Географія Нігеру

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Природа Нігеру

Карта Нігеру
Топографічна карта Нігеру
The Kaouar escarpment, forming an oasis in the Ténéré desert
The Erg of Bilma in the east of Niger
The fertile south of Niger near the Niger river

.

Розташування[ред. | ред. код]

Республіка Нігер, країна на заході Африки, межує на півночі з Нігерією і Лівією, на сході з Чадом, на півдні з Нігерією і Беніном, на заході з Буркіна Фасо і Малі. За розмірами Республіка Нігер одна з найбільших західноафриканських держав, але не має виходу до моря. Площа 1186408 км².

Рельєф[ред. | ред. код]

Більша частина території Нігеру розташована в пустелі Сахара, сх. частину країни займає піщана пустеля Тенере. У рельєфі виділяється плато вис. 200-500 м і останцеві масиви вис. до 1900 м в центрі країни (Аїр). В зоні пустель знаходиться 3/4 території Нігера і лише 1/4 – в зоні саван. На півночі, в пустелі Тенере і на плато Аїр, Джадо і інш. лише після дощів з'являється яскравий килим трав'янистих рослин, який тримається декілька тижнів, а потім засихає. У оазисах ростуть пальми.

Масив Аїр — що складений древніми кристалічними породами, прорваними вулканічними інтрузіями, поділяє країну на західну і східну частини. Його круті обривисті схили різко виділяються на фоні навколишнього плато. Аїр має загальний нахил на заході, де висоти досягають всього 700-800 м. Тут багато глибоких долин з сухими руслами річок (місцева назва «кору»), що епізодично наповнюються водою під час дощів. У центральній частині масиву середні висоти досягають 1300-1700 м. Тут розташовані найвищі точки країни – г. Тамгак (1988 м) і г. Ідукальн-Тагес (2022 м). На півночі Нігера знаходяться плато Мангені і Джадо, розчленовані глибокими каньйонами. Середні висоти плато 800-900 м (найвища точка 1054 м на плато Мангені). У південних районах країни переважають вирівнені плато, складені пісковиками, пісками і суглинками з окремими виходами кристалічних порід. Середні висоти 200-500 м. Монотонність рельєфу порушують сильно розчленоване плато Адар-Дучі на південний-схід від Тахуа і живописні гранітні горби в околицях Зіндера. Нігер розташований в одному з найспекотніших районів земної кулі. Клімат від тропічного до субекваторіального.

Гідрографія[ред. | ред. код]

Найбільша річка – Нігер. Найбільша річка країни Нігер отримує живлення за рахунок злив, дощів, що випадають в її верхів'ях. Долина Нігера – найважливіший сільськогосподарський район країни, в якому води річки широко використовуються для зрошування. Нігеру належить частина акваторії оз. Чад, яке часто міняє контури берегів і рівень води. Глибини коливаються від 1 до 4 м в залежності від кількості осадів і об'єму річкового стоку. Озеро багате рибою, але його береги, сильно зарослі травами і чагарником, грузькі і важкодоступні.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]