Путін — хуйло

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Путін — хуйло
Putin huylo! collage.jpg
Підпис зображення: Верхній ряд: написи на парканах в Луганську та Броварах. По середині: Володимир Путін, написи біля Посольства РФ в Києві та Посольства РФ в Канаді. Нижній ряд: напис на автомобілі та на паркані
Назва на честь: Путін Володимир Володимирович
Поява: 2014-й рік, під час російської інтервенції в Україну
Відома завдяки: ультрас Металіста, Динамо та Шахтаря
Аудіофайл:
Відомі виконавці: Олег Ляшко, Андрій Дещиця

«Путін — хуйло!» (МФА: ['putʲɪn xʊj'lo]; англ. Putin — khuylo (huilo, huylo, khuilo, or xujlo); рос. Путин — хуйло) — спочатку приспівка футбольних уболівальників, яка стала відомою внаслідок російської інтервенції в Україну 2014 року. Пізніше — народна пісня[1][2][3] та інтернет-мем, що набув популярності серед противників політики Президента Російської Федерації Володимира Путіна як в Україні, так і за її межами. «Всенародний культурний мем»[4] отримав величезний резонанс в міжнародній пресі і став широко використовуватися не тільки вітчизняними, а й численними закордонними виконавцями, особливо в акціях протесту. «Пісня про Путіна» згодом поширилась у всіх сферах людського життя: у політиці і астрономії, у релігіі і футболі, у кулінарії і рекламі, у зоні АТО і мультиплікації, в Інтернеті і народній творчості.

Український письменник та активіст Громадського сектора Євромайдану Отар Довженко так прокоментував сакральне значення пісні:

« Ми дивилися на російського президента як на злого генія, надприродну деструктивну істоту, здатну підкорити Україну своєю гігантською силою волі. А потім прийшли футбольні фанати, отак от просто взяли і десакралізували імператора зла. Тепер Путін - хуйло, ну і все [5].  »

Слова

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg Оригінальний варіант пісні у виконанні фанатів ФК «Металіст» у Харкові, який отримав масове поширення.
Nuvola apps kaboodle.svg Power-mix «Путін — хуйло!»
Nuvola apps kaboodle.svg Російська версія — все на «Ла-ла-ла ...»
Nuvola apps kaboodle.svg «ЦАРЬ», репер Бак
« Пу-тін хуй-ло
ла-ла ла-ла ла-ла ла-ла
ла-ла ла-ла ла-ла ла-ла
ла-ла ла-ла ла-ла ла-ла
 »

Цю пісню співають переважно а капела й уживають багаторазові повтори основного тексту з переспівками «ла-ла-ла-ла», інколи «ло-ло-ло-ло» — для рими зі словом «хуйло». Жителі Японії, наприклад, виспівують «ра-ра-ра-ра», адже в японській мові відсутній звук «л»[6][7] .

У виконавців цієї пісні в Росії часом виникають труднощі, оскільки, як стверджує правозахисник Роман Толмачов, «для них це серйозна небезпека опинитися в суді, програти його, позбутися майна і перетворитися зі звичайної людини в постійного боржника»[8]. Тому громадяни Росії часто співають пісню без згадки імені їхнього президента[9].

Стосовно переспівок «ла-ла-ла», Олександр Мотиль, професор політології з Ратгерського університету (США) висловився так:

« якщо ви бажаете висловити свої погляди стосовно Путіна, все що вам потрібно зробити, це сказати, "ла-ла-ла-ла-ла-ла", і все буде абсолютно ясно.[10]  »

Також ритмічний малюнок цієї «класичної» мелодії використовується іншими виконавцями. Наприклад, одіозний репер Бак (Володимир Єлізаров), учасник шоу «Х-фактор» сезону 2013 року, написав пісню про «царя Путіна», в якій текст приспіву повторює ритмічний малюнок мелодії «Путін — хуйло»[11].

Музика

Ноти пісні «Путін — хуйло!» на мелодію «Speedy Gonzales»
Nuvola apps kview.svg Зовнішні медіафайли
Музика «Путін — хуйло»
Зображення
Searchtool.svg Слова і музика ФК Металліст, акорди для гітари (плакат).
Відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg Чернігівський духовий оркестр грає «Путін — хуйло»

Імовірно, музику та слова сегменту «ла-ла-ла…» запозичено з пісні «Гімн СРСР» колишнього харківського гурту «5'nizza», відомого і популярного в Харкові[12]. Цей гурт, своєю чергою, перейняв гук із пісні американського співака і композитора Дейвіда Гесса «Speedy Gonzales» (1961)[13][14], «жалібного плачу молодої мексиканської дівчини», знаного у виконанні його співвітчизниці — співачки Робін Ворд («Speedy Gonzales»,1962)[15]. Пізніше цей гук фактично використали Елтон Джон і Берні Топін у шляґері «Крокодиловий Рок[en]» (1972)[16].

« Лa лa лaааааааааа, лa лa лa лa лa лa лa лaааааааааа, лa лa лa лa лa лa лa лaааааааааа, лa лa лa лa лa лa лa лaаааааааааа.  »

Провівши профессіональній формотворчий аналіз мелодій «Путін — хуйло» [17] блоґер Півтон Безвухий дійшов висновку, що

« ...популярність цієї пісні пов'язана не тільки з суто політичними причинами, але й з причинами властиво мистецькими - вона написана з тонким відчуттям формотворення, із граничною концентрацією ідеї протиставлення Імперативу і Коментаря, Імперіалізму і Постмодерну, Минулого і Майбутнього, врешті - Зла і Добра. І в той же час - майстерно виписаним "вічним двигуном", що надає пісні безкінечний енергетичний потенціал.  »

В YouTube з'явилися відеоуроки навчання грі на музичних інструментах цієї популярної української народної пісні [18][19][20][21].

Історія

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg Кричалка про Суркіса на трибунах стадіону «Металіст» у серпні 2013 року
Nuvola apps kaboodle.svg Історія поширення «всенародного культурного мема» (до скандала с Дещицей), Телеканал ТВі (16.06.2014)
Nuvola apps kaboodle.svg Історія поширення мема. Про "Путин Х*йло" и Андрія Дещицю, 5 канал (23.06.2014)
Nuvola apps kaboodle.svg Литовські баскетбольні фанати скандують «Путін — хуйло!» (дата публікації 07.11.2014)
Виконання пісні на НСК «Олімпійський» перед концертом «Океану Ельзи»
Фанатська кричалка

Як ствердив Максим «Ковбой», лідер угруповання харківських футбольних фанів «Free Land Ultras»,[22] текст пісні — це ремейк старої приспівки уболівальників «Металіста» про екс-президента ФФУ Григорія Суркіса[23]:

« Це — стара кричалка харківського «​​Металіста» часів ворожнечі Суркіса з Ярославським (президентом ФК «Динамо» з екс-власником «Металіста»). Тільки замість Путіна там був Суркіс, Ярославський його недолюблював. Заміна ворога у зв'язку з ситуацією сталася нескладним чином. Тому нинішня приспівка стала набагато популярнішою, ніж стара.  »

Уперше приспівку документально зафіксовано в Харкові 30 березня 2014 року, коли її виконали на спільному марші фани «Металіста» і «Шахтаря» [24].

Наступного дня, 31 березня, Голова правління ІЦ “Майдан Моніторинг” Наталія Зубар написала звернення до «Національної експертної комісіі України з питань захисту суспільної моралі»[25] з проханням оцінити вплив «такого перформансу» на стан суспільної моралі і надати висновок Комісії з цього приводу[26]. 8 квітня Наталія отримала відповідь [27] з відмовою проведення експертного дослідження у зв'язку з тим, що інтернет сторінка не знайдена[28].

11 квітня автори білоруської Вікіпедії познущались над сторінкою президента Російської Федерації Володимира Путіна. Дописувачі Вікіпедії додали до імені російського президента гасло українських футбольних фанатів, яке вже стало інтернет-мемом [29].

Згодом приспівку швидко підхопили вболівальники інших футбольних клубів, зокрема київського «Динамо»[30], «Десни»[31], «Карпат»[32], «Ворскли»[33] та інших.

Відеоролики із накладеним відеорядом

Перший відеоролик із накладеним відеорядом на сервісі YouTube завантажено 4 квітня 2014 року під назвою: «Інцидент на параді в Москві Путін хуйло Хіт літа 2014 року»[34]. А 11 квітня в YouTube з'явився інший відеоролик з накладеним відеорядом під назвою «Рower-mix. Путін — хуйло!», ще популярніший: станом на 2 листопада 2014 року цей ролик переглянули понад 650 тисяч разів. Ролик був накладений на кадри відомого польського історичного фільму «Вогнем і мечем» (1999) режисера Єжи Гоффмана[35][36] . Але після цього, 17 квітня, в YouTube з'явився ще один відеоролик з накладеним відеорядом під назвою «Путін хуйло! САМЕ СВІЖЕ!» під латиноамериканську музику. Цей ролик переглянули вже понад 850 тисяч (850.000) разів станом на 13 листопада 2014 року[37].

В пісенному жанрі

У травні 2014 року український гурт «Телері» записав кавер-версію пісні, слова якої трохи змінено, щоб уникнути нецензурного тексту — «Путін hello»; у відеокліпі героя пісні піддають «тортурам»: насильно годують традиційним українським продуктом — салом[38][39][40]. Пізніше свою версію пісни «Путин Хелло» напісав російський актор і музікант Михайло Новицький[41][42]. Після появи в YouTube пісні групи Телері, мем став широко використовуватися в пісенному жанрі вітчизняними виконавцями.

Вибухоподібне поширення по всьому світу

8 червня 2014 року з'явився перший запис, виконаний з участю українців за кордоном — в Лос-Анджелесі[43][44][45], потім у Болівіі (Салар-де-Уюні)[46] та в Монако (Монте-Карло)[47]. Пізніше з'явилися записи українських туристів в Ісландії[48].

10 червня в YouTube з'явилася німецька версія «Путін - Хуйло» [49].

13 червня в YouTube з'явилася японська версія цього хіта [50]. Пізніше мем став активно поширюватися в японській[51][52] і в'єтнамській[53] блогосферах.

14 червня 2014 року стався дипломатичний скандал за участю Андрія Дещиці, який отримав потужний резонанс у світовій пресі. Скандальну пісню дипломата в YouTube переглянули понад 2 мільйонів 185 тисяч (2.185.000) разів станом на 9 листопада 2014 року[54].

Вже на наступний день, 15 червня, в української Вікіпедії була створена стаття «Путін — хуйло». Починаючи з 17 червня увагу численних медіа привернув факт створення про цю приспівку (пізніше — пісню) окремих статей у вікіпедіях різними мовами [55][56][57][58]. Текст статті «Путін-Хуйло» з'являвся і на російськомовному ресурсі Вікіпедії, але був оперативно вилучений, оскільки, за словами Станислава Козловського, виконавчого директора НП "Вікімедіа РУ», це була не енциклопедична стаття, а «висловлювання анонімних учасників про Україну»[59].

4 липня стаття була визнана «найпопулярнішою в українській Вікіпедії»[60]. Станом на 9 листопада 2014 року статтю про фразу «Путін — х**ло!» у Вікі було розміщено 27 мовами і переглянуто понад 300 тис. разів [61].

18 червня 2014 року у Лісабоні, Португалія була проведена акція «ПТН X̆ЛО» за ініціативою Спілки Українців у Португалії[62].

20 червня 2014 року, Рим, Італія, акція під посольством РФ з піснею про Путіна [63][64].

25 червня 2014 року у Празі біля посольства Росії люди вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих в Україні, вигукували «Ганьба!», називали президента Росії вбивцею і скандували відому кричалку про Путіна[65].

