Географія Нігеру
Природа Нігеру


.
Розташування[ред. | ред. код]
Республіка Нігер, країна на заході Африки, межує на півночі з Нігерією і Лівією, на сході з Чадом, на півдні з Нігерією і Беніном, на заході з Буркіна Фасо і Малі. За розмірами Республіка Нігер одна з найбільших західноафриканських держав, але не має виходу до моря. Площа 1186408 км².
Рельєф[ред. | ред. код]
Більша частина території Нігеру розташована в пустелі Сахара, сх. частину країни займає піщана пустеля Тенере. У рельєфі виділяється плато вис. 200-500 м і останцеві масиви вис. до 1900 м в центрі країни (Аїр). В зоні пустель знаходиться 3/4 території Нігера і лише 1/4 – в зоні саван. На півночі, в пустелі Тенере і на плато Аїр, Джадо і інш. лише після дощів з'являється яскравий килим трав'янистих рослин, який тримається декілька тижнів, а потім засихає. У оазисах ростуть пальми.
Масив Аїр — що складений древніми кристалічними породами, прорваними вулканічними інтрузіями, поділяє країну на західну і східну частини. Його круті обривисті схили різко виділяються на фоні навколишнього плато. Аїр має загальний нахил на заході, де висоти досягають всього 700-800 м. Тут багато глибоких долин з сухими руслами річок (місцева назва «кору»), що епізодично наповнюються водою під час дощів. У центральній частині масиву середні висоти досягають 1300-1700 м. Тут розташовані найвищі точки країни – г. Тамгак (1988 м) і г. Ідукальн-Тагес (2022 м). На півночі Нігера знаходяться плато Мангені і Джадо, розчленовані глибокими каньйонами. Середні висоти плато 800-900 м (найвища точка 1054 м на плато Мангені). У південних районах країни переважають вирівнені плато, складені пісковиками, пісками і суглинками з окремими виходами кристалічних порід. Середні висоти 200-500 м. Монотонність рельєфу порушують сильно розчленоване плато Адар-Дучі на південний-схід від Тахуа і живописні гранітні горби в околицях Зіндера. Нігер розташований в одному з найспекотніших районів земної кулі. Клімат від тропічного до субекваторіального.
Гідрографія[ред. | ред. код]
Найбільша річка – Нігер. Найбільша річка країни Нігер отримує живлення за рахунок злив, дощів, що випадають в її верхів'ях. Долина Нігера – найважливіший сільськогосподарський район країни, в якому води річки широко використовуються для зрошування. Нігеру належить частина акваторії оз. Чад, яке часто міняє контури берегів і рівень води. Глибини коливаються від 1 до 4 м в залежності від кількості осадів і об'єму річкового стоку. Озеро багате рибою, але його береги, сильно зарослі травами і чагарником, грузькі і важкодоступні.
Див. також[ред. | ред. код]
Джерела[ред. | ред. код]
- Гірничий енциклопедичний словник : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Східний видавничий дім, 2004. — Т. 3. — 752 с. — ISBN 966-7804-78-X.
- L. Herrmann, K. Stahr and K. Vennemann. Atlas of Natural and Agronomic Resources of Niger and Benin, "Deutsche Forschungsgemeinschaft" (German Research Foundation), the University of Hohenheim. (No date). Accessed 2008-02-22.