Совсун Інна Романівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Інна Романівна Совсун
Інна Романівна Совсун
Заступник Міністра освіти і науки
березень 2014 — серпень 2016
Президент Петро Порошенко
Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк
Володимир Гройсман
Народилася 21 вересня 1984(1984-09-21) (37 років)
Харків, Українська РСР, СРСР
Відома як політична діячка
Місце роботи Національний університет «Києво-Могилянська академія», Київська школа економіки і Центр дослідження суспільства
Громадянство Україна Україна
Національність українка
Освіта КНУ імені Тараса Шевченка і Національний університет «Києво-Могилянська академія»
Діти син
Україна Народний депутат України
9-го скликання
Голос 29 серпня 2019

І́нна Рома́нівна Совсун (нар. 21 вересня 1984(19840921), Харків) — українська державна і громадська діячка, віце-президент Київської школи економіки у 2016–2018 роках, перша заступниця Міністра освіти і науки України у 2014–2016 роках[1][2]. Старший викладач кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська Академія». Співзасновниця та колишня директорка аналітичного центру CEDOS.

Народний депутат України 9-го скликання. Член Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій[3], голова підкомітету з питань освіти впродовж життя та позашкільної освіти[4].

Життєпис[ред. | ред. код]

Освіта[ред. | ред. код]

Після закінчення харківської школи вступила до НаУКМА, де у 2005 році здобула ступінь бакалавра політології. Магістерську програму продовжила з того самого напрямку та отримала диплом магістра політології у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. У 2006–2007 роках навчалася в Лундському університеті (Королівство Швеція), де здобула ступінь магістра з європейської політики. Наразі готує до захисту дисертаційне дослідження.

Кар'єра[ред. | ред. код]

Після закінчення університету активно занурилась в громадську діяльність. Працювала менеджером освітніх проєктів у Громадянська мережа «ОПОРА». В 2009 році разом з однодумцями заснувала некомерційний аналітичний центр CEDOS (раніше «Центр дослідження суспільства»), який очолювала до призначення на посаду заступниці Міністра (2010–2014 рр). Діяльність Центру концентрується на дослідженні державної політики та суспільних процесів у сферах освіти, міграції та міського розвитку з метою формування прогресивних інституцій та посилення участі громадян у прийнятті рішень.

Кандидат у народні депутати від партії «Голос» на парламентських виборах 2019 року, № 16 у списку[5].

Співголова групи з міжпарламентських зв'язків з Королівством Швеція.

Діяльність у Міністерстві освіти та науки України[ред. | ред. код]

З березня 2014 по серпень 2016 Інна Совсун обіймала посаду заступниці Міністра освіти та науки України Сергія Квіта. На посаді заступника міністра освіти 13 квітня 2016 відзначилась наказом про скорочення керівного, адміністративного, управлінського, господарсько-обслуговуючого персоналу, водіїв, а також робітників, які обслуговують громадські будівлі навчальних закладів на 10 %[6] Цей наказ викликав обурення профспілок[7] і врешті був скасований міністром освіти Лілією Гриневич 5 травня 2016.[8] За її активної підтримки відбувалася імплементація ЗУ «Про вищу освіту» в аспектах розширення автономії вищих навчальних закладів, забезпечення дотримання академічної доброчесності, запровадження нової моделі фінансування ВНЗ та ін. Вона також відповідала за міжнародне співробітництво, співпрацю з парламентом та іншими органами виконавчої влади.

Серед основних досягнень:

 • Запуск реформи вищої освіти призвів до збільшення академічної автономії та скорочення бюрократичного тиску на університети;
 • Створення єдиного національного репозитарія академічних текстів. Посилення боротьби за академічну доброчесність;
 • Розробка нової моделі фінансування вищої освіти, базовану на показниках успішності діяльності ВНЗ;
 • Вдосконалення процедури вступу до університетів, щоб забезпечити її повну прозорість;
 • Розробка пілотного проєкту з впровадження зовнішнього незалежного оцінювання при вступі на магістратуру для юристів;
 • Приєднання до програми «Горизонт 2020», що відкриває нові можливості для студентів і науково-педагогічних працівників та сприяє інтеграції у світовий освітній та науковий простір;
 • Збільшення участі України в Erasmus +;
 • Забезпечення участі України в PISA 2018.

Київська школа економіки[ред. | ред. код]

У вересні 2016 року Інна Совсун приєднались до команди Київської школи економіки. На посаді Віце-президента відповідає за активну роль KSE у просуванні реформ у вищій освіті та розвиває новий напрям діяльності KSE — підготовку спеціалістів у сфері державного управління:

«Я залишаюсь відданою  європейському вектору змін в українській освіті. Працюючи в Київській школі економіки, я планую розширення  діалогу з колом прогресивних партнерів, що прагнуть якісних перетворень у вищій освіті — з керівництвом університетів та просто активними викладачами, бізнесом, який потребує випускників з якісним дипломом, МОНом, політиками та міжнародними організаціями. Іншими словами, я залишаюсь в освіті. І сподіваюсь, що у складі команди КSE зможу перетворювати вітчизняну освіту зсередини».[9]

Інна — ідейна натхненниця та керівник Магістерської програми з публічної політики та врядування Київської школи економіки, перша група якої розпочала навчання в жовтні 2017 року. Дана освітня програма готує фахівців нової формації для ефективного врядування країною. Ключова особливість програми — акцент на розробці політик та навичках аналітики, якими мають володіти ефективні управлінці публічної сфери.

Особисте життя[ред. | ред. код]

Заміжня, виховує сина.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 березня 2014 року № 210-р «Про призначення Совсун І.Р. першим заступником Міністра освіти і науки України».
 2. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016 року № 582-р «Про звільнення Совсун І.Р. з посади першого заступника Міністра освіти і науки України».
 3. Парламент затвердив список своїх комітетів і їх склад. ХТО В ЯКОМУ Новинарня (29.08.2019)
 4. Комітет з питань освіти, науки та інновацій обрав голів двох підкомітетів, затвердив план роботи на період другої сесії та склад робочої групи з підготовки проекту Закону «Про повну загальну середню освіту» Верховна Рада України (9 вересня 2019)
 5. Партія Вакарчука оголосила список на вибори Ради LB.ua
 6. Про деякі питання формування штатних нормативів
 7. ЦК Профспілки вимагає скасування наказу МОН № 443 про скорочення на 10 % чисельності непедагогічних працівників
 8. Про скасування наказу від 13.04.2016 № 433
 9. Інна Совсун призначена віце-президентом Київської школи економіки. www.kse.org.ua (uk). Процитовано 2017-08-11. 

Посилання[ред. | ред. код]