3 липня 2014 року українські астрономи на прохання одеських активістів надали неофіційну назву Putin-Huilo! зірці KIC 9696936. Назву присвоєно за грошову пожертву в рамках проекту «Pale Blue Dot», який проводить некомерційна організація «White Dwarf Research Corporation» з метою підтримки астрономічних пошуків. Хоча назва не є офіційною, а Міжнародний астрономічний союз не проводить іменування зірок і не визнає присвоєння назв зіркам іншими організаціями[66][67], факт іменування викликав міжнародну реакцію ЗМІ.[68][69][70][71]

6 липня британська газета The Guardian назвала приспівку «всенародним культурним мемом» («a nationwide cultural meme»(англ.))[72].


Журналіст Юрий Космина описав поширення мема таким чином:

« Звучання хору харківських фанатів невпинно наростало вже третій місяць. Вихлюпнувшись через Ютуб за межі фанатського середовища, мем швидко охопив увесь офлайн України й переможно закрокував світом [73].  »

Відомі виконавці

Серед знаменитих виконавців пісні є такі відомі політики, як народний депутат України Олег Ляшко[74][75] та дипломат і колишній в. о. міністра закордонних справ України Андрій Дещиця[76][77]. А серед вітчизняних зірок та гуртів — Кузьма[78], гурт «Телері»[79][38], гурт «Друга ріка»[80], український фрі-фолк гурт Фолькнери[81], рок-гурт Mad Heads[82], рок-гурт Гайдамаки[83], гурт Ореста Лютого[84], гурт Село і люди[85], Ірена Карпа та гурт Qarpa[86].

Серед міжнародних гуртів виділяється виконання шлягера «Путін-х…ло» гуртом «Lemonchiki Проджект» в студії Громадського телебачення[87].

Політики

Андрій Дещиця — один із перших політиків-популяризаторів пісні Путін — хуйло

Особливого значення набули публічні виконання цієї пісні українськими політиками.

Так 17 травня пісню публічно заспівав у Івано-Франківську лідер Радикальної партії, народний депутат України Олег Ляшко[74][88].

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg Пісня у виконанні в.о. міністра закордонних справ Андрія Дещиці (Посольство РФ, Київ)
Nuvola apps kaboodle.svg Джен Псакі: Я вважаю, що контекст, в якому були використані ці слова має важливе значення.
Nuvola apps kaboodle.svg Турчинов про Дещицю: Він давав об'єктивні коментарі із багатьох питань.

14 червня на мітингу біля російського посольства в Києві тодішній в. о. міністра закордонних справ України Андрій Дещиця[89][77] намагався заспокоїти мітингарів і в процесі спілкування повторив за ними слова з пісні. Це набуло широкого міжнародного резонансу.

15 червня російське видання Ехо Москви на своєму сайті провело опитування, запитавши у російських читачів чі засуджують вони вчинок Дещиці, який обізвав Путіна. Ствердно відповіли на нього в мережі 19,9% користувачів, по телефону - 21,7%. Не засуджують вчинок Дещиці 78,6% і 78,3% відповідно. Не змогли відповісти 1,5% [90].

Публічно висловили своє обурення вчинком високопосадовця представники російської влади[91], зокрема, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, а голова Комітету з міжнародних справ Держдуми РФ Олексій Пушков[ru] закликав Президента України Петра Порошенка звільнити Дещицю з посади.

Водночас посол США в Україні Джеффрі Пайєтт вважає, що Дещиця — «досвідчений дипломат», який «намагався вирішити небезпечну ситуацію»[92].

Представник Держдепартаменту США Джен Псакі в ході чергового прес-брифінгу в червні 2014 року обговорювала значення фрази «Путін — хуйло!»: «Стосовно значення використаних ним (Дещицею) слів я б порадила звернутися до українців за роз'ясненнями. Але я вважаю, що контекст, в якому були використані ці слова, має важливе значення.»[93]

Невдовзі після інциденту Андрій Дещиця втратив посаду в.о. міністра, проте плани Петра Порошенка щодо ротації кадрів були відомі задовго до інциденту[94], відтак невідомо, чи рішення Петра Порошенка було вмотивоване виконанням цієї пісні (і якщо так, то якою мірою).

Після того як Верховна Рада підтримала звільнення Андрія Дещиці від виконання обов'язків міністра закордонних справ Олександр Турчинов, виконувач обов'язків Президента України зазначив про Дещицю:

« Він гідно виконував свої обов'язки. Давав об'єктивні коментарі із багатьох питань.  »

В залі було чути, як група депутатів співає відому пісню про Путіна[95][96].


Заслужений юрист України Володимир Василенко зазначив що такі виходи за рамки дипломатії після цього потрапляють в підручники:

« Нужно помнить о контексте, о причинах, чем это вызвано. В сложившейся ситуации действия Дещицы были адекватными. Они помогли предотвратить более серьезные последствия(рос.).[97]  »

Скандальну пісню дипломата в YouTube переглянули понад 2 мільйонів 185 тисяч (2.185.000) разів станом на 9 листопада 2014 року[98].

13 жовтня Президент України Петро Порошенко призначив колишнього в.о. глави МЗС Андрія Дещицю послом України в Польщі [99].

Вітчизняні музиканти-виконавці

Українські гурти

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg Гурт «Телері», пісня «Putin Hello»
Nuvola apps kaboodle.svg Київський гурт «Люся» виконує пісню «Вова Хуйло»
Nuvola apps kaboodle.svg Харківський гурт «Село і Люди» виконує «Пісню про Путіна»
« ...россиян мы любим, потому что они наши братья. То, что произошло и происходит - это полное говно, которое надо "как-то решать" и "решать" это надо мирно, таково мое мнение. Но мы знаем, в чем причина и причина у всех у нас на устах...(рос.)[82][105]  »

Відеоролики із накладеним відеорядом

 • Перший відеоролик із накладеним відеорядом на сервісі YouTube завантажено 4 квітня 2014 року під назвою: «Інцидент на параді в Москві Путін хуйло Хіт літа 2014 року»[34].
 • 11 квітня в YouTube з'явився інший відеоролик з накладеним відеорядом під назвою «Рower-mix. Путін — хуйло!», ще популярніший: станом на 2 листопада 2014 року цей ролик переглянули понад 650 тисяч разів. Ролик був накладений на кадри відомого польського історичного фільму «Вогнем і мечем» (1999) режисера Єжи Гоффмана[35][111] .
 • 17 квітня в YouTube з'явився відеоролик з накладеним відеорядом під назвою «Путін хуйло! САМЕ СВІЖЕ!» під латиноамериканську музику. Цей ролик переглянули понад 850 тисяч (850.000) разів станом на 13 листопада 2014 року[37].

Реп-версії

Nuvola apps arts.svg Зовнішні аудіофайли
Nuvola apps arts.svg TARANTINOS — Птн Пнх (2014)
 • 21 квітня оригінальну реп-версію представила група Tarantinos (Дніпропетровськ).[112]
 • 18 липня в YouTube з'явилася композиція «Нова пісня про Путлєра! Нагадуємо, він — Хуйло!» від реперів Лютобора і Влеса гурту «Земля Роду Нашого» (Київ)[113][114][115].
 • 20 серпня в YouTube з'явилася композиція одіозного репера Бака (Володимира Єлізарова), учасника шоу «Х-фактор» сезону 2013 року, який написав пісню про «царя Путіна», в якій текст приспіву повторює ритмічний малюнок мелодії «Путін — хуйло»[116].

Dance Club Music

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg «Путін Хуйло» — DANCE CLUB MUSIC гурт «Нікополь-2»
Nuvola apps kaboodle.svg Raft Tone & Vorobskix,«Hardwell» — «Putin Khuilo»
 • Гурт «Нікополь-2» оприлюднив свою версію нецензурної пісні про Путіна[117]. Цю версію почали охоче публікувати на зарубіжних сайтах[118][119][120].
 • Мікс від Raft Tone & Vorobskix — Станіслава Паливоди та Івана Дородного[121][122], що зробили мешап — «W&W & Blasterjaxx — Путін Хуйло vs. Rocket (Raft Tone & Vorobskix Mashup) [feat. Ultras FCMK & Ultras FCSD]»[123]. Фейк-відео, на якому найкращий діджей світу (за версією DJ Mag Top 100 2013) Hardwell грає цей мікс, навіть потрапило до деяких новинних порталів[124][125].
 • Пісня про Путіна лунає в українських клубах[126][127][128].

Нові пісні на старі радянські мелодії

Починаючи з червня місяця в Україні став дуже популярний «новий жанр сатиричної переробки старих радянських пісень» з використанням мема «Путін — хуйло». Жанр був популярний як серед професійних виконавців, так і серед аматорів. Для виконання вибиралися пісні, що викликають особливу ностальгію за СРСР.[129]


Вадим Дубовський
Вадим Дубовський - відомий популяризатор мема через виконання пісень, написаних на радянські мелодії
Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg «Гімн антирашистів», Вадим Дубовський.
Nuvola apps kaboodle.svg «Новий гімн Москви від далекобійника», Вадим Дубовський.

У своїх знаменитих піснях, написаних на основі радянських мелодій: «Гімн антирашистів» (муз. А.Александрова)[130], «Новий гімн Москви»[131], «Песня об уродине»[132], «И вновь продолжается ад!»[133] та «Путлер пока живой» [134][135][136] донецький співаючий далекобійник Вадим Дубовський, який проживає нині в Чикаго (США), використовує приспівку «Путін — хуйло!»[137][138]. Зокрема, в «Новому гімні Москви» Дубовській заспівав наступне:

« Вам спасибо, Андрей Дещица, что назвали Хуйло - Хуйлом.(рос.)[139]  »

Автор має більш ніж 1 млн переглядів його пісень на YuoTube що стосуються використання мема «Путін — хуйло».


Блоґер Олексій Таксі
Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg Пісня під музику із кінофільму «Приключения Буратино» (1975), Олексій Таксі

17 липня 2014 р. на каналі Erich Hartmann в YouTube з'явилося відео із самодіяльним записом пісні зі словами «Путін — хуйло!», що є пародією на вступну й фінальну пісню з мюзиклу «Буратіно» (музика Олексія Рибникова). За добу це відео переглянули понад 500 тисяч разів.[140] Також популярна караоке версія цієї пісні: «плюсівка»[141], «мінусівка»[142]. Автором виявився Олексій Таксі, автор пісень про Путіна в YouTube, покладених на радянські мелодії:«Не секрет про ЛА-ЛА-ЛА»[143], «Кремлёвский ублюдок»[144] та інших. Вадим Дубовський висловив свою думку з приводу пісні «Не секрет про ЛА-ЛА-ЛА» в YouTube таким чином:

« Алексей, я и моя семья, как всегда, в восторге от Вашей новой песни на старую мелодию! Удачи Вам! И пусть вдохновение посещает Вас как можно чаще!(рос.)  »Орест Лютий
Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg «КГБист, КГБист, отцепитесь», фестиваль Країна Мрій, 2014.

Слова й музику пісні «Путін — хуйло» частково використано в композиції Ореста Лютого, присвяченій взяттю 5 липня Слов'янська військами АТО. У YouTube було завантажено спочатку нецензурний відеокліп «Путін От'єбісь»[84], але незабаром на XI міжнародному фестивалі етнічної музики Країна Мрій була виконана цензурна версія «КГБист, КГБист, отцепитесь» [145]. Композиція була написана на мелодію пісні «Жил отважный капитан» з к / ф «Діти капітана Гранта» 1936 року, музика Ісаака Дунаєвського[146]. Ця пісня також була виконана на концерті в Українському Домі (Київ) 30 жовтня[147].


Сергій Притула

13 липня 2014 року відомий український телеведучий, актор, автор і співпродюсер Народного скетч-шоу «Файна Юкрайна» Сергій Притула присвятив Путіну "найкультурнішу каверверсію" хіта «Путін ла ла ла»[148] на мелодію радянської пісні «Прощай» (муз. В'ячеслава Добриніна), відому раніше в виконанні Льва Лещенко[149]:

«
Куплет:

Ти знай, у цій країні у дворах

Лунає пісенька одна (Ти знай ти знай, ти знай ти знай)

її співає цілий світ – тобі присвячена вона

Тепер ти знаєш, хто ти є

І ним ти все життя було

І навіть діти знають вже,

Що Вова Путін це...

