовлення пов'язані з широкою радіофікацією області, створенням проводової мережі розповсюдження програм. Формування діючого технологічного комплексу почалося із введенням у 1960 році в експлуатацію Будинку радіо, де було створено апаратно-студійний комплекс радіомовлення. Поряд із технічним розвитком, також формувався і колектив працівників обласного радіо.

За десятиліття, що минули, змінилося декілька поколінь журналістів, у центрі уваги яких завжди був чернігівський край, його історія, культура, проблеми та здобутки. Сьогодні на озброєнні радіожурналістів — стаціонарні студії та апаратні, оснащені сучасним устаткуванням вітчизняного і зарубіжного виробництва, портативні репортерські магнітофони, все це забезпечує оперативну підготовку матеріалів до ефіру. Завершується процес переходу на цифрову технологію монтажу і випуску програм в ефір.

Зміна керівництва після Євромайдану[ред. | ред. код]

22 квітня 2014 року самооборона Чернігова вдруге навідалася до генерального директора Білібаєва Аркадія. Аркадій Білібаєв був поставлений за часів Януковича. Жив у готелі за державний кошт, коли приїжджав із Києва. Так і не вивчив українську мову. Громада Чернігова неодноразово вимагала його відставки[3].

Зміна назви телеканалу «Сівер-центр» на «UA: ЧЕРНІГІВ»[ред. | ред. код]

18 травня на Львівському медіафорумі член правління ПАТ «НСТУ» Микола Чернотицький, відповідальний за діяльність з оптимізації центральної та регіональної структури, оголосив про присвоєння Львівській і Чернігівській філіям своєрідного знаку якості Суспільного — логотипу "UA: ". Відтепер вони отримали назви UA: ЛЬВІВ та UA: ЧЕРНІГІВ. Перший ефір з новим логотипом відбувся 16 липня 2018 року[4].

Обласне телебачення[ред. | ред. код]

Обласне телебачення (виробнича база в м. Чернігові) створене у складі облдержтелерадіокомпанії у 1996 році і здійснює мовлення на місцевому телевізійному каналі обсягом до 17 годин на добу. Мовленням охоплена більша територія області, але мережа розповсюдження програм розбудовується, і за декілька років планується розширити покриття до 80-90 %. Паралельно з формуванням внутрішньо-обласної мережі розповсюдження програм, триває також процес технічного переоснащення на сучасні цифрові технології виробничої бази телебачення.

Обласне радіо[ред. | ред. код]

Обласне радіо веде мовлення ранковими, денними та вечірніми блоками і розповсюджується проводовою та ефірною мережею УР-І на понад 70 % території області.

Радіомовлення в Чернігівській області[ред. | ред. код]

Почути ефір можна в діапазоні FM у Чернігові на хвилі 98,2, у Прилуках — 105,7, у Бахмачі — 91,5. У Новгород-Сіверському чернігівське радіо Українського радіо транслюється на частоті 101 FM, у Холмах — 106,1 та в Сосниці — на хвилі 103 FM.

Покриття[ред. | ред. код]

Галерея[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]