Львівська обласна державна телерадіокомпанія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
ТРК «Львів»
Повна назва Національна телекомпанія України «Львівська регіональна дирекція»
Країна Україна Україна
Місто реєстрації Львів Львів
Слоган Твій рідний канал
Зона мовлення Львівська область Львівська область
Засновник Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Власник(и) Державний комітет телебачення і радіомовлення України
Керівник(и) Микола Шевчук
Заснована 24 грудня 1957
Мова мовлення Україна Українська
Інтернет http://www.lodtrk.org.ua/

Національна телекомпанія України «Львівська регіональна дирекція» (раніше - Льві́вська обласна́ держа́вна телерадіокомпа́нія, Львівська ОДТРК, ЛОДТРК) — обласна державна телерадіокомпанія Львівської області з головним офісом у Львові. До Львівської ОДТРК входить: телеканал «Львів» та радіостанція «Львівське радіо».

Львівська обласна державна телерадіокомпанія створена 24 грудня 1957 року. Тоді також було відкрито телевежу на Високому Замку.

Історія[ред.ред. код]

Львівська обласна державна телерадіокомпанія була однією з перших обласних телерадіокомпаній в УРСР. На першому етапі охоплювала своєю творчою увагою територію всієї Західної України: Львівську, Івано-Франківську, Тернопільську, Волинську, Рівненську, Чернівецьку та Закарпатську області. Така потужна структура утворювалась фахівцями, що прийшли сюди з різних творчих і технічних сфер — кіностудій, радіостанцій, театрів, консерваторій і, звісно, газет.

Сьогодні ЛОДТРК забезпечує щоденне 16-годинне мовлення на телебаченні (12 канал) та 2,5-годинне мовлення на радіо (1 канал УР).

Львівське радіо[ред.ред. код]

Найдавніші документи організацій, правонаступником яких є теперішнє «Львівське радіо», датовані березнем 1940 року, а у воєнний час вони починають свій відлік з 16 серпня 1944 року. В основному це мікрофонні матеріали, фінансові звіти та постанова бюро Львівського обкому КПУ від 16.08.1944 року «Про радіообслуговування населення області», яким установлено не менш як 4-годинну роботу районних радіовузлів.

У повоєнні роки відбувалось зростання тривалості ефірного часу, збільшення зони обслуговування та технічне переозброєння радіокомплексу, запроваджувались нові форми роботи, програми, рубрики тощо.

У квітні 1960 року розпочалась підготовка до повного переводу місцевого радіомовлення на УКХ-ЧМ передавачі.

У 1966-67 роках запроваджується трьохпрограмне провідне радіомовлення.

З липня 1968 року почали виходити передачі Ростовського-на-Дону та Ряшівського (Жешовського) радіо.

У 1964 році Львівське радіо започаткувало популярну передачу на міські теми «Рідне місто моє», найкращі традиції якої сьогодні продовжує програма «Місто». Перша передача, яка вийшла 1 червня у День захисту дітей, була присвячена цій темі, а також у ній йшлося про роботу науковців Львівського інституту охорони матері і дитини, про перший львівський трамвай, спорудження готелю «Інтурист», кооперативне будівництво у Львові та міські новини.

21 жовтня 1958 року на засіданні обласного комітету по радіомовленню і телебаченню прийнято рішення "про запровадження позивних Львівського радіо… використавши для цього мотив з гімну (на слова Івана Франка — В. К.) «Вічний революціонер».[1]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Лев, якого зображено на Гербі Львова Це незавершена стаття про Львів.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.