Приспів: Ла-ла–ла–ла–ла–ла–ла–ла–ла-ла...

 »


Інші версії
 • Версія No 2 на мелодію з мюзиклу «Буратіно» [150].
 • Версія No 3 ("Рашизм не пройдет! ПТН ПНХ") на мелодію з мюзиклу «Буратіно» [151].
 • Виконання «Путін-хуйло» на мелодію радянської пісні «Прощай» на весіллі в Україні [152].

Народна творчість

 • 20 квітня, Великдень, Львів. Вуличний музикант на піаніно грає «народний шлягер», а перехожі плескають у долоні і підспівують [153].
 • Путін-Хуйло на мотив танго (акордеон)[154].
 • Вуличний музикант в Києві, пісня "Путін-Хуйло" на тему "Ой-йо", "Чайф" [155].

Міжнародні гурти

 • 21 квітня 2014 року міжнародний гурт «AstrogentA» завантажив в Інтернет remix (рок-версія) пісні «Путін — хуйло», виконаний футбольними вболівальниками[156][18].
 • 29 травня 2014 року міжнародний гурт «Lemonchiki Проджект» виконав шлягер «Путін-х…ло» в студії Громадського телебачення,[87].

Закордонні виконавці

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg «Путін — хуйло» у виконанні мексиканських маріачі
Nuvola apps kaboodle.svg «Путін — хуйло» — японська версія
Nuvola apps kaboodle.svg «Путін — хуйло» — німецька версія
Nuvola apps kaboodle.svg Ла-ла-ла-лааа з Африки
Nuvola apps kaboodle.svg Навіть хасиди знають, що путин хуйло

Спочатку була відома як приспівка ультрас «Металіста» і «Шахтаря»[157], але пізніше її підхопили й фанати закордонних футбольних клубів, серед яких німецькі, французькі та інші[158], а невдовзі вона набула популярності не тільки серед українського народу, а й серед населення інших країн, зокрема США[159], Канади[160][161][162], Великобританіі[163], Японії[164], Ізраїлю[165], Німеччини[166][167][168], Австрії[169], Австраліі[170], Італії[171], Португаліі[172], Польщі[173], Болгаріі[174], Латвії[175], Грузії[176][177], Молдови[178], Африки[179], Росії[180][181][182][183][184][185] а також паломників хасидів[186].

Переклади

На початку квітня 2014 року зусиллями фанів кишинівського «Зімбру»[187] приспівку перекладено румунською мовою. Румунською її назва звучить як «Putin — poponar!»[188].

Значного міжнародного резонансу вираз набув після його виконання Андрієм Дещицею, через що закордонні ЗМІ зіткнулися з проблемою дослівного перекладу її тексту[189]. Бельгійське видання «EurActiv» переклало англійською мовою слово «хуйло» як англ. dickhead[190][191], водночас британське видання «The Guardian» зазначило, що дане слово також можна перекласти як англ. fucker[189][192].

Угорське видання «444» переклало слово «хуйло» як угор. faszfejet, faszfej[193][194], французькою у словнику «Dictionnaire de russe argotique et familier» це слово вдалося перекласти як фр. tête de nœud з варіантами «connard», «couillon»[195] а в'єтнамська агенція Tuoitre.vn — як в'єт. thằng khốn[193][196].

Визначення

Визначення слова «HUYLO» біля посольства РФ в Канаді (Оттава)

У травні 2014 цей вираз увійшов до Urban Dictionary (відомого онлайн-словника англомовного сленгу) як синонім Владімір Путін[197][198] з визначенням[199]:

A person who cant be trusted, who is full of shit and he knows that, but still behaves like he does believe in his words. Also a synonym for «Vladimir Putin».
Людина, якій не можна довіряти, яка вщерть заповнена брехнею і знає про це, але поводиться так, неначе вірить у свої слова. Також синонім для «Владімір Путін»

Цей факт відзначили ЗМІ, наприклад, Українська правда[200] та Gazeta.ua[201] в Україні, Белгазета в Білорусі[202].

Постери на вулицях у Канаді з визначенням слова huylo зі словника Urban Dictionary[161].

Абревіатури

PTN KhYLO.jpg

Серед абревіатур, пов'язаних з мемом виділяються наступні:

 • ПТН ХЛО — скорочення від «Путін — хуйло!».[203][204].
 • ПТН ПНХ ХЛО — скорочення від «Путін — пішов на хуй, Хуйло!»[9].

Евфемізми

Напис «Путін Хэлоу» у Керчі, Крим

.

Серед евфемізмiв «народної пісні» виділяються наступні:

«Putin Hello!»

Евфемізм введений у вжиток гуртом Телері в березні 2014 року після того, коли музиканти гурту опублікували в YouTube свій відеоролик з піснею «Путін Hello»[38]. «Putin Hello» стало використовуватися як замінник нецензурної фанатської кричалки під час акцій протесту в Лондоні вже в травні місяці[207][208]. Незабаром евфемізм був узятий на озброєння акторами Студії Кварталу-95[209]. В липне «Putin Hello!» був виконаний Орестом Лютим в кінці його пісні на міжнародному фестивалі етнічної музики «Країна Мрій»[210]. Починаючи з липня місяця евфемізм став популярним також і серед російських виконавців [211][212].

«Хутін Пуйло»
Nuvola apps kview.svg Зовнішні зображення
Searchtool.svg Кружка «Hutin Puilo»
Searchtool.svg Майка «Hutin Puilo»
Searchtool.svg Плакат «Hutin Puilo»

Починаючи з вересня, в эфире радиостанции «Люкс ФМ» теперь ежечасно звучат «короткі репризи-жарти на тему про Росію та її керівництво, записані на музику відомої футбольної кричалки» . Такими словами в пресс-релизе радиостанции изложен главный мессидж и девиз одноименной программы: «HUTIN - PUILO!». Перед стартом проекта радиосеть «Люкс ФМ» зарегистрировала торговую марку «HUTIN PUILO»[213][214]. Цей эвфемизм е досить популярний серед українських виконавців[215][81] і навіть серед білоруських водіїв[216].

Nuvola apps kview.svg Зовнішні зображення
Searchtool.svg Пуй тебе Хутин, а не Херсон (фото).
«Хутін Пуй»

Евфемізм «Хутін Пуй», який асоціюється зараз з мемом «Путін — хуйло», виник насправді набагато раніше останнього, під час акцій протесту в России 2011-2013[217][218]. В Україні евфемізм використовується для реклами похоронних послуг[219], під час акцій протесту[220][221], в сатиричних інтернет-виданнях[222] і в народній творчості[223]. Цей евфемізм відомий також і в Польщі[224].

Дивись також
 • «Путін х#йло» (х@йло, хλйло, х"йло, х*йло, х*ло).[225][226][227][228]
 • Путін-**й**[229]
 • П卐ТЛЕР Х☭ЙЛО [230].

У світовій пресі

Пісня отримала увагу в світовій пресі та була темою публікацій впливових міжнародних газет, таких як The Guardian[231][232],The Daily Telegraph[233], The Washington Post[234][235][236], The Wall Street Journal[237], The Independent[238], The Atlantic[239], World Affairs[240], Business Insider[241], The New Daily[242], TheJournal.ie[243], Bloomberg View[244], International Business Times [245], Радіо «Вільна Європа» / Радіо «Свобода»[246], The Peninsula [247], Neue Zürcher Zeitung[248] , Le Monde[249], Terrafemina[250], L'Express[251], RTL[en] (Париж)[252], La Stampa[253], ABC.es[en] (Мадрид)[254], La Vanguardia[en] (Барселона) [255], El Periódico de Catalunya[en] (Барселона) [256], Gazeta Wyborcza[257], Lidové noviny[258], Echo24[259], Ісраель Хайом[260], Yle?!(Гельсінкі) [261], Helsingin Sanomat[en](Гельсінкі)[262], Postimees[en](Естонія)[263], Latvijas Avīze[264] , Tuổi Trẻ[en](Ханой)[196], Global Times[en](Пекін)[265], China Times[en]( Тайвань)[266], Lianhe Zaobao[en](Сінгапур)[267], Nanyang Siang Pau[en](Малайзія) [268], Белгазета[269], Наша Ніва[270], угорської[194], філіппінської[271], казахської[2], російської преси[272][273] та багатьох інших.

Зокрема 6 липня британська газета The Guardian назвала приспівку «всенародним культурним мемом» («a nationwide cultural meme»(англ.))[274].

У творчості відомих зарубіжних артистів

Реакція вітчизняних артистів на пісню

3 жовтня український шоумен, учасник розважальних шоу КВК та Камеді клаб Дядя Жора пригрозив, що якщо Путін не припинить проводити свою політику, тоді «з'явиться ще багато інших пісень, не тільки ла-ла-ла»[278][279]. І він був правий.

Так, 11 жовтня 2014 актори творчого об'єднання «Квартал 95» під час зйомок нового концерту в студії презентували глядачам «Пісню про Володимира Путіна». Композицію про жорстокого очільника РФ актори виконали на мотив хіта «Я зажег в церквях все свечи» гурту«ДДТ».

«
Я зажег в церквях все свечи. Но одну… одну оставил.

Для того, кто Украину на войну идти заставил.

Для того, о ком поется в песне харьковских фанатов.

Для того, кто очень щедро раздавал свинец ребятам.[280][281][282][283].

 »

Раніше, в липні 2014 року, актори «95 кварталу» жартували над ефемізмом «Путін Хеллоу», введеним в широкий ужиток в травні 2014 гуртом Телері [284].

7 листопада «Квартал 95» виклав в YouTube пародію про кремлівського пропагандиста Дмитра Кисельова «Брехун Брехун», у головній ролі грає український шоумен, телеведучий та актор Євген Кошовий[285][286]. За сюжетом відеоролика пропагандист Дмитро Кисельов, який володіє талантом правдоподібно брехати за гроші, має сина, якому набридла татова брехня. На свій день народження він загадав бажання, щоб тато припинив брехати хоча б на один день. Після цього Дмитро втратив здатність брехати і на прямому ефірі в новинах не зміг вимовити слова "фашисти", "хунта" і "бандерівці". Після цього він приходить в свій офіс і намагається сказати брехливі фрази знову, але у нього знову нічого не виходить. На 13-й хвилині відеоролика він підходить до портрета Путіна і намагається сказати, що «Путін - хороший». Але у Дмитра виходить тільки: «Путін Хууууу...». Після цього він відкриває коробку з кубиками (подарунок синові на день народження) і починає рвати і топтати кубики "У" та "Й" [287].

Поширення

Після того, як слова з пісні здобули неабияку популярність, вони спочатку увійшли в загальний обіг Всесвітньої павутини, ставши інтернет-мемом, а згодом, перетворившись в одиницю культурної інформації, поширилися у всіх сферах життя.

У політиці

Білборд Радикальної партії Ляшка
Борис Нємцов, автор нецензурного скандалу в Росії щодо Путіна.

