Пузанов Олександр Геннадійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Олександр Геннадійович Пузанов
Народився 26 лютого 1977(1977-02-26) (42 роки)
Громадянство Україна Україна
Діяльність політик
юрист
Alma mater КНЕУ
Партія Опозиційний блок
Опозиційна платформа — За життя
Україна Народний депутат України
9-го скликання
ОПЗЖ 29 серпня 2019

Пузанов Олександр Геннадійович (н. 26 лютого 1977 р. ) — український політичний та державний діяч, правознавець, Голова Київської міської організації політичної партії "Опозиційний блок" (з травня 2015 р), екс-заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) – керівник апарату (червень 2010 р. — квітень 2014 р.).

Народний депутат України 9-го скликання[1]. Член Комітету Верховної Ради з питань правової політики[2].

Діяльність[ред. | ред. код]

На посаді заступника голови Київської міської державної адміністрації – керівника апарату Пузанов курував питання суспільних комунікацій, зовнішньої реклами, комунальної власності (в тому числі повернення до комунальної власності майна, яке раніше було відчужено з порушенням законодавства).

Завдяки діяльності Пузанова, до власності територіальної громади Києва протягом 2011 р. було повернуто корпоративні права на стратегічні для міста підприємства. В тому числі: «Київгаз», «Київводоканал», холдингова компанія «Київміськбуд» та 34 будівельні підприємства, які входять до її складу. Загальна вартість повернутих активів станом на 2011 р. складала 6 892,187 млн. грн.

Під час керівництва Пузановим апаратом КМДА, в міській адміністрації було запроваджено електронний документообіг, як складову частину системи електронного урядування.

Зусилля міськадміністрації знайшли суспільне визнання. 29 жовтня 2013 р. система електронного урядування КМДА отримала нагороду «ЛЕВ — 2013» в рамках Міжнародного наукового конгресу «Інформаційне суспільство в Україні». Київ було нагороджено за два проекти: «Створення єдиного інформаційного простору територіальної громади міста Києва» (номінація «Електронні інструменти управління територіальною громадою») та «Міський веб-портал адміністративних послуг» (номінація «Електронні сервіси»).

Саму структуру КМДА було оптимізовано. Кількість структурних підрозділів було скорочено з 39 до 21, а число рівнів ієрархії зменшилося з 7, при попередній структурі, до 5.

Ринок зовнішньої реклами Києва також зазнав перетворень. У 2012 році спільними зусиллями КМДА та рекламних операторів було розроблено та ухвалено «Концепцію розвитку ринку зовнішньої реклами міста Києва», яка створила на ринку прозорі «правила гри».

Надходження до комунального бюджету Києва від зовнішньої реклами протягом 2010-2014 рр. зросли у 5,7 разів. З 21,5 млн. грн., які надійшли в 2010 році (при цьому до призначення Пузанова, за І півріччя 2010 року, бюджет отримав лише 900 тис грн.), до 120 млн. грн. у 2013 році. Кількість рекламних носіїв за цей час залишилась незмінною – близько 13 тис. шт.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 26 лютого 1977 р., постійно проживає в Києві. Одружений, виховує двох доньок.

Освіта[ред. | ред. код]

Київській національний економічний університет (закінчив 1999 р.), магістр з правового регулювання економіки. Вільно володіє англійською мовою.

Особисті переконання[ред. | ред. код]

Прихильник ідей євроінтеграції, унітарності української держави та розширення повноважень місцевих органів самоврядування.

Кар’єра[ред. | ред. код]

 • Трудову діяльність розпочав у 1996 р. в юридичній компанії на посаді юриста.
 • 2000 р. отримав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.
 • 2000-2003 рр. працював в комерційних банках. Послідовно обіймав посади головного юрисконсульта управління кредитної діяльності банку, начальника управління правового захисту інтересів банку, начальника юридичного управління, входив до складу правління банку.
 • У листопаді 2003 р. заснував та очолив «Юридичну фірму «Пузанов та Партнери».
 • У червні 2010 р. був призначений заступником голови Київської міської державної адміністрації.
 • З лютого 2012 р. призначений на посаду заступника голови КМДА – керівника апарату
 • В квітні 2014 р. звільнений з посади за власним бажанням.
 • З квітня 2014 р. працює радником голови правління ПРАТ СК «УСГ».

Кандидат у народні депутати від партії «Опозиційна платформа — За життя» на парламентських виборах 2019 року, № 32 у списку[3]. На час виборів: радник голови правління ПАТ "Страхова компанія «Українська страхова група», член партії «Опозиційна платформа — За життя». Проживає в Києві[4].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

 1. Александр Пузанов: "Киевгорстрой" - не "Криворожсталь"
 2. Замглавы КГГА: Дружба с Левочкиным не вредит
 3. Александр Пузанов: рекламных щитов в исторической части Киева больше не будет
 4. Александр Пузанов: выборы мэра Киева выиграет Попов
 5. Александр Пузанов: "Через 5 лет Киев полностью избавится от маршруток"
 6. Александр Пузанов: Черновецкий подписывает документы
 7. Без крыши над головой: как работают чиновники из захваченных админзданий
 8. Малому бизнесу упростят процедуру аренды имущества
 9. КГГА планирует потратить на программу "Электронное правительство" 85 млн грн
 10. Киевские власти рассказали о первом месяце работы городского портала общественного контроля