Путін — хуйло

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Приклад вживання гасла, Луганськ
Пісня у виконанні ультрас Шахтаря і Металіста
Володимир Путін
Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg Оригінальний варіант пісні у виконанні фанатів ФК «Металіст» у Харкові, який отримав масове поширення.
Nuvola apps kaboodle.svg Power-mix «Путін — хуйло!»

«Путін — хуйло!» (МФА: ['putʲɪn xʊj'lo], рос. Путин — хуйло!) — приспівка футбольних вболівальників, українська пісня (за деякими класифікаціями — народна[1][2][3]), інтернет-мем, який став популярним після російської інтервенції в Україну 2014 року серед противників політики Президента Російської Федерації Володимира Путіна як в Україні, так і за її межами.

Слова[ред.ред. код]

« Пу-тін хуй-ло
ла-ла ла-ла ла-ла ла-ла
ла-ла ла-ла ла-ла ла-ла
ла-ла ла-ла ла-ла ла-ла
 »

Нерідко ця приспівка виконується а капела, іноді — за допомогою музичного супроводу та багаторазово повторюється, перемежовуючись із переспівками «ла-ла-ла-ла», інколи також вживають «ло-ло-ло-ло» для рими зі словом «хуйло».

Історія[ред.ред. код]

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg Кричалка про Суркіса на трибунах стадіону «Металіст» у серпні 2013 року
Виконання пісні на НСК «Олімпійський» перед концертом «Океану Ельзи»

Вираз — рімейк старої кричалки фанатів «Металіста» про екс-президента ФФУ Григорія Суркіса[4]. Уперше документально зафіксована в Харкові 30 березня 2014 року, коли пісню виконали на спільному марші фанати «Металіста» і «Шахтаря»[5]. Згодом пісню підхопили фани інших футбольних клубів, зокрема «Динамо» [6], «Десни»[7], «Карпат»[8], «Ворскли»[9] та ін.

Імовірно, мелодію та слова «ла-ла-ла…» запозичено з пісні «Гимн СССР» у виконанні колишнього харківського гурту «5'nizza», який відомий і популярний у Харкові, і котрий, у свою чергу, запозичив цю мелодію з пісні Пета Буна «Speedy Gonzales».

Перший відеоролик з накладеним відеорядом на сервісі YouTube було завантажено 4 квітня під назвою «инцидент на параде в Москве Путин хуйло Хит лета 2014 года»[10].

У травні 2014 року кавер-версію пісні записав гурт «Телері», слова якої були дещо видозмінено щоб уникнути нецензурного тексту — «Путін hello», втім, у сюжеті відеокліпу героя пісні піддають тортурам у вигляді насильного годування традиційним українським продуктом — салом[11][12].

Пісня швидко стала хітом[13], і в червні з'явився перший запис, виконаний за участю українських туристів за кордоном — в Лос-Анджелесі[14].

Також хітовості цій кричалці додав мікс від українських хлопців Raft Tone & Vorobskix, що зробили мешап — «W&W & Blasterjaxx — Путин Хуйло vs. Rocket (Raft Tone & Vorobskix Mashup) [feat. Ultras FCMK & Ultras FCSD]». Фейк-відео, на якому найкращий діджей світу (за версією DJ Mag Top 100 2013) Hardwell грає цей мікс, навіть потрапило до деяких новинних порталів.

Також користувачі інтернету створили плаґін для веб-браузера Google Chrome, який автоматично замінює на сторінках, що переглядаються, всі слова «Путін» на слово «Хуйло» у відповідних відмінках.[15]

Увагу численних медіа привернув факт створення про цю приспівку окремих статей у Вікіпедіях різними мовами.[16]

Виконавці[ред.ред. код]

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg Пісня у виконанні в.о. міністра закордонних справ Андрія Дещиці (Посольство РФ, Київ)
Nuvola apps kaboodle.svg Пісня у виконанні народного депутата Олега Ляшка у Тернополі
Олег Ляшко — один із перших політиків, хто заспівав цю пісню

Спочатку була відома як кричалка ультрас «Металіста» і «Шахтаря»[17], але пізніше пісню підхопили й фанати закордонних футбольних клубів, серед яких німецькі, французькі та інші[18], а через невеликий проміжок часу пісня набула популярності не тільки серед українського народу, а й серед населення інших країн, зокрема, Мексики[19][20], Італії[21] Японії[22], США[23], Канади, Західної Європи та ін.

