Географія Гватемали

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мапа Гватемали.
Топографічна мапа Гватемали
Місцевість навколо міста Кесальтенанго
Незаймана природа регіону Semuc Champey в басейні річки Кагабон, Альта-Верапас, Гватемала

Географія Гватемали

Гватемала — країна в Центральній Америці, що межує на півночі і заході з Мексикою, на сході з Белізом і Карибським морем; на південному-сході з Гондурасом і Сальвадором, на південному-заході омивається Тихим океаном. Площа 108889 км².

Фізико-географічні області країни[ред. | ред. код]

На території Гватемали виділяються три фізико-географічних області:

  • низовина тихоокеанського узбережжя,
  • нагір'я південної і центральної частини країни,
  • рівнина Петен на півночі.

До берега Тихого океану примикає низовина, що досягає ширини близько 50 км біля кордону з Мексикою і поступово вужчає на південний схід, до кордону з Сальвадором.

Нагір'я займає більшу половину території країни і продовжується на північний захід, в межі Мексики, і на південний схід, на територію Сальвадору і Гондурасу. Висота поверхні над рівнем моря переважно становить 1000–2400 м, з окремими вулканічними піками висотою понад 3700 м. Північну частину нагір'я утворюють складчасто-брилові масиви висотою до 4000 м, розділені глибокими тектонічними западинами. В останніх розташовані долини річок та озера.

На півночі Гватемали розкинулась низовина Петен, що займає приблизно третину території країни. Ця область складається з рівнин і невеликих пагорбів, складених переважно вапняками. Більшу частину регіону покриває густий вологий ліс, що слугує житлом для різних тварин, зокрема ягуарів. У Петені дуже мало річок, майже вся дощова йде під землю. Транспортна мережа розвинена слабко, хоча головне місто регіону — Флорес — пов'язане з іншими частинами країни дорогою і повітряною лінією.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]