Географія Панами

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Топографічна карта Панами
Світлина з космосу, березень 2003
Карта Панами
Рослинність Панами, 1981
The nine provinces and three provincial-level comarcas of Panama
Detailed shaded relief map of Panama

Географія Панами

Розташування[ред.ред. код]

Панама (Panama) - країна в Центральній Америці на Панамському перешийку між Карибським морем і Тихим океаном, межує з Коста-Рикою на заході і Колумбією на сході; площа країни 75517 км².

Рельєф[ред.ред. код]

Бл. 50 % тер. країни — гори (вис. до 3475 м, діючий вулкан Бару). Інша тер. — низовинні рівнини. Часті землетруси. Клімат жаркий, субекваторіальний.

У широтному напрямі майже через всю країну тягнеться центральний гірський ланцюг, облямований з обох боків прибережними низовинами. Як для карибського, так і для тихоокеанського побережжя характерні глибокі бухти і розташовані неподалік острови. Гірська внутрішня частина Панами утворена декількома хребтами.

Західні хребти, що протяглися в Панаму з Коста-Рики, увінчані декількома вулканічними піками, найвищий з них — гора Бару.

Східніше тягнуться круті схили хребта Серранія-де-Табасара висотою понад 900 м над р.м., що доходить до Панамського каналу. Цей хребет різко обривається південно-західніше міста Панама, а далі на південний схід йде інша гірська система — Кордильєра-де-Сан-Блас, яка переходить в більш високий ланцюг Серранія-дель-Дар'єн, що продовжується в Колумбії.

Ще один хребет, Серранія-дель-Баудо, починається на південному сході Панами і тягнеться від затоки Мігель в Колумбію. Між цими хребтами знаходиться багато невисоких пагорбів , озер і понад 400 річок і струмків.

Клімат[ред.ред. код]

Клімат у Панамі тропічний, особливо багато опадів випадає на східному узбережжі , там ростуть тропічні густі вологі ліси . У Панамі зустрічається понад 2000 видів тропічних рослин . Із західної тихоокеанської сторони опадів випадає менше , там поширені зарості чагарників . Такі зарості в національному парку Дар'є на півдні країни практично незаселені і незаймані людиною . Узбережжя Панами поцятковане безліччю заток і лагун. У Панамській затоці з тихоокеанської сторони знаходиться понад 100 невеликих островів .

Панамський канал[ред.ред. код]

Панамський канал прокладений в найнижчій частині перешийка між західною і східною гірськими областями, де горби не перевищують 87 м над р.м.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]