UA: Донбас

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«UA: Донбас»
Регіональна дирекція «UA:Донбас»
UΛ. Donbas.svg
Країна Україна Україна
Місто реєстрації Краматорськ
Луганськ
Зона мовлення Донецька область
Луганська область
Час мовлення 05:00—02:00
Формат зображення 16:9 (SDTV)
Мультиплекс (DVB-T2) МХ-5
Заснована 21 червня 1956
2 липня 1958
Мова мовлення українська, російська
Інтернет https://dn.suspilne.media

«UA: Донбас» (раніше «27 канал», «ДоТБ», «ЛОТ», «Донецька ОДТРК», «Луганська ОДТРК») — регіональний телевізійний канал, який почав своє мовлення на території Донецької та Луганської областей.

Історія[ред. | ред. код]

Згідно з наказом міністра культури СРСР № 339 від 21 червня 1956 року. «Про організацію студії телебачення в місті Сталіно» на підставі постанови Ради Міністрів СРСР від 4 травня 1955 року № 863 і розпорядження Ради Міністрів СРСР від 30 серпня 1954 року № 9579-р у м. Сталіно організована студія телебачення.

У 1955 році в Радянському Союзі працювало лише 11 телецентрів. Перші телецентри були побудовані в Москві, Ленінграді і Києві. Потім стали до ладу телецентри в Харкові, Мінську, Ризі, Томську, Таллінні, Свердловську, Омську, Владивостоці.

Будівництво телецентру в Донецьку, тоді ще Сталіно, було доручено Міністерству вугільної промисловості УРСР, Міністерству чорної металургії СРСР і Міністерству зв'язку СРСР.

У 1954 році тресту «Сталінжилбуд» комбінату «Сталіншахтобуд» для зведення телевізійного центру була виділена земельна ділянка площею 2,5 га у кварталі клубу ім. Леніна (ПК ім. Леніна). Будівництво планувалося завершити у 1955 році Наступного, 1956 року, було заплановано монтаж і настроювання апаратури. Пуск Сталінського телевізійного центру повинен був відбутися до Дня шахтаря 25-26 серпня 1956 року.

Згідно з наказом Міністерства вугільної промисловості УРСР від 29 вересня 1954 року на будівництво телецентру комбінату «Сталіншахтобуд» виділили 10 млн рублів.

Після окупації росіянами Донецька, та захоплення ними Донецької обласної державної телерадіокомпанії, Державний комітет телебачення і радіомовлення України, тимчасово, змінив адресу телеканалу.

З 27 лютого 2015 року Донецька ОДТРК мовить з раніше звільненого від проросійських окупантів Краматорська, з новим логотипом «ДОТБ» (Донецьке обласне телебачення).

Вже більш ніж піввіку колектив студії доносить до глядачів усе різноманіття життя області та країни. Це — інформаційні випуски, передачі соціально-економічної, екологічної, молодіжної, дитячої, спортивної тематики, розважальні, музичні, конкурсно-ігрові програми, художні, документальні і мультиплікаційні фільми.

Телевізійний сигнал з логотипом «27 канал» приймається на більшості території Донецької області та частково в районах, що межують з Донеччиною.

Програми «27-го» добре відомі майже двом мільйонам глядачів.

Телевізійні проекти реалізуються у двох студіях, одна з яких площею 300 м² і є найбільшою в регіоні. Для оперативного висвітлення важливих подій використовуються дві пересувні телевізійні станції. Підготовка програм ведеться на станціях нелінійного монтажу.

В обговоренні актуальних проблем сьогодення в прямому ефірі активну участь беруть телеглядачі, користуючись багатоканальним телефонним зв'язком зі студією. Виробничий процес підготовки телепрограм відбувається у цифровому форматі.

Донецьке обласне державне радіо розпочало своє власне мовлення одним з перших на сході України — 16 травня 1927 року. Потужний передавач РВ-26 доносив голос радіостанції «Сталіно-Донбас» далеко за межі України. І нині на адресу обласного радіо надходять листі від радіослухачів з Фінляндії, країн Балтії, де також слухають передачі з Донецька на частоті середніх хвиль 1359 кГц та УКХв — 69,77 мГц.

Як і раніше, більшість слухачів обласного радіо зберігають вірність мережі дротового радіомовлення, що є досить розгалуженою і тримає високий, як сьогодні кажуть, рейтинг серед слухачів, створюючи конкуренцію західним стандартам FM. Нині завдяки мережі ретрансляційних передавачів програми радіо мають якісний прийом на всій території Донеччини, розповсюджуючись і на прилеглі райони Харківської, Луганської, Запорізької областей, про що свідчать листи, що надходять звідти до редакцій радіо.

Джерела[ред. | ред. код]