Географія Колумбії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Карта Колумбії
Топографічна мапа Колумбії.
Колумбія з космосу, квітень 2004
Сьєрра-Невада-де-Санта-Марта
Національні парти Колумбії.
Льодовики Колумбії.
Лос Льянос. Колумбія.
Ріка Магдалена. Колумбія.
Вулкан Невадо-дель-Толіма. 5 200 м.
Колумбійське океанічне узбережжя

Загальна інформація[ред.ред. код]

Географія Колумбії

Колумбія (Colombia), Республіка Колумбія — країна у Південній Америці, що межує з Панамою на північному заході, Венесуелою на сході і північному сході, Бразилією на південному сході, Перу і Еквадором на південному сході, на півночі і заході омивається Карибським морем і Тихим океаном. Колумбія — єдина південноамериканська країна, що має вихід як до Атлантичного (через Карибське море), так і до Тихого океану.

Природні умови. Рельєф[ред.ред. код]

Природні умови Колумбії дуже різноманітні. Західну частину країни, що становить приблизно 2/5 її площі, займає високогірна область Колумбійських Анд (г. Крістобаль-Колон, 5800 м) з Прикарибською і Тихоокеанською низовинами, що примикають до неї. Інші 3/5 території на схід від Анд займають степи, або льянос, басейну Оріноко і дощові ліси, або сельва, басейну Амазонки. Сх. частина країни — плоскогір'я, обрамоване Орінокською і Амазонською низовинами.

Гідрологія[ред.ред. код]

Річкова мережа дуже густа, річки порожисті, г.ч. дощового живлення. Гол. ріки: Магдалена з Каукою, Атрато (впадають в Карибське море), притоки Оріноко — Ґуав'яре і Мета, притоки Амазонки — Путумайо і Какета. Крім Магдалени, ріки малопридатні для судноплавства. Один з найбільших водоспадів — Ла Чорера (590 м).

Клімат[ред.ред. код]

Клімат Колумбії екваторіальний та субекваторіальний.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Гірничий енциклопедичний словник : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Донецьк : Східний видавничий дім, 2004. — Т. 3. — 752 с. — ISBN 966-7804-78-X.

Посилання[ред.ред. код]