Географія Гвінеї

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Карта Гвінеї
Топографічна карта Гвінеї

Географія Гвінеї

Гвінея (Guinee) - країна на заході Африки, що межує на півночі із Сенегалом, на північному-сході з Малі, південному-сході з Кот-д'Івуар, на півдні – з Ліберію і Сьєрра-Леоне, північному-заході з Гвінеєю-Бісау, на заході омивається Атлантичним океаном. Площа 245857 км².

Фізико-географічні райони Гвінеї[ред.ред. код]

Територію Гвінеї поділяють на чотири фізико-географічних райони.

  • Нижня Гвінея. Перший з них, розташований на заході країни, - Нижній, або Приморський. Нижня Гвінея - район товарно-експортного землеробства.
  • Середня Гвінея. Ріки Когон, Фатала і Конкуре, які прорізають низовину, беруть початок в глибоких долинах другого району - Середньої Гвінеї. Тут пісковиковий масив Джаллон з вершинами 1200-1400 м перетинає країну з півночі на південь. Найвища точка плато - гора Тамге (1538 м). Середня Гвінея відрізняється переважанням ландшафту саван, в самих високих місцях є гірські луки.
  • Верхня Гвінея. На схід від масиву Джаллон, на рівнинах в басейні верхньої течії р.Нігер, розташована Верхня Гвінея. Це район саван.
  • Лісова Гвінея, розташована на південному сході країни, займає частину Гвінейської височини з невеликими масивами останцевих гір. Тут поблизу кордону з Ліберією в горах Німба розташована найвища точка Гвінеї (1752 м). У цьому районі фон складають савани, в деяких місцевостях, особливо по долинах рік, збереглися тропічні ліси.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]