Мезенцева Марія Сергіївна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Марія Сергіївна Мезенцева
Народилася 10 грудня 1989(1989-12-10) (29 років)
м. Харків
Громадянство Україна Україна
Діяльність політик
волонтерка
приватний підприємець
Alma mater Інститут сходознавства та міжнародних відносин «Харківський колегіум»
ХНУ імені В. Н. Каразіна
Пекінський університет мови та культури[1]
Кентський університет
Заклад ХНУ імені В. Н. Каразіна
Посада Народний депутат України
Партія Об'єднання «Самопоміч»
Слуга народу
Україна Народний депутат України
9-го скликання
Слуга народу 29 серпня 2019

Картка на сайті Верховної Ради України

Марія Сергіївна Мезенцева (нар. 10 грудня 1989, м. Харків) — український політик, волонтерка, приватний підприємець. Народний депутат України 9-го скликання[2]. Перемогла діючого депутата Валерія Писаренка[3]. Називалась кандидаткою на посаду голови комітету з питань європейської інтеграції у Верховній Раді України IX скликання[4], але була обрана заступницею голови комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом у Верховній Раді України IX скликання (з 29 серпня 2019 року)[5].

Голова підкомітету з питань наближення законодавства України до законодавства ЄС. Член Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи[6].

З лютого по липень 2015 року — працювала менеджером з відповідності в Альянсі європейських консерваторів та реформістів, м. Брюссель, Бельгія. Була лобісткою з українських питань в Європейському парламенті[1].

Життєпис[ред. | ред. код]

У 1996 році — пішла у перший клас ЗОШ І-III ступенів № 68 м. Харкова. У 1999 році — вступила у п'ятий клас до Маріїнської гімназії № 6 м. Харкова. У 2006 році — вступила до Харківського інституту сходознавства «Харківський колегіум» на факультет міжнародних відносин, відділення «Міжнародні відносини та китайська мова». У 2007 році — вступила на 2-й курс Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (факультет міжнародних економічних відносин). У 2011 році — закінчила магістратуру з відзнакою Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (спеціальність «Міжнародні економічні відносини, референт-перекладач з англійської мови»). У 2012 році — здобула ступінь магістра з міжнародних відносин та міжнародного права Кентського університету (факультет політики і міжнародних відносин), м. Кентербері, Велика Британія[7].

З 2008 по 2010 рік — помічник юриста в ТОВ «Земельний Ексклюзив» (юридична фірма), м. Харків. 2011 рік — стажування у Верховній Раді України. З 2012 по 2013 рік — стажування в Європарламенті, Парламентській асамблеї Організації Об'єднаних Націй. З 2014 по 2015 рік — стажування у Бізнес Раді Україна ЄС у Брюсселі. З 2016 року — фізична особа-підприємець[7].

У 2015 році — обрана депутатом Харківської міськради 7-го скликання. Член постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, інвестицій, спортивних та іміджевих проектів. Член депутатської фракції «Об'єднання «Самопоміч»». Безпартійна[7].

Кандидат у народні депутати від партії «Слуга народу», обрана на парламентських виборах 2019 року (виборчий округ № 168, Шевченківський район м. Харкова)[8]. На час виборів: фізична особа-підприємець, безпартійнa. Проживає в м. Харкові[9].

Багаторазова чемпіонка України із сучасних танців, володарка нагороди «Обдаровані діти Харківщини»[7].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]