Географія Гани

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Карта Гани
Топографічна карта Гани
Докладна мапа Гани
Абурі, Ботанічний сад
Річка Вольта
Пляж у Гані
Слони в Mole National Park

Гана (Ghana) — держава в Західній Африці. На півночі межує з Буркіна-Фасо, на заході з Кот-д'Івуаром, на сході з Того. З півдня омивається водами Гвінейської затоки Атлантичного океану. Площа 238,54 тис. км².

Рельєф[ред.ред. код]

Поверхня Гани переважно рівнинна вис. 150–300 м над р. м., клімат екваторіальний, мусонний. На східній околиці країни підносяться гори Того з найвищою точкою країни г. Афаджото (Афадьято) (885 м). Найбільша ріка — Вольта. На півночі Гани — савана, на південному заході — вологі тропічні ліси.

У межах території Гани відособлюють прибережний, лісовий і саванний райони, розділені невисокими лісистими уступами. На узбережжі низькі піщані пляжі перемежаються з солоноводними лагунами, обрамованими невеликими гаями кокосових пальм. Далі в глибінь країни тягнеться плоска рівнина, місцями усіяна останцевими горбами і порослі колючими чагарниками і приземкуватими деревами. Далі на півночі від цієї рівнини знаходиться лісисте плато. Це і є знаменитий західноафриканський ліс з високими густо-стоячими деревами, чия густа крона затримує яскраве сонячне світло і забезпечує в наземному ярусі вологі теплі умови, сприятливі для зростання ліан і епіфітів.

Гідрографія[ред.ред. код]

Ріка Вольта і її притоки, особливо Чорна Вольта, Біла Вольта, Оті і Афрам, утворюють основну систему стоку. Після споруди дамби в ущелині у Акосомбо в 1964 утворилося величезне водосховище Вольта площею 8500 км². Завдяки цьому відкрилися нові перспективи для розвитку судноплавства всередині країни, прісноводного рибальства і зрошуваного землеробства.

Гідроелектростанції, побудовані на річці Вольта в Акосомбо і Кпонге, забезпечують енергією алюмінієвий комбінат в Темі і інші промислові підприємства на півдні країни. Серед дрібніших рік виділяються Тано, Анкобра і Пра. Єдине велике природне озеро Босумтві знаходиться за 34 км на південний схід від Кумасі, має майже округлу форму і оточене пологими лісистими горбами висотою понад 180 м над рівнем озера.

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]


Земля Це незавершена стаття з географії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.