Транспорт Японії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
300 (ліворуч) і 700 поїзди серії Сінкансен на станції Токіо.

Транспорт в Японії є сучасним, про це свідчать великі інфраструктурні витрати, в тому числі і на дороги. 1 200 000 кілометрів асфальтованих доріг є основним засобом пересування. В Японії - лівосторонній рух. Єдина мережа високошвидкісних доріг розділена на платні з обмеженим доступом, що з'єднують великі міста, і що знаходяться під контролем основних підприємств .

Десятки японських залізничних компаній конкурують на регіональних і місцевих ринках пасажирських перевезень; наприклад, підприємства Japan Railways Group, Kintetsu Corporation, Seibu Railway і Keio Corporation. Часто стратегічно ці підприємства мають нерухомість або універмаги поруч зі станціями. Близько 250 високошвидкісних поїздів Сінкансен підключено до великих міст. Рух усіх поїздів, як відомо, точний і пунктуальний.

В Японії є 173 аеропорти, серед яких найбільший вітчизняний Міжнародний аеропорт Токіо — найбільш завантажений аеропорт Азії. Найбільші міжнародні шлюзи - Міжнародний аеропорт Наріта (Токіо), Міжнародний аеропорт Кансай (Осака/Кобе/Кіото) і Міжнародний аеропорт Тюбу (Нагоя). Найбільші порти включають Порт Нагоя.

Посилання[ред.ред. код]