Завітневич Олександр Михайлович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Олександр Завітневич
Завітневич Олександр Михайлович
Народження: 19 квітня 1973(1973-04-19) (48 років)
  с. Осипівка Вільшанський район, Кіровоградська область
Громадянство: Україна Україна
Кар'єра
ТОВ «Смілянський ливарний завод» (Черкаська область) співзасновник, директор
ТОВ «М. Т.І» співзасновник
Членство у Верховна Рада України IX скликання
Освіта Київський військовий інститут управління та зв'язку
КНЕУ
Україна Народний депутат України
9-го скликання
Слуга народу 29 серпня 2019

Завітневич Олександр Михайлович (нар. 19 квітня 1973, с. Осипівка, Вільшанський район, Кіровоградська область) — український підприємець, директор ТОВ «Смілянський Ливарний Завод», голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Член тимчасової слідчої комісії ВРУ з питань розслідування можливих протиправних дій представників органів державної влади та інших осіб, що могли сприяти порушенню державного суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності України і становити загрозу національній безпеці України (з 19 травня 2021)[1]

Кандидат у народні депутати від партії «Слуга народу» на парламентських виборах 2019 року, № 39 у списку.[2] Безпартійний.[3].

За місяць до обрання був названий кандидатом на посаду голови комітету з питань національної безпеки і оборони у Верховній Раді України IX скликання[4], який був перейменований на з питань національної безпеки, оборони та розвідки (з 29 серпня 2019 року)[5].

Життєпис[ред. | ред. код]

Олександр Завітневич народився 1973 року. Після закінчення середньої школи навчався на факультеті радіоінженерії Київського військового інституту управління та зв'язку. Офіцер запасу.

Згодом заочно навчався у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана, де здобув кваліфікацію спеціаліста з економіки підприємства[6].

Голова Черкаської обласної організації партії «Слуга народу»[7].

Бізнес[ред. | ред. код]

У 2012 році Олександр Завітневич разом з партнером став співзасновником та був обраний директором Смілянського ливарного заводу (Черкаська область)[8]. У 2016 році став співзасновником київського ТОВ «М. Т.І», яким керує дружина Наталія Завітневич[9]. Підприємство займається цілим рядом видів діяльності: надання в оренду інших машин, устатковання та товарів, лиття чавуну, сталі та легких кольорових металів, а також механічним обробленням металевих виробів та гуртовою торгівлею машинами й устаткованням для добувної промисловості та будівництва[10].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих протиправних дій представників органів державної влади та інших осіб, що могли сприяти порушенню державного суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності України і становити загрозу національній безпеці України: Постанова Верховної Ради України; Склад колегіального органу від 19.05.2021 № 1454-IX
  2. На з'їзді «Слуги народу» представили сотню членів партії Радіо Свобода (9 червня 2019)
  3. Центральна виборча комісія
  4. Хто зі «слуг народу» обійме керівні посади у фракції та комітетах парламенту: список
  5. Рада затвердила перелік, склад та керівництво усіх комітетів парламенту IX скликання. Повний список.
  6. Завітневич Олександр Михайлович на сайті Чесно
  7. "Слуга народу" знайшла Дубінському нове заняття. Українська правда. 10 червня 2020. Процитовано 10 червня 2020. 
  8. ТОВ «СМІЛЯНСЬКИЙ ЛИВАРНИЙ ЗАВОД»
  9. Завітневич Олександр Михайлович на сайті ring.org.ua
  10. ТОВ М. Т. І.

Посилання[ред. | ред. код]