Совсун Інна Романівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Інна Романівна Совсун
Інна Романівна Совсун

Час на посаді:
березень 2014 — серпень 2016
Президент  Петро Порошенко
Прем'єр-міністр  Арсеній Яценюк
Володимир Гройсман

Народився21 вересня 1984(1984-09-21) (35 років)
Харків, Українська РСР, СРСР
ГромадянствоУкраїна Україна
Національністьукраїнка
ОсвітаНаціональний університет «Києво-Могилянська академія»
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Лундський університет
Дітисин

Wikiquote-logo.svg Висловлювання у Вікіцитатах

Україна Народний депутат України
9-го скликання
Голос 29 серпня 2019

І́нна Рома́нівна Совсун (нар. 21 вересня 1984(19840921), Харків) — віце-президентка Київської школи економіки у 2016-2018 роках, перша заступниця Міністра освіти і науки України у 2014–2016 роках. Старший викладач кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська Академія». Співзасновниця та колишня директорка аналітичного центру CEDOS.

Народний депутат України 9-го скликання. Член Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій[1], голова підкомітету з питань освіти впродовж життя та позашкільної освіти[2].

Життєпис[ред. | ред. код]

Освіта[ред. | ред. код]

Після закінчення харківської школи вступила до НаУКМА, де у 2005 році отримала ступінь бакалавра політології. Магістерську програму продовжила з того самого напрямку та отримала диплом магістра політології у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. У 2006–2007 роках навчалася в Лундському університеті (Королівство Швеція), де отримала звання магістра з європейської політики. Наразі готує до захисту дисертаційне дослідження.

Кар'єра[ред. | ред. код]

Після закінчення університету активно занурилась в громадську діяльність. Працювала менеджером освітніх проектів у Громадянська мережа «ОПОРА». В 2009 році разом з однодумцями заснувала некомерційний аналітичний центр CEDOS (раніше «Центр дослідження суспільства»), який очолювала до призначення на посаду заступниці Міністра (2010–2014 рр). Діяльність Центру концентрується на дослідженні державної політики та суспільних процесів у сферах освіти, міграції та міського розвитку з метою формування прогресивних інституцій та посилення участі громадян у прийнятті рішень.

Кандидат у народні депутати від партії «Голос» на парламентських виборах 2019 року, № 16 у списку[3].

Співголова групи з міжпарламентських зв'язків з Королівством Швеція.

Діяльність в Міністерстві освіти та науки України[ред. | ред. код]

З березня 2014 по серпень 2016 Інна Совсун обіймала посаду заступниці Міністра освіти та науки України Сергія Квіта. За її активної підтримки відбувалася імплементація ЗУ «Про вищу освіту» в аспектах розширення автономії вищих навчальних закладів, забезпечення дотримання академічної доброчесності, запровадження нової моделі фінансування ВНЗ та ін. Вона також відповідала за міжнародне співробітництво, співпрацю з парламентом та іншими органами виконавчої влади.

Серед основних досягнень:

  • Запуск реформи вищої освіти призвів до збільшення академічної автономії та скорочення бюрократичного тиску на університети;
  • Створення єдиного національного репозитарія академічних текстів. Посилення боротьби за академічну доброчесність;
  • Розробка нової моделі фінансування вищої освіти, базовану на показниках успішності діяльності ВНЗ;
  • Вдосконалення процедури вступу до університетів, щоб забезпечити її повну прозорість;
  • Розробка пілотного проекту з впровадження зовнішнього незалежного оцінювання при вступі на магістратуру для юристів;
  • Приєднання до програми "Горизонт 2020", що відкриває нові можливості для студентів і науково-педагогічних працівників та сприяє інтеграції у світовий освітній та науковий простір;
  • Збільшення участі України в Erasmus +;
  • Забезпечення участі України в PISA 2018.

Київська школа економіки[ред. | ред. код]

У вересні 2016 року Інна Совсун приєднались до команди Київської школи економіки. На посаді Віце-президента відповідає за активну роль KSE у просуванні реформ у вищій освіті та розвиває новий напрям діяльності KSE — підготовку спеціалістів у сфері державного управління:

«Я залишаюсь відданою  європейському вектору змін в українській освіті. Працюючи в Київській школі економіки, я планую розширення  діалогу з колом прогресивних партнерів, що прагнуть якісних перетворень у вищій освіті — з керівництвом університетів та просто активними викладачами, бізнесом, який потребує випускників з якісним дипломом, МОНом, політиками та міжнародними організаціями. Іншими словами, я залишаюсь в освіті. І сподіваюсь, що у складі команди КSE зможу перетворювати вітчизняну освіту зсередини».[4]

Інна — ідейна натхненниця та керівник Магістерської програми з публічної політики та врядування Київської школи економіки, перша група якої розпочала навчання в жовтні 2017 року. Дана освітня програма готує фахівців нової формації для ефективного врядування країною. Ключова особливість програми — акцент на розробці політик та навичках аналітики, якими мають володіти ефективні управлінці публічної сфери.

Особисте життя[ред. | ред. код]

Заміжня, виховує сина.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]