Дивись також Андрій Дещиця і Олег Ляшко

 • Народний депутат Верховної Ради України письменниця Марія Матіос з’явилася на пленарних засіданнях у футболці із написом «ПТН ХЛО»[288][289]. Сама ж пані Матіос написала на своїй сторінці у соцмережі [290]:
« Моя письменницька інтелігентність закінчується там, де починається небезпека для моєї Вітчизни .  »
 • 12 жовтня 2014 року російський політик Борис Нємцов в в своем Facebook в переліку цілей, які не досяг Путін, реалізуючи свій проект "Новоросія" зазначив, що "(Путін) хотів поваги з боку українського народу, а отримав ворога на довгі роки і «Путін-ху @ ло»"[294]. Раніше цей політик відкрито називав Путіна нецензурними словами:
« Він йобнутий, Володимир Путін, щоб ви зрозуміли [295].  »

В акціях протесту

 • 30 квітня 2014 року, в Москві на Красній площі був затриманий одинокий пікетник, який тримав в руках плакат з написом "ху ... ло". Поліція порахувала, що пікетник образив президента Володимира Путіна. Пікетник доставлений до найближчого відділення поліції, де на нього було складено протокол та порушено кримінальну справу за статтею "образа президента". На заяву затриманого, що він не писав ніяких прізвищ, черговий поліцейський чітко відповів: "Усім і так прекрасно відомо, хто у нас хуйло!" [296].
 • 18 червня 2014 року у Лісабоні, Португалія була проведена акція «ПТН X̆ЛО» за ініціативою Спілки Українців у Португалії[297].
 • 20 червня 2014 року, Рим, Італія, акція під посольством РФ[298][299].
 • 25 червня 2014 року у Празі небайдужі чехи разом з українцями пройшлися пішою ходою від будівлі чеського уряду до посольства Росії у Чехії. Кілька десятків людей з українською символікою та плакатами на кшталт «Зупиніть Путіна, збережіть демократію», закликали чеську владу не бути байдужими до подій в Україні. Біля посольства Росії люди вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих в Україні, вигукували «Ганьба!», називали президента Росії вбивцею і скандували відому кричалку про Путіна[300].
 • 6 липня 2014 року на Манежній площі Москви було затримано дев'ятьох учасників акції протесту в рамках Стратегії-6 (проводиться 6 числа кожного місяця на підтримку політв'язнів). Учасники акції тримали розтяжку зі словами «Свободу політв'язням!» і підспівували популярну в Україні пісню про Путіна[301].
 • 8 серпня в Києві активісти громадської ініціативи «Бойкот російських АЗС» провели акцію проти отримання прибутків Росією за рахунок продажу палива на території України. Активісти балонами розмалювали заправки гаслами із закликами до бойкоту, шинами заблокували до них вхід, розклеїли наліпки з відповідними зверненнями та співали патріотичну пісню про Путіна [302][303].
 • 16 вересня 2014 року у Львові активісти економічного бойкоту російських товарів намалювали на вікнах відділень російських банків прапори Російської Федерації і написали: «Не фінансуйте окупантів», «ПТН ХЛО» та інше. Таким чином, заявили активісти, вони виконали рішення міської ради про маркування продукції російського походження [204].
 • 21 вересня 2014 року на Марші миру в Москві росіяни заспівали пісню «Путін — хуйло»[304][305][306].
 • 26 вересня 2014 року на підтримку української ініціативи Putin khuylo Worldwide на Європейській площі в Тбілісі (Грузія) пройшла акція протесту проти Президента РФ Володимира Путіна та його політики щодо України. Учасники багаторазово скандували «Путін — Хуйло» і співали популярну однойменну пісню. Активісти принесли з собою прапори України та Грузії, а також торт з «зверненням» до російського президента[307].
 • 17 жовтня 2014 року під час переговорів Порошенко з Путіним в Мілані представники української діаспори в Італії продавали футболки з написом "ПТН-ХЛО la-la-la-la...". Футболок було продано на суму кілька тисяч євро, а гроші відправлені в зону АТО [308].
 • 15 листопада традиційна пісня «Путін — хуйло» була виконана на Австралийскому саміті G-20 що проходив у місті Брісбен[170].

В судах

24 червня 2014 року Дзержинський районний суд Харкова засудив трьох активістів місцевого Євромайдану до 50 годин виправних робіт на комунальних підприємствах за скандування пісні «Путін — хуйло» [309][310]. Чоловіків було звинувачено в порушенні статті 173 Кодексу про адміністративні правопорушення («дрібне хуліганство»). 8 липня справа мала розглядатися в апеляційному суді. У коридорі активісти, яких не пустили до зали, мотивуючи це браком місця, почали співати «Путін — хуйло» і засідання було перенесено на тиждень[311][312]. 8 липня у харківському суді адвокат євромайданівця Валентина Бистриченка намагався довести, що підзахисний не ображав Путіна, а просто співав про зірку на небі [313].

6 листопада Люблінський райсуд Москви оштрафував на 1 тисячу рублів (близько 290 гривень) 14 із 18 затриманих у вівторок учасників "російського маршу" націоналістів. Активістів визнали винними в дрібному хуліганстві, а саме у нецензурній лайці в громадському місці. Згідно з повідомленнями російських ЗМІ, оштрафовані під час маршу співали відому нецензурну пісеньку про президента Росії Володимира Путіна[314][315].

В астрономії

 • Українські астрономи на прохання одеських активістів надали неофіційну назву Putin-Huilo! зірці KIC 9696936. Назву присвоєно за грошову пожертву в рамках проекту «Pale Blue Dot», який проводить некомерційна організація «White Dwarf Research Corporation» з метою підтримки астрономічних пошуків. Хоча назва не є офіційною, а Міжнародний астрономічний союз не проводить іменування зірок і не визнає присвоєння назв зіркам іншими організаціями,[316][317] факт іменування викликав міжнародну реакцію ЗМІ.[318][319][320][321][322][323]

У релігіі

BlackHat.JPG

26 серпня 2014 року хасиди, що приїхали до Умані для святкування єврейського Нового Року Рош Гашана під час масових зібрань в ангарі, де розташована могила цадика Нахмана, помолилися за мир в Україні й засудили тероризм. У центрі міста вони виставили ящики для пожертвувань і стали збирати гроші на потреби української армії, яка воює на Донбасі. Не оминули своєю увагою паломники й агресора №1, влаштувавши танці під український хіт про Володимира Путіна [324][325][326].

Футбол

« Дівок Оріджі робить щасливою Бельгію і Україну. Ну що Україна, ти готова? Тоді можна заспівати українську народну: ла-ла-ла-ла ...  »

Пісню українського коментатора про Путіна на YouTube подивилися вже понад півмільйона разів.[328].

 • Фани кишинівського «Зімбру» співають «Путін — хуйло!»[329][неавторитетне джерело].
 • 27.07.2014 Динамо Київ - Ворскла Полтава [330][неавторитетне джерело].
 • Український футболіст Роман Зозуля під час нагородження «Дніпро» срібними медалями скандував «Путін — Хуйло»[331][неавторитетне джерело].
 • 9 жовтня 2014 з'явилося відео, як весь стадіон на матчі Білорусь — Україна (отбор на Евро-2016, Борисов) співає «Путін — х * йло»[332][333][334]. «Пісню про Путіна» з цього матчу переглянули понад 500.000 разів протягом двох діб [335]Шаблон:НеАД.
 • 10 жовтня в YouTube з'явилося відео, де на відбірковому матчі Литва - Естонія на Евро-2016, Вільнюс литовські вболівальники заспівали «Пісню про російського президента» [336].
 • 15 листопада під час відбіркового матчу Чемпіонату Європи з футболу 2016 року між збірними Люксембургу та України наприкінці матчу вболівальники Люксембургу заспівали пісню про Путіна, за що українці їм аплодували, а в той же час українські фанати співали її кілька разів під час матчу.[337]

У кулінарії

 • Торт із написом «Х…ло» презентували 20 червня російському консульству в місті Вінніпег (Канада). Цю подію було перекручено в російській телепрограмі «Вєсті», де стверджувалось, що подарунок з лайливим написом призначався російським дітям[338].
 • Львівські кондитери виготовляють Путіна з молочного шоколаду в тюремному вбранні та в гамівній сорочці, називається десерт «ПТН ПНХ»[339].
 • Львівські кондитери виготовили 50 кілограмів цукерок «Путін — Ла-ла-ла» для учасників АТО[340][341].
 • В Одесі продають коньяк «Путін х…о».[342]

У рекламі

«
Хотел ты стырить территории

Но будут помнить о другом:

Ты оказался для истории

Всего лишь маленьким Хуйлом!

І не мрій, сука!!![350][351].


 »

У зоні АТО

 • Військовослужбовці в зоні АТО, у Слов'янську, привітали міністра МВС Авакова відомою кричалкою[352].
 • Вояки одеського спецпідрозділу Національної Гвардії України із зони АТО прикривають своє заднє місце словами пісні «Путін — Хуйло!»[353].
 • Військові АТО пишуть листа Путіну, постскиптум — «Ла-ла-ла-ла…»[354].
 • Напис "Путін Хуйло. Ла-ла-ла" разом з портретом Путіна використовується бійцями АТО як мішень для навчання[355].
 • 23 жовтня у своєму Facebook помічник міністра оборони і радник президента України Юрій Бірюков, описуючи життя в АТО написав, що "Тут ранок починається з гімну (України), пісні «Путін-Хуйло», а потім - «Воїни світла»"[356][357].

У мультиплікації

Nuvola apps kview.svg Зовнішні зображення
Searchtool.svg ПТН ХЛО. Тепер і у Сімпсонах!
Searchtool.svg The Simpsons: Putin Khuylo

Напис «PUTIN-HUYLO» з'явився у підробленій заставці культового мультсеріалу Сімпсони, найдовшого анімаційного серіалу в історії американського телебачення. На початку перед школою Спрінгфілда з'явився стенд з голим Путіним на коні і написом «Верхова їзда в Криму» англійською мовою, а Барт Сімпсон, який на початку кожного епізоду пише щось на дошці багато разів поспіль, цього разу написав «PUTIN-HUYLO». Пізніше фейковість відео підтвердила телекомпанія Фокс.[358]

У комп'ютерних іграх
 • На тему мему «Путін — Хуйло» з'явилися комп'ютерні ігри[359].
 • Відомий фанатський хіт "Путін - х..ло" з'явився в офіційній комп'ютерній грі «FIFA-2014». Зокрема, приспів "ла-ла-ла-ла" з'являється по два рази в кожному таймі офіційної версії гри для iPad [360][361].

В Інтернеті

« «Google» не обдуриш: набираєш «Хуйло» — пошуковик видає «Путін».  »
 • На сайті інтернет-фольклору Енциклопедія Драматика та у словнику сленгу «Мислово» є статті, присвячені цій пісні[367]. Дивись також «Путін — хуйло» в Луркомор'є[368] і Циклопедіі[369].
 • В інтернет-магазинах, зокрема у відомому американському Zazzle[en], з'являються пропозиції про продаж футболок із написом «Putin Huylo»[370].
 • Музична пошукова система OLOLO.fm пропонує 75 289 (!) пісень на тему «Путін — хуйло»[371].
 • Російський вебсайт "Русский Єврей" в статті про те, як Путін без бою здає Китаю Сибір, називає Володимира Путіна "Хуйло" і "Володимир Залупін", а Дмитра Медведєва - "Дмитром Ебанёвим". Президент державної нафтової компанії «Роснафта» Ігор Сечин був названий "Ігорем Сучіним" [372].
 • Співзасновник Вікіпедії Джиммі Вейлз на питання про мем і його висвітлення на Вікіпедії відповів:
« Це, звичайно, не завдання Вікіпедії давати визначення Путіну — хуйло він чи ні. Але якщо це поширений вислів, що гуляє інтернетом, використовується на плакатах, тоді це частина певного культурного обігу і ми маємо пояснити, звідки виникла ця фраза і хто її поширив.[373]  »

Інші види народної творчості

Анекдоти
 • Анекдоти про хуйло на putinhuylo.info [374].
«
Дещиця дуже професійно виконав обов'язок дипломата — він у лаконічній формі доніс політикам усього світу те, що український народ так болісно, довго і безуспішно намагався зробити.
 »
«
Новини Росії: „Указом президента Росії заборонено вголос вимовляти прізвище президента, щоб не викликати цілком логічну смислову асоціацію“.
 »
«
Російське МЗС відправило українському ноту протесту. У відповідь МЗС України відправило ноти і текст.
 »
«
Вийшов мужик у гори і закричав:

— Ла, ла, ла!
— Путін х**ло-о-о... — за звичкою відповіла луна.[6]

 »
«
Туреччина. Готель. Діти.

