Шкрум Альона Іванівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Альона Шкрум
Alyona Shkrum.jpg
Народилася 2 січня 1988(1988-01-02) (30 років)
м. Київ
Громадянство Україна Україна
Проживання м. Київ
Діяльність адвокат, політик
Відома українська громадська діячка, політик
Alma mater  • Київський національний університет імені Тараса Шевченка
 • Паризький університет
 • Кембриджський університет
 • Трініті Хол[d]
Посада Народний Депутат України VIII скликання, партія ВО "Батьківщина"
Партія Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»
Чоловік Наталуха Дмитро Андрійович
Сторінка в Інтернеті shkrum.com

Альо́на Ів́анівна Шкр́ум (нар. 2 січня 1988(19880102), Київ[1]) — український політик, юрист і правозахисник, Народний депутат України VIII скликання.

Юрист-міжнародник за фахом, здобула три дипломи про вищу освіту, громадська діячка, в тому числі у сфері захисту і забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб.

На парламентських виборах 2014 року була кандидатом у народні депутати України за списком партії «Батьківщина»[2] (№5 у партійному списку)[3], потрапила до прохідного списку партії за відкритим конкурсом, як учасник ініціативи «Професійний Уряд».

Освіта[ред. | ред. код]

20042010 — Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка, м. Київ, Україна. Факультет міжнародного приватного права. Юрист-міжнародник, перекладач-референт із французької мови (диплом із відзнакою).

20102011 — Університет Пантеон-Сорбонна Париж 1, м. Париж, Франція. Магістратура з міжнародного економічного права. Спеціаліст із права СОТ, комерційного і конкурентного права (дисертацію захистила французькою мовою). Скарбничий Асоціації студентів міжнародного права Університету Сорбонни.[4]

20112012 — Кембриджський університет, Кембридж, Велика Британія. Факультет права. Коледж Триніті Хол[en], член Студентської ради коледжу. Спеціаліст із міжнародного права, права інтелектуальної власності, правової філософії. Стипендіант почесного товариства Inner Temple[en], працювала в судовій системі Великої Британії й стажувалася за стипендією як помічник баристерів, у тому числі брала участь у підготовці у Лондонському суді справ Бориса Березовського проти Романа Абрамовича та Олега Дерипаски проти Михайла Чорного.

Професійний та громадський досвід[ред. | ред. код]

Є співзасновником Клубу Випускників Київського Інституту міжнародних відносин Національного університету Т.Шевченка «Ардеа Альба».

Директор аналітичного центру «Україна 2020», який об'єднав під час ЄвроМайдану українців-випускників Оксфорда і Кембриджа для написання стратегії реформ в Україні й розробки законопроектів. Окрім роботи над законопроектами та роботи учасників Центру в експертних радах та громадських радах міністерств, експерти та студенти ведуть блог «Україна 2020» у вільній формі «політичних теревеньок».

Є співзасновником Клубу Випускників Київського Інституту міжнародних відносин Національного університету Т.Шевченка «Ардеа Альба», який об'єднує і організовує масові зустрічі випускників Інституту різних спеціальностей і років випуску, таких як Василь ГорбальВолодимир Огризко, Грігол Катамадзе, Борис ТарасюкВолодимир ВасиленкоМіхеіл Саакашвілі.

2014 - Адвокаційний експерт в організації "Право на Захист". Дана організація є виконавчим партнером УВКБ ООН. 

2013 - Стажер в офісі депутата Палати Громад Канадського парламенту Пітера Джуліана (Peter Julian) за Канадсько-Українською Парламентською Програмою (CUPP).

2012 - Помічник адвокатів адвокатських об’єднань, що належать до асоціації "Inner Temple". Помічник Його Високоповажності Судді Пеґдена (His Honor Judge Pegden), Лондонського суду Southwark Сrown Сourt, що у Великій Британії.

2010-2011 - Юрист в Асоціації адвокатів м. Париж "Chevalier Pericard Connesson", м. Париж, Франція.

2008-2009 - Молодший юрист в Адвокатському об'єднанні "Волков, Козьяков та Партнери".

Політична кар'єра[ред. | ред. код]

- Народний Депутат України VIII скликання від фракції ВО "Батьківщина".

- Голова підкомітету з питань державної служби та служби в органах місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

- Заступник члена Української частини Парламентського комітету асоціації.

- Співголова групи з міжпарламентських зв'язків із Французькою Республікою.

- Член груп із міжпарламентських зв'язків із такими країнами: Сполучені Штати Америки, Королівство Швеція, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Турецька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина та Республіка Мальта.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Інтерв'ю: Альона Шкрум: Зволікання з врегулюванням проблеми вимушених переселенців призведе до гуманітарної кризи в Україні Український кризовий медіа-центр, 19 червня 2014

Статті: Альона ШКРУМ: Питання співвідношення принципів міжнародного права: принцип рівноправності та права народу розпоряджатися власною долею та принцип територіальної цілісності держав Конференція Шевченківська Весна, травень 2008