Населення Іспанії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Найбільші міські агломерації Іспанії

На початку 2005-го року населення Іспанії становило 44108530 чоловік. 92% приросту населення дає імміграція. На 1 січня 2005 року в країні проживало 3,5 мільйона іммігрантів, що склало 8% населення. Іспанія є рекордсменом по прийому іммігрантів серед країн-членів Європейського союзу. Гострими проблемами є проблема низької народжуваності і проблема старіння населення.

Статево-віковий склад[ред.ред. код]

50,62% жінки і 49,38% чоловіки.

Середня тривалість життя в Іспанії становить 78,71 років.

Урбанізація[ред.ред. код]

Міське населення 76%. Щільність населення 79,7 чол. / км ².

Національний склад[ред.ред. код]

Корінне населення - іспанці (кастільці), каталонці, баски, галісійці. Останнім часом у зв'язку з процесом автономізації та заохоченням вивчення місцевих мов (арагонська мова, астурлеонська мова та ін) в кожному автономному співтоваристві в тій чи іншій мірі формуються власні етнічні ідентичності.

У країні з часів середньовіччя існувала циганська громада (див. Кале (цигани)). З кінця XX століття приріст населення майже виключно забезпечується іммігрантами з країн Латинської Америки, Магрибу, меншою мірою - Східної Європи. Дуже значна (сотні тисяч чоловік) колонія вихідців з Великобританії та інших західноєвропейських країн (багато хто - пенсіонери).

Згідно з генетичними дослідженнями Лідського університету, проведеними у 2008 році, 20% сучасного населення Іспанії має єврейське коріння по чоловічій лінії (і 11% мають арабські і берберські коріння).[1]

Віросповідання[ред.ред. код]

95% віруючих - католики. За конституцією Королівства Іспанії церква відділена від держави. У 1979 році було укладено угоду з Ватиканом, яка до цього часу регулює відносини між церквою і державою.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Gene Test Shows Spain’s Jewish and Muslim Mix, New York Times, 12.05.2008 стр. А12


Іспанія Це незавершена стаття з географії Іспанії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.