UA: Волинь

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Філія ПАТ НСТУ «Волинська регіональна дирекція»
Логотип «UΛ: Волинь»
Країна Україна Україна
Місто реєстрації Луцьк
Формат зображення 576i 16:9 (SDTV)
Власник(и) Національна суспільна телерадіокомпанія України
Заснована 25 листопада 1991
Ранні назви «Волинське Телебачення»
«Нова Волинь»

UA: Волинь (Філія ПАТ НСТУ «Волинська регіональна дирекція») (раніше Волинська ОДТРК, ВОДТРК) — обласна телерадіокомпанія в місті Луцьку.

З 2017 року є філією Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Історія філії[ред. | ред. код]

Вони починали Волинське телебачення: тодішній голова облтелерадіокомітету Святослав Пирожко, перший головний редактор Головної редакції телебачення Ольга Куліш і начальник виробничо-технічного відділу телебачення Микола Гловацький (1993)

Волинське державне телебачення — одне з наймолодших у державі. Якщо першу телевізійну трансляцію в Україні було здійснено 5 листопада 1951 року, то волиняни першу пробну передачу 25 листопада 1991 року.

Регулярне ж мовлення канал почав 1 січня 1992 року. Тоді о 13:10 вийшли в ефір «Новини», які тривали майже півгодини. Після новин диктор повідомила, що гонорар за першу передачу працівники телебачення передадуть дітям-сиротам Ківерцівського дитячого будинку сімейного типу.

Починали з однієї години мовлення на добу. Головним натхненником і організатором нового колективу був тодішній голова Волинського облтелерадіокомітету Святослав Пирожко. А першим головним редактором Головної редакції телебачення стала Ольга Куліш, нинішній генеральний директор ВОДТРК.

«Телерадіогазета»
ТВО «Телебачення» вже 1 рік!
Телецентр

Нині телеканал «UA: Волинь» — це власна продукція інформаційного, суспільно-політичного і просвітницького, культурологічно-мистецького і дитячо-молодіжного та спортивного спрямування. В рамках мовлення студійні і позастудійні зйомки програм та прямі трансляції з допомогою пересувної телевізійної станції.

Глядацька аудиторія — в межах 90 відсотків території Волинської області, частково — Рівненська і Львівська області, а також сусідні Польща і Білорусь. Програми телеканалу «UA: Волинь» також транслюються на каналах Всесвітньої служби УТР і «UA: Перший».

Джерела і посилання[ред. | ред. код]