UA: Львів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«UA: Львів»
Філія НСТУ «Львівська регіональна дирекція»
Країна Україна Україна
Місто реєстрації Львів Львів
Слоган Твій рідний канал
Зона мовлення Львівська область Львівська область
Час мовлення

07:00 - 10:00

13:30 - 21:00
Засновник Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Власник(и) Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Керівник(и) Микола Шевчук
Заснована 24 грудня 1957
Ранні назви ТРК «Львів»
12 канал
Мова мовлення Україна Українська
Інтернет http://www.lviv.tv

«UA: Львів» (філія НСТУ «Львівська регіональна дирекція») (раніше — Льві́вська обласна́ держа́вна телерадіокомпа́нія, Львівська ОДТРК, ЛОДТРК) — обласна державна телерадіокомпанія Львівської області з головним офісом у Львові. До Львівської ОДТРК входить: телеканал «UA:Львів» та радіостанція «Львівське радіо».

Львівська обласна державна телерадіокомпанія створена 24 грудня 1957 року. Тоді також було відкрито телевежу на Високому Замку.

З 2017 року є філією українського Суспільного мовлення — Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Історія[ред. | ред. код]

Львівська обласна державна телерадіокомпанія була однією з перших обласних телерадіокомпаній в УРСР. На першому етапі охоплювала своєю творчою увагою територію всієї Західної України: Львівську, Івано-Франківську, Тернопільську, Волинську, Рівненську, Чернівецьку та Закарпатську області. Така потужна структура утворювалась фахівцями, що прийшли сюди з різних творчих і технічних сфер — кіностудій, радіостанцій, театрів, консерваторій і, звісно, газет.

Сьогодні ЛОДТРК забезпечує щоденне 16-годинне мовлення на телебаченні (12 канал) та 2,5-годинне мовлення на радіо (1 канал УР).

18 травня — ТРК «Львів» отримав логотип «UA: Львів».

Телеканал перейшов на 16:9.

Львівське радіо[ред. | ред. код]

Найдавніші документи організацій, правонаступником яких є теперішнє «Львівське радіо», датовані березнем 1940 року, а у воєнний час вони починають свій відлік з 16 серпня 1944 року. В основному це мікрофонні матеріали, фінансові звіти та постанова бюро Львівського обкому КПУ від 16.08.1944 року «Про радіообслуговування населення області», яким установлено не менш як 4-годинну роботу районних радіовузлів.

У повоєнні роки відбувалось зростання тривалості ефірного часу, збільшення зони обслуговування та технічне переозброєння радіокомплексу, запроваджувались нові форми роботи, програми, рубрики тощо.

У квітні 1960 року розпочалась підготовка до повного переводу місцевого радіомовлення на УКХ-ЧМ передавачі.

У 1966-67 роках запроваджується трьохпрограмне провідне радіомовлення.

З липня 1968 року почали виходити передачі Ростовського-на-Дону та Ряшівського (Жешовського) радіо.

У 1964 році Львівське радіо започаткувало популярну передачу на міські теми «Рідне місто моє», найкращі традиції якої сьогодні продовжує програма «Місто». Перша передача, яка вийшла 1 червня у День захисту дітей, була присвячена цій темі, а також у ній йшлося про роботу науковців Львівського інституту охорони матері і дитини, про перший львівський трамвай, спорудження готелю «Інтурист», кооперативне будівництво у Львові та міські новини.

21 жовтня 1958 року на засіданні обласного комітету по радіомовленню і телебаченню прийнято рішення "про запровадження позивних Львівського радіо… використавши для цього мотив з гімну (на слова Івана Франка — В. К.) «Вічний революціонер».[1]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]