Також на своїх концертах цю пісню виконували «Друга ріка» та Кузьма[24][25], Фолькнери[26], а також Mad Heads[27].

Відомий нідерландський DJ-продюссер Hardwell[en] у рамках фестивалю Tomorrowland[en] створив ремікс пісні футбольних фанатів, що вперше заспівали про Путіна[28].

У виконанні українських політиків[ред.ред. код]

Особливого значення набули публічні виконання цієї пісні українськими політиками. 17 травня її публічно виконував в Івано-Франківську народний депутат України Олег Ляшко[29][30].

Інцидент з А. Дещицею[ред.ред. код]

14 червня на мітингу біля російського посольства в Києві тодішній в.о. міністра закордонних справ України Андрій Дещиця[31][32] намагався заспокоїти мітингарів і в процесі спілкування повторив за ними слова з пісні. Це набуло широкого резонансу. Публічно висловили своє обурення вчинком високопосадовця представники російської влади[33], зокрема, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, а голова Комітету з міжнародних справ Держдуми РФ Олексій Пушков[ru] закликав Президента України Петра Порошенка звільнити Дещицю з посади. Водночас посол США в Україні Джеффрі Пайєтт вважає, що Дещиця — «досвідчений дипломат», який «намагався вирішити небезпечну ситуацію»[34]. На думку політичного оглядача Назарія Занози, пісня «Путін — хуйло», пролунавши з вуст високопоставленої особи, «десакралізувала» Путіна в очах його підданих, позбавивши «образу всемогутнього царя-батюшки, сакральної персони, Божого помазаника, всемогутнього керівника, „Світового лідера“, як його люблять називати підлабузники».[35] Невдовзі після інциденту А. Дещиця втратив посаду в.о. міністра, проте плани П. Порошенка щодо ротації кадрів були відомі задовго до інциденту[36], відтак невідомо, чи рішення П. Порошенка було вмотивоване виконанням цієї пісні (і якщо так, то якою мірою).

Переклади[ред.ред. код]

На початку квітня 2014 року зусиллями фанів кишинівського «Зімбру» кричалку було перекладено румунською мовою. Румунською її назва звучить як «Putin — poponar!»[37].

Значного міжнародного резонансу вираз набув після його виконання Андрієм Дещицею, через що закордонні ЗМІ зіткнулися з проблемою дослівного перекладу її тексту[38]. Бельгійське видання «EurActiv» переклало англійською мовою слово «хуйло» як англ. dickhead[39][40], водночас британське видання «The Guardian» зазначило, що дане слово також можна перекласти як англ. fucker[38][41].

Угорське видання «444» переклало слово «хуйло» як угор. faszfejet, faszfej[42][43], французькою у словнику «Dictionnaire de russe argotique et familier» це слово вдалося перекласти як фр. tête de nœud з варіантами «connard», «couillon»[44] а в'єтнамська агенція Tuoitre.vn — як в'єт. thằng khốn[42][45].

Значення[ред.ред. код]

Одразу після появи пісні журналіст інтернет-видання Колонкер Іван Оберемко висловив тезу, що Володимир Путін увійде в історію як «Володимир Хуйло» (на противагу Ярославу Мудрому, Карлу Великому, Річарду Левове Серце тощо).[46] Усталеність та справедливість прізвиська Хуйло відзначають і інші автори[47][48][49].

