Географія Малі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Географія Малі

Карта Малі.
Малі - фотознімок з супутника.
Ландшафт поблизу м. Гомборі. Малі.
Топографічна карта Малі.

Розташування[ред. | ред. код]

Малі (Mali) - держава в північно-західній Африці, межує на північному сході з Алжиром, сході з Нігером, південному-сході з Буркіна Фасо, півдні з Кот-д'Івуар, південному-заході із Сенегалом і Гвінеєю, заході і півночі з Мавританією. Площа країни становить 1 240 192 км².

Рельєф[ред. | ред. код]

Територія країни б.ч. рівнинна. Північна половина Малі розташована в пустелі Сахара, центральна частина зайнята напівпустелями Сахеля, на крайньому півдні і південному заході тягнуться савани. На півночі, півдні і сході – гірські масиви вис. до 1155 м. (г. Хомборі-Тондо). На крайньому північному сході Малі підноситься масивне плато Адрар-Іфорас (до 890 м).

Гідрографія[ред. | ред. код]

Головні судноплавні річки – Нігер і Сенегал. Річка Нігер, що бере початок у Ґвінеї, у верхній течії протікає територією Малі в межах плато, що має загальний схил до північного сходу. Нижче за Сегу русло річки розгалужується і утворює велику внутрішню дельту з численними протоками, озерами і болотами. У межах цієї дельти зведені великі гідротехнічні споруди, завдяки яким вода поступає по розподільних каналах на зрошування. Деякі з каналів прокладені по древніх руслах Нігеру.

На крайньому південному заході країни піщані плато висотою понад 600 м обрамовують рівнини у верхніх частинах басейнів Нігеру і його притоки Бані. Нижче внутрішньої дельти Нігеру знаходиться зона недавнього підняття земної кори, яке обумовило різкі зміни в конфігурації русла цієї річки на ділянці між містами Мопті і Гао.

Клімат[ред. | ред. код]

Клімат субекваторіальний (на півдні) і тропічний.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]