— Ты откуда?
— Я з Києва
— А я из Маасквы
— Аааа! Це там, де ХУ@ЛО живе...

 »
«
Діалог в Одесі:

— Сёма, вы представляете: Россия созвала экстренное заседание Совбеза ООН, чтобы принять резолюцию: «Путин – не х…ло!»
— И шо?
— Совбез отклонил эту резолюцию.
— Так шо ж выходит — ООН считает, что Путин таки х…ло?![375]

 »
«
Сидять двоє ув’язнених, один в іншого питає:

- Тебе за що посадили?
- Я створив комікс, де написав, що наш президент - x*йлo.
- І за якою статтею - хуліганство чи екстремізм?
- Ні, за статтею – розголошення державної таємниці![376].

 »
«
"Единая Россия" провела марш в поддержку Путина. Демонстранты несли огромные транспаранты с надписью "Путин - не xyйлo!"
 »
«
Госдума приняла Закон о новых правилах русского языка:

Слово "xyйлo" теперь будут писать с большой буквы. Все-таки, глава государства.[377]

 »


Вірші
 • Українська поетеса Надія Таршин 3 липня 2014 опублікувала вірш «Росіяни, хто при пам'яті, зупиніть своє ху…ло…».[378].
 • Вірш «Дума про Хуйло»[379][380].
 • Вірш «Думи про Хуйло», автор — Цибуля[381].
 • Відомий російський поет-сатирик Ігор Мойсейович Іртєньєв[ru] написав вірш «Путін-НЕ ХУЙЛО!!!» [382].
 • Вірші на тему Путін — хуйло від putinhuylo.info [383][384].
 • Вірш про ДНР, ЛНР і ПТН ХЛО, Володимир Андрєєв, Львів[385].
«
Я русский бы выучил русским назло,
чтоб только скандировать: Путин – х…ло! [386]
 »
«
Я вижу, прорусское быдло

В мой дом войну принесло.

И если один крикнет: «Путин»!

Миллионы ответят: «Хуйло»! [387]

 »


«
Хуйла нехай паралізує

Хай очі відбере йому

Нехай не зможе сцяти х...ем

За те що роз'вязав війну![388]

 »
Карикатури
 • Карикатури з інтернет-видання «Прикол Новини»[389][390].
 • Карикатури з інтернет-видання putinhuylo.info[391].


Афоризми
 • Афоризми про Хуйло на putinhuylo.info [392].
«
Удивительно, что российский президент Владимир Хуйло имеет украинскую фамилию [393].
 »
«
On a clear night, you can see "Putin Is A Dickhead" (В ясну темну ніч ви можете побачити, що "Путін це Хуйло") [394]
 »


Листи
 • Лист Путіну від Черкаських козаків з з використанням «Ла-ла-ла…»[395].
 • Військові АТО пишуть листа Путіну, постскриптум — «Ла-ла-ла-ла…»[396].
 • Росіянам, які начепили у себе в машині смугасту «стрічку терористів», жителі грузинського міста Батумі вішають на "двірники" презервативи з листом такого змісту:
«
Якщо ти не знімеш з машини цю блядскій стрічку - цей символ російського імперіалізму і шовінізму, - то наступного разу замість презерватива буде цегла. Воруши мізками, думай, де знаходишся. І до того-ж, Путін — Хуйло![397]
 »

Подальше поширення

 • За даними на 28 вересня 2014 року пошукова система Google на запит українською «путін хуйло» дає майже мільйон результатів [2]. За даними на цю саму дату, оригінальний (найперший) відеокліп зі спільної ходи ультрас ФК Металіст+Шахтар у Харкові, що відбулася 30 березня 2014 року, набрав понад 900 000 переглядів [3] (завантажено на ютуб 30 березня 2014 року), а відеоролик пісні у виконанні в. о. міністра закордонних справ Андрія Дещиці — набрав понад два мільйони переглядів.
 • На першій шпальті випуску газет «Субота» (Житомир) та «Поліські новини» (новоград-волинська газета) від 4 липня замість назви було написано «Путін — хуйло»[398][399].
 • На автодорозі між містом Новоазовськ, захопленим російськими окупантами, та пунктом пропуску «Новоазовськ», з'явився величезний напис «Путін — Хуйло», який видно із супутника.[400][401].
 • В вірші «Мирний план» російського письменника і поета Юрія Нестеренко: рос. Все холуи Хуйла и Хама-вора / Пусть захлебнутся собственной войной
 • 8 жовтня на посвяченні в курсанти Херсонського морехідного училища рибної промисловості херсонські моряки заспівали пісню "Путін - Х * йло" [402].
 • На даний момент набирають популярність рінгтони для мобільних телефонів з «піснею про Путіна»[403][404].
 • «Путін-Хуйло» в радянських мультфільмах[405][406].

Поширення мема і соціологія

Поширення цього мема в Україні корелює з результатами соцопитування, проведеного GfK Ukraine протягом 4-18 вересня 2014 року. На питання про те, які почуття викликає у них Володимир Путін, 41% респондентів назвали ненависть, 34% - презирство, 20% - роздратування. Справедливості заради треба сказати, що деякі українці зізналися, що поважають президента Росії. Щоправда, таких було 6%, а ще 4% зізналися в співчутті до Путіна і лише 3% бояться його. 15% респондентів досить відкрито повідомили, що абсолютно ніяких почуттів глава Росії у них не викликає [407][408].

Як інформаційна зброя

Сергій Кошман, автор і ведучий передачі «Культурний цех Кошмана» на радіо «Аристократи» розглядає пісню як нестандартну, але дуже ефективну інформаційну зброю на противагу путінській пропаганді:

« В інформаційній війні, особливо міжнародного масштабу, на перші смуги ключових газет і в уми європейських і американських мас можна пробитися тільки нестандартними способами... Сучасне інформаційне поле працює так, що якщо просто написати «терористи використовують новітню російську зброю» — це ніхто не прочитає і не передрукує... Цю надзвичайно важливу інформацію та інші важливі смисли, можна і потрібно донести тільки за яким-небудь мемом або яскравою інфобомбою, як у нашому випадку. За піснею-криголамом «Путін — хуйло», потоком йде багато інших важливих смислів та інформації. Люди по всьому світу отримують її намагаючись розібратися в контексті, в тому чому саме Путін і чому саме «dickhead»[409][410].  »

Казахська інтернет-газета «Алтин-орда» також відзначає:

« Прийнято вважати, що інформаційній війні, що розгорнулася, російські ЗМІ обіграють українські. Але це не зовсім так. Українські журналісти та продюсери телевізійних програм відповідають деколи нестандартно, жорстко, і загалом, вельми переможно. Чергове тому свідчення — цей відеоролик з народною українською піснею «Путін — хуйло»[2].  »

Політтехнолог Тарас Березовець зазначив:

« Путін і без спеціальної футболки знає, як його люблять називати українці. Переконаний, що він (Путін) – людина, яка «поведена» на манії величі. Звичайно, що це його виводить із рівноваги, і надзвичайно сильно. [411]  »

Тему використання пісні як зброї проти пропаганди російських ЗМІ піднімає в своїй творчості київський гурт «Люся»[412].


Коментарі журналістів, політиків

Одразу після появи пісні журналіст інтернет-видання Колонкер Іван Оберемко висловив тезу, що Володимир Путін увійде в історію як «Володимир Хуйло» (на противагу Ярославу Мудрому, Карлу Великому, Річарду Левове Серце тощо).[413] Усталеність та справедливість прізвиська Хуйло відзначають і інші автори[414][415][416].

На думку політичного оглядача Назарія Занози, пісня «Путін — хуйло», пролунавши з вуст високопоставленої особи, «десакралізувала» Путіна в очах його підданих, позбавивши «образу всемогутнього царя-батюшки, сакральної персони, Божого помазаника, всемогутнього керівника, світового лідера, як його люблять називати підлабузники»:

« Пісня «Путін-х**ло» — це деконструкт міфу про всемогутнього російського президента. Який же він могутній, коли будь-хто може обізвати його як заманеться і нічого йому за те не буде.[417]  »

.

Російський політик Борис Нємцов в переліку цілей, які не досяг Путін, реалізуючи свій проект "Новоросія" назвав наступне:

« (Путін) хотів поваги з боку українського народу, а отримав ворога на довгі роки і "Путін-ху @ ло"[294]  »

.

Про прізвисько «Хуйло» журналіст Олексій Редченко сказав:

« Колись археологи майбутнього, длубаючись серед кремлівських руїн, натраплять на кілька мумій «фараонів»-карликів… На щастя для дослідників, їм не доведеться сушити голови над тим, котрий з них Путін – на його саркофазі грабіжники пізніших часів неодмінно залишать п'ять акуратно видряпаних літер…[418]  »

.

