Географія Суринаму

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Топографічна карта Суринаму
The Suriname River, near the city of Paramaribo

Географія Суринаму

Розташування[ред.ред. код]

Суринам (Suriname), повна назва: Республіка Суринам — держава на північно-східному побережжі Південної Америки, що входить до географічного регіону Гвіана. На заході межує з Гайаною, на півдні — з Бразилією, на сході — з Французької Гвіаною, на півночі омивається водами Атлантичного океану.

Рельєф[ред.ред. код]

Більша частина території країни знаходиться на північному сході Ґвіанського плоскогір'я (вис. до 1280 м). На півночі — низовина.

На території Сурінаму виділяють прибережну Ґвіанськую низовину, пояс саван і пояс тропічних лісів Ґвіанського плоскогір'я. Ґвіанська низовина шириною від 25 км на сході до 80 км на заході складена алювіальними і морськими пісками і глинами. Поверхня плоска заболочена, місцями перетнута береговими валами і розчленована ріками.

Ґвіанське плоскогір'я складене древніми кристалічними породами. Поверхня значною мірою покрита вологим тропічним лісом. На загальному згладженому фоні виділяються водороздільні гірські масиви і кряжі, особливо гори Вільгельміна з найвищою точкою країни — горою Юліана (1230 м).

Клімат[ред.ред. код]

Клімат Сурінаму субеваторільний, вологий і жаркий.

Гідрографія[ред.ред. код]

Ріки: Корантейн, Мароні, Сурінам, Коппенаме, Гран-Ріо, Маровейне.

Рослинність. Ґрунти[ред.ред. код]

Збереглися окремі лісові масиви. Невеликі вогнища землеробства приурочені до берегових валів і осушених ділянок боліт. Південніше на схилах Ґвіанського плоскогір'я поширений вузький пояс саван. Ґрунти тут малородючі, землеробство слабо розвинене і носить споживчий характер.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]