Географія Лаосу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Географія Лаосу

Карта Лаосу
Landscape in Vang Vieng
The Mekong at Luang Prabang, Laos
Топографічна карта Лаосу.
Клімат у В'єнтяні.

Загальна інформація[ред. | ред. код]

Лаос (Laos) — країна в південно-східній Азії, що межує на півночі з Китаєм, сході з В'єтнамом, півдні з Камбоджею, заході з Таїландом; Державний кордон проходить в основному по гребенях гір, а значна дільниця кордону з Таїландом по річці Меконг. Країна не має виходу до моря. Площа 236790 км²;

Рельєф[ред. | ред. код]

Лаос – переважно гірська країна. Гори складені гранітами, гнейсами і порізані глибокими ущелинами, по яких протікають численні річки. Гірські хребти чергуються з плато складеними, пісковиками і вапняками. На півночі – плато Сіангкхуанг (вис. до 2820 м, г. Біа), на сході – півд.-західні схили хр. Чіонгшон, на півдні – плато Боловен.

Гідрологія[ред. | ред. код]

Вздовж р. Меконг – однієї з найбільших азійських річок – розташована низовина. Меконг в Л., місцями судноплавна. Більшість річок відноситься до басейну Меконгу. Найбільші з них – Тха, У, Лик, Нгум, Бангфай, Бангхианг, Дон, Конг, Тхен.

Клімат[ред. | ред. код]

Клімат субекваторіальний, мусонний. Виділяють три сезони: чітко виражений вологий спекотний – з травня по жовтень, сухий прохолодний – з листопада по лютий, і спекотний сухий – в березні-квітні. Мусон вторгається практично одночасно на всю територію Лаосу.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]