У травні 2014 цей вираз увійшов до Urban Dictionary (відомого онлайн-словника англомовного сленгу) як синонім Владімір Путін[50][51] з визначенням[52]:

A person who cant be trusted, who is full of shit and he knows that, but still behaves like he does believe in his words. Also a synonym for «Vladimir Putin».
Людина, якій не можна довіряти, яка вщерть заповнена брехнею і знає про це, але поводиться так, неначе вірить у свої слова. Також синонім для «Владімір Путін»

Цей факт відзначили ЗМІ, наприклад, Українська правда[53] та Gazeta.ua[54] в Україні, Белгазетаen в Білорусі.[55]

Поширення мему[ред.ред. код]

Напис на суміші української та російської мов «путін хэлоу» у Керчі
 • Статус народної пісні підтверджується значним поширенням цього мему. За даними на 8 липня 2014 року пошукова система Google на запит українською «путін хуйло» дає 882 000 результатів [8]. За даними на цю саму дату, оригінальний (найперший) відеокліп зі спільної ходи ультрас ФК Металіст+Шахтар у Харкові, що відбулася 30 березня 2014 року, набрав понад 900 000 переглядів [9] (завантажено на ютуб 30 березня 2014 року), а відеоролик пісні у виконанні в.о. міністра закордонних справ Андрія Дещиці — за 10 днів набрав понад два мільйони переглядів.
 • Пісня про Путіна вже лунає в українських клубах[56].
 • У містах України встановлюють білборди з написом «Путін Ху*ло». Перші білборди з'явилися в Мукачевому[57][58] і Кіровограді[59][60].
 • Народні депутати на пленарних засіданнях з'являються у футболках із написом «ПТН ХЛО»[61].
 • Коментатор «Першого національного» Андрій Столярчук не стримав емоцій під час матчу другого туру Чемпіонаті світу з футболу 2014 між збірними Бельгії і Росії (1:0). На 88-ій хвилині, коли «Червоні дияволи» забили переможний гол у ворота росіян, Столярчук заспівав другу частину народного хіта[62]. А на самому стадіоні під час цього матчу вболівальники тримали плакат із написом «PUTIN HUILO»
 • Дзержинський районний суд Харкова засудив трьох активістів місцевого Євромайдану до виправних робіт за скандування 24 червня 2014 року пісні[63]. Чоловіків було звинувачено в порушенні статті 173 Кодексу про адміністративні правопорушення («дрібне хуліганство»). 8 липня справа мала розглядатися в апеляційному суді. У коридорі активісти, яких не пустили до зали, мотивуючи це браком місця, почали співати «Путін — хуйло», і засідання було перенесено на тиждень[64].
 • В інтернет-магазинах, зокрема у відомому американському Zazzle[en], з'являються пропозиції про продаж футболок із написом «Putin Huylo»[65].
 • Торт із написом «Х…ло» презентували 20 червня російському консульству в місті Вінніпег (Канада). Цю подію було перекручено в російській телепрограмі «Вести», де стверджувалось, що подарунок з лайливим написом призначався російським дітям[66].
 • Українські астрономи спільно з міжнародними колегами на прохання одеських активістів назвали зірку «Putin-Huilo!». Зірку назвали в рамках проекту «PALE BLUE DOT», який проводить міжнародна організація «White Dwarf Research Corporation» з метою підтримки астрономічних пошуків. Небесні координати зірки: пряме сходження: 18h 59m 47.09s, Схил: 46° 26' 44", зоряна величина: 11. Номер зірки в міжнародному каталозі: KIC 9696936. Міжнародний астрономічний каталог Kepler фіксує довічну назву зірки[67][68].
 • Українська поетеса Надія Таршин 3 липня 2014 опублікувала вірш «Росіяни, хто при пам'яті, зупиніть своє ху…ло…».[69]
 • 6 липня 2014 на Манежній площі Москви було затримано дев'ятьох учасників акції протесту в рамках Стратегії-6 (проводиться 6 числа кожного місяця на підтримку політв'язнів). Учасники акції тримали розтяжку зі словами «Свободу політв'язням!» і підспівували популярну в Україні пісню про Путіна[70].
 • 7 липня 2014 року у Болгарії міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова зустріли криками «Путін — хуйло!» і «Тут не Москва[71].
 • Слова й музику пісні частково використано в композиції Ореста Лютого, присвяченій взяттю Слов'янська військами АТО[72].
 • Військовослужбовці в зоні АТО, у Слов'янську, привітали міністра МВС Авакова відомою кричалкою[73].
 • Гурт «Нікополь-2» оприлюднила свою версію нецензурної пісні про Путіна[74][75].
 • На сайті інтернет-фольклору Енциклопедія Драматика та у словнику сленгу «Мислово»[76] є статті, присвячені цій пісні.
 • На першій шпальті випуску газети «Житомир-Онлайн» від 4 липня замість назви було написано «Путін — хуйло»[77].
 • На матчі 2-го кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів проти «Актобе» уболівальники тбіліського «Динамо» заспівали відомий хіт про президента Росії Володимира Путіна[78].
Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg Пісня на каналі Erich Hartmann під музику із кінофільму про Буратіно
 • 17 липня 2014 р. на каналі Erich Hartmann в YouTube з'явилося відео із самодіяльним записом пісні зі словами «Путін — хуйло!», що є пародією на вступну й фінальну пісню з мюзиклу «Буратіно» (музика Олексія Рибникова). За чотири дні це відео переглянули понад 250 тисяч разів.[79]

