Одарченко Андрій Миколайович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Одарченко Андрій Миколайович
Andriy Odarchenko, Ukrainian politician.jpg
Народився 2 листопада 1978(1978-11-02) (43 роки)
Харків, Українська РСР, СРСР
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Діяльність науковець, політик, викладач університету
Науковий ступінь доктор технічних наук
Вчене звання професор
Заклад Харківський державний університет харчування та торгівлі
Членство Верховна Рада України IX скликання
Посада декан і Народний депутат України
Партія Слуга народу
Діти син, донька
Україна Народний депутат України
9-го скликання
Слуга народу 29 серпня 2019

Картка на сайті Верховної Ради України

Одарченко Андрій Миколайович (нар. 2 листопада 1978, Харків) — народний депутат України IX скликання, член Комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики, доктор технічних наук, професор.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився 2 листопада 1978 в Харкові. 2000 року закінчив Харківську академію технології та організації харчування за спеціальністю «Товарознавство та комерційна діяльність» (товарознавець-експерт), диплом з відзнакою.

28 листопада 2003 р. захистив дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.18.15 — товарознавство харчових продуктів.

21 червня 2007 р. — отримав Вчене звання доцента присвоєне рішенням Атестаційної колегії МОН.

З 2011 року по теперішній час працюю деканом факультету управління торговельно-підприємницької та митною діяльністю  ХДУХТ.

У 2013 році закінчив Харківський державний університет харчування та торгівлі, за спеціальністю «Економіка підприємства», кваліфікація — магістр з економіки та підприємства.

20 березня 2014 р. захистив дисертаційну роботу на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.18.13 — технологія консервованих і охолоджених харчових продуктів.

З 2015 по теперішній час за сумісництвом працюю на посаді професора кафедри товарознавства, управління якістю та екологічної безпеки ХДУХТ. Загальний стаж роботи складає 13 років 5 місяців.

Є членом спеціалізованої вченої ради К 64.088.03 Харківського державного університету харчування та торгівлі, головою Вченої ради факультету управління торговельно-підприємницькою та митною діяльністю ХДУХТ, головою експертної ради ХДУХТ за напрямком «Товарознавство і торговельне підприємництво. Екологічна безпека», членом Українського товариства товарознавців і технологів, членом наукового семінару з попередньої експертизи дисертацій ХДУХТ.

Фахівець з підготовки інженерних і науково-педагогічних кадрів, в тому числі і вищої кваліфікації — підготував трьох кандидатів технічних наук, успішно захищені дисертаційні роботи на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.18.15 — товарознавство харчових продуктів.

У 2017 році був затриманий за підозрою у керуванні транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння, проте суд закрив провадження за відсутністю доказів. Сам Одарченко заперечив цю інформацію[1].

Одарченко раніше фінансував партію колишнього "регіонала" Євгенія Мураєва "Наші", йдеться в журналістському розслідуванні проекту "Схеми"[2][3].

Кандидат у народні депутати від партії «Слуга народу» на парламентських виборах 2019 року (виборчий округ № 170, Московський район м. Харкова)[4]. На час виборів: безпартійний, проживає в м. Харкові[5].

З 29 серпня 2019 — народний депутат від партії «Слуга Народу» (IX скликання)[6]. Член Комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики[7]. За 2019 рік Одарченко став співавтором 14 законопроектів, жоден з яких не підтримав парламент[8].

Під час карантину у 2020 році за даними ЗМІ займався "гречкосійством", коли роздавав маски у 170 окрузі (Харків).[9]

Наукова діяльність та інтереси[ред. | ред. код]

Наукові інтереси полягають в науковому обґрунтуванні в наступних аспектах:

 • можливості покращення якості та функціонально-технологічних властивостей замороженої сировини та харчових продуктів шляхом використання раціональних режимів термічної зворотності технологічних процесів заморожування холодильного зберігання та розморожування;
 • удосконаленні технологій консервування холодом сировини рослинного походження, харчових продуктів та напівфабрикатів;
 • розробці ступінчастого режиму розморожування напівфабрикатів з нульовою площею гістерезису кінетики температур;
 • дослідженні процесу заморожування сировини та продукті харчування, що проходять технологічну обробку перед заморожуванням.

Результати наукової діяльності впроваджено у роботу підприємств харчової промисловості.