Галерея

Див. також

Примітки

 1. Дещиця приєднався до виконання народної пісні про Путіна
 2. а б в Новини Казахстану. Українська народна пісня про Путіна(рос.).
 3. Інформаційне агентство «ОстроВ»: «З пісні слів не викинеш! Народний шлягер»(рос.)
 4. Donetsk becomes a ghost town as fearful residents flee conflict(англ.) // The Guardian, 6.07.2014
 5. Громадський Сектор Євромайдану. Офіційна сторінка
 6. а б Путін? «Ла-ла-ла»!, Україна молода, Номер 086 за 18.06.2014
 7. Путін хуйло Японська версія, понад 232 тис. переглядів станом на 11.11.14
 8. Як правильно образити і послати Президента РФ?(рос.)
 9. а б "Путин хуйло!" и "Слава Украине!" у Кремля (понад 1 млн. 200 тис. просмотрів, 4.11.2014)
 10. Bawdy Lyrics Mock Putin in Ukraine
 11. «ЦАРЬ», Нова пісня про Путіна
 12. 5'nizza — Гімн СРСР
 13. David Dante alias David Hess — Speedy Gonzales (1961)
 14. Інтерв'ю з російським музичним критиком Артемом Троїцьким, «Эхо Москвы», 14.06.2014
 15. PAT BOONE — Speedy Gonzales (1962)
 16. Elton John-Crocodile Rock
 17. "Путін-хуйло": в чому секрет популярності? 4 вересня 2014 р.
 18. а б Школа гри на гітарі, українська народна пісня «Путін — хуйло», музика гурту «AstogentA» (повний відеоурок)
 19. Путин-Хуйло на гитаре, C - Am - F - G
 20. Путин Хуйло на пианино. Прислали из Тбилиси.
 21. Путин х*йло на варгане
 22. Інтерв'ю з Ковбоєм(рос.)
 23. Українські ультрас: глобальне перемир'я(рос.)
 24. Оригінальний виступ на YouTube logo 2013.svg(Переглянуто близько мільйона разів, 4.11.2014)
 25. Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі
 26. Чи морально співати "Путін-хуйло"?
 27. Лист від Комісії
 28. Моральна комісія відмовляється оцінювати моральність народного шляхера “Путін хуйло лалалала”
 29. Над Путіним познущались у білоруській Вікіпедії, Громадське телебачення, 13.04.11
 30. Оригінальний виступ. на YouTube logo 2013.svg
 31. Оригінальний виступ. на YouTube logo 2013.svg
 32. Оригінальний виступ. на YouTube logo 2013.svg
 33. Оригінальний виступ. на YouTube logo 2013.svg
 34. а б Інцидент на параді в Москві Путін хуйло Хіт літа 2014 року, біля 145 тіс. переглядів станом на 9.11.14
 35. а б «Рower-mix. Путін — хуйло!». Опубліковано в YouTube 11.04.14, 653 тис. переглядів станом на 9.11.14
 36. Інтернет рве клубний козацький варіант української народної пісні про Путіна-Х.йло, 15.04.14
 37. а б Путин хуйло! САМОЕ СВЕЖЕЕ! Відео від 17.04.14, понад 850 тис. переглядів станом на 13.11.14
 38. а б в г Путін, хело! — гурт «Телері», офіційна версія, відео від 30.04.14, понад 350 тис. переглядів станом на 12.11.14
 39. «Новий хіт «Путін, hello» підірвав інтернет». ТСН. 
 40. «Пісня «Путін, hello» гурту «Телері» підірвав інтернет». , Подробиці, 6.05.14
 41. Михаил Новицкий - Путин хелло!(рос.)
 42. Переклад тексту пісні на французьку мову(рос.)(фр.)
 43. «ХИТ «ПУТІН — ХУ@ЛО!» тепер співають і у Лос-Анджелесі (відео)». , біля 413 тис. переглядів станом на 11.11.14
 44. Мережу підірвала мексиканська версія пісні "Путін – х*йло", ТСН, 10.06.14
 45. МИ - ПАТРІОТИ УКРАЇНИ(англ.)
 46. Putin Huilo (Путин Хуйло) @Salar de Uyuni in Bolivia
 47. Путін — хуйло! Монако
 48. Путін - хуйло! Ісландія!
 49. Немцы репетируют "Путин-Хуйло"
 50. Путин хуйло, Японская версия
 51. プーチン・クイロー・ララララララ! «ПУТИН ХУЙЛО», Ameba[ru](яп.)
 52. «ПТН X̆Л», Ameba[ru](яп.)
 53. “BIA NHẠC”: BÀI HÁT “PUTIN –KHUILO”,TRI THỨC, 20.06.14
 54. Міністр Дещиця: «Путін х…ло! Ла-ла-ла». Відео від 14.06.2014
 55. Википедия открыла страничку, посвященную истории знаменитой песни "Путин Х##ло", Censor.net
 56. Сегодня Википедия признала Путина х..лом, Depo.ua
 57. В Википедии появились статьи о песне "Путин - хуйло", Грани.ру
 58. Леся Шовкун (2014-06-18). «Путін? «Ла-ла-ла»!». Україна молода, Номер 086 за 18.06.2014. 
 59. В Wikipedia появилась статья о нецензурной песне про Путина, Lenta.ru
 60. Стаття "Путін – х*йло" стала найпопулярнішою в українській Вікіпедії, ТСН, 4.06.14
 61. Wikipedia article traffic statistics
 62. Спілка Українців у Португалії: Вітання Путіну з Лісабону
 63. Рим. путін — Хуйло ла-ла-ла!!
 64. Антиросійський мітинг у Римі
 65. У Празі пройшла акція «За вашу і нашу свободу» біля посольства Росії у Чехії,Радіо «Свобода»
 66. Buying Stars and Star Names — IAU. (Перевірено 29 вересня 2014)
 67. В космосе появилась звезда ПУТИН-ХУЙЛО
 68. «Путін — х*йло» тепер з'явився навіть в космосі // ТСН, 03.07.2014
 69. Ukrainian astronomers adopt star and name it ‘Putin is a d*ckhead’(англ.) // TheJournal.ie, 4.07.2014.
 70. No Plans to Rename Star Offending Putin.(англ.) // The Moscow Times, 04.07.2014.
 71. A Star With a Not-So-Nice Nickname for Putin Won't Have to Change.(англ.) // Time, 07.07.2014.
 72. Donetsk becomes a ghost town as fearful residents flee conflict.(англ.)
 73. Андрій Дещиця і Путін Хуйло. Як міністр розбудив у росіян інтерес до Інтернету
 74. а б Олег Ляшко заспівав новий український хіт
 75. «ОЛЕГ ЛЯШКО ЗАСПІВАВ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ "ПУТІН Х..ЛО! ЛА-ЛА-ЛА-ЛА..." (ФОТО+ВІДЕО)». 
 76. «Путін х*йло» — заявив міністр закордонних справ Дещиця
 77. а б «Путін — х*йло»: Глава украинской дипломатии выступил на митинге(рос.), Newsbalt.ru, 15.06.14
 78. а б В Івано-Франківську Кузьма передав привіт Путіну, біля 100 тис. переглядів станом на 13.11.14
 79. Телері — Путін, хело!, Нотатки, 3.05.14
 80. а б Гурт «Друга ріка» виконав пісню про Путіна. Відео від 15.06.14, Українська правда, понад 136 тис. переглядів станом на 14.11.14
 81. а б в «Хутін Пуйло», Фолькнери, відео від 23.06.14, 5 канал, понад 86 тис. переглядів станом на 14.11.14
 82. а б «ПТН-ХЛО» від «Мэд Хеадс». Мотофест «Тарасова Гора» — 2014, понад 46 тис. переглядів станом на 14.11.14
 83. а б Гурт «Гайдамаки» на білоруськом рок-фестивалі «Басовище», 2014. Відео від 24 липня, понад 10 тис. переглядів станом на 14.11.14
 84. а б На честь звільнення Слов’янська і Краматорська Орест Лютий написав пісню “Путін От’єбісь”, Вікна, 11 жовтня 2014. Понад 310 тис. просмотрів (8.11.14)
 85. «Путин-Х*йло» в исполнении группы Село і Люди
 86. а б Карпа QARPA "До побачення, розмір має значення" Путин хуйло
 87. а б ВІА Lemonchiki виконав шлягер «Путін-х…ло» в студії Громадського, біля 40 тіс. переглядів станом на 11.11.14
 88. «ОЛЕГ ЛЯШКО ЗАСПІВАВ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ "ПУТІН Х..ЛО! ЛА-ЛА-ЛА-ЛА..." (ФОТО+ВІДЕО)». 
 89. «Путин х*йло» — заявив мінистр закордонних справ Дещиця(рос.)" НикВести, 15.06.14
 90. Осуждает ли вы поступок исполняющего обязанности главы украинского МИД Андрея Дещицы?(рос.)
 91. В РФ відреагували на Дещицю: в грубій формі вимагають його відставки
 92. The Guardian: Ukraine minister's abusive remarks about Putin spark diplomatic row (англ.)
 93. Псакі: Дещиця образив Путіна, щоб заспокоїти протестувальників
 94. «Пісню українського коментатора про Путіна на YouTube подивилися вже понад півмільйона раз». 
 95. Клімкін очолів МЗС
 96. Турчинов дякує Дещицю за матюки на адресу Путіна
 97. 1+1: Оскорбив Путина, Дещица войдет в учебники истории(рос.), RT, 23.06.2014
 98. Міністр Дещиця: «Путін х…ло! Ла-ла-ла». Відео від 14.06.2014
 99. Президент призначив Дещицю та Шамшура послами
 100. Телері — Путін, хело!, Нотатки, 3.05.14
 101. Putin Hello на вулицях Києва
 102. «Putin Hello», Телері, Майдан Незалежності, літо 2014
 103. «Без Мазга» — «Путін хуйло». Відео опубліковано 14.04.14, біля 80 тис. переглядів станом на 13.11.14
 104. Video Gallery/Putin Huylo
 105. Слідом за "Другою рікою" гурт Mad Heads XL заспівав "Путін – х*йло!", ТСН, 24.06.14
 106. Соліст "Другої ріки" Харчишин назвав виконання "Путін – х*йло!" "поривом душі", ТСН, 18.06.14
 107. Хіт під бандуру виконав гурт «Фолькнери» в ефірі 5 каналу, Радіо 24, 24.06.14
 108. «Путин-Х*йло» в исполнении группы «Село і Люди»
 109. Вова Хуйло (Vova Dickhead), понад 46 тис. переглядів станом на 13.11.14
 110. Текст песни «Вова Хуйло», «Люся»
 111. Інтернет рве клубний козацький варіант української народної пісні про Путіна-Х.йло
 112. Реп версія народної кричалки «Путін Хуйло ла ла ла ла ла ла ла лай»
 113. Нова пісня про Путлєра! Нагадуємо, він — Хуйло!, понад 134 тис. переглядів станом на 11.11.14
 114. Svyatoslav Lutobor
 115. Земля Роду Нашого
 116. «ЦАРЬ», Нова пісня про Путіна, репер Бак, понад 178 тис. переглядів станом на 11.11.14
 117. «путін хуйло» — DANCE CLUB MUSIC гурт «Нікополь-2». Відео від 20.06.14, біля 420 тис. переглядів станом на 17.11.14
 118. What are the best songs about the current situation in Ukraine (2014)?(англ.), Quora
 119. Dance Club Music, mojTV(Словаччина)
 120. Video Gallery, Putin Huylo
 121. Raft Tone & Vorobskix
 122. Raft Tone Vorobskix
 123. Hardwell — «Putin Khuilo» (Відео, YouTube)
 124. Діджей помстився за Боінг — з'явилася «голландська» версія пісні про Путіна, Газета по-українськи, 30.07.14
 125. Як діджей Hardwell на фестивалі Tomorrowland зіграв хіт “Путін Ху#ло”, Вікна, 29.07.14
 126. Хіт про Путіна увірвався в клубне життя, Газета по-українськи, 21 червня 2014
 127. «Путін - Хуйло», Супердискотека 90-х и 2000-х, DJ Helg & Мс МАУС, Житомир (Відео від 30.06.14)
 128. Dj Helg в майці «ПТН X̆ЛО»
 129. "Я считаю Путина личным врагом"(рос.), Радіо «Свобода», 30.08.14
 130. «Путин – Ху@ло» на мотив Гимна России запел даже суровый американский дальнобойщик(рос.) (Відео від 20.06.2014), Телекритика, понад 300 тис. просмотрів станом на 5.11.2014
 131. Новий гімн Мааскви від далекобійника (муз.Исаака Дунаєвського)(рос.)(Відео від 26.06.4014), понад 300 тис. просмотрів станом на 6.11.2014
 132. «Песня об уродине», Муз.Исаака Дунаєвського(рос.) (Відео від 11.07.2014), понад 180 тис. просмотрів станом на 5.11.2014
 133. «И вновь продолжается ад!» Муз.А.Пахмутовой(рос.)(Відео від 30.07.2014), понад 160 тис. просмотрів станом на 7.11.2014
