Географія Кот-д'Івуару

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мапа Кот-д'Івуара

Географія Кот-д'Івуару

Держава Кот-д'Івуар знаходиться в західній Африці. Межує на півночі з Малі та Буркіна-Фасо, на сході з Ганою, на заході з Ліберією та Гвінеєю, на півдні омивається Гвінейською затокою. Площа 322 463 км². Столиця Ямусукро. Рельєф: тропічні ліси на півдні, савана і низькі гори на півночі.

Рельєф[ред. | ред. код]

Рельєф досить плоский, профіль поверхні характеризується рівнинами і плато. Але на заході країни є висоти понад 1000 метрів над рівнем моря. Тут, прямо на кордоні з Гвінеєю, є Mont Nimba — найвища гора обох держав, з 1752 м. Південна частина Кот-д'Івуара — низовина, що підвищується на півночі, переходячи у нагір'я висотою 400–1800 м. Більш високі плато з зубчастими форми і зроблені з твердого матеріалу. Рівні, що лежать нижче є більш м'які форми і, як правило, зроблені з пухкої матеріалу. Домінуючим елементом на рівнинах і плато є залізисті кори, які видно на поверхні у вигляді іржі кольору пластин, але часто покритих піском, гравієм або інш. тонкого матеріалу.

Клімат[ред. | ред. код]

Клімат тропічний. Опадів 820 — 4000 мм на рік. Головні річки — Бандама та Комое. На узбережжі — тропічні ліси, на плоскогір'ї — савани.

Річки, озера[ред. | ред. код]

Насамперед тут чотири великі річки CAVALLY (700 миль), Sassandra (650 миль), Бандама (1050 км) і Comoe (1160 км). Інші важливі річки є притоками до них, або вони розташовані на узбережжі, які мають свої власні водозбори. Заслуговують на увагу Tabou, Nero, Сан-Педро, Боло, Niouniourou, Boubo, Agneby і Біа. Найбільші озера в країні: Коссе, Buyostausee і Ayaméstausee. Нарешті, є численні струмки і кілька водно-болотних угідь.

Література[ред. | ред. код]

  • L'Encyclopédie générale de la Côte d'Ivoire: le milieu et l'histoire, Nouvelles éditions africaines, Abidjan, Paris, 1978 (ISBN 2-7236-0542-6).