UA: Закарпаття

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Філія ПАТ НСТУ «Закарпатська регіональна дирекція»
Філія публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Закарпатська регіональна дирекція»
Країна Україна Україна
Місто реєстрації Ужгород
Слоган «Для Вас і про Вас»
Формат зображення 16:9 (576i, SDTV)
Власник(и) НСТУ
Заснована 1945
Інтернет https://uz.suspilne.media

Філія ПАТ НСТУ «Закарпатська регіональна дирекція» (раніше — Закарпатська обласна державна телерадіокомпанія, Закарпатська ОДТРК) — закарпатський обласний суспільний телемовник і телеканал, мовлення здійснює з Ужгорода. Включає телеканал «UA: Закарпаття» та радіо «Тиса ФМ».

З 2017 року є філією українського Суспільного мовлення — Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Про телеканал[ред. | ред. код]

Єдина повноформатна телевізійна студія області з досвідом роботи понад 50 років. Кваліфікований творчий та технічний колектив, що налічує кілька сотень фахівців.

Інформаційні, суспільно-політичні, інтерактивні, художні, музичні, молодіжні, дитячі та спортивні програми, відзначені нагородами.

Трансляції у прямому ефірі важливих подій.

Два студійні павільйони (100 та 300 кв.м.), пересувна 5-камерна телевізійна станція, 12 монтажних апаратних, мобільні телевізійні комплекти журналіста.

Сучасний комплекс автоматизації ефіру.

Виробництво телевізійних передач, ток-шоу, фільмів, сюжетів, репортажів, презентацій, нарисів, інтерв’ю-портретів, музичних та рекламних кліпів, спотів на сучасному технологічному обладнанні у будь-якому телевізійному форматі.

23 листопада 2018 року філія отримала логотип і змінила назву з «Тиса-1» на «UA: Закарпаття».[1] 16 грудня 2018 року телеканал змінив логотип.

Покриття[ред. | ред. код]

Зона покриття супутника Astra 4A у позиції 4.8E, через який ведеться наше мовлення, охоплює територію Європи, північної Африки, України, значної частини Росії від Атлантики до Байконура, від Норвегії до Ізраїлю. Власна станція космічного Up-Link з антеною діаметром 4 метри. 100-відсоткове покриття території краю та держави.

Ліцензія Національної ради з питань телебачення та радіомовлення України передбачає розповсюдження наших програм на всю територію України та закордон 24 години на добу українською, угорською, румунською, німецькою, словацькою, ромською, російською та русинською мовами.

Більшість кабельних мереж Закарпатської області ретранслюють канал «UA: Закарпаття» своїм абонентам, що робить його «першою кнопкою Закарпатського ефіру» та залишає поза конкуренцією в регіональному телепросторі. Багато міст та населених пунктів областей України також включили цей канал до своїх кабельних мереж.

Ефірний аналоговий передавач в обласному центрі та цифрові передавачі по всій Закарпатській області.

Канал не позиціонується як регіональний та намагається будувати контент за принципом екс-територіальності. Популярність в україно- та російськомовному зарубіжжі.

Можливість індивідуального супутникового прийому на звичайний побутовий ресивер та параболічну антену малого діаметра значно збільшують аудиторію цього каналу, тільки в Україні це близько 5 млн домогосподарств.

Також глядачі мають можливість дивитись телеканал «UA: Закарпаття» в мережі Інтернет в режимі онлайн та сервісах на взірець «Диван ТВ».

Основні програми[ред. | ред. код]

«Ранок на Тисі» – ранкова програма, що виходить у будні з 7-ї до 9-ї ранку. Вона містить інформаційні випуски, репортажі, ранкову гімнастику, дитячу казку, гороскоп; поради фахівців, гостей у студії; зворотній зв’язок через телефонні дзвінки.

«Тема дня» – Щовечора у будні в ефірі телеканалу гострі суспільно-політичні питання, важливі події в житті краю обговорюють журналісти, гості студії та телеглядачі, спілкуючись студійними телефонами.

«Вчасно» – новини, що виходять декілька разів на добу. Випуски готує потужна інформаційна редакція.

Мистецьке та культурне життя відображено у програмах редакції художніх та мистецбких програм телеканалу. Також на «UA: Закарпаття» виходять окремі музичні програми та підбірки найновіших кліпів. Крім того,На телеканалі відбуваються щоденні покази художніх, документальних, телевізійних та мультиплікаційних фільмів і серіалів.

Параметри супутникового мовлення[ред. | ред. код]

  • Супутник мовлення — Amos 3 4° W
  • Частота — 11139
  • Символьна швидкість — 30000
  • Поляризація — H (Горизонтальна)
  • Коефіцієнт виправлення помилок (FEC) — 3/4
  • Кодування — немає.

Примітки[ред. | ред. код]