 134. В сети появился свежий хит от поющего дальнебойщика: «Путлер еще живой», муз.С.Туликова, UAINFO, (Відео від 4.11.2014), понад 175 тис. просмотрів станом на 18.11.2014
 135. Пісня про Путіна. Український далекобійник Вадим Дубовський, ТВі, 7.11.14
 136. Новий хіт про Путіна від далекобійника з Чикаго, Еспресо TV, 7.11.14
 137. «Співаючий далекобійник» вважає Путіна особистим ворогом
 138. Singing Trucker Hits Kremlin On All Cylinders.(англ.), Radio Liberty
 139. «Вам спасибо, Андрей Дещица...»: голосистый дальнобойщик разродился еще одним хитом о Путине.(рос.)
 140. Ukraine NEWS: Інтернет підірвав новий хіт про Путіна за мотивами пісеньки Буратіно
 141. Путін — хуйло 2. Екстрім — караоке ("плюсівка"), понад 80 тис. переглядів станом на 10.11.14
 142. Путін — хуйло 2. Екстрім — караоке ("мінусівка").
 143. Не секрет про ЛА-ЛА-ЛА
 144. Кремлёвский ублюдок
 145. Країна Мрій 2014 — Путин Хелло - Орест Лютий
 146. Жил отважный капитан - из к/ф "Дети капитана Гранта".
 147. Орест Лютий - Путін от’єбісь! 30.08.2014 Український дім
 148. Сергій Притула — Найкультурніша каверверсія хіта «Путін ла ла ла», 13.07.14, hm6.ru, музика і текст пісні, біля 75 тис. переглядів станом на 10.11.14
 149. "Прощай" Лёва Лещенко
 150. Путин хуйло, «Буратіно» No 2
 151. Рашизм не пройдет! ПТН ПНХ
 152. Дівочі Сльози - "Путін Хуйло" новий хіт
 153. Львовская версия, Відео від 18.06.2014
 154. Путин-Хуйло на акордеоні
 155. Любимая песня каждого украинца ПТН...
 156. «Путін — ху*ло», українска народна пісня (рок-версія, re-mix by AstrogentA), понад 373 тис. переглядів станом на 11.11.14
 157. ТСН. Український хіт крокує по планеті.
 158. ТСН. «Путін — х*йло!» почали співати навіть німецькі вболівальники
 159. Putin Huilo, Los Angeles.
 160. Putin Huilo, Ottawa, Сanada, Jul 19, 2014.
 161. а б Путин - хуйло ! (теперь и в Канаде)
 162. Канада. «Путин Х-йло, лалалала» в местном баре Торонто.
 163. Putin Hello From London 18-05-2014
 164. Японська версія
 165. Putin Huylo - From Israel With Love
 166. «Путін — хуйло» — німецька версія
 167. "Путін - х...ло", Франкфурт-на-Майні.
 168. Putin Huylo in Deutschland
 169. Putin Huilo song in Austria 24.6.2014
 170. а б Австралия. G20 Brisbane. Всем знакомое: Путин Хуйло.
 171. Італійці виконали пісню «Путін х*йло»
 172. Вітання Путіну з Лісабону
 173. Путин Хуйло ла-ла-ла, Варшава 11.04.2014
 174. У Болгарії главу МЗС Росії Лаврова зустріли криками "Путін-Хуйло"
 175. Putin khuilo by the Latvian fans
 176. Friends From Georgia — Putin Huilo
 177. Путін Хуйло! Привіт з Грузії. Putin Huilo, George an George jr from Georgia.
 178. Putin huilo (Путін хуйло) на матчі в Молдові! Світовий тренд!
 179. Ла-ла-ла-лааа з Африки
 180. Прямо під Кремлем велика група людей заспівала відому пісню про Путіна, багатьох затримали(рос.)
 181. Підсумки Маршу миру: «Путін — Ху*ло! Ла-ла-ла-ла»(рос.)
 182. У Москві на Марші Миру заспівали пісню «путін-хуйло».(рос.)
 183. Український хіт «Путін — хуйло» в ефірі російського телебачення! Не монтаж !!!(рос.)
 184. Пісня «Путін-Хуйло» у виконанні московських бабусь.(рос.)
 185. Путін-Хуйло у виконанні народу на Болотній площі 6 травня 2014.(рос.)
 186. Хасиди в Умані вивчили кричалку "Путін - х*йло", УНІАН, ТСН.
 187. Putin huilo. FC Zimbru (Chișinău) — CSKA Sofia
 188. ULTRAŞI ZIMBRU // Putin — poponar! — Deschide (рум.)
 189. а б В Брюсселі пояснили, як називати Путіна англійською. Але єдності в світових ЗМІ немає
 190. Брюссельське видання пояснило, як називати Путіна англійською
 191. Ukrainian minister swears at Putin(англ.)
 192. Ukraine minister's abusive remarks about Putin spark diplomatic row(англ.)
 193. а б Світові ЗМІ намагаються перевести образи Дешіци про Путіна: dickhead, thằng khốn, faszfejet(рос.)
 194. а б Faszfejnek nevezte Putyint az ukrán külügyminiszter.(угор.)
 195. Dictionnaire de russe argotique et familier
 196. а б THẾ GIỚI Ngoại trưởng Ukraine xúc phạm "thô tục" Tổng thống Nga Putin.(в'єтн.)
 197. «Стаття Путін «huylo» з'явилася в американському словнику сленгу». MR7. May 30, 2014. Процитовано May 30, 2014. (рос.)
 198. «Завдяки пісні про Путіна в англійській мові з'явилося слово «huylo»». Vlasti.net. June 17, 2014. Процитовано June 22, 2014. (рос.)
 199. Urban Dictionary. huylo
 200. «Американський словник згадав Путіна, пояснюючи слово "huylo".». Українська правда. May 30, 2014. Процитовано May 30, 2014. 
 201. «Слово Слово Huylo ввійшло до словника англійського сленгу Urban Dictionary». Gazeta.ua. May 29, 2014. Процитовано May 29, 2014. 
 202. «Путін потрапив в американський словник сленгу». Белгазета. June 2, 2014. Процитовано June 2, 2014. (рос.)
 203. У Києві з'явилися автомобілі з держномерами ПТН-ХЛО і ПТН-ПНХ
 204. а б ПТН ХЛО: Во Львове активисты произвели маркирововку российских банков (ФОТО)
 205. Вітання Путіну з Лісабону
 206. Новые буквы русского алфавита.(рос.)
 207. Putin Hello From London 18-05-2014
 208. ‘Putin — hello!’ Ukrainians start a week-long protest in front of the Russian embassy in London.(англ.), 15.06.2014
 209. Путин!Хелло!ла ла ла лаСтудія Квартал-95, 10.07.14
 210. Орест Лютий, «Путин Хелло», Країна Мрій 2014.
 211. Еврейская народная песня «Hello, Путин, ла–ла–ла», опубліковано 27.07.14
 212. Михаил Новицкий - Путин хелло! Опубліковано 7.10.14
 213. Радіо «Люкс FM» запустило передачу «Хутін — пуйло!»
 214. Плейлист «Хутін-Пуйло: лучшие ролики» от Lux FM
 215. Sashko Kononuchenko-«Хутін Пуйло»
 216. У Борисові їздить «Хаммер» з написом «Хутін Пуйло. UA respect»(рос.)
 217. «Хутін Пуй», радіо «Ехо Москви»(рос.)., Ехо Москви, Антон Орехъ[ru],13.12.11
 218. Хутин Пуй за него не голосуй!, 2.03.12
 219. У Прилуках Путіна обрали для реклами похоронних послуг (ФОТОФАКТ), Еспресо TV, 15.04.14
 220. Під російський посольством активісти «Хутін пуй» потруїли колорадських жуків, ТСН, 8.05.14
 221. На площі перед Івано-Франківською адмінбудівлею активісти виклали касками «Хутін Пуй», Західна Україна, 22.08.14
 222. ХУТИН — ПУЙ на vitki.org
 223. Пісня «Хутін Пуй», ArMesMaMBa (Відео від 20.05.15)
 224. Tak powinien wyglądać głos w referendum(пол.) Так повинен виглядати голос в референдумі, Wschodnia Gazeta Codzienna, 17.03.14
 225. Чи знає Путін, що він — «х*йло»?
 226. Обама танцює під улюблену пісню «Путін х@йло»
 227. Стаття «Путін-х#йло» стала найпопулярнішою в українській Вікіпедії
 228. WTF is Putin — Putin Khuylo — Путин хλйло
 229. Футболка від Zazzle.com
 230. Українська народна пісня П卐ТЛЕР Х☭ЙЛО різні версії
 231. Ukraine minister's abusive remarks about Putin spark diplomatic row.(англ.)
 232. Donetsk becomes a ghost town as fearful residents flee conflict(англ.)(6.07.14)
 233. Monty Python's last ever show at London's O2 Arena: in pictures.(англ.)
 234. ‘Khuilo’: The offensive term that has attached itself to Putin.(англ.)
 235. Ukrainian diplomat uses swear word for Putin, delighting protesters and angering Moscow(англ.)
 236. How Bart Simpson was dragged into the war of words against Putin(англ.)
 237. Soccer Foes Join Forces on the Front Lines of Ukraine Crisis.(англ.)
 238. Putin is a d**khead' says Ukrainian foreign minister Andrii Deshchytsia.(англ.)
 239. 'Putin Khuilo!' Ukraine's Obscene, Patriotic Rallying Cry.(англ.)
 240. Bawdy Lyrics Mock Putin in Ukraine(англ.), Alexander J. Motyl, 25 June 2014.
 241. Russia Explodes At Ukraine After One Of Its Top Diplomats Called Putin A 'D—head'(англ.)
 242. You won’t believe these savage political insults…(англ.)
 243. Ukrainian astronomers adopt star and name it ‘Putin is a d*ckhead’(англ.)
 244. Why Diplomats Curse About Ukraine.(англ.)
 245. Ukraine Foreign Minister Calls Russia's Vladimir Putin a 'Dickhead'.(англ.)
 246. Some Smile, Others Squirm As Obscenity Becomes Latest Rallying Cry In Ukraine Crisis.(англ.)
 247. Ukraine minister abuses Putin.(англ.)
 248. "Putin Chuilo" geht nicht (нім.), June 18, 2014
 249. Le chef de la diplomatie ukrainienne insulte Poutine.(фр.)
 250. « Poutine est un connard » : le ministre ukrainien des Affaires étrangères se lâche(фр.)
 251. "Poutine est un connard", lâche le ministre ukrainien des Affaires étrangères.(фр.)
 252. Ukraine : "Poutine est un connard", lâche le chef de la diplomatie de Kiev.(фр.)
 253. Ucraina, Poroshenko annuncia cessate il fuoco “unilaterale”(італ.).
 254. El ministro de Exteriores ucraniano llama "cabrón" a Putin.(ісп.)
 255. El ministro de Exteriores ucraniano: "Putin es un cabrón".(ісп.)
 256. Poroixenko anuncia un alto el foc unilateral a Ucraïna.(кат.)
 257. Apel ukraińskich kibiców: Odśpiewajcie na mundialu naszą piosenkę o Putini (Звернення українських вболівальників: Чемпіонат світу співали нашу пісню про Путіна)(пол.)
 258. Jak přeložit Deščycjovu nadávku? Světová média si neví rady.(чес.)
 259. Putin chujlo! se stává ukrajinským symbolem(чес.).
 260. «שר החוץ האוקראיני קילל את פוטין».(івр.)
 261. Ukrainalaisministerin Putin-solvauksen takana netissä levinnyt rallatus. (фін.)
 262. Ukrainalle uusi ulkoministeri – Putinia nimitellyt ministeri saa väistyä.(фін.)
 263. Vene ametnikke ärritas Ukraina ministri sõim Putini aadressil.(ест.)
 264. Futbola fani vēršas pret Putinu.(латис.)
 265. 乌克兰航天员将恒星命名为“普京是个傻子”(кит.)
 266. 恆星命名 烏克蘭諷「普丁是個傻子」(кит.)
 267. 乌克兰航天员将恒星 命名“普丁是个傻子”(кит.)
 268. 乌克兰航天员将恒星 命名“普丁是个傻子”(кит.)
 269. «Путін потрапив в американський словник сленгу (рос.)». Белгазета. June 2, 2014. Процитовано June 2, 2014. 
 270. Міністр замежных спраў Украіны адкрыта назваў Пуціна «х*йлом».(біл.), Наша Ніва.
 271. Heil AdolphPutin! Heil Putin Khuilo!(англ.), 17.06.2014, Equalizer post
 272. Путін, Дещиця і російська мова (огляд російської преси).(рос.)
 273. Российские политики раскритиковали Дещицу за мат в адрес Владимира Путина.(рос.)
