Географія Замбії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Географія Замбії

Карта Замбії
Топографічна карта Замбії
Світлина Замбії з космосу

Загальна характеристика[ред. | ред. код]

Замбія (Zambia)- країна на півдні Центральної Африки, межує на півночі з Заїром і Танзанією, сході з Малаві і Мозамбіком, на півдні з Зімбабве, Ботсваною, Намібією, на заході з Анголою. Площа 752600 км²;

Рельєф[ред. | ред. код]

Більшу частину тер. Замбії займає хвилясте плоскогір’я з висотами 1000-1350 м. На півн.-сх. країни вздовж західного краю Центрально-Африканського ґрабена розташовані горстові гори – Мучинга (1893 м), на півночі – г. Сунзу (2067 м). Найвища точка Замбії – гора Намітова (2164 м) – розташована на плато Ньїка, поблизу кордону з Малаві.

Для рельєфу З. характерні великі плоскі улоговини – дамбос, найбільші з яких тектонічного походження і належать до Східно-Африканської зони розломів (западини Бангвеулу, ґрабен Луагві та ін.).

Клімат[ред. | ред. код]

Клімат країни субекваторіальний.

Гідрографія[ред. | ред. код]

Більша частина території Замбії дренується р. Замбезі і її притоками Кафуе і Луангва, менша частина – р. Луапула. На півночі країни знаходяться великі озера тектонічного походження – Танганьїка, Мверу, Мверу-Вантіпа.

Головні природні визначні пам'ятки країни – водоспад Вікторія висотою 107 м на р. Замбезі на кордоні з Зімбабве і водоспад Каламбо висотою бл. 245 м на кордоні з Танзанією.

Див. також[ред. | ред. код]


Джерела[ред. | ред. код]