За значний особистий внесок у розвиток освіти і науки Харківщини, навчання та виховання студентської молоді, вирішення питань соціально-економічного захисту членів профспілки, професійну компетентність нагороджений Грамотою Харківської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України у 2012 р.

Звання та нагороди[ред. | ред. код]

 • Диплом стипендіата Харківської обладміністрації ім. Проскури (з технічних наук, 2008)
 • Грамота Харківської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, 2012
 • Грамота Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської обладміністрації, 2014
 • Диплом переможця XVI обласного конкурсу «Вища школа Харківщини — найкращі імена» у номінації «Молодий науковець», 2014
 • Подяка Голови Харківської обладміністрації, 2015
 • Грамота Північно-Східного наукового центру НАН України і МОН України, 2017
 • Грамота Харківської міськради Департаменту освіти, 2018
 • Грамота Харківської міськради Департаменту освіти, 2019

Основні праці та роботи. Література[ред. | ред. код]

Основні результати наукової діяльності представлені в 174 наукових працях, з них 118 наукового характеру (в тому числі 2 монографії, 93 стаття, з них: 82 — у наукових фахових виданнях України, 7 — у виданнях України, які включено до наукометричних баз, 4 — у міжнародних фахових виданнях, 23 деклараційних патенти) та 56 навчально-методичного характеру (в тому числі 1 підручник, 10 навчальних посібників, рекомендованих МОН України як підручник та навчальні посібники для студентів вищих навчальних закладів).

 • Біржова діяльність. Методичні вказівки та завдання для практичних занять. 2017[1]
 • Влияние технологических режимов и приемов на качество пищевых продуктов и сырья при замораживании и холодильном хранении. Монография. 2017
 • Commodity analysis of spreads with increased biological value. 2016[3]
 • Особенности электронной коммерции и перспективы ее развития в Украине. 2015[4]

Родина[ред. | ред. код]

 • Син: Одарченко Микола Андрійович[10];
 • Дочка: Одарченко Алла Андріївна[10].
 • Брат: Одарченко Дмитро [11]

Публікації[ред. | ред. код]

 1. АМ Одарченко, КВ Сподар, ОО Лісніченко. Біржова діяльність. Методичні вказівки та завдання для практичних занять. ХДУХТ (2017).
 2. А. Н. Одарченко,. Влияние технологических режимов и приемов на качество пищевых продуктов и сырья при замораживании и холодильном хранении. Монография. Харьков: ХГУПТ (2017).
 3. Андрій Миколайович Одарченко, Яна Юріївна Албатова, Катерина Вікторівна Сподар, Тетяна Василівна Карбівнича. Commodity analysis of spreads with increased biological value. Technology audit and production reserves (2016).
 4. Андрій Миколайович Одарченко, Катерина Вікторівна Сподар. Особенности электронной коммерции и перспективы ее развития в Украине. Бизнес информ (2015).

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Харківський мажоритарник від "Слуги народу" фінансував партію Мураєва - "Схеми". web.archive.org. 3 листопада 2020. Процитовано 18 серпня 2021. 
 2. Wayback Machine. web.archive.org. Процитовано 18 серпня 2021. 
 3. Приховані обличчя нової влади. Хто стоїть за командою Зеленського в Харкові?. Радіо Свобода (укр.). Процитовано 18 серпня 2021. 
 4. «Слуга народу» представила мажоритарників у 23 областях і Києві Українська правда (21 червня 2019)
 5. Відомості про кандидата в народні депутати України cvk.gov.ua
 6. Відомості про підрахунок голосів виборців на одномандатному виборчому окрузі № 170 cvk.gov.ua
 7. Парламент затвердив список своїх комітетів і їх склад. ХТО В ЯКОМУ Новинарня (29.08.2019)
 8. Як працювали мажоритарники Харкова у 2019 році. www.chesno.org (укр.). Процитовано 18 серпня 2021. 
 9. Карантинне гречкосійство політиків на Харківщині. www.chesno.org (укр.). Процитовано 18 серпня 2021. 
 10. а б дані з Єдиного державгного реєстру декларацій
 11. КАНДИДАТ ОТ «СЛУГИ НАРОДА» ОДАРЧЕНКО ПОЛУЧИЛ ДЕКАНАТ В ХГУПТ «ПО НАСЛЕДСТВУ» – СМИ