Галерея[ред.ред. код]

ПТН — ПНХ[ред.ред. код]

Номерні знаки з абревіатурою «ПТН ПНХ»

ПТН ПНХ — скорочення від «Путін — пішов на хуй» («пнх» — сленгове скорочення).

Львівські кондитери виготовляють Путіна з молочного шоколаду в тюремному вбранні, називається десерт «ПТН ПНХ»[Джерело?].

Шоколадка птн-пнх "Львівська шоколадна фабрика". Також в асортименті він є з ядерною бомбою в руках і в гамівній сорочці.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

 1. Дещиця приєднався до виконання народної пісні про Путіна
 2. Новости Казахстана. Украинская народная песня про Путина
 3. Информационное агентство «ОстроВ»: «Из песни слов не выкинешь! Народный шлягер»
 4. Украинские ультрас: глобальное перемирие(рос.)
 5. Оригінальний виступ. на YouTube
 6. [1]
 7. [2]
 8. [3]
 9. [4]
 10. [5]
 11. «Новий хіт "Путін, hello" підірвав інтернет». ТСН. 
 12. «Песня "Путин, hello" группы "Телери" взорвала интернет». 
 13. ««ПУТИН - ХУ*ЛО! »: 15 лучших доказательст (фото)». Медіа-таблоїд "Дуся". 
 14. «ХИТ «ПУТИН - ХУ@ЛО!» теперь поют и в Лос-Анджелесе (відео)». 
 15. Xλlo. Google Chrome.
 16. Леся Шовкун (2014-06-18). «Путін? «Ла-ла-ла»!». Україна молода, Номер 086 за 18.06.2014. 
 17. ТСН. Украинский хит шагает по планете
 18. ТСН. Начали петь даже немецкие болельщики
 19. Мексиканська версія
 20. Мексиканці виконали пісні «Путін х*йло»
 21. Італійці виконали пісні «Путін х*йло»
 22. Японська версія
 23. Песня стерла границы и шагает по планете
 24. Гурт «Друга ріка» виконав пісню про Путіна.
 25. В Івано-Франківську Кузьма передав привіт Путіну
 26. [6]
 27. [http://www.youtube.com/watch?v=GRLC6vpnKxM ПТН-ХЛО от «Мед Хедс». Мотофест "Тарасова Гора — 2014 ]
 28. [7]
 29. Олег Ляшко заспівав новий український хіт
 30. «ОЛЕГ ЛЯШКО ЗАСПІВАВ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ "ПУТІН Х..ЛО! ЛА-ЛА-ЛА-ЛА..." (ФОТО+ВІДЕО)». 
 31. «Путин х*йло» — заявил министр иностранных дел Дещица
 32. Глава украинской дипломатии выступил на митинге
 33. В РФ відреагували на Дещицю: в грубій формі вимагають його відставки
 34. The Guardian: Ukraine minister's abusive remarks about Putin spark diplomatic row (англ.)
 35. «Від Путіна-переможця до Путіна-х**ла один крок». 
 36. «Песню украинского комментатора о Путине на YouTube посмотрели уже более полумиллиона раз». 
 37. ULTRAŞI ZIMBRU // Putin — poponar! — Deschide (рум.)
 38. а б В Брюсселі пояснили, як називати Путіна англійською. Але єдності в світових ЗМІ немає
 39. Брюссельське видання пояснило, як називати Путіна англійською
 40. Ukrainian minister swears at Putin(англ.)
 41. Ukraine minister's abusive remarks about Putin spark diplomatic row(англ.)
 42. а б Мировые СМИ пытаются перевести оскорбления Дешицы о Путине: dickhead, thằng khốn, faszfejet(рос.)
