Географія Мальти

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мапа Мальти

Мальта — архіпелаг в центрі Середземного моря в 93 км від Сицилії та в 290 км від Тунісу. Цілком входить до складу Мальтійської республіки.

Площа Мальтійського архіпелагу — 316 км², острови бідні водними джерелами. Сухопутних кордонів Мальта з іншими державами не має. На північ через Мальтійську протоку знаходиться острів Сицилія. Архіпелаг включає три населених острови (Мальта, Гоцо і Коміно), решта острівці і скелі людьми не заселені.

Геологічно архіпелаг складений з вапняку, вища точка (253 м) розташована близько Дінглі (південний захід головного острова). Є тонкі прошарки глини і пісковиків. Рельєф в основному рівнинний. Вапнякова порода островів добре піддається вивітрюванню.

Клімат Мальти субтропічний середземноморський. Середньомісячні температури коливаються від 12 — 13°С взимку до 25 — 26 °C влітку. Опадів випадає 553.3 мм на рік, в основному — з вересня по березень, практично, виключно з дощів.

Більшу частину території островів Мальта і Гозо займають населені пункти. Незаселені острови є територією, що охороняється. Для островів характерна досить висока ступінь ендемізму.

Острови[ред. | ред. код]

Острови Англ. Малт.
Мальта Malta Island Malta
Гоцо Gozo Għawdex
Коміно Comino Kemmuna
Комінотто Cominotto Kemmunett
Делімара Delimara Island Sikka ta' Delimara
Фільфла Filfla Filfla
Острови Святого Павла St Paul's island Il-Gżejjer ta' San Pawl
Маноель Manoel Island Il-Gżira Manwel
Грибна скеля Fungus Rock Il-Ġebla tal-Ġeneral

Див. також[ред. | ред. код]