UA: Закарпаття

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Філія АТ НСТУ «Закарпатська регіональна дирекція»
Філія акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Закарпатська регіональна дирекція»
UAZakarpattya.svg
Країна Україна Україна
Місто реєстрації Ужгород
Початок мовлення 2005 рік (як Тиса-1), 16 грудня 2018 (як UA: Закарпаття)
Час мовлення Цілодобово
Формат зображення 16:9 (576i, SDTV) з 16 липня 2018
Власник(и) НСТУ
Заснована 1945
Інтернет https://uz.suspilne.media

Філія АТ НСТУ «Закарпатська регіональна дирекція» (раніше — Закарпатська обласна державна телерадіокомпанія, Закарпатська ОДТРК) — закарпатський обласний суспільний теле- і радіомовник, мовлення здійснює з Ужгорода. Включає телеканал «UA: ЗАКАРПАТТЯ», радіостанції «UA: Українське Радіо Ужгород» та «Тиса ФМ».

З 2017 року є філією українського Суспільного мовлення — Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Про телеканал[ред. | ред. код]

23 листопада 2018 року філія отримала логотип і змінила назву з «Тиса-1» на «UA: ЗАКАРПАТТЯ»[1]. 16 грудня 2018 року телеканал змінив логотип.

Покриття[ред. | ред. код]

Зона покриття супутника Amos 3/7 у позиції 4.0W, через який ведеться основне мовлення, охоплює частину території Європи. 100-відсоткове покриття території краю.

Ліцензія Національної ради з питань телебачення та радіомовлення України передбачає розповсюдження програм на всю територію України та закордон 24 години на добу українською, угорською, румунською, німецькою, словацькою, ромською, російською та русинською мовами.

Кабельні мережі Закарпатської області також ретранслюють канал «UA: ЗАКАРПАТТЯ». Є онлайн-розповсюдження в мережі інтернет, IPTV-мовлення. Ефірні цифрові передавачі DVB-T2 працюють у рівнинній частині Закарпатській області.

Параметри супутникового мовлення[ред. | ред. код]

  • Супутник — Amos 3, 4° W
  • Частота — 11140
  • Поляризація — Горизонтальна
  • Символьна швидкість — 30000
  • FEC — 3/4
  • Формат зображення — MPEG-2
  • Стандарт мовлення — DVB-S (QPSK)

Основні програми[ред. | ред. код]

  • «Новини» (колишня назва «Вчасно») — новини, що виходять декілька разів на добу. Випуски готує потужна конвергентна інформаційна редакція, яка працює дотримуючись стандартів журналістики та продукує контент для різних платформ.
  • «Тема дня» — щовечора, у будні, в ефірі телеканалу гострі суспільно-політичні питання, важливі події в житті краю обговорюють журналісти, гості студії та телеглядачі, спілкуючись студійними телефонами.
  • «Ранок на Тисі» — ранкова програма, що виходила у будні з 7-ї до 9-ї ранку. Вона містила інформаційні випуски, репортажі, ранкову гімнастику, дитячу казку, гороскоп, поради фахівців, гостей у студії, зворотній зв'язок через телефонні дзвінки. З червня 2020 року більше не виходить в ефір. Замість неї — міжрегіональний проєкт «Ранок на Суспільному», який виготовляють спільно всі філії НСТУ.

Також на «UA: ЗАКАРПАТТЯ» виходять окремі музичні програми та підбірки найновіших кліпів. Крім того, на телеканалі відбуваються щоденні покази художніх, документальних, телевізійних та мультиплікаційних фільмів і серіалів.

Команда також виготовляє проєкти мовами національних меншин Закарпаття.

UA: Українське радіо Ужгород та радіо Тиса FM[ред. | ред. код]

UA: Українське радіо Ужгород здійснює мовлення у дротовій мережі та в FM-діапазоні: 107,2 FM (Ужгород), 104,3 FM (Великий Березний), 106,6 FM (Міжгір'я), 100,5 FM (Добрянське), 102,2 FM (Рахів). Виходить в ефір на врізках у всеукраїнську мережу суспільного UA: Українське радіо.

Тиса FM — суспільне музичне радіо. Радіо «Тиса FM» мовить цілодобово, його можна слухати онлайн, а також на супутнику Amos та інфоканалі в мережі Компанія Крам.  Онлайн-трансляція зі студії доступна на сайті twitch.tv/tysafm та Фейсбук сторінці радіо «Тиса FM».

21 червня 2019 року, у Міжнародний день музики, на хвилях радіо «Тиса FM» з 09:00 до 19:00 звучав 10-годинний музичний марафон просто неба з Театральної площі Ужгорода[2].

У грудні 2019 року станція стала єдиною FM-радіостанцією в Україні, що офіційно транслює мовою оригіналу щотижневе двогодинне шоу Selector Radio — British Council з найновішою британською музикою[3].

Примітки[ред. | ред. код]