 43. Faszfejnek nevezte Putyint az ukrán külügyminiszter(угор.)
 44. Dictionnaire de russe argotique et familier
 45. Ngoại trưởng Ukraine xúc phạm «thô tục» Tổng thống Nga Putin(в'єтн.)
 46. Украинское прозвище Владимира Путина: Дао неудачника — Іван Оберемко для «Колонкера» (рос.)
 47. ‘Khuilo’: The offensive term that has attached itself to Putin на сайті washingtonpost.com (англ.)
 48. Передісторія війни на сайті ua.tribuna.com
 49. Карл Волох про Путіна у фейсбуку
 50. «Статья Путин "huylo" появилась в американском словаре сленга». MR7. May 30, 2014. Процитовано May 30, 2014. 
 51. «Благодаря песне про Путина в английском языке появилось слово "huylo"». Vlasti.net. June 17, 2014. Процитовано June 22, 2014. 
 52. Urban Dictionary. huylo
 53. «Американський словник згадав Путіна, пояснюючи слово "huylo".». Українська правда. May 30, 2014. Процитовано May 30, 2014. 
 54. «Слово Huylo вошло в словарь английского сленга Urban Dictionary». Gazeta.ru. May 29, 2014. Процитовано May 29, 2014. 
 55. «Путин попал в американский словарь сленга». Белгазета. June 2, 2014. Процитовано June 2, 2014. 
 56. Хіт про Путіна увірвався в клубне життя
 57. На в'їзді до Мукачева з'явився білборд «Путін — х**ло» (ФОТО)
 58. http://newsprolife.com.ua/v-mukachevo-povesili-bilbord-pro-putina
 59. В Кировограде перед надписью на билборде останавливаются даже водители
 60. Кировоградцы тоже «любят» Путина
 61. Марія Матiос прийшла до парламенту у футболці з написом «ПТН ХЛО»
 62. Коментатор матчу Бельгія — Росія заспівав частину хіта про Путіна. ВІДЕО
 63. Активіст Євромайдана отримав 50 годин виправних робіт за скандування матюкливої фрази про Путіна
 64. Харківські активісти заспівали пісню про Путіна в залі суду
 65. Zazzle. Featured Products
 66. Ложь: сторонники Майдана в Торонто принесли детям торт с матерной надписью
 67. Тепер в космосі знатимуть, що «Путін-х…ло», — з'явилася зірка з такою назвою
 68. (рос.) Во Вселенной появилась звезда под названием «Путин — Х…ло!» (ФОТО)
 69. Надія Таршин (2014-07-03). ««Росіяни, хто при пам'яті, зупиніть своє ху…ло…»». 
 70. Прямо под Кремлем большая группа людей спела известную песню о Путине, многих задержали
 71. Welcoming Mr. Lavrov to Sofia, Bulgaria. July 7th 2014: «Putin Huylo»
 72. Орест Лютий — «Путін от'єбісь»
 73. Аваков навчає солдат вигуку Путін Хуйло
 74. путин хуйло — DANCE CLUB MUSIC группа «Никополь-2»
 75. Путин-Хуйло — DANCE CLUB MUSIC группа «Никополь-2»
 76. Х…ло, Gazeta.ua
 77. ПТН ХЙЛ: газету «Субота» підтримали «Поліські новини» на сайті газети «Житомир-Онлайн»
 78. Грузинські фанати заспівали хіт про Путіна під час матчу Ліги чемпіонів
 79. http://www.youtube.com/watch?v=tjh6ws1dkhU

Посилання[ред.ред. код]