Шкрум Альона Іванівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Альона Шкрум
Alyona Shkrum.jpg
Народилася 2 січня 1988(1988-01-02) (31 рік)
м. Київ
Громадянство Україна Україна
Місце проживання м. Київ
Діяльність адвокат, політик
Відомий завдяки українська громадська діячка, політик
Alma mater Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Паризький університет, Кембриджський університет і Трініті Хол[d]
Посада Народний Депутат України VIII скликання, партія ВО "Батьківщина"
Партія Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»
У шлюбі з Наталуха Дмитро Андрійович
Сторінка в Інтернеті shkrum.com

Альо́на Ів́анівна Шкр́ум (нар. 2 січня 1988(19880102), Київ[1]) — український політик, юрист і правозахисник, Народний депутат України VIII скликання.

Юрист-міжнародник за фахом, здобула три дипломи про вищу освіту, громадська діячка, в тому числі у сфері захисту і забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб.

На парламентських виборах 2014 року була кандидатом у народні депутати України за списком партії «Батьківщина»[2] (№5 у партійному списку)[3], потрапила до прохідного списку партії за відкритим конкурсом, як учасник ініціативи «Професійний уряд».

Освіта[ред. | ред. код]

20042010 — Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка, м. Київ, Україна. Факультет міжнародного приватного права. Юрист-міжнародник, перекладач-референт із французької мови (диплом із відзнакою).

20102011 — Університет Пантеон-Сорбонна Париж 1, м. Париж, Франція. Магістратура з міжнародного економічного права. Спеціаліст із права СОТ, комерційного і конкурентного права (дисертацію захистила французькою мовою). Скарбничий Асоціації студентів міжнародного права Університету Сорбонни.[4]

20112012 — Кембриджський університет, Кембридж, Велика Британія. Факультет права. Коледж Триніті Хол[en], член Студентської ради коледжу. Спеціаліст із міжнародного права, права інтелектуальної власності, правової філософії. Стипендіант почесного товариства Inner Temple[en], працювала в судовій системі Великої Британії й стажувалася за стипендією як помічник баристерів, у тому числі брала участь у підготовці у Лондонському суді справ Бориса Березовського проти Романа Абрамовича та Олега Дерипаски проти Михайла Чорного.

Професійний та громадський досвід[ред. | ред. код]

Є співзасновником Клубу Випускників Київського Інституту міжнародних відносин Національного університету Т.Шевченка «Ардеа Альба».

Директор аналітичного центру «Україна 2020», який об'єднав під час ЄвроМайдану українців-випускників Оксфорда і Кембриджа для написання стратегії реформ в Україні й розробки законопроектів. Окрім роботи над законопроектами та роботи учасників Центру в експертних радах та громадських радах міністерств, експерти та студенти ведуть блог «Україна 2020» у вільній формі «політичних теревеньок».

Є співзасновником Клубу Випускників Київського Інституту міжнародних відносин Національного університету Т.Шевченка «Ардеа Альба», який об'єднує і організовує масові зустрічі випускників Інституту різних спеціальностей і років випуску, таких як Василь ГорбальВолодимир Огризко, Грігол Катамадзе, Борис ТарасюкВолодимир ВасиленкоМіхеіл Саакашвілі.

2014 - Адвокаційний експерт в організації "Право на Захист". Дана організація є виконавчим партнером УВКБ ООН. 

2013 - Стажер в офісі депутата Палати Громад Канадського парламенту Пітера Джуліана (Peter Julian) за Канадсько-Українською Парламентською Програмою (CUPP).

2012 - Помічник адвокатів адвокатських об’єднань, що належать до асоціації "Inner Temple". Помічник Його Високоповажності Судді Пеґдена (His Honor Judge Pegden), Лондонського суду Southwark Сrown Сourt, що у Великій Британії.

2010-2011 - Юрист в Асоціації адвокатів м. Париж "Chevalier Pericard Connesson", м. Париж, Франція.

2008-2009 - Молодший юрист в Адвокатському об'єднанні "Волков, Козьяков та Партнери".

Політична кар'єра[ред. | ред. код]

- Народний Депутат України VIII скликання від фракції ВО "Батьківщина".

- Голова підкомітету з питань державної служби та служби в органах місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

- Заступник члена Української частини Парламентського комітету асоціації.

- Співголова групи з міжпарламентських зв'язків із Французькою Республікою.

- Член груп із міжпарламентських зв'язків із такими країнами: Сполучені Штати Америки, Королівство Швеція, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Турецька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина та Республіка Мальта.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Інтерв'ю: Альона Шкрум: Зволікання з врегулюванням проблеми вимушених переселенців призведе до гуманітарної кризи в Україні Український кризовий медіа-центр, 19 червня 2014

Статті: Альона ШКРУМ: Питання співвідношення принципів міжнародного права: принцип рівноправності та права народу розпоряджатися власною долею та принцип територіальної цілісності держав Конференція Шевченківська Весна, травень 2008