 274. Donetsk becomes a ghost town as fearful residents flee conflict.(англ.)
 275. Putin — huilo by Monty Python
 276. Михаил Новицкий - Путин хелло! Ночной Санкт-Петербург.
 277. Михаил Новицкий - Путин хелло!
 278. Українські поп-виконавці побажали Путіну почути голоси вбитих ним і приготували торт з фекаліями, NEWSru.com[ru], 7 жовтня 2014 р.
 279. «Поздоровлення Путіну», ДеПо.ua, 3 жовтня 2014.
 280. «Квартал 95» виконав на концерті пісню про Путіна, Рімма Канівець, 1+1
 281. "Квартал 95" присвятив пісню президенту-диктатору Путіну", ТСН, 10 жовтня 2014
 282. Вечірній Квартал — «Я зажег в церквях все свечи»(рос.), эфир від 11 жовтня 2014 р. Понад 250 тис. переглядів (18.11.14)
 283. Премьера! Новый сезон Вечернего Квартала! Мобилизация политиков, письма в Россию, новости Украины (рос.). Понад 1 мільйона 500 тис. переглядів в YouTube! (18.11.2014)
 284. 95 квартал, Путин Хелло! Ла-ла-ла-ла
 285. Студія 95-ий Квартал показали відео «Брехун Брехун, якби Дмитро Кисельов говорив правду», Радіо 24, 8.11.14
 286. Лжец, лжец. "Квартал-95" снял пародию про Дмитрия Киселева(рос.), Обозрєватель, 9.11.17
 287. «Пороблено в Украине - Лжец Лжец, если бы Дмитрий Киселев говорил правду», 7/11/14, Офіційний канал на YouTube «Студия Квартал 95», понад 1 млн. переглядів станом на 20.11.14
 288. Марія Матiос прийшла до парламенту у футболці з написом «ПТН ХЛО»
 289. Матіос і футболка "Путін - х**ло" (Відео)
 290. Марія Матiос прийшла до парламенту у футболці з написом «ПТН ХЛО»
 291. Депутат міськради ходить по місту в футболці з написом «ПТН ПНХ», але йти добровольцем в зону АТО не поспішає
 292. Аваков "солидарен" с мнением, что "Путин - х*йло".
 293. Welcoming Mr. Lavrov to Sofia, Bulgaria. July 7th 2014: «Putin Huylo»
 294. а б Путин закрыл проект "Новороссия", итоги ужасны - Немцов.(рос.)
 295. Нємцова судитимуть за фразу "Він йо**утий, Володимир Путін"
 296. Шок дня: Полиция Москвы искренне уверена, что Путин - ... хуйло.(рос.)
 297. Спілка Українців у Португалії: Вітання Путіну з Лісабону
 298. Рим. путін — Хуйло ла-ла-ла!!
 299. Антиросійський мітинг у Римі
 300. У Празі пройшла акція «За вашу і нашу свободу» біля посольства Росії у Чехії,Радіо «Свобода»
 301. Прямо під Кремлем велика група людей заспівала відому пісню про Путіна, багатьох затримали(рос.)
 302. Активісти пікетували російські АЗС наспівуючи "Путін-х*йло"
 303. Бойкот російських АЗС
 304. В Москві на Марші Миру заспівали пісню «путін — хуйло»(рос.)
 305. Підсумки Маршу миру: «Путін — Ху*ло! Ла-ла-ла-ла»
 306. Український хіт «Путін — хуйло» в етері російського телебачення! Не монтаж!!!
 307. У Грузії вороги режиму Путіна зробили торт «для Ху..ла»(рос.)
 308. Как прошли переговоры в Милане и каких договоренностей удалось достичь (видео)
 309. Активіст Євромайдана отримав 50 годин виправних робіт за скандування матюкливої фрази про Путіна
 310. У Харкові суддя покарав активіста за пісню про Путіна
 311. Харківські активісти заспівали пісню про Путіна в залі суду
 312. Суд перенес рассмотрение апелляции о "Путин-х*йло" (Відео), 08.07.14
 313. Адвокат Бистриченка переконував суд, що пісня "Путін х*йло" присвячена зірці, ТСН.
 314. Задержанных на Русском марше за песню "Путин - хуйло" оштрафовали на 1000 рублей(рос.), Грани.ру, 5.11.14
 315. За "ла-ла-ла" про Путіна у Москві оштрафували 14 активістів, УНІАН, 6.11.14
 316. Buying Stars and Star Names — IAU. (Перевірено 29 вересня 2014)
 317. В космосе появилась звезда ПУТИН-ХУЙЛО
 318. «Путін — х*йло» тепер з'явився навіть в космосі // ТСН, 03.07.2014
 319. Ukrainian astronomers adopt star and name it ‘Putin is a d*ckhead’(англ.) // TheJournal.ie, 4.07.2014.
 320. No Plans to Rename Star Offending Putin.(англ.) // The Moscow Times, 04.07.2014.
 321. A Star With a Not-So-Nice Nickname for Putin Won't Have to Change.(англ.) // Time, 07.07.2014.
 322. 恆星命名 烏克蘭諷「普丁是個傻子」(кит.), China Times[en], Тайвань
 323. 乌克兰航天员将恒星 命名“普丁是个傻子”(кит.), Lianhe Zaobao[en], Сінгапур
 324. 25 тисяч хасидів відзначили єврейський Новий рік в Умані. Сергій Горицвіт.
 325. Хасиди в Умані вивчили кричалку "Путін - х*йло"
 326. The Hasidim pilgrims are dancing to the famous hit about Putin (Putin khuilo)(англ.), Blogger
 327. Грузинські фанати заспівали хіт про Путіна під час матчу Ліги чемпіонів
 328. Песню украинского комментатора о Путине на YouTube посмотрели уже более полумиллиона раз
 329. FC Zimbru (Chișinău) — CSKA Sofia
 330. Путин Хуйло. москва - це Україна
 331. Зозуля (Нагородження ФК «Дніпро» срібними медалями)
 332. З'явилося відео, як весь стадіон на матчі Білорусь — Україна співає «Путін — х * йло»(рос.)
 333. Білоруські вболівальники неймовірно підтримали Україну (відео)
 334. Фанати заспівали "Путін - Х*йло" на початку матчу Білорусь - Україна.
 335. Пісня про Путіна!
 336. Литовці потужно заспівали "Путін - х*йло" на матчі відбору на Євро-2016, ТСН
 337. Вболівальники збірної Люксембургу підтримали Україну за "Путін - х*йло". ПроСпорт. ТСН.ua. 15.11.2014.
 338. Брехня: прихильники Майдану в Торонто принесли дітям торт з матірною написом(рос.)
 339. У Львові продають десерт під назвою «ПТН ПНХ»
 340. Львівські кондитери виготовили цукерки з написами про Путіна — сюжет телеканалу «112 Україна»
 341. О новых брендах войны: «Путин — ла-ла-ла» и «Слезы сепаратиста» (ВИДЕО), Телеканал «Интер».
 342. Дамо відсіч зазіханням Росії на Україну, Революція Євромайдан. 29.09.2014
 343. На в'їзді до Мукачева з'явився білборд «Путін — х**ло» (ФОТО)
 344. http://newsprolife.com.ua/v-mukachevo-povesili-bilbord-pro-putina
 345. У Кіровограді перед написом на білборді зупиняються навіть водії (ФОТО)
 346. Кіровоградці теж люблять Путіна (ФОТО)
 347. У центрі Луцька з'явився білборд з написом «ПТН ХЛО»
 348. «ПТН ХЛО» — білборд у Луцьку. ФОТО
 349. Ляшко розмістив у Житомирі бігборди з гаслом: «Путін ху#ло!»
 350. У Запоріжжі з'явився адресований Путіну білборд: "І не мрій, с*ка!"
 351. У Бердянську "привітали" Путіна білбордом з лайливим віршиком.
 352. Аваков навчає солдат вигуку Путін Хуйло
 353. Одеський спецназ передає привіт Путіну — ПУТІН — ХУЙЛО(рос.)
 354. Військові АТО пишуть листа Путіну
 355. ПУТИН ##### ЛА-ЛА-ЛА... ИЗ ПЕСНИ СЛОВ НЕ ВЫКИНЕШЬ...
 356. Здесь утро начинается с гимна, песни Путин-Хуйло, а потом - Воины света(рос.)
 357. Юрий Бирюков: «Здесь утро начинается с гимна, песни Путин-Хуйло, а потом — Воины света»(рос.)
 358. How Bart Simpson was dragged into the war of words against Putin (англ.)
 359. Destroy Moscow! Slava Ukraine!
 360. Известный хит о Путине появился в компьютерной игре(рос.), Газета по-українськи, 12 липня 2014 року
 361. В офіційній комп'ютерній грі FIFA-2014 співають хіт про Путіна, Факти ICTV, 12 липня 2014 року
 362. Chrome навчився видавати слово "Хλйло" замість "Путін"
 363. Extension «Xλlo», chrome.google.com.
 364. Птн-Пнх
 365. Расширение заменяет в браузере слово Путин на Хλйло.(рос.)
 366. Алла Пугачова: «Google» не обдуриш: набираєш «Хуйло» — пошуковик видає «Путін».(рос.)
 367. Х…ло, Gazeta.ua
 368. Путін — хуйло
 369. Нецензурна пісня про Путіна(рос.)
 370. Zazzle. Featured Products
 371. [http://ololo.fm/search/%D0%9F%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD+%D0%A5%D1%83%D0%B9%D0%BB%D0%BE «Путин Хуйло» 75 289 пісень слухати онлайн чи завантажити mp3]
 372. Путин законодательно подготовил грунт к сдаче Сибири.(рос.)
 373. Засновник Вікіпедії Джиммі Вейлз: Це не наше завдання давати визначення Путіну — ху*ло він чи ні(рос.)
 374. Путин хуйло - анекдоты про хуйло
 375. Х…ло
 376. Увесь світ переконався, що Путін – Huilo
 377. Анекдоти про Хуйло
 378. Надія Таршин (2014-07-03). ««Росіяни, хто при пам'яті, зупиніть своє ху…ло…»». 
 379. Дума про Хуйло (відео)
 380. Дума про Хуйло (текст)
 381. Вірш «Думи про Хуйло»(рос.)
 382. Путін-НЕ ХУЙЛО!!! (вірш Ігора Іртєньєва)(рос.)
 383. Путин хуйло - стишки про хуйло
 384. Путин хуйло
 385. Вірш про ДНР, ЛНР і ПТН ХЛО
 386. Х…ло
 387. [1]
 388. Перший одеський портал.
 389. Путін ХУЙЛО. Ла-ла-ла-ла-ла-ла-ла-ла!!! Прикольні картинки.
 390. Про Хуйло
 391. Путин хуйло - картинки про хуйло
 392. Путин хуйло - афоризмы про хуйло
 393. П卐ТЛЕР Х☭ЙЛО - лалалалалалалалалааа!
 394. Ірландське інтернет видання MSN News
 395. Черкаси написали лист Путіну і доставлять його гранатометом (22 вересня 2014 року)
 396. Військові АТО пишуть листа Путіну
 397. Жители Батуми воспитывают прокремлевских водителей из России. ФОТО(рос.)
 398. ПТН ХЙЛ: газету «Субота» підтримали «Поліські новини»,на сайті газети «Житомир-Онлайн».
 399. Агенти Путіна оптом скуповують у Житомирі газету "Субота" із скандальним гаслом "Путін - Хуйло"?
 400. Трасу біля окупованого Новоазовська розписали словами «Путін — ху#ло» (фото)
 401. «Путін — Хуйло» з космосу
 402. Типичный Херсон. Посвящение в моряки. Путин-Хуйло
 403. путин хуйло рингтон
 404. «Музыкальный Рингтон Путин - Хуйло»
 405. Ну, погоди! Назло Путину!
 406. «Жил-был пёс», Путін Хуйло / Путин Хуйло
 407. Пуцькін = ХУЙЛО і без підтверджень соціологів
 408. 14 жовтня 2014, ПРЕЗИДЕНТ РОСІЇ ВИКЛИКАЄ В УКРАЇНЦІВ НЕНАВИСТЬ ТА ПРЕЗИРСТВО.
 409. Серйозно про пісню «Путін — хуйло» у виконанні міністра.
 410. Серйозно про пісню «Путін — хуйло» у виконанні міністра, Facebook
 411. Чи знає Путін, що він – «х*йло»?
 412. Вова Хуйло (Vova Dickhead)
 413. Українське прізвисько Володимира Путіна: Дао невдахи.(рос.) — Іван Оберемко для «Колонкера» (рос.)
 414. ‘Khuilo’: The offensive term that has attached itself to Putin на сайті washingtonpost.com (англ.)
 415. Передісторія війни на сайті ua.tribuna.com
 416. Карл Волох про Путіна у фейсбуку
 417. «Від Путіна-переможця до Путіна-х**ла один крок». 
 418. Путін Х*йло Владіміровіч.

Література

 • Х…ло / Підготував Северин Наливайко // Країна. — 2014. — № 25(228). — 26 червня. — С. 32—34.

Посилання