Борт Віталій Петрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Віталій Петрович Борт
Народився 1 вересня 1972(1972-09-01) (47 років)
м. Донецьк
Громадянство Україна Україна
Діяльність політик
Alma mater ДВНЗ ДонНТУ
Посада Народний депутат України[1], Народний депутат України[2] і Народний депутат України[3]
Партія Партія регіонів
Нагороди
Орден «За заслуги» ІІІ ступеня
Україна Народний депутат України
5-го скликання
Партія регіонів 25 травня 2006 23 листопада 2007
6-го скликання
Партія регіонів 23 листопада 2007 12 грудня 2012
7-го скликання
Партія регіонів 12 грудня 2012 27 листопада 2014
9-го скликання
ОПЗЖ 29 серпня 2019


Борт Віталій Петрович (1 вересня 1972, Донецьк) — народний депутат України.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 1 вересня 1972 (м. Донецьк); дружина Ольга Анатоліївна (1973) — домогосподарка; дочка Яна (1996).

  • 1995–2000 — торговельний агент ТОВ «Донецькелектроторг». 2001 — грудень 2004 — не працював. Січень — червень 2005 — менеджер, листопад 2005 — квітень 2006 — комерційний директор ТОВ Торговельно-маркетинговий дім «Ясинуватський машинобудівний завод».

Парламентська діяльність[ред. | ред. код]

Ставши Народним депутатом України 5-го скликання Віталій Борт ввійшов до складу Підкомітету з питань автомобільних доріг та дорожнього господарства в Комітеті з питань транспорту і зв'язку і попри те, що він не пропрацював в дані сфері — його було призначено Головою підкомітету. В парламентській роботі він на відзначався — оскільки за всі пленарні засідання не було зареєстровано жодного його законопроекту.

Будучи обраним Народним депутатом України 6-го скликання Віталій Борт продовжив свою «активну» державотворчу діяльність. Й лище після оприлюднення чергового списку депутатів, які не беруть участі в законотворчій діяльності[5] відмітився лоббістським законом «законопроект № 8005, яким передбачається внесення змін до Українського класифікатора товарів зовнішньоекономічної діяльності та відміну податку на додану вартість для експорту паливних гранул та брикетів»[6].

Інша діяльність[ред. | ред. код]

15 лютого 2013 р. на III звітно-виборчій Конференції Дитячо-юнацької футбольної ліги України новим президентом ДЮФЛ було обрано народного депутата України Віталія Борта.

Незважаючи на доволі непримітну законотворчу та депутатську активність, бізнесові та фінансові активи колишнього менеджера/торгового агента суттєво зросли. Торговий агент/безробітний через 4 роки став співласником кількох бізнесструктур, які пов'язані з Державною корпорацією «Надра України». Поясненням такого явища стало суттєве патронування тодішнього Міністра охорони навколишнього природного середовища України Джарти Василя Георгійовича (якому тоді безпосередньо підпорядковувався державний концерн Надра України). Оскільки Віталій Борт був пролобійований до списку депутатів Верховної Ради саме Василем Джарти (який, будучи ще мером Макіївки, просував Віталія Борта на керівні посади) то той вважається довіреною та особливо наближеною особою до цієї фінансово-чиновницької групи.

Борт Віталій Петрович дистанціонувався від значних політичних та суспільних подій, але саме така його непримітність впало в око журналістам та прокуратури й незабаром він став учасником гучного скандалу — махінаціями з привласненням приміщення національної акціонерної компанії «Надра України»[7]. Коли в 2006 році, за кілька місяців до втрати влади міністерством Навколишнього середовища (міністр Джарти) було санкціоновано «рейдерське захоплення» всього приміщення державної корпорації — в подальшому виявилося, що в тих приміщеннях перебувають бізнес-структури тісно пов'язані з Бортом Віталієм Петровичем та його «патроном» Джарти Василем Георгійовичем.

Окрім сумнівної оборудки з приміщенням національної державної корпорації всплили й інші бізнес-інтереси Віталія Борта:

  • «ЕлітТрансСервіс» — фірма покупець приміщення «Надр України», розташована за адресою Київ, вулиця Лєскова 5/А оф.102 — на повірку там виявився лише будинок В'єтнамського посольства на вул Лєскова 5
  • «Ярд-Шиппінг» — де-факто власник приміщення «Надр України»[8][9] яка завдяки певним «судово-процесуальним» упереджуючим крокам[10] залишила за собою приміщення м. Київ, вул. Володимирська, 34/9 (літера Б)
  • «Недра Геоцентр»
  • «Металл Трейд 2000» — розробка газо-конденсатних родовищ на Берестовському і Боханівському майданчиках «Чернігівнафтогазгеології» — дочірнього дочірнього підприємства компанії «Надра України». Передача родовищ відбувалася на безтендерній основі з заявкою великих інвестиційних сум, які так й не були вкладені, а видобуток проводиться зусиллями державної компанії, прибуток же йде на користь комерційної структури (як виявилося — тепер власника ліценції/дозволу).
  • Окрім того, з бізнес діяльністю Борта Віталія пов'язані інші менш відомі структури. які розташовані за адресою вул. Боричів Ток 35-В

Державні нагороди[ред. | ред. код]

  • Орден «За заслуги» III ст. (24 серпня 2012) — за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові здобутки, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 21-ї річниці незалежності України[11]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]